Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Emerytury mundurowe dadzą 23 mld zł oszczędności

Emerytury mundurowe dadzą 23 mld zł oszczędności

Wyświetlaj:
mmar / 212.49.52.* / 2012-04-17 08:15
banda leni protestuje przeciwko zmianom emerytalnym, jak widze agenta Tomka (pislam) to nie powiem co mi sie w kieszeni otwiera, on jest zmeczony?? po 15 latach pracy?? przywileje emerytalne powinny byc dla gornikow (pracujacych pod ziemia), hutnikow (na niektorych stanowiskach) reszta do 67 roku zycia, nie robcie z 67 latkow niedoleznych staruchow
ekonom_ekspert / 109.243.64.* / 2012-04-17 08:28
i mamy opinię opiniotwórcy miarodajnego chłopka roztropka. Dlaczego nie popatrzeć na sprawę z szerszej perspektywy. Przecież teraz wszyscy mówią, że dłuższa praca nie zmieni nic w kwestii ZUS-su i wysokości emerytur. Powinniśmy wziąć pod uwagę "śmieciowe umowy o pracę" (likwidacja). Kto z nich jest zadowolony? Pracodawca. Powinniśmy upraszczać przepisy o działalności gospodarczej i zlikwidować wszelkie ulgi np. odpisywanie VAT-u. Przecież wszyscy przedsiębiorcy korzystają z odpisu nie tylko w zakresie działalności gospodarczej. Często kupują coś dla siebie rodziny i zwiększają pulę kosztów. Jak czytam powyższe komentarze to śmiać mi się chce z indolencji i braku znajomości tematu.
mmar / 212.49.52.* / 2012-04-17 08:41
zlikwiduja smieciowe umowy o prace wiec beda zatrudniac na "lewo", bez jakichkolwiek umow, wiec nic to nie zmieni, to nie jest droga, ja bym wogole zniosl skladki emerytalne, zdrowotne i wtedy byloby sprawiedliwie
ale w naszym kraju to niemozliwe, bo wszystkim sie nalezy jak w komunie, a nikt Ci tyle nie obieca co Jaroslaw Kaczynski
ekonom_ekspert / 109.243.64.* / 2012-04-17 08:46
i napisał prawdziwy i uczciwy Polak, który uważa, że bezprawie jest najlepszym lekiem na bolączki naszego kraju. masz jeszcze jakiś uraz z powodu Kaczyńskiego. Epatujesz jakoś dziwnie frustracją!
i to by było na tyle / 83.7.114.* / 2012-04-17 08:20

reszta do 67 roku

Chyba miało być "do 76 roku" ?
wredny emeryt / 212.182.117.* / 2012-04-17 08:06
To jest czysta kpina z tych propozycji i proponowanych oszczędności dla budżetu. W wymiarze rocznym to nie są zadne oszczednosci biorac pod uwage wypłacane premie i wynagrodzenia szefów np. Euro 2012.

Prawdziwa reforma wyrównałaby wiek emerytalny wszystkim, wprowadzila by obowiązek płacenia skladek przez uprzywilejowamnych mundurowych, sędziów, prokuratorów itp. Emerytury byłyby naliczane od zgromadzonego kapitału u wszystkich a nie jakichś 3 lat u mundurowych. Najciekawsze jest to że oni jeszcze protestują przeciwko tym propozycjom. Przeciez dla nich nic się nie zmienia. Zmiany odczyja tylko ci co maja pracowac do 67 roku a później umrzeć.

Grupy uprzywilejowane nie płaca zadnych skłądek od sowich wynagrodzeń ani zdrowotnych ani emerytalnych i dodatkowo przechodzą na emeryturki po 15 latach pracy (wliczając szkołę np. 8 lat) W efekcie 40 letni zdrowy człowiek jest już emerytem z uposażeniem najniższym ponad 2000 zł (prokuratorzy i sędziowie biora powyżej 10 000 zł). Jeżeli przyjmiemy że będzie żył co najmniej do 80 roku życia to dopłacimy z naszych składek do jego emerytury ponad 1 milion zł. Tak więc oszczędności proponowane przez Rząd są śmieszne w porównaniu z tym co nam zabierają z naszych uciułanych składek emerytalnych.

I to jest własnie przyczyna braków środków w ZUS - rosnąca liczba byków w wieku 40 lat, na których emeryturki idą nasze składki. Zmiany wieku emerytalnego nic nie dadzą dopóki nie zmieni się tych przywilejów.

A odnośnie praw nabytych dla nielicznych to trzeba tylko wniosku o trybunał stanu - dlaczego jedni mają te prawa nabyte a inni nie - gdzie konstytucyjna równość wobec prawa.

I nie chce mi się już więcej pisać bo te całe propozycje to kpina z nas wszystkich i jeszcze większe okradanie.
ekonom_ekspert / 109.243.64.* / 2012-04-17 08:15
Ogromny elaborat, który nie jest poparty rzetelną wiedzą
Wszystkie służby odprowadzają składki na NFZ. Niecałe 10 proc odchodzi na emeryturę i to ze względu na stan zdrowia. Pozostali pracują bardzo długo.
Niedorzeczne wyliczenia emerytur mundurowych i tym bardziej sędziowskich. Nabazgrolił "znawca prawa resortowego". Śmiechu warte!
ZUS nie ma nic wspólnego z tzw. emeryturami uprzywilejowanymi! Jak coś masz napisać mądrego do uzupełnij wiedzę nieudaczniku.
MJG06 / 37.31.80.* / 2012-04-17 10:55
A twoje wypociny jaką wiedzą są podparte? Chyba jesteś jednym z uprzywilejowanych, skoro tak bardzo bronisz tej bandy darmozjadów.
Zgadzam się z opinią przedmówcy. Ta cała "reforma" powinna być zaskarżona do TS. Prawa nabyte znowu dla wybrańców narodu? A moje prawa nabyte się nie liczą?. Ponadto Pan Tusek Chytrusek każe mi się, w przypadku utraty pracy po 60 - tym roku życia przekwalifikowywać, zmieniać zawód, uczyć się; to zadaję pytanie, czy 40 - 50 letni policjant, sędzia, prokurator nie może się przekwalifikować?. Przecież oni są tak bardzo "inteligentni", "wykształceni", że dla niech nie powinno być przecież problemu ze znalezieniem pracy. Ale tu chodzi o coś innego. W tym naszym pięknym kraju cały czas rządzi postkomunistyczny układ i chyba jestem coraz bardziej uwierzyć, że PO była założona i jest wspierana przez byłe i aktualne służby dla utrzymywania przywilejów bardzo wąskiej grupy "wybrańców narodu"
ekonom_ekspert / 164.126.78.* / 2012-04-17 11:07
Żałosne wypociny, nic z sensem nie można dowiedzieć się od ciebie. Napociłeś się pewnie cały poranek, by kilka zdań wyskrobać. Typowe ble, ble i zero faktów i konkretów. Do kogo te żale? Mogłeś ukończyć prawo, aplikację, kształcić się na wybrańca narodu. A tak teraz masz czas na pisanie p****** w necie i czujesz się ważny.
Mohber / 109.197.168.* / 2012-04-17 08:00
Jeżeli oni nas okradają to my też chyba możemy ich ? Czyz nie? (prawo chyba Hamburabiego )
ekonom_ekspert / 109.243.64.* / 2012-04-17 08:02
prawo chyba Hamburabiego - chyba takiego jak ty!
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-04-17 16:18
Te zmiany emerytalne zwiększą tylko poziom niesprawiedliwości pomiędzy polskimi mężczyznami nieposiadającymi przywilejów emerytalnych, którzy obecnie muszą pracować od 16 roku życia do 65 lat, aby otrzymać skromna emeryturę mimo tego, że przez 49 lat płacili składki i podatki obniżające im poziom życia a tymi uprzywilejowanymi polakami i polkami, którzy obecnie nie płacą ani składek ani podatków, bo żyją z zatrudnienia w sferze budżetowej a mogą przechodzić na emeryturę po zaledwie 15, 20, 25 góra 30 latach siedzenia za biurkiem i monitorem lub wożenia hamburgerów radiowozem, bo te przywileje mają według obietnic Tych nigdy niedotrzymujących słowa polityków zawodowych mają być ograniczone dopiero za 20 lub 40 lat, gdy już nikt z dzisiaj objętych wydłużeniem wieku emerytalnego nie będzie żył! To nie jest reforma to jest oszustwo w celu zabrania więcej kasy od najdłużej pracujących, aby rozdać ja uprzywilejowanym służbom mundurowym, górnikom, nauczycielom, kolejarzom, tajnym agentom, prokuratorom, sędziom oraz właścicielom wielkich gospodarstw płacącym w KRUS śmiesznie niskie składki kwartalne. Nie będzie sprawiedliwości emerytalnej tylko jeszcze większa niesprawiedliwość. Polacy zostali podzieleni na 3 kategorie uprzywilejowania tej ostatniej kategorii, czyli polakom samo zatrudniającym się i pracownikom małych prywatnych przedsiębiorstw wyznaczono rolę parobków i pańszczyźnianych poddanych zmuszonych do pracy do 67 lat na swoich uprzywilejowanych 36 - 60 letnich władców z 1 kategorii i ich kolesi z 2 kategorii uprzywilejowania. Aby wzrosło PKB to musi więcej polaków pracować tam gdzie się wytwarza PKB mniej tam gdzie się je dzieli i konsumuje. Tymczasem w Polsce 38,5 milionowy naród żyje z pracy zaledwie 5,5 miliona Polaków pracujących na samofinansujących się stanowiskach pracy.
bog / 31.60.35.* / 2012-04-17 07:51
co przeszkadza 55 latkowi w policji pracować przy biurku
przecież maja tyle obowiązków biurokratycznych
ekonom_ekspert / 109.243.64.* / 2012-04-17 07:56
brak pieniędzy na etaty i stan zdrowia! Jak byś popracował w mundurze na ulicy lub Afganistanie to byś wiedział co to jest uczciwa praca i służba krajowi.
@@@ / 89.68.238.* / 2012-04-17 10:05

w Afganistanie (...) służba krajowi

Ktoremu krajowi???
Od kiedy najemnik sluzy krajowi?
ekonom_ekspert / 164.126.78.* / 2012-04-17 10:34
@@@ jaki najemnik?! To ty nie jesteś chyba w temacie. W Afganistanie ma miejsce misja NATO.
A wiesz przynajmniej kto wysłał naszych żołnierzy do tego kraju i dla czego? Czy wiesz co to jest cierpienie zwykłych obywateli tego kraju. Wiesz, że kobiety nie mogły chodzić do lekarz i kształcić się?
Ale dałeś popis wiedzy ciemniaku!!!
@@@ / 89.68.238.* / 2012-04-17 10:46

W Afganistanie ma miejsce misja NATO.

Do ktorej zglaszaja sie tylko ochotnicy a wiec sa to zwyczajni najemnicy za pieniadze.
Ta "misja NATO" rozpoczela sie od ataku na Afganistan wojsk USA i WB wiec nie byla to zadna misja NATO od poczatku.

Czy wiesz co to jest cierpienie zwykłych obywateli tego kraju.

Oni to dopiero dzisiaj wiedza co to sa cierpienia.
Nie pitol mi tutaj o wspanialej armi NATO bo to sa zwykli najemnicy w obcym kraju najechanym pod pretekstem walki z terroryzmem a wykorzystywanym dzisiaj do produkcji narkotykow.

ciemniaku

Ciemniakow poszukaj w domu a z pewnoscia jednego zobaczysz w lustrze.
mmar / 212.49.52.* / 2012-04-17 08:30
jaki stan zdrowia?? wszyscy emeryci policyjni daja rade pracowac w firmach ochroniarskich, tacy schorowania?? przywileje nadane im przez Leszka Millera sa super, wiec nie ma sie co dziwic ze protestuja, ale im iwecej protestow tym bardziej powinno sie im odebrac te przywileje
ekonom_ekspert / 109.243.64.* / 2012-04-17 08:42
tiaaa... byłe policjantki i niedoszli poborowi!!!
Jeszcze Leszek Miller się zaplątał w tym twierdzeniu - p*********.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-04-17 08:04

stan zdrowia

i jeszcze jedno, popatrz na "schorowanego" agenta Tomka
ekonom-ekspert / 109.243.64.* / 2012-04-17 08:44
schorowany agent pokazał na co stać posłankę, aby żyło się jej lepiej. Biedy ty jesteś i żal ci byłego agenta - biedaku.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-04-17 09:02

Biedy ty jesteś i żal ci byłego agenta - biedaku.

umiesz czytać czy ty tylko jesteś od pisania a kolega od czytania?
ekonom_ekspert / 164.126.78.* / 2012-04-17 09:35
Pytanie retoryczne nie umiejącego myśleć i pisać.
Do roboty lepiej byś się wziął, aby emerytury mundurowe lub sędziowskie i takie tam "zawistne" były większe.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-04-17 08:03

brak pieniędzy

bo idą one na uprzywilejowane emerytury

i stan zdrowia

dziwne, w innych krajach są tacy zdrowsi że mogą pracować do 60 paru lat? A u nas schorowani że nawet do 50 nie chce się robić?
ekonom_ekspert / 109.243.64.* / 2012-04-17 08:07
1.nie ma czegoś takiego jak uprzywilejowane emerytury, to jest twór twojej zawiści i braku wykształcenia
2.w innych krajach jest normalna służba zdrowia
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-04-17 08:27

nie ma czegoś takiego jak uprzywilejowane emerytury, to jest twór twojej zawiści i braku wykształcenia

nie rozśmieszaj mnie, to kwestia nomenklatury nic więcej.
Ja musze pracowac do 67 roku oni nie, więc możesz sobie to nazywać jak chcesz, nie mniej mają lepsze warunki.

w innych krajach jest normalna służba zdrowia

a dlaczego inni w tym kraju mają pracować na emerytury mundurowych? Mają inną opiekę lekarską? Dla policjantów jest gorsza niż dla pozostałej części społeczeństwa?
ekonom_ekspert / 109.243.64.* / 2012-04-17 08:51
i napisał klaun, który nie rozumie, że nikt w resorcie mundurowym nie dostaje za nadgodziny, abyś mógł spać spokojnie i mieć poczucie bezpieczeństwa i sprawiedliwość.
Coś ci podpowiem:
"Nazewnictwo (zobacz też: nomenklatura) – zbiór zasad określający reguły nadawania nazw w danej dziedzinie".
Pisz coś z sensem i przestań się wygłupiać!!!
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-04-17 09:00
co za brednie! Kim ty jesteś?

napisał klaun, który nie rozumie, że nikt w resorcie mundurowym nie dostaje za nadgodziny

też nie dostaję za nadgodziny to po pierwsze a po drugie i tak zarabiają więcej ode mnie.

abyś mógł spać spokojnie i mieć poczucie bezpieczeństwa i sprawiedliwość.

teraz to już całkowicie sobie kpisz. Poczucie bezpieczeństwa? Sprawiedliwości? Pospaceruj sobie troche po mieście wieczorem i w nocy, to się przekonasz gdzie jest to bezpieczeństwo i sprawiedliwość. Jeszcze się nie zdarzyło, że jak zostałem zaatakowany/zaczepiony jakiś policjant mnie nagle obronił.

Pisz coś z sensem i przestań się wygłupiać

zacznij od siebie
ekonom_ekspert / 164.126.78.* / 2012-04-17 09:45
bardzo podoba mi się twoje sformułowanie: "jakiś policjant mnie nagle obronił". Nie wiedziałem, że policjant ma "nagle bronić". Człeku, pisz tak, by wszyscy nie śmiali się z ciebie!
ekonom_ekspert / 164.126.78.* / 2012-04-17 09:40
nie wiesz co pisać to piszesz krótko i na temat, czyli brednie. "Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie". Nie są mi obce nocne pory doby i nieraz dawałem świadectwo dobrej postawy obywatelskiej. Ty i tak tego nie zrozumiesz, bo nie rozumiesz czym jest bezpieczeństwo i sprawiedliwość. Zdaje się tak generalnie, że rozumienie i wiedza jest twoją nie najlepszą stroną. "Nauka to potęgi klucz..."
Nota bene, nie jestem policjantem lub sędzią.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-04-17 10:00

Nota bene, nie jestem policjantem lub sędzią.

to w takim razie jesteś trolem, normalny nie pisałby takich bredni. Także już więcej nie zamierzam z tobą "dyskutować"
ekonom_ekspert / 164.126.78.* / 2012-04-17 10:21
za dużo bajek naoglądałeś się w TV o Szreku. Teraz powinieneś się prze kierunkować na Ojca Rydzyka zgodnie z twoja tendencją intelektualną i postawą moralną. Ty nie rozumiesz podstawowych pojęć, np. czym jest dyskusja, bo do tego trzeba posiadać wiedzę, ale tobie pisane najzwyczajniej "kopanie ziemniaków". Zmień ton i okaż samokrytykę, bo wali od ciebie "ciasnotą intelektualną".
ekonom_ekspert / 109.243.64.* / 2012-04-17 08:37
masło maślane. Chyba pracujesz w mleczarni.
ekonomist / 213.76.179.* / 2012-04-17 06:46
Weźcie się wreszcie do roboty i skończcie z przywilejami rodem z PRL-u. Najwyższy czas zapracować uczciwie na swoją emerytyrę, jak my wszyscy!
ekonom_ekspert / 109.243.64.* / 2012-04-17 07:46
jaka praca taka emerytura, a ty leniu goń się do łopaty i zarabiaj uczciwie.
kjk / 77.253.110.* / 2012-04-18 22:44
Mundurowi doją państwo jak krowe . Raz,że pracują krótko dwa dostają pełny wypas przez połowę życia .
adrianna malicka / 2012-04-19 10:58 / Bywalec forum
po co w takim razie uchwalac coś, co jest korzystne dla Polaków? żeby póżniej to w ramach oszczędności pozabierać? i jeszcze się cieszyć, ile to państwo zaoszczędzi?
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy