Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Emerytury górnicze. Pracujący na dole zachowają uprawnienia

Emerytury górnicze. Pracujący na dole zachowają uprawnienia

Wyświetlaj:
Pilsener / 2012-09-19 22:18 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nie powinno być żadnych ustawowych przywilejów, bo to dzielenie ludzi na klasy i podklasy jak w Korei Północnej.

Ktoś pracuje ciężko? Ok, to siłą rzeczy musi zarabiać więcej, więc może wcześniej zrezygnować z aktywności zawodowej albo iść do innej pracy (nawet w tej samej branży, ale nie tak ciężkiej fizycznie, jakoś na budowach sobie radzą a też praca fizyczna), nikt nikogo do zjeżdżania pod ziemię nie zmusza, motywacją są pieniądze (prawie 10 tys. brutto średniej płacy np. w KGHM).

Bo dlaczego niby ja mam pracować do 67 roku życia by ktoś mógł pracować do 45 czy jeszcze mniej? Czy ja jestem gorszy od górnika? Bo przecież jak ktoś pracuje krócej to ktoś inny musi pracować dłużej - to oczywiste, bo kasa z nieba nie spada.
owoc cikita / 31.182.115.* / 2012-10-14 11:44
przyjmnij sie do kopalni zobacz prace gornika i zobacz jakie gornicy placa najwyzsze skladki ubezpieczeniowo emerytalne a potem pisz co myslisz nie ma co nam gornikom zazdroscic
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Pilsener / 2012-10-14 12:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To nie ma nic do rzeczy (poza tym wiem jak się "pracuje" w budżetówce), górnicy wcale nie płacą wyższych składek, płacą takie same jak inni, za to emerytury mają dwa razy wyższe i jeszcze dostają je wcześniej. A ja dostanę najwyżej 20% wpłaconych składek (o ile dożyję 67 lat) właśnie dlatego, że ludzie bronią społecznych podziałów i nierówności (ustawowej, a nie wynikającej z właściwości wykonywanej pracy czy innych czynników!). Chcesz żeby górnik miał lepiej to mu oddaj z własnych pieniędzy, podziel się z nim swoją emeryturą ale od mojej wara!
owoc cikita / 31.182.115.* / 2012-10-14 11:44
przyjmnij sie do kopalni zobacz prace gornika i zobacz jakie gornicy placa najwyzsze skladki ubezpieczeniowo emerytalne a potem pisz co myslisz nie ma co nam gornikom zazdroscic
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
owoc cikita / 31.182.115.* / 2012-10-14 11:51
drodzy polacy gornik nie zarabia 10tys nowo przyjety 1700zl
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
lukaszduran / 2012-09-19 20:45 / Bywalec forum
KOMUNIKAT SPOŁECZNY INICJATYWY SPOŁECZNEJ REFORMATORZY RP www.reformatorzy.org.pl

w dniu 17.09.2012 roku, do Sądu Okręgowego w Warszawie Wydział VII Cywilny Rejestrowy, wysłany został wniosek o delegalizację wszystkich Partii Politycznych.

Szczegóły na www.reformatorzy.org.pl/aktualnosci.php

Z poważaniem
lukasz.duran@gmail.com
ograniczyć kominowe płace / 79.185.182.* / 2012-09-19 18:52
Już jest na to za późno. To powinno być zrobione już dawno temu. Trzeba było zreformować wszystkie KOMINOWE emerytury ponad 6000 zł, i premie prezesów. Polska tonie. Być może trudna sytuacja budżetu wymusi ograniczenie płac urzędników zarabiających ponad 50 000 zł miesięcznie.
krk_man / 151.193.120.* / 2012-09-19 18:08
A niech mają - przecież to ciężka praca - tylko czemu to ma być płatne z budżetu - powinno być płacone przez kopalnię i cena węgla powinna to odzwierciedlać. Bo ta emerytura jest ukrytym kosztem tony węgla zrzuconym na barki pracujących.
wró ic do komuny / 87.204.156.* / 2012-09-19 16:59
Q-wa niech to mają ale należy zabrać pozostałe przywileje i dziedziczenie przez żone jego potężnej emerytury-to jest skórwysynstwo w biednym panstwie
Natter2 / 2012-09-19 19:37 / Tysiącznik na forum
Ja jeszcze dopiszę ,deputaty węglowe.To tak samo jakby pracujący przy montażu samochodów do stawał deputat w postaci auta. Poj...bane.

Najnowsze wpisy