Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Emerytury mężczyzn niższa o 20 procent, a kobiet o 70. Taki byłby skutek reform Andrzeja Dudy

Emerytury mężczyzn niższa o 20 procent, a kobiet o 70. Taki byłby skutek reform Andrzeja Dudy

Wyświetlaj:
ipih / 92.18.251.* / 2015-09-03 09:24
to nie przez Dude tylko przez to że przez ostatnie 25 lat rządy SLD PSL i PO doprowadziła Polskę i Polaków do nędzy robiąc z Polski przemysłową pustynie...
res / 89.73.194.* / 2015-09-03 09:20
Zlikwidować ZUS a wraz z nim ten "market polityczny" zwany emeryturami kapitalowymi.
so / 188.146.80.* / 2015-09-03 09:13
Problem emerytur nie polega na tym czy to będzie 65 czy 67 . W Polsce jest za dużo grup uprzywilejowanych , które nie płacą składek rentowych i emerytalnych , za to w nagrodę pobierają emerytury nieosiągalne dla zwykłego kowalskiego . Druga rzecz to bardzo wczesne emerytury dla uprzywilejowanych . Kolejny problem to krus . Przez to nigdy nie będzie dobrze . Niektórzy zbyt szybko nabywają praw do emerytury , wystarczy że na stanowisku popracują 3-4 miesiące i już należy się najwyższa półka ( mowa o stanowiskach ministerialnych ) , wiem jednostkowe przypadki , ale gdzie ta sprawiedliwość społeczna którą na prawo i lewo wycierają sobie mordę .
sadowy / 195.95.144.* / 2015-09-03 09:13
Ta pani to chyba nigdy rozliczenia z ZUS nie dostała. Ja, urodzony w 73r. - zarobki obecnie 5600netto - przewidywana emerytura 3100zł (pewnie wtedy czynsz za mieszkanie będzie wynosił 2000), Żona, urodzona w 75r. - zarobki 2500netto - przewidywana emerytura 700zł. To ja się pytam na jaki przykład się ta pani powołuje? Swojej koleżanki dyrektorki, która zarabiać musi w takiej sytuacji ok 6000netto czy zarabiającego średnią krajową? Takich właśnie mamy expertów.
Yad / 212.182.94.* / 2015-09-03 09:12
Wszystko będzie dobrze!!!! Koniec płacenia Ubekom, SBekom, milicyjnych przywilejów, kominkowych odpraw P******.... same oszczędności.... Za zrabowane pieniądze odebranie majątków aż do 1000 pokolenia wstecz. Rozliczenie towarzysza bolka i jego kolesi.... sama kaska leci Polacy Wasze emerytury wzrosną o 700%
Polaczek biedaczek / 83.24.209.* / 2015-09-03 09:09
PO to same oszustwa. Znam sposób na podwyższenie emerytur: ZUS niechaj zaprzestanie budowac pałace, niechaj zaprzestanie urządzac imprezy w podziemiach Wieliczki. Nadto proponuje mniej wydawac na systemy informatyczne ktore miliony kosztuja. POlitykom zmniejszyc gaże, zabrac odprawy i kasy będzie w bród. Chrzanienie o wielkości składek mających wpływ na wysokośc emerytury to bełkot , kłamstwo.
ssaa / 195.117.188.* / 2015-09-03 09:08
Moja mama ma o parę lat większy okres składkowy i przez to wyższą emeryturę, ponieważ jak miała małe dzieci, to siedziała z nami babcia która była już na emeryturze. W tym momencie moja mama musi pracować kolejnych parę lat do emerytury, zamiast zająć się wnukami, więc aby moja mama mogła mieć odrobinę wyższą emeryturę (za którą i tak nie wyżyje, więc i tak będzie na naszym utrzymaniu) moja żona dość, że traci pieniądze które mogłaby zarobić pracując zamiast opiekować się dziećmi, to jeszcze zmniejsza swój okres składkowy i pomniejsza swoją emeryturę. Sumarycznie więc rodzina jako całość traci na podniesieniu wieku emerytalnego podwójnie. Czy naprawdę wszyscy ekonomiści w tym kraju są tak tępi, że nie są w stanie tego pojąć i podliczyć realne straty gospodarstw domowych z tego tytułu? To może zamiast ekonomią, pora się zatrudnić przy przerzucaniu gnoju?
ZK590 / 83.4.243.* / 2015-09-03 09:00
Leszczyna, ty jesteś jakimś ministrem od finansów? Tragedia, Polska nie wytrzyma już więcej takich kabaretów.
Wkurzony. / 94.75.84.* / 2015-09-03 08:57
Cały problem jest w tym, że pozostawienie Was u władzy pozbawi nas wszystkiego. taka jest wasza polityka wobec tego kraju. Nic naszego wszystko dla obcych, którzy z nas zrobili niewolników. PO zrobiło swoje i im już dziękujemy. Polacy obudźcie się Oni już puścili nas z torbami teraz walczą tylko o siebie. Oni nie martwią się, tym, że szkoły są nie przygotowane bo mają swoje w prywatnych szkołach. Oni nie martwią się służbą zdrowia, Oni mają prywatne polisy wykupione i można mnożyć przykłady My musimy im podziękować.
ania568 / 83.15.86.* / 2015-09-03 08:52
mam 36 lat dostałam informację z ZUS- teraz uzbierane już 350 zł, w wieku 67 -550 to znaczy prosto licząc że przez jeszcze 31 lat uzbieram 200 zł do emerytury tz . rocznie 6,45 zł czy naprawdę opłaca się pracować do 67 lat żeby podokładali nam po niecałe 7 zł rocznie ?!!!
Hej 001 / 37.47.45.* / 2015-09-03 08:46
Nie wiem skąd się biorą takie procenty, według systemu jak obecnie oblicza ZUS, za kazdy rok tzw. składkowy daje 1,3 % od podstawy. Nie będę podawał jak sie oblicza podstawę, zainteresowanych odsyłam na strony internetowe Zusu. Za 2 lata pracy dołożą nam 2,6% i to wcale nie od naszej ostatniej wypłaty.
Ale kit nam wsadzają straszny
szklarek / 2015-09-03 09:41
Mówisz o sposobie wyliczania dla roczników starszych niż 1949. A więc tych ubezpieczonych, którzy w praktyce WSZYSCY są już na emeryturze.

Artykuł i dyskusje w kraju dotyczą roczników młodszych niż 1948.
kółko i krzyżyk / 87.205.151.* / 2015-09-03 09:06
To nie jest kit. W grę wchodzą głownie dwie rzeczy: jedna to wysokość kapitału, który będzie podstawą do wyliczenia emerytury, a druga to tzw. liczba lat do przeżycia (nie mylić ze średnią długością życia), przez które ten kapitał będzie wypłacany.
Zmniejszenie wieku przejścia na emeryturę, to:
- mniejsza ilość lat składkowych (mniejszy kapitał)
- dłuższy czas pobierania emerytury
Jeżeli zmniejszysz kapitał i jednocześnie wydłużysz czas jego wypłaty to właśnie będzie taki efekt, oczywiście w przybliżeniu.
padlinożerca / 185.54.57.* / 2015-09-03 08:43
tylko że z tego co widzę to to straszenie tymi niskimi emeryturami ma 1 założenie, o którym się nie mówi... mianowicie obniżamy wiek emerytalny i nie robimy nic poza tym, żadnych innych działań nie podejmujemy żeby zwiększyć wysokość emerytur, no to jest jasne że będą niższe, dlaczego każdy krytykujący to obniżenie wieku emerytalnego nie pomyśli, że można zrobić coś innego żeby podnieść wysokość emerytur.... myślenie ma przyszłość, po to się ma głowę, żeby wymyślić jak pracować krócej a mieć tyle samo... jak kiedyś ludzie będą dożywać 100 lat to na emeryturę tym tokiem myślenia o zwiększaniu wieku emerytalnego powinni w wieku 90 przechodzić nie?

z 2 str. jak odkładam kasę na swoją emeryturę to dlaczego ktoś mi ją zabiera? to są moje pieniądze, a nie rządu, który jest ułomny i nie potrafi sobie poradzić ze znalezieniem pieniędzy to wyciąga ręce po kasę zwykłego kowalskiego, państwo ma podatki i czerpie zyski ze spółek, których jest właścicielem, to niech z tej kasy działa....

i skończcie wreszcie z takim gadaniem co inni mówią, co UE myśli, jak to się w UE robi.... tu jest POLSKA przede wszystkim a nie jakaś ue, jakiś urzędas w brukseli będzie mi mówił jak mam żyć, prawdę objawioną mi będzie przedstawiał, a jak jej nie przyjmę to jestem ciemnogród... barany z zachodu to się z nami liczyli tylko jak mogli coś z tego mieć, także nie patrzcie na innych...
qwertyui / 79.110.194.* / 2015-09-03 09:27
"z 2 str. jak odkładam kasę na swoją emeryturę to dlaczego ktoś mi ją zabiera? to są moje pieniądze, a nie rządu" - musisz troche doczytać. a swoją drogą - nie możesz sam sobie odkładać? będziesz miał dokładnie to, o czym piszesz - własna kasa, własne decyzje no I ryzyko.
ja 7657 / 194.181.85.* / 2015-09-03 08:42
przeciez tu o jedno chodzi żeby nie pacic emerytur a nie jakieś wyliczenia ile ludzi nie dozywa do emerytury głupoty piszą niech sami wezmą się za robotę a nie darmozjady siedz i kasę tłuką wiadomo kto ma niskie zarobki to i będzie miał niską emeryturę
g / 31.2.28.* / 2015-09-03 08:42
Wcale to nie będzie tak jak mówią, wszyscy którzy dożyją do emerytury będą musieli dopłacać po 2000 miesięcznie do ZUS żeby złodzieje z sejmu mogli żreć ośmiorniczki i popijać winem za parę stówek!!
siwy280 / 213.155.191.* / 2015-09-03 08:42
Przecież to nie bedzie skutek dzialań prezydenta Dudy, tylko kolejnych nieudolnych rzadów które nie prowadzily skutecznej polityki demograficznej a sprowadzajac kraj do ekonomicznej ruiny doprowadziły do masowej emigracji 2mln Polaków (ludzi w większosci w sile wieku którzy pracując w Polsce zasilaliby ZUS swoimi składkami)

Najnowsze wpisy