Forum Forum emerytalneOFE

Emerytury: więcej dla małżeństw, mniej dla pozostałych

Emerytury: więcej dla małżeństw, mniej dla pozostałych

Wyświetlaj:
Jerzy Smoliński / 83.16.71.* / 2007-07-18 13:04
Złodzieje z PIS-u, LPR-u i Samoobrony chcą ukraść moje ciężko zarobione pieniądze
lili2 / 89.174.13.* / 2007-07-14 21:25
Dlaczego dla pozostałych świadczenia miałyby być mniejsze skoro każdy ma swoje konto i na nie odkłada swoje pieniądze? Wydaje mi się że nasz kochany rząd chce coś z OFE uczknąć dla siebie na swoje rozpasane wydatki. (zmniejszyć ilość posłów, zlikwidować senat i mamy oszczędności wcale nie bagatelne) a nie ograbiać przyszłych świadczeniobiorców OFE.
zainteresowany 76 / 83.16.60.* / 2007-07-12 09:42
Artykuł oczywiście bardzo wyczerpuje temat emerytur małżeńskich???!!!
Fitka / 2007-07-12 16:08
OFE zostało stworzone dla pomnażania naszych pieniędzy, po to byśmy, przechodząc na emeryturę, nie musieli prosić o jałmużnę Państwo lub pozostawać na garnuszku naszych dzieci. Zawarliśmy umowę z Państwem, bo przecież to ono dokonało reformy systemu emerytalnego, zgodnie z którą nasze konta miały stanowić część naszego dorobku, majątku, być dziedziczone przez współmałżonków lub dzieci itp. Mówiono nam również o projektach dot. wypłaty, a projekty wyglądały tak:
1. emerytura "czasowa" (np. na 5 lat) a potem już nic, albo dożywotnia, ale wtedy niższa od tej "czasowej";
2. możliwość wyboru przez małżonków: każde bierze swoją emeryturę - wówczas, gdy jeden z małżonków umiera, drugi pozostaje tylko ze swoją; lub wybierają emeryturę "rodzinną", która miała być mniejsza od sumy dwóch, ale większa od każdej z nich oddzielnie, ale w razie śmierci jednego ze współmałżonków pozostawać miała w całości.

Czy rzeczywiście obecny Rząd nie musi się zupełnie z niczym liczyć? Przecież "ciągłość" Państwa została zachowana, mimo dojścia do władzy PiS-u, a my wszyscy obywatele nie jesteśmy przestępcami, których należy ukarać za to, że dożyją emerytury. To może by tak od razu eutanazja? Ostatnio ktoś ją nawet proponował żonie "głowy Państwa". Jeszcze jedno - skąd wniosek, że przez wprowadzenie "em. małżeńskiej" inni będą mieli mniej, skoro po śmierci jednego z małżonków zostanie obniżona o 60%? Gdyby do 60%, no to jeszcze, tylko jednak w wypadku, gdyby obliczono ją w systemie 1 + 1, a to byłoby nielogiczne.
Bernard+ / 83.30.158.* / 2007-07-12 18:53
Te co rusz zgłaszane przez rząd pomysły pokazują, że tak naprawdę obecny rząd i sejm nie wie co dalej robić z emeryturami. Nauchwalano od pierwszych tygodni rządzenia sporo nowych zobowiązań socjalnych, które nie mają pokrycia w budżecie Państwa ani w spodziewanych wpływach do ZUS, więc teraz łakomie rząd spogląda na nasze pieniądze w OFE , które i tak nam już raz przez rząd Millera podkradziono aby zasypać nimi dziurę Buca i do tej pory nie oddano przekazując zamiast zaległych składek do OFE jakieś nic nie warte obligacje skarbowe, które sami z naszych podatków bedziemy musieli z OFE wykupić więc i tak będziemy okradzeni podwójnie. A teraz kombinują jak wogóle nam te pieniądze zabrać i przeznaczyć na dalsze kupowanie sobie głosów elektoratu pobożnych homo sowietikus aby jeszcze następną kadencję trwać przy kasie publicznej i spłacać za rządowe apanaże swoje kredyty. Tymczasem jeżeli w Polsce jest co najmniej milion osób niekaranych o nieskazitelnym, chrakterze i o kwalifikacjach i kompetencjach pozwalających im pracować na stanowiskach na których nie mógł by pracować Andrzej Leper oraz posiadających wiele lepsze kwalifikacje i kompetencje do sprawowania funkcjii wicepremiera to dlaczego Wicepremierem zostaje osoba nie mieszcząca się w rankingu kwalifikacyjnym w 1 milionie wykształconych kompetentnych Polaków o nieskazitelnym chrakterze? Coż może wymyślić rząd w ktorym aż roi się od dyletantów na stanowiskach ministerialnych a ich doradcami są absolwenci szkół pomaturalnych.
zawieszony w próżni / 81.219.208.* / 2007-07-12 20:16
Nie ma co liczyć, że polski rząd przejmie się losem emerytów. Z chwilą przejścia na emerytury są elementem społeczeństwa które generuje same koszty (oprócz emerytur także częstsze świadczenia zdrowotne), co powoduję znaczne uszczuplenie budżetu rządzących.Mogli by przecież żyć w jeszcze większych luksusach zamiast dzielić się z darmozjadami.Żyję 56lat ,w tym zdecydowaną większość w Polsce i nigdy nie było tak by rząd miał rolę służebną wobec narodu, każdy z nich pojmował to odwrotnie.Zawsze traktuje słabszych jako ciemną masę do wydojenia.To jest właśnie ta "polska demokracja i państwo solidarne" Obecnie jestem bezrobotny bo byłem już za stary i ze względu na przemęczenie i częściową utratę zdrowia zmuszony byłem ograniczyć czas pracy do 9-10 godz.dziennie i stałem się mniej wydajny (pracodawcy biorą przecież przykład idący z góry. Za 2 miesiące skończy mi się zasiłek dla bezrobotnych.Pracy nie moge znaleźć ze względu na wiek.Na wcześniejszą emeryturę z kolei jestem za młody.O rentę inwalidzką nie staram się, bo jeszcze poruszam się o własnych siłach,a z obserwacji w moim otoczeniu wiem,że ZUS odmawiał renty ludziom z widocznym inwalidztwem, bo byli za słabi by walczyć o swoje.Na to trzeba pieniędzy i znajomości.Ja też mimo,że nie musiałem zdecydowałem się na 2-gi filar emerytalny, bo wierzyłem że chociaż dzieci dostaną coś po mojej śmierci a tu figa.Dlatego nie myślę już o przyszłości,lecz żyję dniem dzisiejszym.Mam nadzieję, że do emerytury nie doczekam.Natomiast młodzi powinni się zastanowić,czy nie lepszym rozwiązaniem by było rozpieprzenie całej "polskiej klasy politycznej" a na ich miejsce zatrudnić na kontraktach fachowców z krajów skandynawskich, gdzie nie słychać o korupcji, czy błazenadzie rządów.Było by to nie tylko "tańsze państwo" ale też i lepiej zarządzane.Zamiast co rusz to nowych wyborów raz do roku ogólne referendum, czy fachowcy sprawdzili się.Jeśli nie to won z posady!
JIN / 68.12.54.* / 2007-07-13 18:46
Popieram i jeszcze raz popieram.
Kolejny juz rzad nie radzi sobie wogole.
Ztrudnic na stanowiska rzadowe fachowcow chocby ze Skandynawii, choc na piec lat!
Inaczej kolejne rzady zniwecza wszystko i rozkradna.
rik / 83.30.51.* / 2007-07-26 20:38
Cwaniacy i złodzieje,myślą jak okraść ludzi.

Najnowsze wpisy