Forum Polityka, aktualnościKraj

Emerytury nauczycieli - Polacy nie chcą zmian

Emerytury nauczycieli - Polacy nie chcą zmian

Money.pl / 2008-09-01 07:21
Wyświetlaj:
dante666 / 2008-09-01 09:52
Nie wiem czy to manipulacja, pomyłka czy brak umiejętności liczenia powoduje takie podsumowania : "Przeciwnego zdania jest co czwarty Polak" - jak widać na wykresie jest to 40% !
sceptyk / 2008-09-01 12:01 / Tysiącznik na forum
Ani jedno, ani drugie, ani trzecie.
To GŁUPOTA dziennikarza. Dziennikarze to obecnie najgłupsza grupa zawodowa (głupsza nawet od taksówkarzy). Oni są dziennikarzami właśnie dlatego, że są GŁUPI.
Ale ci, którzy ich do tego zawodu nabrali wymagają tylkojednej rzeczy: bezwględnego POSŁUSZEŃSTWA przełozonym i absolutnej wierności sralonowi.
Oczywiście ci, którzy kiedyś zadawali niewygodne pytania, dzisiaj są już poza zawodem, wytupani i wyśmiani przez wybitnych oficerów frontu ideologicznego w rodzaju Olejnik, Miecugowa, Sekielskiego, Redaktora Mniejszego Żakowskiego, czy Redaktora Większego Michnika.
Oraz całą wierną zgraję drobniejszych.
studentMIM / 2008-09-01 12:03 / Tysiącznik na forum
Bez przesady. Mi się wydaje, że dziennikarze są po prostu przekrojem społeczeństwa (jeśli chodzi o inteligencję, nie o poglądy). A społeczeństwo jest, jakie jest
sceptyk / 2008-09-01 12:22 / Tysiącznik na forum
Głupta i inteligencja to dwie różne sprawy.
Kryterium doboru do zawodu dziennikarza jest bezdyskusyjna i absolutna wierność sralonowi.
Popatrz sobie jak jest w Polsce cenzurowany internet. Spróbuj w onecie zamieścić post z trudnym pytaniem, dlaczego pewne grupy Żydów nienawidzą Polski i Polaków. Albo dlaczego Gazeta Wyborcza za wszelką cenę "odbrązawia" historię Polski twierdząc, że w czasie Powstania Warszawskiego Armia Krajowa razem z Niemcami wymordowała resztki Żydów ocalałych z Getta, jednocześnie nie zadając sobie najmniejszego trudu pokazania prawdy o komunistycznych zbrodniarzach, np. krewnym Redaktora Większego, mordercy sądowym Michniku?
Nawet taka niewinna wydawać by się mogło "Nonsensopedia".
Paru gostków ukrytych pod pseudonimami, bez maila, samozwańczo i arbitralnie, bez możliwości odwołania od decyzji, tworzy rzeczywistość w portalu teoretycznie otwartym dla wszystkich. Oczywiście nie trzeba wiele wysiłku, żeby dojść do wniosku w którą stronę jest przechył.
Morderca CheGuevara jest cool, gen Pinochet to demon wszechczasów.
Kiedys nazywało to się "cenzura", teraz to "moderacja".
studentMIM / 2008-09-01 12:59 / Tysiącznik na forum

Głupta i inteligencja to dwie różne sprawy.

polecam: http://pl.wikipedia.org/wiki/Głupota, a w szczególności
"[...]Używany jest w stosunku do osób o niższym, bądź niewystarczającym ilorazie inteligencji."

. Spróbuj w onecie zamieścić
post z trudnym pytaniem, dlaczego pewne grupy Żydów nienawidzą Polski i Polaków.

Nic dziwnego, że takie pytanie usuwają. Takie pytanie jest bez sensu i bez trudu można je uznać za antysemityzm (najpierw udowodnij, że pewne grupy Żydów nienawidzą Polski i Polaków, a później zadawaj takie pytania).

Albo dlaczego Gazeta Wyborcza za wszelką cenę "odbrązawia" historię Polski
twierdząc, że w czasie Powstania Warszawskiego Armia Krajowa razem z Niemcami
wymordowała resztki Żydów ocalałych z Getta,

mógłbyś podlinkować?
sceptyk / 2008-09-01 14:04 / Tysiącznik na forum
Pytania świadczą o antysemityzmie?????
Nie znasz wystąpień Żydowskiej Ligi przeciwko Zniesławieniu [Jewish AntiDefamaton Lique] przeciwko Polsce?
Studencie!
Linkowac mi się nie chce.
Zajrzyj do archiwum GW z lat 92-97. Szukaj tekstów niejakiego Cichego (imienia nie pamiętam).
Depres / 83.28.33.* / 2008-09-01 09:40
Zysk to wypracowuje w graniu typów sportowych. W sobote i niedzielę zarobiłem na typach granych od Bogackiego Bukmachera z gg7761270 2600zł. A siedziałem tylko przez chwilkę i zagrłem w sumie 6 kuponu tylko 1 kupon nie wszedł mi. To jest biznes i polecam grać typy sportowe a nei jakies kredyty i ryzyko w zakładaniu firmy, biurokracji =, papierów które miały być uproszczone Pan Tusk z tym nic nie robi i Palikot. Wole inwestować w sport coraz bardziej mi sie to podoba. giełda też żaden zarobek.
bunci / 81.104.232.* / 2008-09-01 09:34
Jestem nauczycielem. W Polsce pracowałem przez 4 lata, teraz pracuje w Anglii. Tutaj nauczyciele pracują przez 40h/tydzien (odliczajac 30 minut przerwy codziennie czyli wychodzi 37.5 h/tydz) w niektórych szkołach przez 32,5 godz. Każdy nauczyciel ma średnio 25 lekcji tygodniowo. Reszta czasu jest na przygotowanie do lekcji, sprawdziany, spotkanie z rodzicem, dodatkowe zajęcia. W domu także trzeba się przygotować, ale wynagradza to dość dobra płaca ok £1500 netto na samym poczatku. Czy nie moznaby tak zrobic w Polsce?
blb / 62.233.162.* / 2008-09-01 13:45
Ja np. bym zaproponowal zeby nauczyciele nie brali pracy do domu... Niech pracuja 40h/tyg. w szkole... Jest pokoj nauczycielski, sa wolne sale, etc,etc. Argument "w pokoju nauczycielskim nie ma warunkow do skupienie" to ja mu powiem, ze pracuje w IT, tutaj openspace to praktycznie norma, nie ma osobnych pokojow dla niskiego szczegbla a jakos wszyscy potrafia sie skupic i pracujemy...
To od razu by przyspieszylo poprawianie klasowek i wymyslanie nowych...
studentMIM / 2008-09-01 12:02 / Tysiącznik na forum
ciężko. Bo związki zawodowe nauczycieli i popierające ich (z niewiadomych mi przyczyn) społeczeństwo nie pozwolą na taki krok
bimbol / 83.3.2.* / 2008-09-01 09:25
Te stawki za 18h pracy to i tak bardzo dużo, znam wielu nauczycieli co dorabiają w kilku szkołach. podwyżki powinni dostać ale niech pracują do cholery po 40h.
piskarra / 83.8.224.* / 2008-09-01 11:59
racja, to są zwykłe nieroby.
a Kamil Durczok ten to dopiero, popracuje pół godziny na dzień (prowadzi fakty) i ma taką pensję... to dopiero obibok
uczniak / 83.28.165.* / 2008-09-01 11:55
Jeśli uważasz, że praca nauczyciela ogranicza się do tych 18 godzin, to chyba nigdy do szkoły nie chodziłeś.
Nauczycielom należą się wcześniejsze emerytury, jeśli jakość kształcenia wzrośnie. Kto dziś kontroluje co się dzieje w salach szkolnych? Nauczyciel może zmieszać z błotem, zwyzywać i nadal mieć takie same prawa jak świetny pedagog i dydaktyk...

Cokolwiek się nie zrobi, nie będzie sprawiedliwe dla wszystkich.
Pilsener / 2008-09-01 08:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kiedyś UE przeprowadzała sondaż pod tytułem "Czy chcesz być biedny" - tylko w polsce większość odpowiedziała TAK. Zadawanie polakom pytań trudniejszych niż "ile jest 2 + 2" czy "Jak ma na imię Zosia" mija się z celem - polacy to naród funkcjonalnych analfabetów, dlatego ten kraj ZAWSZE będzie biedny.
Trzeba było pytać "Czy zgadza się Pan/Pani na oddanie części swojej emerytury/płacy górnikom, rolnikom, nauczycielom i 300-tu innym zawodom/grupom społecznych?" - 100 nie, 0 - tak. Bo tacy są właśnie polacy - umieją pomagać innym, ale tylko za cudze.
mycha10 / 2008-09-01 08:57 / Bywalec forum
ten sondaż wypełniali chyba nauczyciele i ich rodziny.wśród moich znajomych,nawet nauczycieli nikt nie uważa pracy w szkole za ciężką.Na wsiach ,żeby uczyc w szkole trzeba zapłacic łapówkę lub byc krewnym wójta
Pilsener / 2008-09-01 10:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Prawda jest niestety taka, że większość polaków nie ma NAJMNIEJSZEGO pojęcia o podstawach ekonomii, prawa, polityce, funkcjonowaniu państwa czy gospodarki - najbardziej przekonałem się o tym, jak dostałem pierwszą pracę w banku w dziale kredytów dla ludności. Tak zwana "grupa reprezentatywna" to statystyczny polak, czyli funkcjonalny analfabeta, leń, pasożyt, złodziej i alkoholik.
wrewerqwrqw / 157.25.200.* / 2008-09-01 08:27
Super. Też chcę pracować 18 godzin w tygodniu, mieć 2,5 miesiąca wolnego w wakacje i 2 tygodnie w zimie. I przechodzić wcześniej na emeryturę. Większą. I jeszcze 100 milionów złotych dla każdego, willa nad jeziorem i służbowa limuzyna!

Nie mam nic przeciwko temu, żeby nauczyciele zarabiali więcej. Nawet jestem za - w końcu ukończyli studia wyższe. Ale niech w takim razie pracują po 40 godzin w tygodniu. Przecież, kiedy przeliczymy zarobki na godziny, to taki początkujący ma 100 zł na godzinę i długie wakacje.
liss / 85.112.196.* / 2008-09-03 10:04
To musisz zostać politykiem.
Pilsener / 2008-09-01 08:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Najlepiej szkoły po prostu sprywatyzować - szkoły prywatne potrafią zmobilizować nauczycieli do pracy, rozliczać ich z efektów a nawet uzgadniać z rodzicami zmiany kadrowe czy program zajęć. Na początek niech sobie oświata będzie finansowana z podatków - ale szkoły prywatne! Za dużo ludzi w tym kraju żyje na garnuszku państwa.
rezus / 83.28.165.* / 2008-09-01 11:58
Czyli biedni nie mogą mieć prawa do nauki? Spoko, każda władza woli sterować ciemnotą...
studentMIM / 2008-09-01 12:07 / Tysiącznik na forum

Czyli biedni nie mogą mieć prawa do nauki?

kto Ci coś takiego powiedział?
Prywatne szkoły, nie oznaczają płatnych. Wystarczy wprowadzić coś, co nazywa się bonem edukacyjnym i pozwolić obywatelom wybierać szkołę dla dzieci.
sceptyk / 2008-09-01 15:50 / Tysiącznik na forum
Bon edukacyjny OK.
Ale tylko w klasach 1-4.
Nauka na kazdym wyższym poziomie MUSI być płatna!
Dla ludzi biednych a zdolnych należy stworzyć system stypendiów i kredytów! Wtedy taki wykształcony nie wyjedzie z byle powodu do Irlandii, a nawet jak wyjedzie, to wyjedzie bez długu wobec społeczeństwa!
Zamiast jojczyć nad biednymi, przyjmij studencie do wiadomosci, że wczasach II Rzeczpospolitej odsetek dzieci CHŁOPSKICH na wyższych uczelniach w Polsce przekraczał 30%.
Dzisiaj, w dobie "bezpłatnej" edukacji ten odsetek nie przekracza 5%.
I co?
Tylko że kiedyś opłacało się mieć YKSZTAŁCENIE.
Dzisiaj ludzi echcą mieć dyplom.
Taka drobna różnica semantyczna, drogi studencie.
Anest / 194.126.147.* / 2008-09-01 16:19
Nie pojmuję. Jestem lekarzem anestezjologiem - na Oddziale Intensywnej Terapii zajmuje sie stanami zagrożenia życia- duży stres. Anestezjolodzy byli w wykazie wczesniejszych emerytur - teraz już nie.. Jesli widzę nauczyciela w tv, który mówi : czy pan mnie widzi przed tablica w wielu 65 lat - to ja :tak widzę. Ale mniej siebie np wyskakująego z karetki Reanimacyjnej. Pomostówki dla naprawdę potrzebujących !!!AA
piterpi / 87.206.188.* / 2008-09-01 07:21
należy odebrać wszystkie przywileje emerytalne wszystkim, którzy je mają, co to za sprawiedliwość - ja mam harować do 65 roku życia a jakiś niedouczony nauczyciel, policjant czy wojskowy krócej - z jakiej okazji - zwłaszcza wojskowym - totalnie nic nie robią - pobimba sobie wojskowy 15 lat i emerytura - dodatkowo nie płacą żadnych rachunków - mieszkania dostają za darmo, jedzenie za darmo, jak taki darmozjad opuszcza jednostkę to mu jeszcze prowiant dają, pracują tylko 4 dni w tygodniu. trzeb zrobić z tym porządek
Elendir / 2008-09-01 08:02 / Łowca czarownic
Dlaczego nie zostałeś wojskowym?
Pilsener / 2008-09-01 08:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Też miałem zostać wojskowym (pochodzę z takiej rodziny), ale nie lubiłem pić i kraść.
trex / 217.96.96.* / 2008-09-01 11:36
Znaczy z patologicznej rodziny kolega?
Elendir / 2008-09-01 10:04 / Łowca czarownic
Może w złym środowisku się wychowałeś. Nie wszyscy wojskowi piją i kradną.
Pilsener / 2008-09-01 10:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
No w mojej okolicy całe wioski żyły z tego, co wyniosły z jednostki. Bez układów nie miałeś szans na awans, a 10 lat być kaloryferem mi nie odpowiadało. Najbliższa i najlepiej wyposażona jednostka w mojej okolicy to był Orzysz :)
trex / 217.96.96.* / 2008-09-01 11:40
Ciekawe ile miast i wsi utrzymywało się z innych państwowych instytucji i zakładów pracy a jeżeli woskowi to Ci co piją i kradną to mamy najliczniejszą armię na świecie i właściwie już jest profesjonalna....
Elendir / 2008-09-01 10:42 / Łowca czarownic
Bogata to musiała być jednostka skoro stać ją było na wyżywienie całych wiosek.
1 2 3 4
na koniec starsze

Najnowsze wpisy