Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Emerytury po 40 latach pracy. Sejm odrzucił projekt PSL

Emerytury po 40 latach pracy. Sejm odrzucił projekt PSL

Wyświetlaj:
rtoip_asy / 89.151.53.* / 2015-11-26 12:24
A ktoś miał nadzieję, że dotrzymają słowa...Duduś też obiecywał ,że zaraz po wyborach..i co 40 lat pracy poszło się pier....ć.
kasxxxx / 212.244.241.* / 2015-11-26 12:20
a jeśli okaże się, że nie tyle mogę przejść po 40 latach pracy co MUSZĘ?!! Widzicie tylko możliwość wyboru, a taka alternatywa/
A 58 / 46.45.78.* / 2015-11-26 12:18
PIS odrzucając ten projekt ustawy o przejściu na emeryturę po 40 latach pracy będzie tego żałował tym bardziej że obiecywał to przed i w trakcie wyborów prezydent Duda podpisując porozumienie z Piotrem Dudą przewodniczącym solidarność. Była też rozmowa z nim w radiu RMF FM gdzie zobowiązał się i potwierdzi że będą dążyć by można było przechodzc na emeryturę po przepracowaniu 40 lat pracy okresu skladkowego. A obecna pani premier doskonale zdawała sobie sprawę co obiecywał i deklarował Andrzej Duda ; a obecny prezydent, prowadząc jego kampanie wyborczą. Teraz mówienie tylko o powrocie do poprzedniego wieku emerytalnego to żadna łaska ze strony PIS. Więc za cztery lata kiedy będą ponowne wybory apeluje do społeczeństwa o nie oddawanie głosów na PiS. Ponieważ mówią o honorze, uczciwości a nie mają go za grosz, szczególnie mi przykro z powodu pana prezydenta sądziłem że w końcu mamy naprawdę osobę godną zaufania.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Irena822 / 89.76.93.* / 2015-11-26 16:02
Ja myślę że tego sejmu już nie będzie do 2 lat!
jaro282 / 83.238.10.* / 2015-11-26 12:16
OJ COŚ WIDZĘ, ŻE POLITYKA SOCJALNA PIS ZAWODZI ! CO PANOWIE JUŻ NIE CHCECIE DAĆ POLAKOM MOŻLIWOŚCI WYBORU ! TO JEST BARDZO DOBRA PROPOZYCJA ! PRACUJESZ MASZ EMERYTURĘ Z LAT SKĄŁDKOWYCH PRACY ! NIE PRACUJESZ TO JEJ NIE MASZ !
ał / 46.171.78.* / 2015-11-26 11:58
w wieku 67 lat, bede miała 53 lata pracy /tylko pracy, bez studiów, wychowawczych itp./ i co mam byc tak samo traktowana jak ta która zaczęła pracę w wieku ok. 25 lat/
Arek prawdziwy / 77.253.2.* / 2015-11-26 12:14
Bredzisz. Gdyby to była prawda, to musiałabyś zacząć pracę w wieku 14 lat, a potem pracować, bez chwili przerwy, na pełnym etacie. Jest to więc ewidentne kłamstwo, bo po wojnie, a wtedy musiałaś się urodzić (przed wojną też zresztą tak było), czternastoletnie dzieci NIGDY I NIGDZIE nie mogły być zatrudniane na stałych etatach. Od 1945 roku obowiązuje bowiem w Polsce obowiązek nauki do 18 roku życia. Następnym razem, jak będziesz sobie chciała w Internecie pokłamać, to jednak najpierw zastanów się co tu by wymyślić, żeby miało to chociaż cień prawdopodobieństwa.
elusiaia / 89.78.253.* / 2015-11-26 16:47
tu nikt nie bredzi.moj maz lat 62 i 47 lat pracy składkowe.jedni choruja drudzy pracuja.nie pisz czegos o czym nie masz zadnego pojecia.zycze ci zdrowia
TOBIASZ121154 / 89.228.74.* / 2015-11-26 11:39
Przestańcie dzielić składki na lata życia ,jeżeli ktoś jest zdrowy do może i dożyje tych lat ,ale jak ktoś choruje na wiele poważnych chorób i większość leków nie wykupuje bo musi wybrać albo opłaty ,albo leki ,a i większość chorych w ogóle nie ma dochodu i leków i nie wykupuje w ogóle , nie chce upokorzeń i chodzenia po MOPSACH ,a przecież choroba nie wybiera ,dziś zabierają renty ludziom chorym i zmuszają ich na upokarzania w mops za 500 zł ,pytam jaki chory z tego przeżyje .I kto przeżyje z nich na emeryturze te 20 lat.Na pewno nie wielu.Więc emerytura większa tylko dla zdrowych ,a chorzy teraz i potem to wykluczenie .
ztm / 31.63.164.* / 2015-11-26 11:21
Skonczyc z ZUS-em, same urzedasy kosztują tyle ze starczy na emeryturę państwową dla każdego Polaka bez względu czy pracował czy nie. Resztę niech sobie obywatel sam uzbiera. To co wpłaca do Zus moze odkładac a najlepiej niech za te kase kupi jakąs nieruchomosc albo inwestuje. Lepiej nawet mieć 1 dziecko więcej bo wtedy będzie miąl kto zająć sie rodzicami na starość. W Kanadzie jest emerytura oanstwowa dla każdego kto tylko płacił podatki i mieszkał 20 lat w tym kraju, dodatkową emeryturę fundują im pracodawcy (u nas tez tak można!!!), obywatel moze jeszcze dodatkowo inwestowac i sam bedzie wiedział co go czeka w przyszłosci. Teraz tylko kradną i żrą ośmiorniczki za nasze pieniądze, wiec wiadomo że emerytur nie bedzie. To jest ściema aby ludzie harowali do śmierci a kasa zostanie zwyczajnie ukradziona. ZUS to mafia i jaka mafia powinna byc ptraktowana.
ll / 153.19.191.* / 2015-11-26 11:15
ilości zgromadzonych składek podzielonych przez dalszą oczekiwaną długość trwania życia
. czyli kobiety powinny przechodzić 10 lat później na emeryturę niż mężczyźni
Dziad z 49 letnim stażem / 89.229.75.* / 2015-11-26 11:14

Przekonywała, że obecna zasada systemu emerytalnego jest prosta: "im dłużej pracujesz, tym wyższą masz emeryturę", więc odwracanie reformy wprowadzonej przez koalicję PO-PSL będzie niekorzystne dla emerytów.
A ja mam 49 lat pracy,jestem po udarze mózgu,po zawale serca dorobiłem się baypasów , a po pracy jako rurarz stoczniowy z lat 60-tych mam problemy z kręgosłupem.Jako młodociany pracownik zacząłem w wieku 14 lat.Osiem lat nauki wieczorowej (po skończonym dniu pracy) dało mi maturę i tytuł inżyniera.Teraz chorego nikt nie chce.Sprawdziłem- nie ma drugiego takiego kraju w Europie w którym z takim staże m nie można przejść na emeryturę.Zabrano mi 15 miesięcy emerytury przedłużając wiek uprawniający do przejścia na emeryturę.Jest świadczenie przedemerytalne którego wysokość (871 zł netto)stawia mnie w sytuacji finansowej podobnej do znanego mi pana z chorobą alkoholową ze zbliżonym do mnie stażem więziennym (wielokrotny recydywista żyjący ze świadczeń socjalno- rentowych ) Posłowie kpią dalej proponując nowe ustawy których treść jest znana z obywatelskiego projektu ustawy zalegającego w zamrażarce sejmowej od ponad 5lat(druk sejmowy nr 3178 w VI tej i nr 17 w VII kadencji Sejmu). Obywatelski projekt przyjmował Pan Komorowski będący wówczas Marszałkiem Sejmu.
voy / 91.216.160.* / 2015-11-26 11:12
w tym PISlandzie nie liczę już na nic....chyba tylko na to,że szybko odejdzie w niebyt
Realista / 217.99.18.* / 2015-11-26 11:12
Ja mam 40 lat aktywności zawodowej a z tego tylko 32 lata tzw. składkowe , czy jak bedę straszył po śmierci to mi doliczą to do stażu pracy ??? Starszej osoby nikt nie ma ochoty zatrudnić na ludzkich warunkach , więc tak czy inaczej , te 67 cz 68 lat jest wyrokiem...
cvq / 94.78.179.* / 2015-11-26 11:06
Psl mógł swoje pomysły realizować z Tuskiem i Kopacz ,teraz jest tylko małym pionkiem w sejmie który odpowiada za to że masa ludzi ma umowy śmieciowe z których nie będzie żadnej emerytury.
zgred444 / 193.79.181.* / 2015-11-26 10:50
W krajach, gdzie można przejść na wcześniejszą emeryturę, świadczenie wynosi 40% pełnej późniejszej emerytury. Czy tego będzie oczekiwał wcześniejszy emeryt? Sama emerytura jest niska, a 40% tego świadczenia będzie baaaardzo niskie. Wystarczy tylko na tacę dla księdza.
abdul alkanr / 77.254.254.* / 2015-11-26 10:43
noto mocherki pisowskie jarek wam da polske godna was
obatel / 89.65.122.* / 2015-11-26 10:41
TO typowa Obłuda pisoska. i co wyborcy pisu, ciemny lud wszystko kupi jak mawiał Tow. Kurski. Za to macie Igrzyska i Dyktature, ponieważ oni nic innego nie potrafią.

Najnowsze wpisy