Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Energia odnawialna: W Europie już ponad 15 proc. udziału w rynku energii

Energia odnawialna: W Europie już ponad 15 proc. udziału w rynku energii

Wyświetlaj:
JA333 / 95.41.119.* / 2015-06-18 13:02
Tyle lat o TYM się gada i co, są inne "ważne" interesy, pytanie czyje,nie ma kto na to odpowiedzieć? Co z rządzącymi to oni pod trybunał, może znajdzie się odpowiedź.
Jann2 / 217.153.201.* / 2015-06-18 09:46
Mam niewygodne pytanie związane z wiatrakami. Co z ochroną krajobrazu, który również jest częścią środowiska przyrodniczego? Gusta nie podlegają dyskusji, ale wielu z nas nie chce żyć i odpoczywać w fabrykach. Jeżeli przejeżdżał ktoś przez okolice Margonina i Gołańczy (Wielkopolskie), zapewne wie o co chodzi... Farmę widać z odległości chyba 30 km, przez co zmieniła całkowicie charakter tego pięknego regionu. O spadku wartości nieruchomości na tym terenie również nie wspomnę...
ekolog795 / 5.172.247.* / 2015-06-18 10:05
Dla mnie koszmar, do tego wiatraki wcale nie są ekologiczne (to skuteczny eliminator ptactwa i nietoperzy). Są już wiatraki z pionową osią obrotu - są mniej wydajne, za to pracują przy zmiennych wiatrach i można je instalować nawet na niewielkiej wysokości pomiędzy domami (czyli możesz sobie to wstawić na dach domu jednorodzinnego). Może tędy droga? Kluczem jest rozproszenie produkcji, ładowanie kasy w wielkie molochy nie ma sensu bo dochodzą do tego koszty przesyłu (i związane z tym straty). Masz dach w domu jednorodzinnym? To przeważnie masz miejsce na elektrownię. W Polsce swego czasu rozwalono szereg małych elektrowni wodnych (kolejny przykład na to, jak interesy koncernów załatwia się łapkami fiskusa), były i ekologiczne (Polska ma ujemny bilans wodny - wielkie zapory problemu nie rozwiążą, ale właśnie setki małych zbiorników) i przyjazne dla człowieka (zabezpieczenie przed wylewami).
HM / 79.184.8.* / 2015-06-18 09:18
To niedouczone euroekooszołomy mają z czego cieszyć!
aart697 / 178.36.250.* / 2015-06-18 09:05
ludzie nasze państwo to pomyłka nie opłaca sie stawiać wiatraków gdyz pge wszystka zabiera za 1 megawat na potrzeby elektrowni płaci sie 2000 zł plus jakies bilansowanie sobie wprowadzili 12% minus dochodowy minus dzierżawa minus serwis i awarie prawie nic nie zostaje
miki444 / 178.43.164.* / 2015-06-17 19:04
Nie dajcie się ludzie nabić w te ''ekologiczne'' brednie. Niemcy chcą się pozbyć ogniw i wiatraków bo już teraz wiadomo, że są nieekonomiczne. Oni stawiają z powrotem na węgiel ( między innymi wykupując nasze kopalnie ) i atom, a reszcie Europy wciskają ciemnotę i drogi sprzęt.
wwww / 5.172.247.* / 2015-06-18 09:57
Wiecie młotki że np. siedziba Pirelli jest zasilana przez fotoogniwa w CAŁOŚCI???? Guzik w tym momencie ma znaczenie,że fotoogniwa są mało wydajne. Już ta mała wydajność wystarczy by nie płacić rachunków. Bardziej się opłaca wywalić kupę kasy raz a potem gwizdać na comiesięczne przelewy. Niestety drodzy energetycy, musicie się pogodzić z tym, że domy po kolei będą się odcinały od ogólnej sieci. W Polsce też są domy zasilane w całości przez zespół ogniw i wiatraków. Ściema jest z wielkimi elektrowniami słonecznymi i wielkimi "wiatrakowiskami", ale nie z zasilaniem na małą skalę. Nie jestem pod tym względem ekologiem, ale nasze prawo pozwala odciąć zasilanie już po miesiącu od jednego niezapłaconego rachunku. Nikt nie będzie słuchał Waszych "rachunki trzeba płacić", tylko po prostu zrezygnuje z Waszych usług. Jestem po małej burzy finansowej w zeszłym roku, odcięto mi prąd i gaz, dzięki czemu szybkie wywinięcie się z kłopotów nie było możliwe (bo nie można było wziąć kolejnego zlecenia i z niego spłacić zaległości). Teraz już kasę mam i z wdzięczności za pomoc w bankructwie zbieram na ogniwa i wiatrak (będą zimą uzupełniane kominkiem). Nie potrzeba mi było do tej decyzji żadnych ekologicznych argumentów. Do tej pory to koncerny energetyczne robiły co chciały, np. obwarowano koszmarną akcyzą małe elektrownie (by je załatwić podobnie jak małe browary). Rozwalono całą masę sprawnych małych młynów. A UE zakazała takich odgórnych praktyk. I macie kłopot.
HM / 79.186.232.* / 2015-06-18 17:08
Daj spokój z żałosną kryptoreklamą!!!
Z lakonicznego tekstu z pustymi hasłami wynika, że nie masz pojęcia o czym piszesz a strona techniczna tych spraw jest dla Ciebie abstrakcją. Przepisujesz hasełka za które dostajesz jakieś grosiki.
siwy280 / 213.155.191.* / 2015-06-18 15:11
Skoro żyjesz z miesiaca na miesiąc i masz problem z zapłaceniem rachunku za prąd to ile lat będziesz zbierał na kolektor czy wiatrak, oby wnuki doczekały:)
jajo74 / 164.126.18.* / 2015-06-17 17:09
Ekologia?Panel słoneczny z grzejnika,szyby,kilku rurek,pompki i starego bojlera to jest ekologia.Materiały z odzysku,tanio i skutecznie tak jak solary za 10tyś.zł.Bo w końcu po co mi 200l wody o temp.80 s.C skoro muszę ją zmieszać z zimną.Wolę mieć 400l o temp.40 st.C.Tyle.
jakol / 89.66.205.* / 2015-06-17 17:06
Sami niecy posiadają tysiące (może i miliony) baterii w Afryce, które powstały za dotacje, a teraz podnoszą procent w Europie, likwidując tym samym udział węgla. Teraz, skoro dotacje się kończą, lub są mniejsze, pozwólmy innym sobie stawiać małe poletka paneli, a my tymczasem zakręcimy dotacje i radźcie sobie sami, czyli albo spadać na drzewo, albo kupować od nas. Niebiański interes!
cvq / 94.78.178.* / 2015-06-17 17:05
Obłożyć panelami pustynię Błedowską
cbaabc / 89.70.255.* / 2015-06-17 17:05
Cel europejskiej biurokracji - basen w każdym domu na pustyni, ocieplone domy na południu europy, panele słoneczne poza kołem podbiegunowym, ślimaki jako rybki, marchewki jako owoce, i co by tu jeszcze wymyślić .....
siwy280 / 213.155.191.* / 2015-06-18 09:17
Można jeszcze pójść drogą hiszpańską. Zachecić ludzi do montowania kolektorów i paneli, rozkrecic popyt na te urządzenia i wywindować ceny, ludzie pokupuja to na kredyty. Kiedy już odpowiednia ilość baranów da się nabrać zakazać posiadania urządzeń do magazynowania tak pozyskanej energii i nakładać kary po kilkadziesiąt tys Euro.
dfghdf / 89.75.36.* / 2015-06-17 17:03
same brednie, jakoś nie czuję bym miał taniej energię
olo203 / 2.127.100.* / 2015-06-17 17:13
Ona NIE MA być tańsza. Kumple kumpli muszą zarobić te grube miliony.
ed4398 / 109.241.250.* / 2015-06-17 16:52
To smutne jak zamiast łąk i lasów stawia się panele i wiatraki. Smutne jest słuchanie bełkotu oszołomów i biznesu pseudoekologicznego że to ekologia. To nie jest ekologia o jest bardzo dobry biznes za pieniądze podatnika i dotacje.
Nieefektywne solary, niepracujące przez połowę roku, wiatraki których efektywność to 10% i jeszcze startują czy prąd jest potrzebny czy nie jest. Rozregulowane systemy energetyczne, dodatkowe obciążenia finansowe odbiorców pod hasłem ekologii zamiast której powstają miliony ton trującej elektroniki i lasy betonowych wież ze śmigłami zabijającymi ptaki.
Jak przestaną to dotować i dopłacać do tego z podatków okaże się że to bezużyteczne śmieci przybliżające nas do katastrofy ekologiczej.
Anndrz / 217.153.201.* / 2015-06-18 09:49
Ja również jestem przeciwnikiem niszczenia krajobrazu poprzez stawianie wiatraków. Przykładem może być okolica Margonina w Wielkopolsce. Tam chyba nie chce się żyć...
Johno1 / 46.170.162.* / 2015-06-17 18:13
Masz rację i nie masz racji. Co do wiatraków. Są mało efektywne, w naszym kraju niewiele jest terenów gdzie na tyle często i silnie dmucha, żeby było bardziej efektywnie. Ale pracują tylko wtedy, kiedy trzeba. Pracę reguluje się przez kąt ustawienia łopat. Dodatkowo wiatraki obracają się w stronę wiatru. Kiedyś sobie policzyłem, ile wiatraków trzeba by postawić, żeby przy ich pełnej wydajności zasilić tylko gospodarstwa domowe, które stanowią zaledwie 10% odbiorców. I wyszło, że trzeba by zaorać dwa średniej wielkości województwa i postawić tam tylko wiatraki, bez żadnych budynków czy innych obiektów. A gdzie reszta...?
fiki855 / 31.61.138.* / 2015-06-18 00:22
Wiatraki sam za pomoca wiatru nie moze pracowac a pracuje tylko wtedy kiedy jest zasilany z pradu pobieranego z sieci. Zbudowany jest z generatora synchronicznego ktory tworzy prad jednak generator przez zmiane funkcji staje sie automatycznie sie silnikiem elektrycznym i wowczas mamy co mamy ze obraca sie konstrukcja ponad 30 ton smigiel przez niemal blisko 95% czasu a ludzie mysla ze to wiatr tak obraca i maja blisko domow a licznik nakreca cyfre i dotacaja za niby energie odnawialna plynie sobie strumieniem do jednego czy drugiego pana.
AntyUE / 188.146.83.* / 2015-06-17 17:04
Ludzie nie rozumieja, ze aby wytworzyc te solary i wiatraki juz zostal spalony wegiel. Pytanie czy ta energia z wegla zwroci sie zanim ten sprzet sie popsuje. Ja szczerze watpie. Taka to ekologia!!! Oszukiwanie ludzi

Najnowsze wpisy