Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Emigracja zarobkowa Polaków. Zobacz, gdzie wyjeżdżamy najczęściej

Emigracja zarobkowa Polaków. Zobacz, gdzie wyjeżdżamy najczęściej

Wyświetlaj:
Q9 / 2.24.44.* / 2015-02-08 18:43
Jakie 2,19 mln?? Wasze dane są z D*** wzięte! Wg statystyki np. ja nie jestem emigrantem, bo jestem zameldowany w PL, a takich jak ja jest zdecydowanie więcej niż tych "statystycznych" emigrantów. Tylko w UK jest około 3-4 mln polaków... jesteśmy tutaj wszędzie! W każdym markecie, w każdej firmie, w każdym mieście i mieścinie, a nawet na wioskach. Możecie te swoje propagandowe dane wsadzić w głęboko tam gdzie słońce nie dochodzi. Cała emigracja to między 5-7 mln ludzi. Przejedźcie się po polskich miastach - pustki! Już nawet w wielkich miastach się to rzuca w oczy! Jednakże rządowi łatwiej uznać, że tylko 2,19 mln, bo to taka propaganda delikatna, a mimo wszystko Josef Goebbels był za mały w uszach w stosunku do PO!
Oslo / 84.211.104.* / 2015-02-08 19:17
Te dane są jednak przerażające. Bo to oznacza, że ponad 2 miliony osób wyjechało i niema najmniejszego zamiaru wracać. Pozamiatali po sobie i adjø for alltid/goodbye forever Zielona Wyspo...

Jeśli zaś szukasz przekłamań w statystykach, to wiesz kto jest W OGÓLE NIE UWZGLĘDNIONY w tych zestawieniach? Na przykład za 2 lata moja skromna osoba z nich wypadnie. I cała moja rodzina. Bo za 2 lata możemy odebrać paszporty Norweskie a swoje polskie wręczyć polskiemu Konsulowi. Na pamiątkę. Wiesz ile tysięcy takich ludzi jest???

Oni nie są uwzględnieni w tej statystyce. I tak jak piszesz ci wszyscy którzy wciąż mają meldunek w Polsce też w niej uwzględnieni nie są. Czyli ponad 90% Polaków których znam tutaj w Norwegii. A około połowa z nich nie zamierza wracać do Polski.

I TAK, TO JEST PRZERAŻAJĄCE.
Oslo / 84.211.104.* / 2015-02-08 18:41
CIEKAWA RZECZ!!!

Prawie wszystkie komentarze sa zgodne, zauważyliście? Ale wszystkie mają ocenę na minusie...

ZASTANAWIAJĄCE...

Dosłownie przed momentem [zacząłem pisać ten komentarz gdy tylko skończyłem] zrobiłem eksperyment. Jeden z komentarzy poniżej miał ocenę 1 na minusie. Kliknąłem mu plusa i odświeżyłem. Powinno sie więc pojawić zero. Otóz nie, pojawiło się 3 na minusie...
polak11 / 87.7.244.* / 2015-02-08 18:39
witam ,,Przykro patrzec jak MLODZI POLACY OPUSZCZAJA RODZINY I WYJEZDZAJA ZA PRACA ZA GRANICE..BO..przez ta trudna sytuacje w Polsce poprostu po ilus tam latach "rozsypuja" sie rodziny...sa rozwody a na tym cierpia tylko dzieci..Sa tez wyjatki ze,....nawet gdy maz czy zona wracaja co jakis czas do swojej rodziny ale to NIE NORMALNE ZYCIE..POLSKIE RZADY SA TEGO POWODEM..BO JAK MOZNA UTRZYMAC RODZINE ZA NISKA PENSJE W POLSCE????CZY ZA NISKA EMERYTURE??Ale niestety co inetresuje nasz RZAD ze POLSKIE RODZINY NA CHLEB NIE MAJA??Gdy oni maja "grube Pensje"...
Oslo / 84.211.104.* / 2015-02-08 18:54
To nie do końca tak. Ostatnio skończyło się z wyjazdami mężów za granicę i przesyłaniem pieniążków do Polski. Gdybyś znał dane statystyczne wiedział byś, że od 2 lat jest inna tendencja. Żony zabierają dzieciaki i wyjeżdżają do swoich mężów. Na stałe. Do Polski przestają płynąć pieniążki, siła nabywcza społeczeństwa nie rośnie, Rząd budzi się z ręką w nocniku...

Jeśli rodzina chce przyjechać do męża/ojca pracującego w Norwegii [piszę o Norwegii bo tu mieszkam i te realia znam] to na początek z marszu żona dostaje bezterminowe prawo pobytu i zezwolenie na pracę. Tak zwana procedura łączenia rodzin.

Wystarczy że żona przepracuje jeden miesiąc, może się starać o kurs "Kurs poszukiwania pracy dla osób polskojęzycznych". Kurs jest po polsku, uczą ją przede wszystkim języka i pomagają znaleźć pracę. I to nie jest tak, że kurs jest za darmo. Jesli ktoś na niego chodzi to nie tylko nic nie płaci, ale otrzymuje co miesiąc około 8.000 NOK, czyli 4.000,-PLN, wolne od podatku...

I tak dalej, i tak dalej...

OBYWATELE RP GŁOSUJĄ NOGAMI, bo to już ostatnia rzecz, jaka im pozostała.

A Rząd? Cóż, Rząd przygotowuje się do następnych wyborów, Kraj rośnie w siłę, a ludziom żyje się dostatnio.

Z tym ostatnim się zgodzę. Ludziom żyje się dostatnio. Może nie wszystkim, ale tym 2 milionom którzy wyjechali na pewno dostatniej niż tym którzy dopiero pakują walizki.
Wiktoria533 / 46.215.102.* / 2015-02-08 21:51
W Norwegii Polka to podobno nazwa służącej. Podobno Polacy nie uczą się norweskiego bo po co? Nie mają przecież obywatelstwa tego kraju. nie interesują się polityką nie mają praw wybroczych
RynekFinansowy / 82.143.189.* / 2015-02-08 18:35
Wielki kłamstwo. Zielona wyspa jest super. Kapitalista
Gość834 / 81.219.59.* / 2015-02-08 18:33
To zawdzięczamy wałęsie,mazowieckiemu,balcerowiczowi itp....,którzy za symboliczną złotówkę dopuścili do rozgrabienia majątku narodowego i zrobiono z polaków nędzników,a ostatnio politycy i inni mowią,że rumuni mają jeszcze gożej kpia sobie bydlaki z polaków!!!
terrorysta :) / 84.135.89.* / 2015-02-08 18:26
w niemczech zarabiam tyle na tydzien na co w polsce musialbym p racowac 2 miesiace, banda zlodziej i komunistow rzadzacych w polsce, niewiem czemy niepojsc pod sejm do tych palantow poprzebijac opony w ich nowych samochodach a tych kretynow nadziac na pal
Oslo / 84.211.104.* / 2015-02-08 18:11
Norwegia: Składka na ubezpieczenie społeczne 7,5%. Minimalna emerytura [tzw.socjalna] - 12.000NOK, czyli 6.000,-PLN. UWAGA: WOLNE OD PODATKÓW.

Polska: Składka ZUS ponad 45%. Minimalna emerytura: dzisiejszy 40 latek i tak nie dożyje.

Vi inviterer deg til Norge
Zenek545 / 87.205.49.* / 2015-02-08 18:10
Nie jest zle bo z danych wychodzi że, połowa zostanie w kraju. Chwilowo.
fk1 / 78.8.18.* / 2015-02-08 18:03
solidaruchy (nierządy 89+) najbardziej zajmują się losami nacji żydowskiej (kanciarzami post_holocaustowymi) i ukraińcami (stefana_bandery) , a polak ? coś próbowała zrobic dla polaków p. kanclerz niemiec angela merkel ale 1-a solidarucha szybko tam pojechala i sprawnie udu...a sprawę . solidaruch się śmieje że pokolenie które mogłoby go rozliczyć za "(nie?)rządy_89+" wyjechalo za granicę i tam tyra . solidaruchy wyżywią się same - stara prawda klasyka , a ty polaku ! radź sobie sam !
POLO666 / 89.76.175.* / 2015-02-08 17:59
JAK SIĘ MA TAKI RZĄD KTÓRY DBA TYLKO OSWOJE D-PY I SAMI EMIGRUJĄ NIE DBAJĄC O LUDZI TO CO SIĘ DZIWIĆ
Carlos CANALIA / 31.178.189.* / 2015-02-08 17:56
Tak długo, jak rząd w Polsce nie będzie rzecznikiem narodu polskiego, tak długo utrzyma się trend emigracyjny. Każdy kolejny rząd coś obiecuje, każe zaciskać pasa, a potem przekonuje, że "się nie udało, bo opozycja przeszkadzała" i "Polacy nic się nie stało, zostańcie w Polsce niewolnikami, przecież to taki piękny kraj"...
azswer / 176.221.120.* / 2015-02-08 17:53
Kiwdy jeszcze kilka lat temu ludzie wyjezdzali mowilem sobie ze zostaje, ze to jest moj kraj i nie bede obywatelem drugiej kategorii. Teraz po kilku latach patrzac na to co sie dzieje mysle ze inaczej sie nie da... to kochane panstwo dla ktorego pracowalem prze tyle lat nic dla mnie nie zrobilo i nie robi.nkwota wolna od podatku smieszne 3000 tysie, pomoc dla frankowiczow wielkie nic.wszyscy z tych ktorzy chca pomoc siedza w kieszeni bankierow:pan szczurek, byly czlonke zarzadu pan belka.zlodziejskie panstwo.mysla tylko jak cie wydoic. Nie da sie tu zyc. Czy to moja wina ze zaufalem instytucji ktora sie zwie bank i wzialem kredyt w chf.tak moze i jestem naiwny, ale na pewno nie zrobilem tego z checi zysku jak wielu sadzi.gdzie te instytucje ktore powinny strzec naszego bezpieczenstwa. Jeszcze chwile.upadlosc konsumencja i niech sie udlawia.nic od nich nie chce.sam cale zycie o wszystko walczylem nic od nikogo nie chcac.teraz mam wrazenie ze to panstwo to zgraja sprzedawczykow na uslugach wielkich korporacji bankow etc.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jerzy52 / 188.124.184.* / 2015-02-08 17:49
smutne, okupanci musieli robić łapanki by wywozić Polaków do pracy, teraz wystarczy mieć odpowiedni dla nich rząd ?
sebek243 / 31.185.150.* / 2015-02-08 17:46
Witam , zapraszmy wszystkich polakow do UK.
Praca na Was czeka dla tych ktorzy chca pracowac.
Pozdrawiam emigrant z B'ham City.
emigrant z 10-letnim stażem / 86.30.129.* / 2015-02-08 17:43
I bardzo dobrze jak nie zaczniecie myśleć i płacić normalnie przynajmniej 2000zł na rękę przy tych cenach co są i dawać umowy miesięczne zatrudniając przez agencje to wszyscy wyjadą. Zacznijcie myśleć, stała umowa 2000-2500zł i możemy rozmawiać o pracy w Polsce i nie 12h tylko 8h. Po raz drógi wyemigrowałem do Wielkiej Brytanii za godnym życiem, i jeżeli tego nie zrozumiecie to gospodarka padnie całkiem bo pracować tylko byle by starczyło od 1-ego do 1-ego to nikt nie chce bo po co, nie ma z czego oszczędzić, odłożyć to jak młodzi ludzie mają kupić dom lub mieszkanie nie mówiąc o założeniu rodziny. Wróciłem na 2 lata do polski na rozmowie kwalifikacyjnej w pewnej restauracji usłyszałem nie mogę pana przyjąć pan ma lepsze doświadczenie i CV niż ja. :P

Najnowsze wpisy