Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Emerytura po 40 latach pracy. Związki zawodowe niecierpliwie czekają na projekt PSL

Emerytura po 40 latach pracy. Związki zawodowe niecierpliwie czekają na projekt PSL

Wyświetlaj:
ronc3city / 164.126.9.* / 2015-05-27 22:47
Niech lepiej ta Partyjka Swojskich Lepkorękich niczego lepiej nam nie proponuje. Raczej nalezy zakładać że będzie to podszyte "moralnością" burych i sawickich. Moralnością która jak rak toczy ten kraj od dziesiatek lat. Demiralizując i korumpując system panstwa. Tym gościom już dziękujemy, ryje od koryta należy odchlastać i przenieśc tyvh gości pod cele,tak gdzie ich miejsce.
chorwacja 525 / 95.160.186.* / 2015-05-27 22:46
Tym przerażającym typom z PSL już nić nie pomoże. jesienią nie będzie ich w sejmie. Na to czeka Naród.
myślacy / 78.8.208.* / 2015-05-27 22:46
Panie Petru, kopia Balcerowicza, dbający o oligarchów i bogatych. Tobie dziękujemy. Naród nie jest głupi i wiemy kim jesteś, Ty z Balcerowiczem ograbiłeś naród, dając za bezcen polski majątek obcym...
Barometr / 79.186.194.* / 2015-05-27 22:41
Każda propozycja i inicjatywa PSL to plewy i walka o przeżycie. Mendy i tyle.
LEWA / 78.8.219.* / 2015-05-27 22:41
Po 40 latach pracy? A co z nami kobietami. Czy wreszcie o nas ktoś pomyśli. Urodziłam 4 synów i mam 30 lat pracy zawodowej, nie jestem w stanie pracować jeszcze 10 lat. Nie mówiąc już do 67 lat. Komorowska ma 5 dzieci, ale czy Ona musiała pracować zawodowo? Widać po niej, że nie. Może teraz się weźmie do pracy i przepracuje 40 lat. Mam nadzieję, że jesienią coś się zmieni w naszym kraju na lepsze.
polak1959 / 83.23.53.* / 2015-05-28 01:04
ha ha ludzie to w takim razie po co bylo gonic komune ? bo bylo zle? mielismy po 1000$ dlugu narodowego na lba i kilkuset kacykow na ktorych tyralismy , teraz mamy dlug kilkadziesiat razy wiekszy ale kacykow i darmozjadow tez tyle razy wiecej :)wtedy ci zli czerwoni kazali tyrac do 35 lat a teraz ci dobry ze styropianem zamiast mozgow kaza nam zapier... az do smierci :) u nas jak w przyslowiu - zamienil stryjek siekierke na kijek :) moze w koncu czas przejzec na oczy ,wyciagnac wniski i zrobic drugi stol tylko ze nie okragly a kwadratowy , pogonic kolejnych kacykow ,tyle ze czasy sie bardzo zmienily mzobaczciew jeszcze 12.16 lat temu kampania wyborcza zaczynala sie prawie rok przed wyborami to jak hucznie a teraz co ? w miare spokojnie z dystansem , myslicie ze to dojrzalosc demokracji w naszym kraju ? nie !! tu juz poprostu za malo zostalo zeby krasc wiec i walka o koryto spokojniejsza
polak1959 / 83.23.53.* / 2015-05-28 01:19
swoja droga to tym co wymyslili te przejscie na emerytury w wieku 67 lat z calego serca zycze zeby ich operowal 67 neurochirurg w asyscie rowiesnikow :)przeciez to chore na raka panstwo, urzednik NFOZ decyduje ilu pacjentow moze zachorowac w miesiacu,ile moze byc operowanych , pseudo ekonomista wie najlepiej ile hutnik czy gornik moze zapier... na niego , moze by tak sie z nim zamienic miejscami na miesiac ? ? nie jestem ekonomista ale wiem ze jezeli zamiast do zlodziejskiego Zus-u skladki emerytalne bym wplacal do NBP przez 40 lat to na lokacie bym mial ok 1 miliona pln , z lakaty bym dostal ok 3000pln co miesiac i umierajac rodzina dostalaby z banku ten milion a teraz co ? mam wplacac 47 lat ludziom ktorzy nie wiedza jak inwestowac i tylko patrza jak naszymi skladkami zatkac dziury po ich zle podejmowanych decyzjach,nikt mi nie potrafi zagwarantowac ile w koncu o ile dozyje tej emerytury jej dostane i czy ja wogole bede widzial :( a co sie dzieje z kasa tych ktorzy jej nie dozyli ???
kibic / 89.67.53.* / 2015-05-27 22:40
Czy podczas kampanii wyborczej eksperci mieli knebel na ustach, teraz dopiero szczekają i skomlą ?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Żabuś / 213.155.168.* / 2015-05-27 22:39
krócej? 40 lat to mało? daj każdemu , Panie Boże żeby choć tyle przepracowali, a to ułomni, a to policja i wojsko a to wuj wie kto, a to lekarz i... tak z ręką sercu, 40 lat to bardzo dużo, , no i gdzie znaleźć prace, a składki przepadają, a gdyby tak były oddane, bez procentów, nie ma i już, zwrot, albo przekazane na co cokolwiek, nikt by nie robił takich jaj, jak teraz , ale limit przepracowania wydaje się racjonalny,
jhns / 185.3.63.* / 2015-05-27 22:35
nie wiem kto nazwał p.Petru ekspertem czy ekonomistą jaki jest jego dorobek zawodowy.popierał komorowskiego bo myslał że dorwie się do komorowskiego koryta.p:petru a czy sprawiedliwe społecznie jest to że prezydent po kadencji może przejsc na pełną emeryturę?Ekonomista z bożej łaski nie ośmieszaj się bo były prezydent wystarczająco cię osmieszył kiedy przed wyborami stałes jak kołek obok niego i mu przyklaskiwałes że Duda popełnia błąd obiecując ludziom powrót do tego co zabrał im były prezyden czyli prawa nabyte.
pszczółka / 83.24.56.* / 2015-05-27 22:33
może ktoś wie jakiej wysokości emerytury pobierają milicjanci sekretarze partii i inni tego typu spracowani ludzie
Proso / 37.30.17.* / 2015-05-27 22:32
Ja to bym wszedł w doopę p.dudzie by się dostać do koryta ktore spiprza w sina dał
andrzej K73 / 89.73.194.* / 2015-05-27 22:32
Polacy mają najwyższy wiek emerytalny(oficjalnie) z najniższą średnią wieku emeryta.Jak wprowadzą tę zasadę to przebijemy samych siebie i będziemy przykładem najciekawszego systemu emerytalnego świata.Najgorsze jest to że Polacy wierzą w kapitał ZUSu który nie istnieje, ale to akurat nasza cecha narodowa WIARA W CUDA.
Picuś / 46.170.177.* / 2015-05-27 22:30
Grunt się pod nogami pali.Nie pasowała Wam ta ustawa to było wyjść z honorem z koalicji.Teraz jestza późno.Rozwścieczone społeczeństwo da Wam czerwoną kartkę.Po wyborach w sejmie Was zabraknie.tERAZ CZAS TYRANIA DO 67 LAT,A PÓŹNIEJ GŁODOWA EMERYTURA.
motyl8383 / 46.174.224.* / 2015-05-27 22:28
po co eksperci z Bożej łaski którzy tylko mamią niezbyt inteligentne społeczeństwo. niech każdy weźmie kalkulator i policzy jakie płaci składki wraz z pracodawcą a są to ogromne pieniądze. średnia życia na emeryturze to 10 do 15 lat (różne źródła) i teraz nasuwa się pytanie gdzie jest marnotrawiona reszta składek i składki ludzi którzy wcześniej niestety odeszli z tego świata nie otrzymując ani grosza. ale na tym polega rola podstawionego eksperta i to się tyczy wszystkich dziedzin polityki i mediów. nasze emerytury idą na mundurowych i górników + łatanie dziury w budżecie którą pani Czesia z warzywniaka załatałaby w kilka miesięcy.
loozny wiesiek / 31.1.38.* / 2015-05-27 22:27
Kto będzie chcial to będzie mógł pracować do 80... Przy wysokości emerytur wszyscy, którzy z racji wieku nie powinni pracować będą dalej zajmować swoje stanowiska zeby dorobić do żenująco niskiej emerytki i nie będzie pracy dla młodych...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zycho / 176.2.107.* / 2015-05-27 22:23
Związki zawodowe niecierpliwie czekają na projekt PSL! Doprawdy czekaja? A ktoz by czekal na oswiadczenie trupa ktory nawet nie wejdzie do Sejmu! Oswiadczac to oni sobie moga nawet PO stokroc, ale to tylko skonczeni karierowicze i zdrajcy. Wyniesiemy ich na kopach za wspoludzial w tej aferze!

Najnowsze wpisy