Forum Forum emerytalneInne

Emerytura wyższa o 73 proc. Dzięki reformom Tuska

Emerytura wyższa o 73 proc. Dzięki reformom Tuska

Wyświetlaj:
jack fox / 78.131.143.* / 2011-11-30 10:13
Tusk!!!Sam sobie pracuj matole do smierci!!!
i to by było na tyle / 83.4.112.* / 2011-11-30 10:05
A o ile wzrośnie emerytura kobiety, ktorą wywalono na bezrobocie np. w wieku 50 lat i do wieku emerytalnego skazana jest na życie z dochodów męża?
polak_mały / 212.160.172.* / 2011-11-30 10:29
nic nie wzrośnie, bo kobieta niczego nie dostanie. Podstawowym założeniem reformy systemu emerytalnego jest to, że taka kobieta nie doczeka się wypłaty świadczenia... ona ma z założenia wykorkować wcześniej np. z głodu albo z powodu choroby, na której lecznie nie będzie ją stać...
pomo dore / 2011-11-30 10:08 / Tysiącznik na forum
pod warunkiem że mąz też nie straci pracy. bo wtedy to chyba tylko nałykac się tabletek
wolny człowiek / 83.27.26.* / 2011-11-30 10:03
Jak zwykle usłużne sprzedawczyki z Money.pl już sieją propagandę i urabiają grunt pod zapowiedziane złodziejskie zmiany.
Mężczyzna pracujący o 2 lata dłużej dostanie ok.18% wyższą emeryturę.
Bujaj się matole. Policz: średnia długość życia mężczyzny to 71 lat (dane GUS). Mężczyzna żyje więc na emeryturze 6 lat. Jeśli będzie pracował o 2 lata dłużej będzie jeszcze przez 2 lata płacił składki i o 2 lata krócej pobierał świadczenia.
Będzie więc emerytem przez 4 lata. Z prostego rachunku wynika więc że okres pobierania emerytury skróci się o prawie 35%, więc jego emerytura tylko z powodu późniejszego zakończenia pracy powinna wzrosnąć o te 35%, nie wspominając już o tych dodatkowych składkach płaconych przez dodatkowe 2 lata.
I proszę mi tu nie mataczyć że wzrośnie długość życia, bo praca w tak zaawansowanym wieku życia raczej nie wydłuża, a problem dotyczyć będzie dzisiejszych 57 latków.
Manipulacja i kolejne pranie mózgów!!!!!
Z OFE też miało być tak wspaniale i co? Rudy składki już ukradł, pozostało jeszcze trochę zgromadzonego kapitału i po tą kasę sięgnie przed upływem 4 lat, chyba że naród się przebudzi i pogoni tych złodziei, a najlepiej jakby wsadził ich do kryminału bo tam ich miejsce.

Nie dajcie się też omamić tym IKE. Dziś jest zwolnione z podatku Belki, jak już będziecie chcieli z tego skorzystać to taki podatek się wprowadzi, z tygodnia na tydzień, a jego wysokość będzie taka jakie potrzeby będzie miała władza, a będą znaczne, bo potrzeba będzie kasy na sowite opłacenie służb które będą lać po łbach tych którzy zaciskając pasa odkładali na lepszą emeryturę.
i to by było na tyle / 83.4.112.* / 2011-11-30 10:02

im krócej będziemy pracować, tym niższe świadczenia dostaniemy na starość.

To jak zaj...ą kasę dostawalibyśmy gdyby wiek emerytalny podwyższyć do 100 lat ? Panie Premierze niech Pan nie zatrzymuje sie wpół drogi!!!
woj. / 78.8.130.* / 2011-11-30 10:02
Sranie w banie.Unich zawsze wszystko co dobre to kiedys tam,a kiedy dzisiaj będzie cacy?
wkurzony / 195.14.4.* / 2011-11-30 09:59
Dlaczego kobietą wychowującym dzieci nie liczy się to do emerytury? Przecież to granda!!! A po urlopie macieżyńskim jeszcze trudniej znależć pracę. Wypisuję się z takiego gównianego Państwa!!!!
szklarek / 2011-11-30 11:06
Bzdura. Liczy się. Za czas zasiłku macierzyńskiego i urlopu wychowawczego mają odprowadzane składki. Z budżetu.
pracujaca / 83.4.241.* / 2011-11-30 09:58
Ja sie zastanawiam gdzie sie podzialy srodki, ktore caly czas odkladane sa na nasze emerytury z naszych pensji, to wcale nie sa takie male srodki.
pavelsky / 94.42.124.* / 2011-11-30 11:29
Jak to gdzie? Przejedli je emeryci! Przecież nie pracują a biorą kasę. To że ich wpłacona kasa została wydana przed laty powoduje, że teraz przejadają naszą!
Floyd / 2011-11-30 13:57 / Tysiącznik na forum
Biedaku, coś ci się nie podoba?.
Lysy 25 / 77.255.170.* / 2011-11-30 10:43
Miro, Rycho i Zdzicho na dziwki wydali.
hitaczi / 89.76.115.* / 2011-11-30 10:19
Zastanów się go gadasz. Wszyscy zorientowani w tematach ekonomicznych trąbią o tym od lat: żadne środki nie są odkładane bo wszystko jest natychmiast wydawane (ba, jeszcze zaciągane są kredyty). Wystarczy że posłuchasz mądrzejszych od siebie i tyle, dowiesz się wtedy dlaczego ten system nie działa. No chyba że nie obchodzi cię rzeczywistość i czekasz aż ktoś powie że Tusk ma pieniądze schowane w skarbcu a kluczyk połknął z czystej złośliwości. Wtedy tylko leczenie mogę polecić.
targowica / 82.145.217.* / 2011-11-30 09:58
Jak można takie brednie głosić??!! Jak można o takich bredniach pisać i robić wyssane z palca wyliczenia??!! Widać, że mamy kryzys nie tylko w gospodarce, ale i w etyce, moralności, edukacji, kryzys autorytetów, kryzys prawdy.
Drodzy Rodacy jestem przerażony tym co się dzieje i jak nigdy wcześniej boję się przyszłości. Rządzący nas okradają, zadłużają, kupczą naszym krajem, pozwalają zagranicznym "przyjaciołom" wysysać z Polski to co najlepsze wzamian za osobiste korzyści. Nie chcę tu dłużej mieszkać, nie mam siły patrzeć na upadek Polski.
hitaczi / 89.76.115.* / 2011-11-30 10:22
Rządy nas nie okradają tylko realizują wolę wyborców. A wyborcy chcą dostać złotówkę nawet jeśli to oznacza że komuś trzeba zabrać dwa złote. No więc każdemu odbiera się dwa złote ale za to każdy dostaje złotówkę. Reszta to biurokracja - tak w skrócie działa państwo. Jeśli faktycznie jesteś przerażony to zacznij domagać się likwidacji KRUS, górniczych emerytur, ograniczania administracji i likwidacji przywilejów. A upadek zawdzięczamy takim jak ty, wierzącym w to że wystarczy odfałszować wyliczenia i już można rozdawać pieniądze na lewo i prawo.
qe / 193.59.255.* / 2011-11-30 09:53
Pieniędzy na emeryturę się nie odkłada. Składka do ZUSu jest podatkiem o takiej dziwnej nazwie i jest wydawana na bieżąco na administrację i spłatę długów. Zamiast całego artykułu można było napisać: kobietom zabieramy wypłaty za 7 lat a mężczyznom za 2.
Ta reforma jest kontynuacją poprzedniej, w wyniku, której podniesiono kobietom wiek z 55 do 60 lat, następna będzie z 67 na 75.
Ta reforma i ta zwiekszająca VAT i akcyzy to siła napędowa naszej gospodarki i efekt ciężkiej pracy pracy rządu przez ostanie 4 lata.
lalak prusa / 94.42.189.* / 2011-11-30 09:50
a może cos więcej
gimnazjalista / 94.42.189.* / 2011-11-30 09:49
Najgłośniejsze hurra w orła nie zmieni knura...
— Jan Izydor Sztaudynger
mikimouse / 91.222.69.* / 2011-11-30 09:47
Ja się dopisuje i również obiecuje że nie chce żyć dłużnej niż do 67, wyręczę państwo. Donek kasa którą wpłaciłem przez 30 lat na moje konto "zurik", jak nie to odbiorę przez łysych "chyba mnie stać na takie szaleństwo ! By by i pojadę na jakąś wyspę wypoczywać, jak twoja Margaret (Małgośka mówią jej jak ja posuw....)
Ceneo / 83.19.80.* / 2011-11-30 09:38
Pamiętam reklamy w momencie wejścia OFE emeryci wśród palm, patrzący z zadowoleniem na samoloty na niebie. Ta reklama była symbolem tego co dzieje się dziś: emerytury - jak samoloty - odlatują w bliżej nieznaną otchłań.
Najpierw zmuszono nas do reform emerytur i OFE, bez jakiegokolwiek zabezpieczenia wartości zgromadzonych w funduszach środków. Kto za to ponosi odpowiedzialność: władza polityczna.
Przedtem jeszcze w momencie wchodzenia reformy w 1999 roku drogą znakomitego wehikułu pod nazwą kapitał początkowy ograbiono nas, czy jak kto woli znacjonalizowano składki [tzw. ogranicznik zadziałał wstecz]. Kto za to ponosi odpowiedzialność: władza polityczna.
O kombinacjach z dziedziczeniem nie wspomnę. Jak można mieć zaufanie do takiego państwa?
Dziś kolejne kuglarstwa.
Mam dwie propozycje:
Jeżeli emerytura zależy wyłącznie od zgromadzonych środków, to co ma do tego wiek. Skoro zgromadziłem środki pozwalające na wypłatę emerytury minimalnej dlaczego nie mogę na nią odejść wcześniej?
Skoro rolnicy otrzymują dopłaty bezpośrednie, dlaczego nie mogą ich przeznaczać w pierwszej kolejności na zapłatę składek emerytalnych.
Bezradnej w tym temacie władzy politycznej, polskiej partiokracji rekomenduję stary dowcip: wprowadźcie prawo do emerytury, po 80-ciu latach pracy, za zgodą obojga rodziców, bez względu na wiek. To załatwi wszystko.

Wiecej o partokracji na: frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
mikimouse / 91.222.69.* / 2011-11-30 09:50
te palmy to była tapeta na ścianie
Lysy 25 / 77.255.170.* / 2011-11-30 09:35
Przy 700% inflacji to emerytury może i wzrosną o 70%.

Ech, głupi, głupi ludzie co wierzą w tego typu rządowe zapewnienia.

Przy takich fonansach państwa jakie uprawiamy to może będzie nas stać na bezpłatną eutanazję dla emerytów i obłożnie chorych.
biednogłupi / 89.231.245.* / 2011-11-30 14:09
I na eutanazję nie będzie nas stać...co ty myślisz ,że trucizny to są po GROSZU?
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 89.25.186.* / 2011-11-30 09:30
ZUS ma przed soba 5 max 10 lat. potem żadne panstow świata nie udzwignie dalszego podtrzymywani tego bankruta. NIgdy i nigdzie nie ma tak, że może nieustannie dokładać do instytucji, która ciągle ma same straty. Logika się kłania. emrytury będa tylko dla tych, ktorzy sami sobie na to zapracują i odłoża.
Floyd / 2011-11-30 13:53 / Tysiącznik na forum
A, ci co nie będą mieli emerytury zjedzą Ciebie i podzielą się Twoją kasą w co oczywiście nie wierzysz.

Najnowsze wpisy