Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Emigracja zarobkowa. Milion Polaków chce wyjechać

Emigracja zarobkowa. Milion Polaków chce wyjechać

Wyświetlaj:
Ziutek Ziutkowski / 83.21.1.* / 2015-10-07 21:21
Tak po rządach pana Tuska zmienią nazwę kraju na Pustka
viki949 / 159.205.44.* / 2015-10-07 21:20
Polityka PO.,jak najwięcej zmusić do emigraci.
xxx856 / 83.30.107.* / 2015-10-07 21:14
W Polsce nigdy nie będzie dobrze dopóki nie odbudujemy polskiego przemysłu.
Nie wiem czy po 26 latach w tym ustroju politycznym i w UE da się jeszcze wskrzesić polski
przemysł. Jeśli nie to Polska będzie tylko tanią siłą roboczą i rynkiem zbytu dla zagranicznych koncernów.
Najzdolniejsi Polacy będą wyjeżdżać za granicę i pracować dla zachodnich korporacji.
Ci co zostaną w Polsce będą pracować za grosze do śmierci a jak dożyją to dostaną 700 zł emerytury.
Czy o to walczyła kiedyś Solidarność?
zibi163 / 83.23.89.* / 2015-10-07 21:13
I bardzo dobrze że wyjeżdżają,bynajmniej kraj oczyszcza się z nieudaczników,kombinatorów,złodziei i itp.,itd.Polska zaczyna przypominać polskę,a nie zbieraninę hołoty,która nie wie co ma z sobą zrobić
hmm,,, / 82.21.244.* / 2015-10-08 00:56
taki udany jestes bo starzy dorze kradli, pajacu.
Prawda128451e / 185.26.183.* / 2015-10-07 21:47
Baran jesteś i tyle.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
misiek726 / 83.20.228.* / 2015-10-07 21:07
I co na to POlitycy? Co z tą "zieloną wyspą"? Zatonęła?
xxx856 / 83.30.107.* / 2015-10-07 21:18
Tusk uciekł na zieloną wyspę
fhh / 46.77.124.* / 2015-10-07 21:59
Zgadza się na zielonej wyspie jest fusek.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
TomaszPL / 89.238.14.* / 2015-10-07 20:58
Wyjeżdżaja potomkowie komunistów i żydzi. Oni nie znają wartości słowa ojczyzna. Im bez różnicy jaki kraj dorabiają.
Parobkowie europy.
Zyd12345 / 81.159.3.* / 2015-10-08 00:24
Piszac Zydzi masz na mysli Zydow takich jak Jezus, ktorego czcisz? Zaraz pewnie naposzesz, ze Jezus byl Polakiem bo juz i takie cuda slyszalem....
Prawda128451e / 185.26.183.* / 2015-10-07 21:49
Heh śmieszny jesteś. Wyjezdzaja ludzie bo chcą godnie żyć a nie pracować na starych komunistów którzy do tej pory mają świetne posadki
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Marian290 / 5.172.252.* / 2015-10-07 21:34
Buraku każdy wyjeżdża bo burdel w kraju za lepszym życiem i godnymi zarobkami a ty komuchu siedź w kraju i patrz jak w rządzie pieniądze kradną. Zabieram rodzinę i też uciekam. Nawet 15 latkowie widzą że tu przyszłości nie ma więc się zastanów co piszesz.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
elek338 / 86.22.244.* / 2015-10-07 21:07
Ja wyjechalem i zabralem zone i siedmioro swoich doroslych juz dzieci. Aby zlotowki nie zaplacily w podatkach, ktore sa marnowane poprzez kolejne rzady. A powiem Ci tak. Tam ojczyzna moja, gdzie chleb jem. Teraz jestem z daleka od Polakow, od dalszej rodziny. Zadnych konfliktow , zadnych pomowien czy zazdrosci. Cisza spokoj praca. Cieszymy sie spokojem duszy. Wszyscy pracujemy. NIe martwimy sie o czynsz, prad czy cieplo. Na wszystko jest. Oczywiscie w umiarze. Trzeba znac soje miejsce na ziemi.
kiler747 / 109.241.50.* / 2015-10-07 21:04
Sam k...wa jesteś żydem i pier... komuchem!!!!!
emeryt zresztą młody / 188.146.10.* / 2015-10-07 20:57
Bardzo dobrze, będzie więcej pracy dla emerytów, nasz standard życia wzrośnie.
Ted919 / 82.28.206.* / 2015-10-07 20:47
Najczesciej wyjezdzaja osoby, ktore odwiedzily zagranica rodzine lub znajomych i porownaly swoj standard zycia do zagranicznego. Najczesciej to osoby samotne, mlode, ambitne i mające chęć na cieżką prace, no i dobry efekt. I tak się dzieje! Odważni, ambitni, pracowici zawsze wygrywają
TomaszPL / 89.238.14.* / 2015-10-07 21:00
90% tych co wyjeżdża to nieudacznicy co nie potrafią sobie poradzić i robią potem za parobków i pośmiewisko w europie
adda100 / 31.61.139.* / 2015-10-07 21:16
Bardzo dobrze sobie radzę już od wielu lat. I bardzo żałuję, że 30 lat temu nie wyjechałam z tego kraju. Tu nigdy nie będzie dobrze. Pieniądze to nie wszystko.
NIE głosujemy na PIS / 188.146.134.* / 2015-10-07 19:40
Z ostatnich wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza, który podczas spotkania z Polonią w Chicago mówił m.in. o "zdrajcy Donaldzie Tusku, porównywał Bronisława Komorowskiego z Bierutem i postulował budowę kolumny chwały w miejsce Pałacu Kultury.
monia 123=73 / 94.196.236.* / 2015-10-07 19:13
Trzeba wspomnieć o tym, że za granicą jest po prostu łatwiej. Nie wiem, jak jest w Niemczech czy Norwegii, ale mam doświadczenia z WB. Tu wszystko związane z autem robisz na telefon lub e-mailem, nie musisz wozić z soba wszystkich dokumentów, by tym autem jeździć, bo wszystko jest w systemie i nawet jak cię tutejsza drogówka zatrzyma, to nie musisz pokazywać stu papierów na to, że to twoje auto, że ubezpieczone, że to, że tamto. To naprawdę duże ułatwienie. Kolejne: opieka medyczna. W Polsce żeby się dostać do lekarza w przychodni, musisz być o szóstej rano w kolejce. Jak staniesz w kolejce o szóstej piętnaście, to się już nie dostaniesz na ten dzień, a dalsze terminy - za miesiąc. Tu idziesz do przychodni i ci mówią, kiedy jest mozliwa najbliższa wizyta - i nie jest to za miesiąc, ale za tydzień. Jak się naprawdę źle czujesz to po prostu możesz zostać w domu kilka dni bez oficjalnego zwolnienia - tylko musisz zawiadomić pracodawcę (przez ponad 10 lat pracy w WB NIGDY z tej opcji nie skorzystałam, może mam po prostu końskie zdrowie). Dalej: kilka razy jechałam ok. piatej po południu przez tzw. City (sama mieszkam na prowincji i w Londynie bywam sporadycznie): piąta po południu i CIEMNO W BIUROWCACH CITY. W Polsce o piątej po południu to się dostaje 'robotę na wczoraj'. Kolejne: poczułam 'coś' w piersi, poszłam do przychodni, lekarka zbadała dotykiem, stwierdziła, że to raczej nic niepokojącego (w rodzinie nie było takich problemów), ale od razu przesłała moje dane do szpitala - 'dla wszystkiego'. PO DWÓCH DNIACH dostałam ze szpitala list z wyznaczoną wizytą na skan ZA DZIESIĘĆ DNI. Wszystko w ramach ubezpieczenia - czyli nie płacę dodatkowo. W Polsce takie rzeczy to tylko w 'Na dobre i na złe'. Mam nadzieję, że skan potwierdzi słowa lekarki. Dalej: wizyta w Tesco. Bierzesz coś z półki, cena na kartce powiedzmy 2 funty, a przy kasie okazuje się, że 3 funty. Co dalej? Ano, nie dosyć, że kupujesz to za 2 funty, to jeszcze dostajesz DRUGI EGZEMPLARZ tego towaru ZA DARMO. Ta lista to tylko ułamek ułatwień życia. I proszę wziąć pod uwagę, że wiele osób po prostu chce wyjechać, by po prostu poznać świat, języki, zabytki, kulturę. W Polsce kurs angielskiego za kilka miesięcy to ponad tysiąc złotych, a i to minimum, i na kursie nigdy nie nauczysz się mówić biegle - co najwyżej poprawnie żeby zdać test, ale nie biegle, tzn. twój język np. angielski będzie sztuczny, wyuczony, nie będziesz go 'czuł', nie będziesz rozumiał róznych niuansów, powiedzonek, przysłów, żartów, a za 'błąd' będziesz uważał to, co jest tam zakotwiczone kulturowo i używane świadomie (jak np. w Polsce: 'oczko mu się odkleiło, temu misiu', czy 'podejdź no do płota' mówione 'po kresowemu' - oczywiście to polski nieliteracki, ale każdy wie, skąd to i nikt takiego nie poprawi, tylko się zaśmieje). Tym samym nie zrozumiesz eseju, recenzji czy wiersza, co najś wyżej zrozumiesz instrukcję obsługi odkurzacza. Dalej: tu są tzw, car boot sales, jak masz coś niepotrzebnego, to idziesz na car boot i to sprzedajesz - czasem po funcie, czasem po sto funtów. Jedyna opłata to opłata za bycie na tym carboocie, nawet chyba nie musisz tego deklarować, jesli nie jest to tron króla. Po prostu sprzedajesz - i tyle. W Polsce oficjalnie jak sprzedasz wózeczek dla niemowlaka za 100 zł i nie opodatkujesz - to w zasadzie jesteś przestępcą podatkowym. Podsumowując: w Polsce zycie jest utrudnione przez rózne głupie przepisy ( w dobie powszechnej tzw. informatyzacji każdy musi mieć pięć kopii każdego dokumentu - ten absurd przerósł wyobrażenia Barei), tzw. opieka medyczna w Polsce -co miesiąc ponad tysiąc złotych - oznacza, że na skan piersi muszę czekac dwa lata, oraz biegłość w języku taka, że po roku bycia tutaj umiesz więcej, niz po pięciu latach 'kursów' w Polsce. TAK, NIE ETAT TU LUDZI TRZYMA - ALE WIZJA, ŻE SĄ KRAJE, GDZIE PO PROSTU ZA PODATKI COŚ MASZ, A NIE ŻE TYLKO MUSISZ JE PŁACIĆ CHOLERA WIE PO CO a będąc dokładnym wiadomo po co: by rząd miał na ośmiorniczki). Nie tylko lepsze pensje zatrzymają ludzi - zatrzyma ich po prostu inna polityka i otwarcie na zwykłe życie.
WyjechanyRPA / 31.209.149.* / 2015-10-07 20:29
Odniosę się tylko w temacie służby zdrowia w PL a UK, bo gadasz bzdury albo po prostu dawno nie byłaś w Polsce. W każdym razie od dawna nie trzeba wstawać o 6 rano, można się zarejestrować telefonicznie, na ten sam dzień a nie za miesiąc. W UK za to macie tak cudowną służbę zdrowia, gdzie hinduski lekarz zapisze paracetamol i odeśle cię z kwitkiem, dlatego kto naprawdę chory to wsiada w samolot i leci do Polski, nawet Anglicy tak robią. A to że nie byłaś u lekarza w UK i nie korzystałaś z opcji wolnego na telefon, bardziej mi pachnie że robiłaś/robisz tak bo się boisz o pracę. Wypadałoby też dopisać, że dużo firm w UK nie płaci za chorobowe przez pierwsze pół roku, więc Polak zagryzie zęby i 40 stopni gorączki pracuje. Dla wyjaśnienia, też jestem na emigracji, na szczęście nie w parchatej UK już od dawna ale umiem widzieć dobre i złe strony - zarówno Polski jak i tego gdzie mieszkam,
Adonis46 / 91.67.186.* / 2015-10-07 21:53
W Polsce moze nie bywam czesto, lecz mam tam rodzine i sporo znajomych. I z ich relacji moge jedynie potwierdzic to, co pisze o polskiej sluzbie zdrowia Monia.
Dodam jeszcze, ze pomimo, ze moje miejsce pracy jest wiecej niz pewne, od 26 lat nie brakolwalo mnie w pracy ani jednego dnia z powodu choroby. Wiec nie ma to nic wspolnego z obawa o utracenie pracy, a jedynie z motywacja i zamilowaniem do tego, co sie robi i w jakich warunkach sie pracuje.
Dla wyjasnienia: nie mieszkam w WB, lecz w RFN.
Polak z turkolandu / 79.224.34.* / 2015-10-07 23:12
A gdzie lezy taki kraj...RFN ? Bo ja 30 lat temu przyjechalem do tego kraju ,,,, jednak w ciagu ostatnich 20 lat zmienil nazwe ....turkoland ze stolica ...Islamabad ! A niemiec to nazywa sie teraz mahommad albo ahmet ...mustafa . Zobaczymy co powiesz za 6-8 lat ...powodzenia . Co do sluzby zdrowia .....sa zeczy lepsze w PL a sa lepsze tu . Np. w PL moze dwoje emerytow co 2 lat razem pojechac do senatorium (droga osoba troche doplaca ) ....ja z chroniczna osoba na rencie bylem tylko raz (w 2001 r ) w senatorium ...od tego czasu wciaz odmowy , a lekarz ortopeda mowi mi wprost tak : ''W Niemczech jak sie juz nie moze pracowac to jestes tylko faktorem kosztow i nikt nie chce z takim chorym miec nic do czynienia '' . a lekarze w PL sa lepsi o niebo .Pozatem.....ci , ktorzy gloryfikuja ta resztke narodu niemieckiego .....oni zawsze nienawidzili Polakow i nadal nienawidza , wola dzikiego islamiste od bialego kulturalnego Polaka . Na ten temat kto mowi inaczej....jest po prostu padalcem sklonnym sie ponizac .
cissor / 89.66.181.* / 2015-10-07 18:51
I TYLKO "ELYTÓW" NAM PRZYBYWA; ZAKŁADAJĄ KANTORY I FUNDACJE PATYKIEM NA WODZIE PISANE W POCZET DŁUGÓW NASZYCH POTOMKÓW
polka152 / 77.252.241.* / 2015-10-07 18:46
wg.propagandy pelowskiej jest tak dobrze,,a nie widza czy nie chca widziec,ze Polacy ubozeja i jest coraz gorzej ,nie starcza do wyplaty o ile pracuja,podatki coraz wieksze i wiecej oplat ,juz spiewaja o podwyzkach smieci ,to ile w koncu mamy placic i za co podobno firmy robia biznes na smieciach.Pelowski Dworak placze ze ma za malo abonamentu,narobil programow a w kazdym to samo tylko inne godziny,no i trzeba oplacic celebrytow za glupie programy zwalone z polsatu lub tvn te glupie spiewy z jurorami typu Gorniak i inni, Lisa i tych wszystkich stronniczych pelowskich dziennikarzy ,kogo my jeszcze do jasnej mamy utrzymywac ,ile oni biora za odcinek
mincoy / 89.66.181.* / 2015-10-07 18:45
Normalka, jak panuje dzicz, a rządzi "sicz", to polskości nie będzie
pirell / 83.22.243.* / 2015-10-07 18:40
No POpatrzcie jakie mamy dobre dane, większość nie chce wyjeżdżać. Islamiści też nie chcą przyjeżdżać o co tu chodzi?
tbg / 178.159.168.* / 2015-10-07 18:40
Prawie 40 na karku i 280 zł prognozy emerytury. W tym samym czasie rozczochrany i wiecznie nieogolony wesoły agent Tomek pobiera 4 000 zł emerytury i dietę poselską i kasę na biura poselskie i zwroty na benzynkę i... itd.
Na nich nie można już wyrobić a wszystko im się należy!
Największa banda roszczeniowców - okrągły cyrk na ulicy Wiejskiej

Najnowsze wpisy