Forum Forum emerytalneInne

Emerytury żołnierzy i policjantów niekonstytucyjne?

Emerytury żołnierzy i policjantów niekonstytucyjne?

Wyświetlaj:
MA_ZAW / 178.180.71.* / 2011-09-13 09:07
Poprowadzę sprawy żołnierzy i funkcjonariuszy niesłusznie zwolnionych ze służby i inne, tel 66 44 68 373
emerytura_ / 79.186.46.* / 2010-12-20 13:16
Więcej o emeryturach mundurowych:
http://www.emerytury-mundurowe.pl lub http://www.godna-emerytura.pl
Jam Kowalski / 79.163.23.* / 2010-02-12 14:23
Dla mnie rzecznik tzw. Onbucman, który winien stać na straży przestrzegania prawa przez decydentów stoi nie po tej stronie co trzeba. Jest tworem politycznym wręcz szkodliwym społecznie. Chyba już najwyższy czas aby udał się na spoczynek (emeryturę) chyba z 10 baniek. Znam wiele spraw mundurowych, które kierowałem do rzecznika. Nigdy sprawą się nie zajął. Była taka sprawa policjanta, któremu rzecznik odpisał , że nie ma racji. Policjant otrzymał od osoby pracującej w KWP kopię pisma, z której wynikało, że ten poszkodowany policjant miał rację. RPO zwrócił uwagę na ten fakt tylko Komendantowi Głównemu Policji. Nigdy nie zajął się sprawą. Dodatkowo mogę stwierdzić, że korespondencja od RPO szła poczta do adresata poprzez Brzeg. Czyżby tam była kopiowana przez służby specjalne? Prawa nabyte rzecznik nie odbierze. Proponuję z każdym problemem kierować sprawę do rzecznika. Jak zostanie zasypany kwitami i problemami Polaków to duperelami przestanie sie zajmować.
rolloff / 195.187.86.* / 2010-02-08 13:41
Trybunał Konstytucyjny nie stanowi prawa!
TK pełni rolę negatywnego ustawodawcy, /np. oznajmia, że ustawa jest niezgodna z czymś tam ... / co to by było gdyby TK uchylał ustawę, która by wówczas obowiązywała? - poprzednia, przecież ona nadaje jeszcze większe uprawnienia służbom mundurowym. Brawo. .........
Wynika z tego, że nasz kochany RPO wysyła do TK to co mu wpadnie w ręce........
henb / 82.177.172.* / 2010-02-07 19:51
No nie mówcie, że policjanci aż tyle pracują. Pracują normalnie na zmiany, czyli jak większość pracowników zatrudnionych w przedsiębiorstwach pracujących zmianowo. Za to, że praca niektórych policjantów (około 10% ogółu) jest bardziej niebezpieczna - mają wyższe pensje i masę dodatków, premii, trzynastki. Tulko dlaczego na starość po około 25 latach pracy średnia emerytura wynosi 2900, a pracownika w zakładzie - połowę ? I dlaczego liczy się ją od ostatnich poborów, a nie z 10, czy 20 lat, jak w ZUSie. Święte krowy, czy jak ?
Pora przywrócić sprawiedliwość. Tak się martwisz o schorowanych mundurowych po 50-tce ? A co z pracownikiem firmy produkującej np. pustaki. Kto go przyjmie po 50-tce do pracy ? Pomyśl co piszesz. Wreszcie ktoś musi wprowadzić SOLIDARNOŚĆ i SPRAWIEDLIWOŚĆ.
wladis / 46.134.197.* / 2011-01-29 18:37
henb; o jakiej ty sprawiedliwości mówisz? nie każdy może być policjantem, jest to zawód elitarny i nie porównuj tego zawodu do robola, który jest zazwyczaj po podstawówce i tylko to umie robić do policjanta, który żyje w ciągle w stresie, ponieważ jest zobowiązany ustawowo i przysięgą do interweniowania i ratowania życia, etc etc i etc. Uwierz mi że policjant po 25 latach jest już wypalony psychicznie. Nie znasz realiów i specyfiki tego zawodu więc nie wypowiadaj się na ten temat i nie pieprz o solidarności i sprawiedliwości. Trzeba było być Policjantem a nie robolem- aczkolwiek z szanem dla tych ludzi. Więc nie wypowiadaj się nt.emerytur policjantów, czy też żołnierzy. Wladis
zapytajnik / 80.48.241.* / 2010-03-16 11:00
Solidarnie i sprawiedliwie nie znaczy wszystkim po równo. Prawda?
Policjant / 83.12.211.* / 2010-02-08 19:54
W zeszłym roku umarło moich 3 kolegów l.39, 43, 44 (policjanci)-wszyscy od 1-3 lat na emeryturze. W zeszłym tygodniu umarł mój kolega wojskowy l.45 -4 lata na emeryturze. Zapraszam w szeregi mundurowych, może nie doczekasz wnuków. Pozdrawiam. Policjant 19 lat SŁUŻBY na ulicy.
Kazimiera / 95.209.188.* / 2011-12-09 09:06
To wlasnie dlatego emerytury policjantów sa wyskokie aby szybciej mogli sie zapic na smierc. Jako córka policjanta znam to srodowisko maltretujace swoje kobiety i dzieci, gwalcicieli, liste mozna robic dluga. A ich renty i emerytury nie maja zadnej wartosci dla rodziny, gdyz sa przehulane. To nie wplyw ciezkiej pracy skraca ich zycie, ja bym im jeszcze podniosla te emerytury to by jeszcze szybciej nie bylo ich wsród normalnych ludzi. ITP, ITD
Jedyne co mnie pozostalo to ucieczka z Polski
cg / 87.116.253.* / 2011-12-09 09:55
Co to to nie...Kazimiero...nie zgadzam się na podniesienie IM emerytur...pałki na moich plecach za studencką "ciekawość" w 1968r dopiero teraz "odbijają " się na moim zdrowiu...współczuję Pani serdecznie i ja znam trochę to środowisko i muszę żyć z tym ,że ten który mnie "lał" wtedy śmieje się ze mnie mając emeryturę 3xwiększą ode mnie...oczywiście najbardziej się śmieje gdy jest pijany..
eme / 83.22.23.* / 2010-02-21 20:58
policjant skosztuj pracy na piecu w hucie, jako rebacz w kopalni lub czysciciel silosów.Dowiedz sie jak dlugo oni zyja i podziekujesz Bogu ze pracujesz w policji.
Jezeli zmarli w wieku 39,43,44 to nie mow ze na skutek choroby zawodowej.Nie rob jaj kolego i nie szpanuj pracą w policji.
waldis / 46.134.197.* / 2011-01-29 18:57
hej rebacz! czyściciel kotłów i silosów, uważam, że powinieneś przy tym zostać, ponieważ twoje rozumowanie jest na tym poziomie! Widzę zazdrość w twojej wypowiedzi, powinieneś wiedzieć, że Policja to nie szpan, to wyzwanie gościu!
Zdziś / 83.27.6.* / 2010-10-28 14:58
Mogli nie pić tyle w pracy i po, wówczas by żyli dłużej
wladis / 46.134.197.* / 2011-01-29 18:51
Zdziś: powiedz ile lat przesiedziałem przez policjantów, że ich tak nie lubisz? Wiesz? Nie znam nikogo takiego porządnego obywatela co byłby przeciwko policjantom, ich przywilejom czy też emeryturom, zawsze są to ludzie z przeszłością, którzy mieli kontakt z policją, oczywiście nieprzyjemny kontakt. Jeśli chodzi policjantów, którzy młodo zmarli to uważam, że nawet gdy pili to pewnie zapijali ciągły stres, który policjantowi towarzyszy cały czas podczas służby. Stres to choroby - powinieneś o tym wiedzieć! to zawód elitarny, to służba. Jesteś porostu złośliwy!
mentorr / 89.79.219.* / 2010-12-19 19:26
Każdy emerytowany policjant jest alkocholikiem.
x-men / 78.8.88.* / 2010-02-08 12:49
Proponuję przyjąć się do Policji i sprawdzić samemu jak to jest po 15 latach służby na ulicy.
f-sz Policji / 83.12.211.* / 2010-02-07 09:37
Nikt nie wziął pod uwagę, że ten przywilej wynika ze statusu służby. Przeliczałem moje pobory na ogólnych zasadach. Jeżeli zmieniono by służbę na pracę płacąc za dyżury nocne, weekendowe i świąteczene zarabiałbym ok. 5,5-6 tyś. Na takich warunkach mogę pracować, aż do pierwszego zawału. Ponadto w nowych propozycjach emerytalnych nie zabezpieczono miejsc pracy w przypadkach utraty zdrowia w wyniku osiągnięcia pewnego wieku. F-sz Policji, Straży Poż., Wojskowy lądują na bruku bez zabezpieczenia. Kto przyjmie do pracy schorowanego 50-55 latka? Na zachodzie nikt nie marnuje takiego potencjału. Np. policjanci, strażacy, których stan zdrowia nie pozwala pracować na I linii kierowani są do służb logistycznych np. do prac biurowych, szkoleń młodych f-szy. Sz p Rzecznik nie zna realiów tych zawodów. Jak sądzę nie wie, że średnia umieralności w tych ,,uprzywilejowanych zawodach" wynosi ok. 50-55 lat. Pozdrawiam. I trochę zdrowego rozsądku.
HC / 82.177.172.* / 2010-02-06 17:57
Brawo Rzecznik. Popieram całkowicie. Wreszcie ktoś się bierze za te święte krowy, które nigdzie na świecie nie mają takich przywilejów, jak w najbogatszej Polsce. Emerytura to zasiłek na starość, a nie dla młodego 35-latka. Poza tym trzeba ją sobie wypracować. Tyle ile do wora włożyło, tyle można dostać. Co to za specjalne przywileje o 40 procentach plus 3,6 procent za każdy rok ??? A reszta pracujących 24 procent i 1,3 procenta. Jawne oszustwo w świetle prawa. Jak ktoś jest chory i nie nadaje się do pracy - idzie na rentę. A póki co widzę sporo 60-letnich facetów siedzących za biurkiem na Policji i w Wojsku, którzy szkolą młodych. Młodzi powinni korzystać z ich doświadczenia. Nie ma co patrzeć na związki, tylko trzeba wprowadzać zmiany. Jakoś ze związkiem emerytów i rencistów nikt się nie konsultuje w sprawie coraz niższych rent i emerytur...
mudurowy / 78.28.6.* / 2010-02-13 09:00
na czyje zamowienie to piszesz człowieku? nie znasz prawa i piszesz głupoty, głupoty, głupoty, a zresztą... weź cep i j..j sie w łeb bo tylko tak można to skomentowac
policman / 89.76.35.* / 2010-02-08 22:56
ty to chyba jakiś głupi jesteś :P gdzieś ty widział emeryta 35 letniego ? co po 15 latach ? za 800zł ? jakaś kpina :P Ale mimo wszytko pipko spróbuj te 15 lat wytrzymać w policji :]
Mądry Polak PRZED szkodą / 195.117.68.* / 2010-02-06 11:56
służyłem 32 lata a otrzymuję tylko 75% pensji,najpierw oszukany zostałem przez p. Suchocką,póżniej przez SLD na czele z p. Szmajdzińskim,poproszę o pozwolenie o przechodzenie na przejściach dla pieszych na czerwonym świetle,ha ha.w latach 1923-1939 nie zadbano o armię a była POLSKA od morza do morza i co PANIE RZECZNIKU za co ta pensja
Mądry Polak PRZED szkodą / 195.117.68.* / 2010-02-06 11:48
RZECZNIK pomylił głowę z nogami ,najpierw szczepionki teraz emerytury,jutro możliwość przechodzenia na czerwonym świetle
emmi / 80.48.224.* / 2010-02-04 21:55
Odnosząc się do artykuły, przeczytałam poniższe wypowiedzi i stwierdzam że nasz kraj to ewenement na skalę światową wszędzie na świeci służby mundurowe zarabiają krocie i są uprzywilejowane tylko w naszym kraju nie mają praw i zarabiają ochłapy wstyd mi za nasze społeczeństwo oraz Rzecznika Praw Obywatelskich który powinien występować w roli obrońcy a nie kata.
autor57 / 89.238.31.* / 2010-02-05 14:16
Mimo, że nie lubię RPO w tym przypadku przyznaję Mu rację. Z emeryturami u mundurowych jest tak jak w górnictwie. Na przodku i pod ziemią pracuje 100 emerytury górnicze bierze 5Xwięcej /różne sekretarki, referenty i działacze/. Jeżeli popatrzymy na wojsko i tych wszystkich "żołnierzy", którzy wojsko znają z opowieści i filmów i .... NIE GROZI im wyjazd poza koszary w innym celu jak kontrola podwładnych - to stosunek RPO do sprawy widać w zupełnie innym świetle.
policman / 89.76.35.* / 2010-02-05 23:05
ale tak to wszędzie jest :/ to nie powód by odbierać liniowym funkcjonariuszom tego przywileju! Mi osobiście nie przeszkadzało by gdyby te przepisy obejmowały ale cały sztab :] !!
policman / 89.76.35.* / 2010-02-04 22:53
Miło przeczytać choć raz coś miłego ;) ! Za granicą to zupełnie inna bajka ;) może za 300 lat i tu w naszym kraju będziemy wszyscy dobrze zarabiać ;) a emerytura pozwoli nam wszystkim bez wyjątków na to by przez te ostatnie lata swojego życia odpocząć i np. pozwiedzać ;) .Życzę tego wszystkim !!! Pozdrawiam ;)
policman / 89.76.35.* / 2010-02-04 00:50
Nie rozumiem po co ten szum wokół ty emerytur , one i tak się nie zmienią i tak :] . A jeśli się zmienią to ten kraj czeka anarchia , bandyci wyjdą na ulicę i będą robić co się im tylko podoba . Bo niby kto ich powstrzyma ?? Ci co nabyli już prawa do emerytury to odejdą , większa część tych co nie maja jeszcze nabytego prawa odejdą i będą woleli własną działalność otworzyć lub do biedronki iść pracować :] bo przynajmniej bezpieczniej no biceps się wyrobi :] zostanie garstka ludzi i to ci co zajmują wysokie stanowiska :P .Co to za różnica dla komendanta czy naczelnika za biurkiem siedzącego czy te ok 6000zł będzie brał do np 55 roku życia czy do 65 :P.
wektor / 2010-02-04 03:51 / portfel / Bywalec forum
bandyci wyjdą na ulicę i będą robić co się im tylko
podoba . Bo niby kto ich powstrzyma ?? .cyt..

Bandyci zawsze robią to co chcą i nikt i nic ich nie powstrzyma.Problem polega na tym że Policja tych bandytów nie ściga i nikt nie wie dlaczego tak jest ?..Panie policeman !
policman / 89.76.35.* / 2010-02-04 11:16
to bardzo interesujące panie wektor co pan pisze :] , już trochę pracuje w Policji i wielokrotnie ścigałem i łapałem bandytów :] tylko chyba pan w11 za dużo ogląda lub CSI i myśli że tak jak w filmie gdy ktoś się do pana auta włamie albo do mieszkania to policjant zawsze jakiś ślad na miejscu znajdzie a już 3 godziny później zatrzyma tego włamywacza ? Więcej filmów proszę oglądać na zdrowie panu wyjdzie. Pracując w policji też trzeba mieć szczęście by się znaleźć we właściwym miejscu i o właściwym czasie. PS. cyt "Bandyci zawsze robią to co chcą i nikt ich nie powstrzyma " ---->> nie gdy ja jeżdżę w rejonie :P ;) Pozdro
Henio 12 / 83.21.222.* / 2010-02-15 08:36
Szanowny Panie może Pan tak, ale wielu Pańskich kolegów dosyć często potrafi takie sytuacje omijać, bo wychodzą z założenia, że lepiej się nie narażać. Poza tym i wiele się temu nie dziwię skoro efekt działania jest tak, że Sądy miast wyciągać ostre sankcje w stosunku do najgrozniejszych to okazują swą pobłażliwość, natomiast w stosunku do tych maluczkich majestat jest już bardzo rygorystyczny. To nazywać ma się sprawiedliwość??? Co do emerytur policjantów i innych służb to może nie przesadzajmy z tym wiekiem i tą wyczerpującą pracą po 15 latach, osobiście znam kilku policjantów, którym ta służba tak wiele uszczerbku na zdrowiu znów nie zabrała, a ich przedłużany okres pracy potrzebny był właśnie po to aby uzyskać większą emeryturę, nie oszukujmy się bo dziś wszyscy dorośli już do roli obserwatora i potrafią trzezwo patrzeć i liczyć. Bez obrazy, ale gdybym usłyszał, że po 25 latach służby emerytura to tak ale po 15 to po prostu wstyd wołać o więcej kiedy są grupy społeczne którym brakuje chleba i przede wszystkim gdzie są dzieci, czy to można uznać za sprawiedliwe??? Proszę przedstawić mi policjanta, którego dzieci nie mają chleba??? Komentarz w tym przypadku chyba zbyteczny. Mógłbym tu przytoczyć wiele przykładów o przywilejach policjanta, ale czy to coś zmieni???
wektor / 2010-02-04 17:33 / portfel / Bywalec forum
Dużo osób pracuje tak jak Pan w Policji Państwowej uczciwie i z pełnym poświęceniem i chwała wam za to bo to jest praca dla prawdziwych facetów a nie dla mięczaków.Ale nadal podtrzymuję to co napisałem, bo w Policji dzieją się dziwne rzeczy.: Na przykład: najbardziej aktualna sprawa - porwania dla okupu Pana Krzysztofa Olewnika.

Cytuję za Gazetą Wyborczą z dnia 09.04.2008 rok.:
policman / 89.76.35.* / 2010-02-04 21:52
Nie jestem kompetentny by wypowiadać się w tej sprawie :( nie znam szczegółów śledztwa. Jednak trzeba też zauważyć że przykład którym się pan posłużył występuje racze nie często na całe szczęście, o wiele więcej w prasie i mediach jest o sukcesach niż porażkach policji. Tylko że ludzi interesują bardziej te złe i oczerniające informacje :(. Wracając do tematu w Policji można by dużo rzeczy pozmieniać a jeśli chodzi o emerytury to stoją najniżej w hierarchii. Pozdrawiam
wtg / 2010-02-03 21:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Synu!!! Po co ci studia. Chcesz zostać lekarzem, albo inżynierem? Zgłupiałeś??? Na cholere Ci tyle lat nauki. Potem będziesz musiał tyrać do starości zanim zasłużysz na emeryturę.Masz 19lat - idź do woja, albo do policji. Tam jakoś przemęczysz się te 15-ście lat i w wieku 35 lat będziesz już emerytem che, che, che. Dostaniesz jakieś tam mniejsze, czy większe pieniądze i opiekę medyczną i będziesz miał czas na zarabianie prawdziwej kasiorki.
~frajer~ / 193.200.232.* / 2010-02-03 11:03
Zamiast być zadowolonym, że znalazł się jakiś frajer, który bezmyślnie naraża własne zdrowia w imię czyjegoś nędznego życia lub marnego mienia, a w zamian dostaje ochłapy i nawet się nie skarży, to nasz kochany naród jeszcze takiemu frajerowi po wszystkim przy*pier*doli, żeby nie miał biedak za lekko.
wtg / 2010-02-03 21:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Każdy zawód w mniejszym czy większym stopniu jest niebezpieczny. W ostatnich latach wiecej w czasie pracy zginęło taksówkarzy niż policjantów. Jeżeli "jakiś frajer" jest niezadowolony z wykonywanego zawodu policjanta - w każdej chwili może go zmienić. No chyba, że nic innego nie potrafi za wyjątkiem pałowania i opluwania społeczeństwa, które mu płaci za to że jak napisał "bezmyślnie naraża własne zdrowia w imię czyjegoś nędznego życia lub marnego mienia, a w zamian dostaje ochłapy i nawet się nie skarży". Widać, że piszący te słowa minął się z powołaniem skoro czyjeś życie ludzkie nazywa nędznym. Wstyd.
jeden z frajerów / 77.242.225.* / 2010-02-03 23:41
tak się składa,że Ci co mają coś do powiedzenia w tej sprawie teraz siedzą gdzieś w Afganistanie lub innych przyjemnych miejscach o czym dupki nie wiecie chociaż sami się zgodziliście żeby tam pojechali ale co tam bolało jak było pospolite ruszenie i trzeba było dupę ruszyć od ciepełka a teraz przestało bo to przecież zawód, tak??? nie macie o tym wszystkim pojęcia maminsynki!!!!
emeryt klawisz / 83.11.221.* / 2010-02-03 10:39
Gratuluje RPO pomysłu!!!! od razu widać że gość nie ma bladego pojęcia o służbach mundurowych. Jest oczywista sprawą że można przyjżeć się bliżej poszczególnym działom w tych służbach i ewentualnie zastąpić niektóre etaty cywilnymi ale wtedy trzeba stosować kodeks pracy a nie rozkazy tak jak to próbują robić przełożeni wobec niektórych stanowisk po zmianach (bo już takie zaczynają istnieć). Oczywiście popieram tutaj głosy wszystkich f-szy na tym forum ale chciałem o tych niekonstytucjonalnych wypadkach.
Wiemy wszyscy (oczywiście normalni) że f-sze którzy wcześniej odeszli a mają jeszcze siłę coś robić to próbują dorabiać do tej olbrzymiej emerytury 1200zł - i co wtedy spotykają ze strony sprawiedliwego konstytucyjnego kraju. Właśnie w zgodzie z konstytucją są OKRADANI przez nasze wspaniałe PAŃSTWO za pomocą wspaniałego ZUS-u. Dlaczego??? a właśnie dlatego że taki f-sz mający już emeryturę musi odprowadzać składki emerytalne z jakiegokolwiek zatrudnienia; a z góry wiadomo że nigdy z tych składek nie skorzysta, bo emeryturę już ma i żeby nie wiem jak pracował to wyższej w ZUS nie wypracuje zaczynając pracę np po 45 latach życia. To pytam jakim prawem ZUS OKRADA tych emerytów którzy chcą pracować (jeśli w ogóle mogą). Myślę ze przywilej odejścia po 15 latach należy traktować jako taką nagrodę za pracę w ciężkim stresie z narażeniem życia kosztem rodziny i własnego zdrowia psychicznego i fizycznego bo jak przedmówca wcześniej napisał z emerytura 40% to sobie można naszaleć!!!!!!! Tak czy owak odchodzą na nią ci którzy nie mogą dalej SŁUŻYĆ (nie pracować), a żeby żyć muszą szukać czegoś na dorobienie i całe HALOO to tylko to zabezpieczenie 40% jako rekompensata za pracę w szczególnie niebezpiecznych warunkach. Zresztą nikt nikomu nie zabrania wstąpienia w szeregi jakiejś służby. Wiem jedno że w tej chwili oprócz tych przywilejów które są zwykły szeregowy f-sz jakiejkolwiek służby powinien zarabiać netto minimum 3500zł. a wtedy można wymyślać jakieś cuda w stosunku do kandydatów (nie dotyczy plecakarzy). Dać mi takiego RPO na zmianę na pawilon HIV albo PSYCHO to pogadamy po jednej nocy jak zmieni gacie ze dwa razy. Pozdrawiam służących.
wtg / 2010-02-03 21:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
"Dać mi takiego RPO na
zmianę na pawilon HIV albo PSYCHO to pogadamy po jednej nocy jak
zmieni gacie ze dwa razy. Pozdrawiam służących.
Za w/w czynności otrzymywałeś (o ile w ogóle tam pracowałeś) wynagrodzenie podczas pracy. Jak ma sie to do emerytury???
Proponuję porozmawiać z pielęgniarkami i salowymi, które za wiele, wiele mniejsze pieniądze muszą wykonywać znacznie trudniejszą pracę w takich oddziałach w normalnych szpitalach, a które o przywilejach i emeryturze po 15-stu latach pracy mogą zapomnieć.
ggtw / 77.242.225.* / 2010-02-03 23:46
a co Ty dupku o tym wiesz kto i kiedy ciężej pracował???
gall333 / 2010-02-03 21:49 / Bywalec forum
Nie rób z siebie takiego męczennika. Dobrze wiemy że emerytura po 15stu latach to chory system.
wektor / 2010-02-03 07:47 / portfel / Bywalec forum
Bardzo mi żal milicjantów,to tacy uczciwi i porządni obywatele.Aż się serce kraje jak się czyta, że będą zabrane im przywileje na które sobie taką ciężką i oddaną służbą w utrwalaniu władzy ludowej zasłużyli.Naprawdę że jest to wielka dziejowa niesprawiedliwość,która dosięgła tą grupę oddanych Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej obywateli.
wtg / 2010-02-03 21:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Oj tak, oj tak! Biedacy. Ledwo wiążą koniec z końcem za te marne grosze i jeszcze chcą im je zabrać.
Jeżeli tak się stanie poproszę moją mamę, która po 40-stu latach pracy ma 760zł emerytury by otworzyła szkołę przetrwania dla poszkodowanych przez los żołnierzy i policjantów.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy