Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Emigracja na Wyspach: Cameron nie zmniejszył liczby napływających cudzoziemców

Emigracja na Wyspach: Cameron nie zmniejszył liczby napływających cudzoziemców

Wyświetlaj:
rywert / 83.10.75.* / 2015-02-26 17:18
i to jest realny wskaznik sytuacji gospodarczej naszego kraju. Uwazajcie , bo te polityczne błazny ugotują was , jak żabe.
Jak ciagle a powoli podnosi sie temperature wody to żaba nie odczuwa ze zbliza sie do wartosci krytycznej.
Ostatnigasiświatło / 77.114.85.* / 2015-02-26 15:35
107 tys to wybyło z polandii tylko na Wyspy. Jak do tego doliczyć kierunek na Niemcy, Holandię, Belgię, Danię, Norwegię, Szwecję, usa itp itd, to uzbiera się znowu z pół bańki wyjechanego w jeden rok na amen kwiata polskiej młodzieży jak nie lepiej. W tych warunkach rosnące bezrobocie i spadające płace realne to prawdziwy objaw wybitnego talentu POlskiego rządu w dowodzeniu krajem. Tak trzymać!!!
oiuoip / 78.30.84.* / 2015-02-26 17:06
czemu tak jest? bo tam jest jakakolwiek szansa na jakąkolwiek pracę. po bambusowie polskim nie ma żadnych szapns na pracę bo tej tam po prostu nie ma! oto powód
Hub205 / 212.56.134.* / 2015-02-26 15:43
tak Niemcy już podali też statystyki - 96 tysięcy nowych Polaków w 2014
Dunadan / 170.148.198.* / 2015-02-26 15:21
Wyjechalem z Polski 10 lat temu. Po 7 latach emigracji mialem dosc zycia "w gosciach" na emigracji. Niestety, ale zawsze za granica bedziemy "w Gosciach" bo naszym domem jest Polska. Tu sie wychowalismy, tu zdobylismy wszystkie umiejetnosci do zycia. Po 7 latach zapragnalem wrocic (nie sluchalem Tuska ani innych ynteligentnych politykow). Praca moja pozwala mi na bycie w Polsce, w Domu raz na 3 tygodnie na tydzien. I tak latalem przez prawie 3 lata. W miedzy czasie poznalem zone, urodzil sie nam synek. Ale pracy mimo usilnych staran nie znalazlem. Szukalem nie tylko u siebie w miejscowosci ale rowniez w naszym bylym wojewodzkim miescie. Mialem oferty ale nie pracy a niewolnictwa bo jak nazwac "nienormowany czas pracy" za najnizsza krajowa w fachu ktory tu wykonuje od 8 lat? W koncu spakowalem rodzine i od grudnia razem zyjemy juz w Anglii. Nadal chce wrocic do Polski, bo to Nasz Dom. Ale widzac w jakim kierunku "prowadzi nasz rzad" Polske boje sie ze za kilka lat nie bedzie do czego wracac bo wszystko bedzie wyprzedane w zagraniczne rece a praca bedzie jak obecnie dla wiekszosci Polakow, za najnizsza krajowa w montowniach lub uslugach. Kraj nie rozwija Rzadnej dziedziny gospodarki przyszlosciowej, nie reformuje swoich struktur. Mam wrazenie, ze Polska rzadza postawione marionetki ktore dbaja nie o Narodowy interes kraju a o blizej nie okreslonych mocodacow interesy.
Waniek / 2015-02-26 15:26 / Bywalec forum
Przecież polska cofa się w rozwoju!!!! Unia daje nam jedynie kołchoz do pracy poza granicami.
Dunadan / 170.148.198.* / 2015-02-26 15:45
Tylko ze ja w tym kolchozie pracuje w swoim wyuczonym zawodzie, zrobilem w tym kolchozie dodatkowe szkolenia ktore w Polsce nawet nie brali pod uwage (w Niemczech, Belgii, Francji owszem ale nie w Polsce). Po pewnym czasie dalem swoje CV fachowcowi do przejrzenia bo zaczalem sie zastnawiac czy moze w nim jest cos nie tak. To mi po pierszym rzuceniu okiem powiedzial ze trzeba w pierwszej kolejnosci wyrzucic akapit w ktorym moza ze z racji wykonywanych obowiazkow moge w razie potrzeby przejac role managera lub team leadera. Bo z takim wpisem w CV Nikt w PL mnie do pracy nie przyjmie bo kazdy manago bedzie czul sie zagrozony. To mi rece opadly...
iuhoijl / 78.30.84.* / 2015-02-26 17:20
a co miał ci powiedzieć że masz zły papier? szukał cokolwiek bo inaczej ciebie nikt nie przyjmie. słuchaj. jestem po studiach, latami nikt sie nie odzywał - cv przeglądało wielu doradców zawodowych profesjonalnych - każdy mi mówił ze czcionka nie ta, że to dodać to usunąć, zmienić hierarchię kariery itp. BZUDRY KOMPLETNIE NIE ISTOTNE. ludzie mi mowili że zdjęcie nie to , że za mało albo za duży napisałem (wierszy) że podpisu nie ma że sramto siamto. głupoty szukali. zrobilem niedawno prawo jazdy na ciężarówki - moje aplikowanie wyglada następująco - szukam w prasie lokalnej telefonów z oofert pracy dla kierowców i dzwonię. 100 % telefonów to zaproszenie po 2 zdaniach rozmowy na spotkanie. wysylam też czasem emaile do firm spedycyjnych - krótka treść - wiek, posiadane uprawnienia bez żadnego dzień dobry ani do widzenia nawet, w treści piszę tylko że chcę pracować jako kierowca, chce pracować i podaję telefon do siebie. odzew 80% zaproszeń na spotkanie z docelowym zatrudnieniem od zaraz bez doświadczenia żadnego . wniosek. możez sobie słać co chcesz - nawet nagywać siebie na youtuba, nic ci to nie da gdy nie ma zapotrzebowania na twój fach. kierowców szukają i biorą każdego kto umie jeździć w miarę i odzew jest niemal 100%
co tu wiele dodawać. nawet cv nie mam po prostu slę zgłoszenie w treści emaila i wszyscy chcą by dla nich pracować. i nie wciskam bzdur i głupot to nie bajki, płaca - pracujesz za minimalną ale to tylko 1/4 tego co faktycznie legalnie na kontrakcie zarobisz. praca w biurze to faktycznie minimalna i nic więcej ... szkoda więcej pisać bo szlag człowieka trafia jak czyta te bzdury że jest tyle pracy i tyle ofert. guzik prawda. gdyby tak było to by ludzie się płodzili i dzieci robili. mamy pogłębiający się deficyt narodzin. ludzie uciekają z polski bo tu ie można nawet pracy na produkcji znaleźć w swoim mieście jeśli sie nie mieszka w poznaniu wrocławiu czy warszawie. czynsz za najem kawalerki to więcej niż zarobisz. :/ kpina z państwa ludzi i gospodarki. medialna propaganda i bujdy. chcesz mieć pracę? to zrob sobie nowy zawod jako pracownik fizyczny. np. koparka , ciężarówka, spawacz, stolarz (choć tych to tak mniej potrzeba) elektryk mechanik. to są zawody gdzie jest zapotrzebowanie i biorą bez żadnych pytań - musisz tylko chciec pracować. a teraz mnie zbesztajcie że gadam głupoty. urodziłem sie nie dziś i nie od dziś żyję. wiem co się dzieje w tym kraju
iuyoiu / 78.30.84.* / 2015-02-26 17:09
hehe ja nie pracuję w zawodzie bo pracy nie ma :(
ananalityk / 77.255.24.* / 2015-02-26 13:28
PO-co emigrować tu są tanie mieszkania wspaniałe kredyty wysokie place ,doskonała polityka prorodzinna ,super opieka medyczna ..........O CO IM CHODZI ?!
d477 / 91.228.88.* / 2015-02-26 12:53
Tusk też wyemigrował. mieszka i zarabia zagranicą.
Waniek / 2015-02-26 12:55 / Bywalec forum
On pokazał jak wypełnia swoje obietnice o lepszej pracy i płacy!!!
ghgfhgh / 88.199.162.* / 2015-02-26 13:49

On pokazał jak wypełnia swoje obietnice o lepszej pracy i płacy!!!

On wszystkie obietnice wypełnia na odwrót: jak twierdzi że obniży podatki to podnosi
jak mówi o cięciach w administracji i wydatkach to je zwiększa
jak zapowiada że inwestor z Kataru przejmie stocznie to znaczy że ich nie przejmie i zniknie
jak obiecuje górnikom złote góry i zatrudnienie po sąd ostateczny to znaczy że ich wyp... na bruk
kiedy mówi że urząd w Brukseli go nie interesuje to znaczy że już spakował walizki
teraz mówi że będą nowe sankcje dla Rosji a wiec zapowiada się ich zniesienie!
zdezorientowany67546738 / 78.10.184.* / 2015-02-26 12:50
nic nie rozumiem. przecież premier Tusk zapewniał że emigranci będą wracać?
rywert / 83.10.75.* / 2015-02-26 17:50
ale sam wyjechał . Rozsadny człowiek - liberał. Dzis ma tylko znaczenie a jutro istnieje dla idiotów.
POs-tępak / 159.245.16.* / 2015-02-26 12:47
I to nie koniec, bo bezrobocie w Polsce rośnie...

Najnowsze wpisy