Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Energetyka wiatrowa w Polsce. Jedna ustawa może zniszczyć całą branżę

Energetyka wiatrowa w Polsce. Jedna ustawa może zniszczyć całą branżę

Wyświetlaj:
zbigniew6011 / 94.254.243.* / 2016-03-30 09:04
1,2-1,5 km od domostw to jest dobre rozwiązanie. Wójtowi gminy powinni taki wiatrak ustawić przed oknem w odległości 100m i ciekawe czy byłby zadowolony. Mowa o tym że ustawa wykluczy 99% terenów w kraju to bzdura. Czy my mamy każdą wieś i każde miasto w odległości od siebie mniejszej niż 1.5km? Zawsze chodzi o kasę bo trzeba będzie ułożyć trochę więcej kabla w ziemi.
pomyśl / 78.9.164.* / 2016-03-30 10:33
Po pierwsze są inne obostrzenia (zakład, że pod "obszary szczególnie cenne przyrodniczo" ekolodzy są w stanie baaardzo wiele podciągnąć), a poza tym wiatraków nie można stawiać wszędzie, tylko w miejscach szczególnie wietrznych. Tak że bzdurą jest myślenie dosłownie o powierzchni kraju, można tylko myśleć o 99 % sensownej dla inwestycji powierzchni kraju.
aduś / 82.177.201.* / 2016-03-30 09:02
Czy ochrona krajobrazu nie jest ochroną środowiska?
A kto produkuje turbiny wiatrowe? O kto narzuca absurdalne przepisy zwiększające udział tzw. energii zielonej? Państwa mające energetykę atomową lub wysokie technologie. To jest ich interes.
Jerzy 179 / 31.61.141.* / 2016-03-30 09:01
Niech mi ktoś wytłumaczy jak taki wiatrak dewastuje środowisko naturalne. Bo nie rozumiem. Niedługo nie wolno będzie postawić płotu na swojej posesji bo też będzie zdaniem ekologów dewastował środowisko. Błędne koło.
observatore / 95.48.83.* / 2016-03-30 09:01
Śmierdzi wioskowym popieraczom pisobolszewizmu nowoczesność? Kiedyś "protestowali" przed zgubnym i skutkami korzystania z kuchni gazowych, wcześniej straszyły ich samochody bo kury im się nie niosły, a tak w ogóle to był wynalazek szatana - a teraz ciemniactwa ciąg dalszy? To może odciąć ich od wodociągów, bo przecież rury niszczą strukturę gleby, od gazociągów, bo przecież to grozi wybuchem, i od elektryczności, bo jeszcze nie tak dawno bo w latach 60 XX w. na Suwalszczyźnie takowa nie była potrzebna! Już był jakiś - pożal się, boże - profesor, co udowadniał, że od wiatraków fale radiowe się mieszają i telewizji oglądać się nie da. Co prawda, obecnie PiS miesza w twpis tak, że faktycznie oglądac się tego nie da, ale co do tego mają wiatraki?! Jakoś ich wiatraki, co to za ojców i dziadów męłły ziarno na mąkę, to im nie przeszkadzają?
Wanted21 / 93.105.105.* / 2016-03-30 08:58

Wyrzucą z kraju najtańszą, najbardziej perspektywiczną i innowacyjną branżę

Co za brednie... Nie macie pojęcia o ekologicznej energii i cytujecie farmazony ! WP jesteś żałosna ! Jest to najdroższa energia na której zarabiają firmy inwestycyjne, a my będziemy płacić droższy prąd ! Gdyby nie przesył energii elektrycznej na siłę do Polski, Niemcy by już dawno wybuchły przez ich eko energie. Energetycy krzyczą ! Profesorowie politechnik (elektrotechnika) ubierają w słowa ! Nie dla wiatraków! A poprawni politycy, że to eko..
ms956 / 5.60.171.* / 2016-03-30 08:57
Czy burmistrz Białego Boru Paweł Mikołajewski przeprowadził referendum w sprawie tego typu inwestycji.
Mieszkam w takim miejscu. Nikt nie pyta mieszkańców o zdanie. A ziemieprywatnę pod inwestycje dzierżawią radni miejscy.
ona1022 / 31.179.247.* / 2016-03-30 08:56
Nie wiem jak to się dzieje, że w Niemczech, Holandii wiatraki stoją wszędzie, koło zabudowań również, i ludzie tak nie marudzą., W Polsce oczywiście zawsze coś komuś nie pasuje
rydzol / 155.133.35.* / 2016-03-30 08:56
ciekawe czym te ekologi pala w piecach cos czuje ze mulem albo flotem ale to I'm nie przeskadza
gośćinekx / 89.65.191.* / 2016-03-30 08:50
Jak zwykle, branża (bogaci inwestorzy) decydują o wszystkim. Ciekawe, czy taki inwestor chciałby mieszkać obok takich wiatraków....
fsd / 37.47.140.* / 2016-03-30 09:06
Nie mam nic przeciwko wiatrakom ale stawianie ich niech je stawiają jak najdalej od domów. A zwolennikom wiatraków polecam kupić dom koło takiego, i wtedy porozmawiamy. Ja muszę się męczyć z trzema a chcą postawić jeszcze dwa 400m od mojego domu na 150m wysokie i mają gdzieś co ja i sąsiedzi o tym myślimy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bartolo234 / 91.220.222.* / 2016-03-30 08:49
Ja bym proponował myśleć racjonalnie a nie kalką PiS kontra PO/KOD - ustawa ma swoje wielkie plusy to znaczy lokalizacje wiatraków, jest kompletną paranoja że dotąd można było je stawiać blisko domów i po jednym (jestem za farmami wiatrowymi ale w miejscach gdzie nie oszpecą krajobrazu, nie będą przeszkadzały ludziom i co najważniejsze -FARMOM bo jeden wiatrak oszpeca całą okolice a zysk z tego stosunkowo niewielki. Minusem jest obowiązek przeglądów co dwa lata - jest to lekka przesada nie jestem technikiem od wiatraków ale nie słyszy się żeby śmigła spadały co i rusz komuś na głowę i te przeglądy wydają się wylewanim dziecka z kąpielą.
gośćresk / 89.65.191.* / 2016-03-30 08:48
Bardzo głupi i tendencyjny artykuł. Nie można robić nic, co ludziom utrudnia życie, a wręcz uniemożliwia. Jestem za tymi, którzy protestują. Ja sama nie chciałabym mieszkać przy takim czymś, co hałasuje 24h/d.Dobrze, że rząd bierze pod uwagę protesty prostych ludzi, którym na rzucono mieszkanie obok wielkich smoków, wydających odgłosy nie do zniesienia.
Arma / 188.116.35.* / 2016-03-30 08:48
Brawo, brawo PiS Taki Wójt Kozielic Piotr Rybkowski ma w nosie co myślą mieszkańcy jego gminy. Nieudacznik uzależnił 30% budżetu gminy od wiatraków i już kredytów w to miejsce nabrał - to się nazywa POwska gangsterka w białych rękawiczkach.Niech wiatraki są niższe, a dlaczego nie? Niech są stawiane w gospodarstwach rolnych, przy domach ludzi mających duże działki, a dlaczego nie. Ale jeśli wywalają ci 100metrowe monstrum i liczy się dla nich tylko kasa, to czas uregulować tą sprawę.
znak / 178.42.72.* / 2016-03-30 08:43
Ile pani redaktor bierze za taki artykuł od sponsorów wiatrakowych? Ile biorą pod stołem "zatroskani" wójtowie od firm wiatrakowych? Ile biorą od szkopów "menedżerowie wiatrakowi " w Polsce? Niech pani pismak i panowie wójtowie zamieszkają pod wiatrakami, to po pewnym czasie bokiem im wyjdą judaszowe srebrniki - gwarantuję. Szkop przestał budować wiatraki u siebie, to sprzedaje je murzynom znad Wisły. To sie nazywa cwilizacyjne dogananie UE!!!! Oszuści. Doktor
6fyi; / 80.52.154.* / 2016-03-30 08:49
otóż nie masz racji mój drogi. wolisz atom? wolisz dalsze zatruwanie węglem?? a my wolimy wiatraki....
hola / 109.196.231.* / 2016-03-30 08:38
Najwyższy czas zrobić z tym porzadki.Przede wszystkim dotyczy to PSL-owców,bo to oni stawiali gdzie chceli te wiatraki.U mnie zdążyli postawić pod samym nosem więc szumi,trzeszczy i wieje mi przy moim domu.Nie mam nic przewko,ale niech stawiają na bezludziu,a nie blisko domów,tylko dlatego,ze tam ma działkę i prąd bliżej doprowadzić.
Joe234 / 80.50.137.* / 2016-03-30 08:32
z artykułu zieje nie tylko jadem, ale też głupotą i PełOwsko-KODziarskim smrodem

Najnowsze wpisy