Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Emigracja zarobkowa szkodzi polskiej gospodarce

Emigracja zarobkowa szkodzi polskiej gospodarce

Wyświetlaj:
infolinka / 2007-04-16 14:57
Ideały ideałami, a rachunki i podatki płacic trzeba. Jeśli dla znormalnienia polskiego rynku pracy musi jeszcze wyemigrowac kilkanaście milionów Polaków, to podatnik na to nic nie poradzi, tylko wyjedzie płacic podatki do innego skarbu państwa.
bizon / 83.17.143.* / 2006-06-12 12:25
Dlaczego mnie to nie dziwi, przecież nasz rząd zajmuje się tylko lustracją i pieniactwem - kogo by tu jeszcze przed komisją postawić, a gospodarkę ma głęboko w dużym poważaniu, więc może pójdzie teraz po rozum do głowy, ale chyba nie bo przecież tam nikomu nie zależy by wykształceni ludzie mogli w Polsce godnie żyć.
margra / 80.54.74.* / 2007-04-20 14:31
W zupelności zgadzam się z autorem artykułu.Ale mam wątpliwości,czy rząd pójdzie po rozum do głowy,ponieważ głowę a w niej rozumm trzeba posiadać
Poll / 217.30.133.* / 2006-05-30 22:11
Gdzie Polakow dwoch dyskutuje tam trzy rozne poglady.
Wyjechalem za granice bo:
nikt mmnie nie osmiesza placa 1.5tys za 12godzin
zarabiam dobrze i stac mnie na normalne zycie - bez szalenstw
widze perespektywy na przyszlosc i w niedlugim czasie sciagam cala swoja rodzine - 5 osob mniej w Polsce
Zegnajcie!!!!!!!!! Wysle Wam kartke
Kszyho / 82.139.12.* / 2006-05-30 17:40
nie jest tak źle pragne wszystkim nadmienic ze najprawdopodobniej od jesieni tego roku bedzie mozna wyjechac do USA bez wizy a chyba wszystkim wiadomo gdzie jest najwieksza polonia na swiecie ciekawe kto zdmuchnie na koniec swieczke ? problemy emigracyjne odbija sie dopiero za jakies 10-15 lat i wtedy dopiero bedzie bec:((((((
antymoher / 2006-05-31 10:02 / Bywalec forum
politycy zostana - bo na zachodzie juz tych oslow nie bedzie potrzebowal, takze nikt swieczki nie zgasi
oczywiscie zostana jeszcze moherowe babcie i patron inwestorow gieldowyc swiety Tadeusz z Torunia, wiec Polska stanie sie takim Iranem na mapie Europy - na zachodzie coraz czesciej juz nas tak widza jako ciemnogrod i panstwo religijne
ferdek / 83.8.142.* / 2006-05-30 16:49
Zastanówcie się nad podłożem zjawiska -EMIGRACJA.
Czy pracodawcy nie przyłożyli ręki do tej fali emigracji ?
Po co było tak sztucznie zbijać ceny ( np. swego czasu import pioruńsko drogiej pszenicy).
antymoher / 2006-05-31 10:04 / Bywalec forum
przyłożyli teraz placa za to, a ze sprawiedliwosc jakas nastala po wejsciu do unii to mozesz teraz im odplacic i wyjechac tam gdzie szefownie nie sa takimi dusigroszami
emigrant / 212.33.144.* / 2006-05-30 16:28
trzeba walczyc z glupota na wlasnym podworku. myslicie caly czas ze bedziecie mieli dokad wrocic. a jak nie?
emigrant / 212.33.144.* / 2006-05-30 16:27
dlaczego nie walczycie w kraju. z glupota. moze wczesniej czy pozniej sie jakos da?
roko / 83.29.38.* / 2006-06-01 20:39
Ile czasu można poświęcić własnego zycia na walke z wiatrakami?? Życie ma sie tylko jedno a ta szopka trwa już ponad 20 lat i bedzie trwac jeszcze nastepne nie wiadomo ile, bo nie widac aby szło ku lepszemu.
Nie dziwcie sie więc że ludzie emigrują z kraju w którym nie ma pracy, możliwości posiadania dachu nad głową - ceny mieszkań przekraczają możliwości zarobkowe / tu nie afryka żeby sobie postawić namiot nad rzeką /, przepisy są tak niejasne że jakby je pies zjadł to by zdechł, korupcja panoszy się wszędzie. Firma nie mająca układów korupcyjnych ma wielkie problemy w istnieniu .
Czego by się człowiek nie dotknął jakiegokolwiek tematu to absurd goni absurd. Jak mozna żyć w takim kraju który daży do samodestrukcji.?? chyba że sie jest masochistą.
zxcvbnm / 84.40.171.* / 2006-08-06 13:32
przepisy pochodza jeszce z komuny a jak dyrektywy o niejasnosci przepisow z Moskwy wyszly tak obowiazuja do dzis.Polecam ksiazke Pajaka 200 lat poskiej Golgoty
Kero / 193.19.104.* / 2006-05-30 16:26
Jak już rzekłem niżej nie jestem przeciwny wyjazdom ale może by tak otworzyć oczy szerzej i zobaczyć jak to młodzi jeszcze nie do końca wykształceni Francuzi potrafią dbać o swoje interesy. Polacy jednyną sztukę jaką opanowali to rejterada. Krzyk i tumult bezproduktywny.
Pamiętajcie tylko wszyscy emigrujący - NA OBCZYŹNIE ZAWSZE BĘDZIECIE OBCYMI. Poczekajmy jeszcze 10 lat i zobaczymy czy ten eksodus będzie trwał nadal.
Wcale nie bronię naszego ani państwa ani rządu ale ucieczką na gotowe to z pewnością nic nie zbudujemy.
Tak samo żyję i pracuje w tym kiepskim kraju ale postanowiłem, że nie dfam się udupić rządzącym i radzę sobie. Nie narzekam.
Oczywiście zaraz ktoś może powiedzieć, że mam plecy ale nie mam zamiaru tłumaczyć, że tak nie jest.
?? / 83.9.230.* / 2007-04-28 13:58
Z jednej strony się z toba zgadzam, bo my-Polacy powinniśmy budować własne państwo, a nie obce. Jak już wszyscy wyemigrują, to do Polski Arabów Będą ściągać, żeby tylko ktoś pracował. Ci co się cenią niech jak najszybciej wyjeżdżają, bo kto po studiach chcee pracować za 600 złotych????? Wybacz, że to mówię, ale jestem z toba, bo jesteś prawdziwym patriotą
?? / 83.9.230.* / 2007-04-28 13:58
Z jednej strony się z toba zgadzam, bo my-Polacy powinniśmy budować własne państwo, a nie obce. Jak już wszyscy wyemigrują, to do Polski Arabów Będą ściągać, żeby tylko ktoś pracował. Ci co się cenią niech jak najszybciej wyjeżdżają, bo kto po studiach chcee pracować za 600 złotych????? Wybacz, że to mówię, ale jestem z toba, bo jesteś prawdziwym patriotą
?? / 83.9.230.* / 2007-04-28 13:58
Z jednej strony się z toba zgadzam, bo my-Polacy powinniśmy budować własne państwo, a nie obce. Jak już wszyscy wyemigrują, to do Polski Arabów Będą ściągać, żeby tylko ktoś pracował. Ci co się cenią niech jak najszybciej wyjeżdżają, bo kto po studiach chcee pracować za 600 złotych????? Wybacz, że to mówię, ale jestem z toba, bo jesteś prawdziwym patriotą
Absolwent / 86.43.82.* / 2006-05-30 16:08
Wyjechalem i jest szczesliwy. robie to samo co w Polsce - pracuje w pracowni architektonicznej. ALE PLACA ZA MNIE PODATKI - UBEZPIECZENIE EMERYTALNE - W POLSCE CHCA TYLKO NA ZLECENIE. Wiec nie mialem innego wyjscia - musze myslec o swojej przyszlosci. PA
Kolega. / 213.52.175.* / 2006-05-30 15:26
nie wyjechalbym gdyby sytuacja po studiach nie wydawala mi sie beznadziejna.
publikacja nbp podaje ze wartosc transferow pienieznych do polski z tytulu dochodow osob prywatnych za granica w 4 kwartale 2005 roku wyniosla 1mld589mln eur.
zasmucony / 83.10.8.* / 2006-05-30 15:25
byle tak dalej ! . Za dwa lata te silne , młode i wykształcone ręce będą zakładać lub ściągać do siebie rodziny , W polsce braknie rąk do pracy i pensje pójdą w górę i koło się zatoczy . Tylko kto zapracuje na emerytury dla dzisiejszych 40-latków przecież nie emigracja .
Jak historia sięga -> POLACY NIE POTRAFIĄ DBAĆ O SWÓJ KRAJ
oto maksyma naszych włodarzy -> POLACY i tak nie umiecie się rządzić jedzcie pracować , a ci co pozostaną i tak wyciśniemy.
ŚMIERĆ i PODATKI
Iv / 84.10.80.* / 2006-05-30 16:41
Zgadzam się, że będą ściągać do siebie rodziny i tam zostaną na stałe. Byliby niespełna rozumu, żeby wracali tu, aby straciś zarobione pieniądze lokując je w jakiś wątpliwy biznes, w sytuacji kiedy Urząd Skarbowy jest panem i władcą, konkurencję eliminuje się przy pomocy bomb, zastraszenia lub nasyłania kontroli skarbowej, prawo (nie tylko podatkowe) zmienia się z dnia na dzień jak w kalejdoskopie, a przedsiębiorcę gnębi się podatkami i zmusza by ludzi zatrudniał nielegalnie, bo legalnie za drogo kosztuje. Wśród wielu osób, które znam i które wyjechały już w celach zarobkowych nie ma ani jednej która by deklarowała chęć powrotu do Polski po zarobieniu konkretnych pieniędzy. Wszyscy albo pościągali już do siebie żony/ mężów i mają już dzieci urodzone na emigracji, a w planach posłanie ich tam do szkół, albo właśnie dorabiają się marząc o ściągnięciu ukochanej/ ukochanego, by tam z nim wziąć ślub i zamieszkać na stałe. Muszę im przyznać rację. Mam magistra, niejakie doświadczenie zawodowe i po urlopie wychowawczym jestem bez pracy i widoków na nią. Sama bym chętnie wyjechała, ale trzymają mnie małe dzieci i rodzina. Moja strata!
zxcvbnm / 84.40.171.* / 2006-08-06 13:58
tylko ta minimalna ilosc wolnosci jaka mamy pozwala nam na usilowanie wplyniecia na zmiany w kraju. I niech rynek dziala.Co sie da zrobic to ludzie zrobia
aby tu mozna wrocic,ale to bedzie bardzo trudne.Obecnie studia to juz tylko prawie prywatne przedsiewziecia.bo bez pomocy rodzicow nikt nie jest w stanie studiowac,a jeszce sa studia prywatne,ktore utrzmuja uczelnie i ich wykladowcow.Dlatego moze jest to jedyna sensowna inwetycja proexportowa w naszym kraju.w kraju ktory krajemma110miliardow euro dlugu a wiekszosc wartosciowych firm zostala sprzedana za 7do 10 procent i likwiduje sie wnich zaplecze naukowe,zadluza na ich konto,importuje za bezcen wyprodukowane towary i sprowadza po najwyzszyc cenach z firm matek polprodukty,tylko prawdziwi szalency i patrioci bezwzgledni chca laczyc przyszlosc z tym krajem
zxcvbnm / 84.40.171.* / 2006-08-06 14:16
sory ,exporuke towary /emocje/
zxcvbnm / 84.40.171.* / 2006-08-06 14:19
ktory jest krajem majacym 110 mld.dlugupoprawka/
irena / 80.240.175.* / 2006-05-30 14:22
Zgadzam się z wypowiedzią maa. Mam syna, który skończył dwie uczelnie, zna bardzo dobrze 2 języki obce.W Polsce dostał pracę na umowę zlecenie w firmie inwestycyjnej - ponad 4 zł za godz. Całe szczęście, że w porę zrozumiał,że tu nie ma przyszłości i wyjechał za granicę. Pracuje teraz w znanym banku i jestem szczęśliwa, że tam ułoży sobie życie , chociaż tęsknię za nim.Wszyscy młodzi powinni wyjeżdżać tam gdzie docenione zostanie ich wykształcenie i praca. W Polsce rząd nie robi nic aby zatrzymać młodych ludzi.
logos / 80.53.75.* / 2006-05-30 13:29
Dostaną większę pieniądze (niż dotychczas) w Polsce to wrócą.
Pozytywny jest też fakt że za granicą dużo się nauczą (kultura pracy+nowe technologie).
Kero / 193.19.104.* / 2006-05-30 13:52
Wątpliwe , że czegoś się nauczą. Znam wielu ludzi, którzy wiele przepracowali za granicą ale w Polsce nadal pracują jak za PRL-u więc nie łudźmy się co do podwyższania poziomu pracy w wyniku emigracji. Tam jedzie się po kasę a nie naukę rzetelnej pracy.
Ja wcale nie potępiam wyjeżdżających natomiast potepiam rodziców, którzy we wczesnym zamyśle ksztacą swoje dzieci w Polsce po to tylko by je wypchać gdziekolwiek za granicę. Za granicą niestety nie było by stać na kształcenie więc cwany zawsze Polak jawi się na każdym miejscu.
Mike / 194.92.227.* / 2006-05-30 12:35
Dzięki Bogu mamy wolny rynek i każdy może wybrać. Każda decyzja o wyjeździe jest trudna, jest to wyraz mniejszej lub większej desperacji. Ale to wali nasz rząd i prezydenta, ponieważ oni na pewno nie wyjadą, bo po pierwsze nic nie umieją i na niczym się nie znają, po drugie nie znają języków. Czyli rząd i ci którzy są równie kompetentni zostaną, a reszta na szczęście dla siebie wyjedzie. Czy szkoda mi tej Polski - może i tak ale ja jej nie zmienię, a nie mam ochoty marnować swojego życia. Jeśli nie będę mógł tutaj godnie żyć to nie mam naprawdę nic do stracenia, ani ja ani moja rodzina.
opotymista / 83.29.234.* / 2006-05-30 11:51
może i szkodzi ale gdyby panowie politycy wkońcu zmądrzeli, i wprowadzili odpowiednie reformy, to ten "Szkodliwy" odpływ naszych wachowców można by było wykożystać do rozruszania naszej gospodarki. Bo jakieś 70% chce wrócić do kraju i prosze sobie wyobrazić jaki dopływ kapitału by był ( przykład irlandii jest chyba najlepszy jak można wykożystać emigracje zarobkową)
ale chyb jeszcze czeba będzie troche poczekać aż się całkiem skompromitują nasze Pis-iory. Pożyjemy zobaczymy
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy