Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Energetyka w Polsce. Na spełnienie nowych unijnych wymogów wydamy nawet 3 mld euro

Energetyka w Polsce. Na spełnienie nowych unijnych wymogów wydamy nawet 3 mld euro

Wyświetlaj:
olkada / 94.254.193.* / 2015-11-06 10:28
Urzędnicy mają wszystko i kupują ziemie tanio i mają pieniądze na to by żyć ekologicznie.Ich zawsze gufno obchodzi ,że ktoś nie ma na opał.Tak jak po wymeldowaniu potanik traci uprawnienia prawa jazdy i pracę jako Polak bo nie stać go na meldunek.W takich przykładach Polaków konstytucja nie chroni w żaden sposób a pozwala na urzędowe kopanie w tyłek.Nie dziwimy się ,że ludzie nie maja szacunku do urzednikó,ponieważ to oni tworzą przepisy pod swoje potrzeby a mianowicie tak by były głównie zyski.
Potem sie okazuje,że przemytnik i handlarz rozwija interesy piorąc swoje interesy dzieki temu,że zmienia nazwisko a sztab prawników chroni jego poprzez spotkania z grona sądowego w innym kraju.
bialy771 / 217.17.33.* / 2015-11-06 10:26
dzisiaj mysli sie jakby spalic nasz ostatni wegiel, a za 50 lat to co sie z naszym surowcem stanie, czy kraj nasz bedzxie potrzebowal tego surowca to juz nikogo nie obchodzi?
głupie forum / 95.40.113.* / 2015-11-06 10:24
Ciekawym, jakie to tańsze czystsze, nowocześniejsze sposoby pozyskiwania energii zna p. Smolak. Zapewne wiatr, słońce, rosyjski gaz i ewentyalnie reakcje jądrowe. Gratuluje kompetencji!
cvq / 94.78.178.* / 2015-11-06 10:19
Tusk ,gdzie są pieniądze ze sprzedazy Polskich firm i banków.
Waniek / 2015-11-06 13:31 / Bywalec forum
Zjedli je politycy przekazując je molochom państwowym i emeryci!!!
egologiczni2 / 94.254.193.* / 2015-11-06 10:19
Energetyka nigdy nie rozwinie skrzydeł dlatego,że z życia widzimy jak jest.Na przykład wnuczek dyrektorki i nauczycielki niby ukończył szkołę ale nie jest geniuszem a na świadectwie miał najlepsze oceny.Zwykły ale bez jaj dostaje prace i sobie siedzi na stołku niczym słup,Więc nie dziwota jaka jest mentalność ludzi ,którzy mają potrzeby ogrzać mieszkania i rodzinę utrzymć z najniższej krajowej bez przywilejów i taniej stołówki inicjoiwanej niby dla potrzeb dzieci a korzystaja wszystkie i te bogate i ustawione,Nawiązanie do korupcji tytaj nie jest potrzebne ,bo to jest znane od dawna.Podzielamy spostrzeżenia autora niżej.
frotkax / 94.254.193.* / 2015-11-06 10:07
Eliminację naszych dzieci na sposób egoistyczny wykonuja ludzie,którzy sa podobno wykształceni i porządni ale wykorzystuja wiedzę nabytą w edukacji do celów wątpliwych.Taka jest opinia i spostrzeżenia.Ma to związek silny z energetyką,bowiem wnikanie w te strefę branży edukacja zwietrzyła fundusze na innowacje i poczuła kompetencje powielając swoje wpływy i układy w edukacji wprowadzając swoich do branży bez mozliwości rozwoju innym dzieciom ,które nie mają kogoś w edukacji.Proceder trwa na dobre i koliduje z rozwojem kraju.Stąd decyzje opuszczania polskich robotników z Polski.Najgorsze jest przekonanie i pokazywanie dzieciom,że fizyczny pracownik jest człowiekiem gorszym od umysłowego.To poważny błąd i nieporozumienie oraz brak symbiozy w rozwoju ludzkości często spowodowane egoizmem oraz wybujałej dumy o sobie i braku szacunku do innych.Pozdro
michalqwrer / 160.83.30.* / 2015-11-06 10:01
Moi rodzice 3 lata temu kupili piec na ekogroszek za 12 tyś zł, reszta instalacji w kotłowni kosztowałą ok 5 tyś.
Kto im to zwróci I będzie dokładał rocznie 2-3 tyś do ogrzewania gazem?
Waniek / 2015-11-06 11:55 / Bywalec forum
Ja kupiłem piec za ponad 25 tyś który jest w stanie spalać wszystko jak leci buty meble okleiny i inne rzeczy. Dlatego że wymyśliłem ten sposób spalania i go opatentowałem mam taniej piec. Mój piec przechodzi nie tylko te najbardziej rygorystyczne normy on przechodzi normę tak wysoko że mogli by obniżyć prawie do zera wydzielanie większości tych szkodliwych pyłów. A to dzięki temu że nie pracowałem na rynku "polskim". Stać mnie na innowacje i na jej sponsorowanie!
frotkax / 94.254.193.* / 2015-11-06 09:59
Edukacja zrobiła krzywdę naszym rodzinom poprzez dyskryminacje i brak akceptacji natury egoistycznej poniewaz w edukacji pracuja ludzie,którzy wiedzą ,że nasze dzieci sa konkurencja ale oni mogą decydować o ocenach na świadectwie naszych dzieci.To taka cicha zmowa wyeliminowania niewygodnych.
wwwwww / 66.249.93.* / 2015-11-06 09:51
Może lepiej przyjżyjcie się co unia robi z naszym niebem . Przykład w Holandii Holendrzy spadają swoje śmieci w spalarniach żeby uzyskać energię elektryczną są to miliony ton śmieci , papiery , plastiki , z plastików w atmosferę z dymem idą zanieczyszczenia , metale ciężkie i metale lekkie . I więcej Holendrzy kupują jeszcze śmieci od Niemców żeby więcej spalić . Kto pomyśli tam o ochronie środowiska ? Czepiają się Polskę o elektrownie węglowe bo Polska jest niezależna energetycznie i oni chcą położyć łapę na tej niezależności tj. Skok na kasę i na niezależność .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
rarek / 77.253.208.* / 2015-11-06 10:23
spalanie odpadów nie można kojarzyć ze spalanie w ognisku.
spalanie tworzyw jest realizowane fazowo, najpierw jest zgazowana zawartość i dopiero palone opary. tak naprawdę spala się metan, tlenek węgla tlen i wodór. jest jak najbardziej rozsądne zastosowanie odpadów.
proces zachodzi powyżej 1000st
rozsądniej jest wykorzystać materiał do spalania niż opłacać podatek za pseudo śmieci które są materiałem dla niemieckich sortowni i spalarni poza tym pieniądze z modernizacji elektrociepłowni w większości trafiają za odrę
Ot taki nakaz dostosowania=przepływu kasy
Waniek / 2015-11-06 12:40 / Bywalec forum
Ale te pieniądze trafiają również do mnie nie koniecznie za odrę!!!
pawelpp / 80.50.121.* / 2015-11-06 09:41
brednie opisujecie i karmicie ludzi głupotami .Dajcie pieniądze które zgarniają zagraniczne firmy na inwestycjach wiatrakowych w sektor polski a bedzie powietrz czyste
Zyga PRL / 91.233.112.* / 2015-11-06 09:37
Pracowałem kilka lat w jednym z koncernów energetycznych. MAM PUNKT ODNIESIENIA BO PRACOWAŁEM RÓWNIEŻ W KONCERNIE ENERGETYCZNYM W EUROPIE ZACHODNIEJ.

Przeciętny pracownik ma tam zajęcie góra na 4 godziny w trakcje dniówki. Przy czym często są to nikomu nie potrzebne prace.

Mnogość dyrektorów, kierowników ich zastępców, specjalistów jest .... kosmiczna.

W energetyce pracuje 2 razy za dużo ludzi. Pieniądze idą na ich wynagrodzenia A NIE NA INWESTYCJE. RÓWNIEŻ TE POWODUJĄCE ŻE ENERGETYKA STAJE SIĘ MNIEJ UCIĄŻLIWA DLA ŚRODOWISKA. Energetyka twierdzi, że większe zatrudnienie to pochodna zapóźnienia technicznego. Po pierwsze w administracji zapóźnienia nie ma po drugie wśród pracowników technicznych efektywności też nie widać.

Strata dla PL jest podwójna: nie ma inwestycji, ci którzy w energetyce udają że pracują mogliby robić coś efektywnego, co nakręcało by realnie gospodarkę.

O TYM WIEDZA W NIEMCZECH DO KTÓRYCH TAK POLACY LUBIĄ SIĘ ODWOŁYWAĆ, GDY PORÓWNUJĄ SWOJE ZAROBKI.
Ares83 / 195.245.224.* / 2015-11-06 10:06
Pracuje w energetyce i zgodzę się, że są stanowiska bardziej i mniej potrzebne(np. po co tyle spółek i prezesów, dyrektorów, kierowników). Nie rozumiem twojego toku myślenia, energetyka jest specyficzna. Gdy jest awaria to trzeba ją na bieżąco usuwać (nie odstawisz kotła od tak), a do tego potrzeba ludzi, których zadaniem jest być jak coś się stanie. Oczywiście trzeba racjonalnie podchodzić do rzeczy i to się robi, mianowicie od 5lat jak pracuję widzę wzrost efektywności pracowników i redukcje zatrudnienia(wolnymi krokami wybijają im PRL z głów). Czy to dobrze? Dowiemy się za jakiś czas. Niemiec zarabia 3razy tyle co ja, a czy ma więcej zajęć? Nie. Tam jest wszystko w pełnej automatyce, serwisowane na czas, wiec obsługa może być minimalna. W Polsce dopiero unowocześniamy i przechodzimy pewne zmiany. Zresztą jak u nas coś jest nowe to serwisują dopiero jak się zepsuje;p a wtedy jest za późno i z bezobsługowego robi się obsługowe... Druga sprawa, jak redukujemy ludzi własnych to musimy to pokryć firmami zewnętrznymi. W kraju nie ma tyle fachowych firm, które zasługują na swoje miano. Często są do nich terminy i od tak nie przyjadą. A ci co są dostępni to czasem swoich narzędzi nie mają... (ale jest prezes, który bierze kasę).
Sumując, nie zawsze coś jest czarne lub białe. Ciąć koszta własne i obsługę można ale do jakiś realnych wartości, a nie że przychodzą Panowie od etatyzacji tacy jak ty i twierdzą, że jest przerost zatrudnienia, a nie wgłębiają się w specyfikę pracy.
Waniek / 2015-11-06 11:28 / Bywalec forum
Specyfikę pracy? Przecież decyduje najniższa cena za usługę to jakich fachowców w firmach zewnętrznych oczekujecie? Czy wy na głowę upadliście, że myślicie że firmę zewnętrzna stać na fachowca za pieniądze które im oferujecie? W wielu miejscach firmy maja certyfikat a nie posiadają już fachowców, którzy go wypracowali!!! Tylko że wasze skąpstwo nie ma granic i nie macie nawet zamiaru tego sprawdzić!!!
BEZROBOTNA 50+ / 83.5.107.* / 2015-11-06 09:30
a ja ogrzewam mieszkanie na prąd! od 25 lat!! i co miesiąc mam rachunki coraz wyższe? na życie mi nie starcza??
kto mi dopłaci do tych rachunków? bo jestem ekologiczna??/ no gdzie mam iść po pomoc w związku z
moją kologią? NO GDZIE? PYTAM SIĘ!!!!!!
pawelpp / 80.50.121.* / 2015-11-06 10:00
Pieniądze ,które powinien dostać każdy obywatel który chce ekologicznie gospodarować ,dostają zagraniczne firmy które wyłudzają pieniądze z dotacji przeznaczone na szkodliwe inwestycje wiatrowe a w Polsce zwykły obywatel aby dostać dotacje na odnawialne żródła ,musi najpierw nakarmić banki które i tak wyprowadzą pieniądze z polski. W naszym kraju nie potrzeba wcale zielonej energii.gdy zwróciłem się o dotację na fotowoltanikę ,to powiedziano mi ,że muszę dostać kredyt ,że nie mogę np:pozostałej kwoty po dotacji zainwestować z moich pieniędzy ,czyli tylko wielkie zagraniczne firmy dostaną 75 %dotacji na szkodliwe wiatraki .Jeden wielki kant i przekręt
2p / 194.30.179.* / 2015-11-06 09:21
Co za debilizm!! A słyszeliście o paliwie wodno-węglowym? To jest węgiel i technologia spalania spełnia normy emisji również przyszłościowe. Zniszczyć polską energetykę i zmusić nas do kupowania drogiej eniergii od szwabów!
jaoop / 185.92.248.* / 2015-11-06 08:54
Właśnie to nie jest czas odejścia od węgla. Niemcy mogą palić węglęm i trują dużo więcej niż my to i my też możemy!

Najnowsze wpisy