Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Emigracja zarobkowa szkodzi polskiej gospodarce

Emigracja zarobkowa szkodzi polskiej gospodarce

Wyświetlaj:
maa / 2006-05-30 10:38 / Tysiącznik na forum
A kto wybierał takich posłów, takiego prezydenta? Społeczeństwo. Ma więc to, co chciało. Niech więc teraz przedstawiciele "byznesu" nie narzekają tylko przystosowują się - choćby przenosząc firmy na Słowację na przykład. Tak, jak to robią prywatne osoby emigrując. Nikogo nie można na siłę uszczęśliwiać, a akurat to się zmieniło względem PRL-u, że można wybierać kogo się chce.
Tym bardziej, że większość sondaży wskazuje na zadowolenie społeczeństwa zdokonanego wyboru.

Ja zmuszam swoje dzieci do nauki trzech języków. I złego słowa im nie powiem, jeśli zostawią mnie samego w IV RP... Przeżyłem panowanie Gierka, Jaruzelskiego - przeżyję i Kaczyńskich, Leppera i Giertycha.
Naprawdę, więcej mnie łączy ze znajomymi Niemcami i Anglikami, niż z poznanymi przez szkolne kontakty dzieci zwolennikami Giertycha i Kaczyńskich.

PS. tylko 40% moich kolegów ze studiów zostało w Polsce...
gyamtso / 2006-06-29 21:56 / Om mani padme hung :)
ta sytuacja emigracyjna ma swoje podstawy juz w laach wczesniejszych...wiec czemu kompletne niesprawiedliwie obwiniasz tylko jeden rzad ktory rzadzi niecaly rok dopiero...troche sprawiedliwosci prosze:)
PL / 83.135.177.* / 2006-05-30 12:42
Emigracja zarobkowa to tylko mały faktor który powinien przemawiać do wyobraźni ludzi za polityke społeczną i gospodarczą jaką twożą./ to nie znaczy że jestem przeciwny takiej Emigracji/. Jak wszyscy wiemy EMIGRACJA ZAROBKOWA to jest ostatnia deska ratunku aby swoje życie nie zmarnować na głupiej egzystencji w walce z "POLITYKAMI " którzy tego nie rozumieją.
Kero / 193.19.104.* / 2006-05-30 11:31
"PS. tylko 40% moich kolegów ze studiów zostało w Polsce..."
Za przeproszeniem czego chce Pan dowieść tymi słowami?
Wykształcenie dzieci na wysokim poziomie w dodatku w z kilkoma opanowanymi językami to się chwali tyle tylko, że nie powinno być to dyktowane przyszłą ucieczką z Polski bo to jakby jest założone z góry więc nikt niczego nie wymyśli po za tym co Pan swoim dzieciom wpoi.
Wygląda na to, że akceptuje Pan wcześniejsze nawoływania euroentuzjastów "Będziecie mogli wyjeżdżać".

Wytykanie innym (a skąd Pan wie kto na kogo głosował) jest pustosłowiem. W tym momencie mogę powiedzieć, że Pan też głosował więc mamy jak mamy i czego to dowodzi? - pustosłowia.
maa / 2006-05-30 12:13 / Tysiącznik na forum
Te 40% :pracują w Polsce za 3x niższą płącę przy 2x wyższych podatkach. Ich szefowie są najczęściej mało kompetentni. Wykonują pracę, do której np. Brytyjczycy zatrudniają techników.
Jeśli Pan naprawdę nie rozumie, to proszę się zastanowić nad naszymi lekarzami. Albo się korumpują, albo - zwykle ci bardziej uczciwi, emigrują.

Ja, przypuszczalnie jak i Pan nie jestem szczęśliwy, że najpracowitsi i najlepiej wykształceni Polacy wyjeżdżają. Sam bym wyjechał, gdybym się nie kierował sentymentami...

Proszę mi nie wytykać pustosłowia. Większość społeczeństwa wybrała takich przedstawicieli, jakich chciała i jest z tego na razie zadowolona. Niektórzy, jak gorsi, nie znający języków lekarze protestują. Czy teraz Pan mnie rozumie?

I bardzo proszę nie naśladować lichej polszczyzny Prezydenta Lecha K. czy Przewodniczącego Edgara G....
Radziłbym też pisać krótszymi zdaniami oraz używać znaków przestankowych. Warto też przeczytać swoj tekst, nim się naciśnie
Kero / 193.19.104.* / 2006-05-30 13:47
"Większość
społeczeństwa wybrała takich przedstawicieli"

Powiem tylko tyle - to Pan niewiele rozumie czego i sam Pan dowodzi.

To nie większość obywateli wybrała tylko minimalnie większa część z głosujących a do większości obywatekli to było jeszcze że cho cho ale rozxumiem, że to cho cho to ponad Pańską wyobraźnię.

Wykształcić młodych na polskich uczelniach i wysyłać ich na eksport - to Pański pogląd na Polskję.

Boże broń polskę (jaka by nie była) przed takimi ludźmi.
Pouczanie co do pisowni sprowadza Pana na najniższy szczebel forumowiczów ale cóż tacy też tu są.
arcyfioletowy / 80.72.38.* / 2006-06-07 22:45
Kto ma ochotę to niech naprawia ten kraj, ja takiej ochoty nie mam, prosta sprawa, jak państwo traktuje mnie, tak ja będę traktował państwo, i żadne odwoływanie się do patriotyzmu tu nie pomoże, ten kraj ma to do siebie że się go nienawidzi.
Zulus / 81.190.74.* / 2006-05-30 12:30
Panie maa!!! Zawsze mozna wyjechac jak jest tak zle albo odczekac az swoi dojda do wladzy (PO czy tam SLD?). Kreowanie sie na bidulke inteligenta-frustrata jest zalosne.
antymoher / 2006-05-31 09:54 / Bywalec forum
i zebys wiedzial ze wyjade i zacznij myslec juz o zbieraniu na emeryture bo nikt nie bedzie cie moherowcow utrzymywal na starosc
radsz / 143.239.201.* / 2006-07-02 11:41
Witam,

Kazdy powinien wyjechac kto moze. W Polsce nie ma warunkow zeby sie rozwijac. System prawny i instytucje publiczne po prostu uniemozliwiaja. W Polsce panuje sytuacja gdzie w wiekszosci tylko znajomek, cwaniak, bogaty moze sie dalej bogacic. Zwykly szary obywatel jest na okraglo robiony w konia.
pozdrawiam z emigracji,
Radek
P.S. Moj syn juz dostal angielskie imie.
atropos / 84.10.34.* / 2006-05-30 10:21
to prawda ze szkoda ludzi ale trzeba spojrzec na to z innej strony tej egoistycznej każdego z nas-jedziemy po większe pieniądze i nie zawsze pracujemy w wyuczonym zawodzie,a w perspektywie mamy powrót bo zarabiamy w EURO lub GBR ale liczymy to na ZŁOTE wrócą; najgorsze jest to że jak wrócą to na jeszcze gorszy marazm banda idiotów na urzędach i wszędzie PiS
infolinka / 2007-04-16 14:55
Ideały ideałami, a rachunki i podatki płacic trzeba. Jeśli dla znormalnienia polskiego rynku pracy musi jeszcze wyemigrowac kilkanaście milionów Polaków, to podatnik na to nic nie poradzi, tylko wyjedzie płacic podatki do innego skarbu państwa.
wedel / 83.17.22.* / 2006-05-30 10:58
zbierajcie zbierajcie, zaczniecie wydawac za pare lat w polsce, pytanie jaka wartosc z tych pieniedzy pozostanie. jeszcze nie jedna niespodzianka wyszukuje wam zycie i to jest najsmutniejsze.
wedel / 83.17.22.* / 2006-05-30 11:00
maluczki szarak ciulajacy grosz do grosza zawsze dostanie najwiecej po dupie :-(
Sosna_rapi / 87.206.31.* / 2006-05-30 10:05
Nie zapominajmy tego kto tak usilnie namawiał Polaków do emigracji... (Wyborcza-specjalnymi dodatkami afirmującymi wyjazdy z Polski). Obecnie redaktorzy Wyborczej naśmiewają się z tych co wyjechali nazywając ich nic niedokonującymi hydraulikami... Wyborcza podaje jak to źle, że pojechali... a było ich tak namawiać... A było wspierać byłych komunistów... A było wspierać zchaładzanie gospodarki !!! Precz z tego kraju Wyborczy pismacy z redaktorem naczelnym Mordehajem M. !!!
Zulus / 81.190.74.* / 2006-05-30 12:24
Z zalem musze sie zgodzic chociaz lubilem kiedys Wyborcza. Technicznie i dziennikarsko zawsze byla i jest na wysokim poziomie, jednak wyrzadzila bardzo wiele zlego w swiadomosci Polakow ( zwlaszcza tych ktorymi latwo manipulowac).
jliber / 212.180.147.* / 2006-05-30 11:24
Haha, tak jest, wszystkiemu winna propaganda Wyborczej. Ludzie są rzeczywiście naiwni i poddają się propagandzie w sferze makro, gdzie dają się przekonać takim jak sosna_rapi że można przelać z pustego w próżne przez drukowanie pieniądza, ale euro od złotówki odróżniają bez poblemu.
jliber / 212.180.147.* / 2006-05-30 09:38
Mordasewicz myli skutki z przyczynami. Polskiej gospodarce szkodzą podatki, biurokracja, regulacje wprowadzane i rozwijane radośnie przez rządy ostatnich 15 lat. Emigracja to tylko skutek. Ktoś mógłby powiedzieć, zamknijmy granice, trzymajmy Polaków w kraju jak niewolników, aby harowali za grosze - to jest myślenie czysto PRLowskie, jak wiadomo w niczym nam nigdy nie pomogło.
antymoher / 2006-05-30 09:31 / Bywalec forum
jak sie placi minimalna krajowa to nic dziwnego ze z tego kraju ucieka kto moze. I dobrze niech wyjezdzaja - tym co zostali w dluzszym okresie powinno sie poprawic - skonczy sie ta niewolnicza praca za minimalna krajowa mimo ukonczonych studiow. Jesli sie nie poprawi to nic mnie tutaj ne trzymam powiem dowidzenia..... tylko ciekawe kto utrzyma babcie i dziadkow jak cala sila robotnicza wyjedzie - i bedziecie mieli swoje moherowe rzady
szwagier / 80.55.81.* / 2006-05-30 09:26
Kto najgłośniej zachwalał nasze "wejście do Europy" i dlaczego?
To przecież prezio wszystkich hultajów, Aleksander I Kłamliwy, pomazaniec boży nawoływał, żeby głosować za anschlussem, bo Polacy będą mogli wyjechać za granicę do pracy.
No i posłuchali, zagłosowali i wyjechali.

Prezydent Polski, zamiast tworzyć warunki do budowania WŁASNEGO kraju zapewnił dopływ fachowców (wykształconych za MOJE, podatnika, pieniądze) do leniwych gospodarek zachodniej Europy. Za to Kwaścniewski powinien stanąć przed Trybunałem Stanu. Za działanie na szkodę Polski.
Nie mówiąc o wyjeździe setek tysięcy młodych kobiet, które będą rodziły dzieci Anglikom, Irlandczykom, Niemcom, Szwedom itd.
Nie muszę dodawać, że białe dzieci.
obserwator / 212.244.73.* / 2006-05-30 11:19
Ciekawy komentarz! Nawet mi się podobał, jak w muzeum w sali "cuda natury"... Ilu statystycznych Polaków i Polek tak myśli - chyba ok. 28% w zależności od firmy sondażowej.
obserwator / 212.244.73.* / 2006-05-30 11:19
Ciekawy komentarz! Nawet mi się podobał, jak w muzeum w sali "cuda natury"... Ilu statystycznych Polaków i Polek tak myśli - chyba ok. 28% w zależności od firmy sondażowej.
Artysta / 217.98.20.* / 2006-05-30 09:33
Ico tam Panie z tą Pandorą - wyszła już z tej puszki?? Czegóż więcej można się spodziewać po Panu po takiej "wpadce"?
.... / 83.30.66.* / 2006-05-30 09:18
yes yes yes ...widac to było celem rządu
Kero / 193.19.104.* / 2006-05-30 08:46
Ale kogo to w Polsce obchodzi? Z pewnością nie stojących na szczytach władzy ani jakiejkolwiek innego niższego szczebla władzy.
Zlikwidować Urzędy Pracy ponieważ tak jak nie ma chętnych do pracy tak w dalszym ciągu nie ma dobrze płatnej pracy.
wedf / 83.17.22.* / 2006-05-30 08:08
bedzie jeszcze gorzej zaden mlody tu nie zostanie bo nie ma przyszlosci i perspektyw tylko siedzienie w domu lub praca za pare gorszy
anita / 83.82.217.* / 2006-10-06 23:42
Mam 52 lata,od pieciu lat mieszkam,PRACUJE,jestem szanowana osoba w Holandii.Polske ogladam w polskiej telewizji bo w holenderskiej sie wstydze.Stanowimy posmiewisko calej Europy(mam nadzieje,ze w swiecie jestesmy zbyt mali,by sie nami interesowac).Wyleczylam sie z patriotyzmu raz na zawsze,lepiej pozno niz wcale.Nie pamietam kto to powiedzial ale tam Twoj Kraj gdzie Chleb.Gdyby to ode mnie zalezalo(jestem zdeklarowana pacyfistka),postawilabym wszystkich parlamentarzystow i krewnych kroliczka pod sciana i jedna seria(choc mogloby byc malo)rozwalilabym na AMEN.Nawet nie wiem kogo pozdrowic,na pewno tych niewielu normalnych,ktorzy sie ostali.Pozdrawiam serdecznie Anita
chef / 82.163.67.* / 2006-06-21 14:03
Powiem tak, wszystko bylo by dobrze gdyby zarobione pieniadze za granica bez problemow mogly by trafic do Polski, mam na mysli podwojne opdatkowanie, wtedy ogromna czesc emigrantow wrocila by do kraju. Z ogromna checia zainwestowal bym w polskie fundusze ale nie moge bo urzad skarbowy oskubie mnie do ostatniej zlotowki. Zastanawiam sie jak udokumentuje moje dochopdy po wybudowaniu domu????????????? Pozdrow dla wszystkich pracujacych w Szkocji
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy