Forum Forum dla firmKadry

Emerytury przedsiębiorców. Zobacz, na jakie pieniądze możesz liczyć

Emerytury przedsiębiorców. Zobacz, na jakie pieniądze możesz liczyć

Wyświetlaj:
dffff / 83.20.13.* / 2012-07-01 15:42
a czemu przedsiębiorca który zarabia 8 tyś ma przejść na emeryturę 800 zł?
Będzie pracował do śmierci i tyle bo nie jest głupi. Jak pracuje ciężko fizycznie to jedyna różnica będzie taka że zatrudni na czarno za 1000 zł młodego i da sobie za te 7 tyś lepiej radę niż ten przedsiębiorca który płacił zus całe życie od iluś tam tyś rzeczywiście zarabianych.

Poczytajcie jak powstały emerytury i po co. Po to żeby starsi zwalniali miejsca młodym bo jak młody nie może dostać pracy to nie zakłada rodziny i nie ma dzieci więc jest gorzej. Emerytury nie powstały jako jakiś przywilej za to że pracujesz, pomyśl chwilę, dajesz państwo ponad 300 tyś przez całe życie za to żeby przez 2 lata dostać 20 tyś. jałmużny. Pomyśl też o tym że ten sam GUS wyliczył iż będziesz żyć 69 lat co obliczył że średnio zarabiasz bodaj 3 tyś zł (realniej by napisali że 85 % zarabia najniższą krajową a pozostałe 15 % aż tak to podnosi) tudzież ten sam GUS liczy że polaków jest 39 mln mając w nosie że od roku za granicą jest 2 mln rodaków mimo że nie jedna markowa organizacja mówi że to błąd gdyż ci polacy tu nie wrócą (ewentualnie po własne rodziny)
szklarek / 2012-07-02 12:24
Z jedną uwagą- wiek statystyczny Polaka w chwili śmierci ma niewiele wspólnego z wiekiem takiegoż emeryta. Bo jest on kilkanaście lat wyższy. Bo wielu Polaków albo nie jest w systemie ubezpieczeniowym, albo w ogóle nie dożywa nawet pierwszej składki, bo żyje 1 dobę.

Zatem emeryci pobierają z systemu dużo więcej w stosunku do swojego wkładu niż napisałeś.

Poza tym znakomita większość emerytów to emeryci z roczników starszych niż 1949 oraz wcześniejsi- którzy mają emerytury liczone w oderwaniu od składek lub pobierają je jeszcze znacznie dłużej.

Statystyka nie kłamie, wymaga minimum rozsądku przy jej interpretacji i powoływaniu się na jej wyniki.
MałaFirma / 31.63.148.* / 2012-03-03 16:44
I wyliczyli mi kap.,początkowy 450zł i emerytury 75zł

ZUS nas okrada, bo przejadają nasze składki (patrz pałace ZUS-u , system Płatnik, nagrody naczelników, umorzenia dla kolesiów)
mieczman / 2012-03-02 19:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie pękaj! twoja emerytura już dawno wyjechała w zaufane miejsce! gdzie takich dziadów nie wpuszczają! Teraz martw się jak uratować to co ci jeszcze nie ukradli!
zdradaelit / 62.244.129.* / 2012-03-01 16:57
Byłem młody i ambitny prowadziłem własną działalność 20 lat pracując ponad siły.
Płaciłem obowiązkowe podatki i składki i g.....wno dostanę nie emeryturę.
Gdybym był głupi powinienem nadal płacić i tak samo g...wno bym dostał Więc wolę nic nie robić a rząd niech się sam wyżywi

Najnowsze wpisy