ENERGOPLD

Money.pl / 2007-05-31 20:06
Komentarze do spółki: ENERGOPLD.
Wyświetlaj:
1gafcio / 212.127.95.* / 2009-06-02 23:08
teraz prosta droga na 8zł
:))) zaraz odjeżdzamy prosze wsiadac - będzie pospieszny nie wszędzie staje:)
gdwroc / 2009-06-03 13:49
Dobrze prognozujesz :) Moim zdaniem do 6 dojdzie szybciutko. Masz jakies newsy o przejeciu?
hsfhwey / 83.1.82.* / 2009-05-24 23:10
przesiadka na IMMOEAST teraz bedzie szedl tylko w góre z 7.28 do 8.90zł.
nowicjusz12 / 77.115.9.* / 2009-04-22 04:06
witam wszystkich. kiedy spółka ma raport za 1 kwartał? jak sadzicie bedzie pozytywny bo cos mam zle przeczucie.piszcie
NOOVAA / 2009-04-22 12:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ENERGOPLD 2009-04-03 3.01 5.00 Kupuj IDMSA

To są rekomendacje. Aktualna cena ok. 3,2zł. Przychody spółki wzrastają. Jesli to przełoży sie na zysk, jestem gotowa uwierzyć IDM SA
NOOVAA / 2009-03-25 19:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
"Zarząd Energomontaż-Południe S.A. (Emitent, Spółka) informuje, iż w dniu 24 marca 2009 roku do Spółki wpłynęło zamówienie z firmy E.ON Anlagenservice GmbH o wartości ok. 2,86 mln euro .*
Martinezzz / 2008-03-27 22:11
wyszukałem tą spółeczkę kilka tygodni temu i jak na razie nie zawodzi. zresztą to ma być dla firmy przełomowy rok. poprawa rentowności z działalności operacyjnej , przejecie firmy z sektora konstrukcji stalowych oraz działalność deweloperska tworzy ciekawą mieszankę. a jeżeli chodzi o stategie kilkuletnią to firmy z branży energetycznej będą korzystały w najbliższym okresie z inwestycji które bedą musiały ponieść firmy produkujące energię, ponieważ coraz wiecej sie mówi i pisze o tym że zaczyna brakować prądu w europie. tak wiec potrzeby inwestycyjne w tym sektorze będą ogromne. ale to bajka przyszłości
observer / 2008-03-27 21:42
Proszę zwrócić uwagę na to, że nawet tych "kilkuset" kolejnych bezrobotnych u Mośków nie wywiera już większego wpływu na kurs spółki. Dobre wyniki, konkretne umowy, jasna strategia - są to naprawdę dobre podstawy do wzrostów i to znacznych, a jest do czego wracać. Raczej trudno rozważać wariant spadku czy nawet dalszej konsolidacji, po tylu dobrych informacjach podstawy do wzrostów są solidne no i "zima" w niczym nie przeszkodziła. Będzie dobrze!
NOVA / 2008-03-01 12:44 / Spekulująca emerytka
Widzę, na podstawie wyników za 2007 r., że spółka ma dynamiczne wzrosty zarówno zysku z działalności operacyjnej, jak i zysku netto. Obserwując giełdę, wydaje mi się że takie spółki mają duże (wzięcie). Na temat tej spółki jest mało komentarzy. Zastanawiam się, czy są jeszcze szanse na dalsze wzrosty akcje. Max. kurs - 11,6 zł.
super_novy / 2007-12-30 12:03
Właśnie jak to będzie, bo też chce kupić troche tych akcji tylko nie wiem czy czekać czy kupić teraz??????????
lir / 212.14.14.* / 2008-01-14 23:15
W ramach przypomnienia....

Za 3 kwartał były straty...ale mieliśmy 4 kwartał i to niezły, który.....

Treść z raportu za 3 kwartał

Stanowisko Zarządu Energomontażu-Południe S.A. odnośnie wcześniej
publikowanych prognoz:


Z dniem 1 września 2007 r. i 1 października 2007 r. nastąpiła zmiana Zarządu
Energomontaż – Południe SA. Nowy Zarząd po wstępnej analizie sytuacji i zapoznaniu się
ze Spółką podtrzymał wcześniejszą deklarację o opublikowaniu prognoz finansowych na
rok 2007. W dniu 26 września 2007 roku takie prognozy zostały opublikowane i dotyczyły
zarówno jednostkowych i skonsolidowanych wyników finansowych. Prognozy zakładały
osiągnięcie następujących wielkości ekonomicznych :

Skonsolidowane wyniki finansowe :
Przychody ze sprzedaży : 248,5 mln zł
Zysk brutto : 16,4 mln zł
Zysk netto : 12,3 mln zł

Jednostkowe wyniki finansowe :
Przychody ze sprzedaży : 250,2 mln zł
Zysk brutto : 16,8 mln zł
Zysk netto : 12,6 mln zł

Grupa narastająco za okres III kwartałów br. odnotowała
Przychody ze sprzedaży : 108,1 mln zł
Zysk (strata) brutto : - 4,0 mln zł
Zysk (strata) netto : - 4,7 mln zł

Spółka narastająco za okres III kwartałów br. odnotowała
Przychody ze sprzedaży : 135,2 mln zł
Zysk brutto : 1,2 mln zł
Zysk netto : 0,5 mln zł

Odnotowane za III kwartały br. skonsolidowane oraz jednostkowe wyniki finansowe nie
oddają proporcjonalnie do upływu okresu sprawozdawczego wysokości udziału
zakładanego przez jednostkę i grupę zysku rocznego. Wyniki ekonomiczne nie wskazują
może w sposób jednoznaczny na osiągnięcie zakładanych prognoz, jednakże Emitent
podtrzymuje opublikowaną w dn. 26 września 2007 r. prognozę i zwraca uwagę na
następujące kwestie:
- w trzecim kwartale br. Spółka wypracowała zysk brutto ze sprzedaży w wysokości 1.361
tys. zł
- w czwartym kwartale 2007 r. nastąpi rozliczenie części kontraktów długoterminowych,
w tym kontraktu dotyczącego modernizacji oczyszczalni ścieków w Koksowni „Przyjaźń”
sp. z o.o. oraz kontraktu z firmą Steinmüller Instandsetzung Kraftwerke GmbH
dotyczącego przebudowy bloku nr 3 w Elektrowni Bełchatów S.A.
- w IV kwartale 2007 roku zostanie przekazany do użytkowania obiekt Legnicka Park
Popowice we Wrocławiu w następstwie czego emitent zaksięguje przychody ze sprzedaży
82% mieszkań w tym obiekcie.




Czynniki, które w ocenie emitenta będą miały wpływ wyniki na osiągnięte przez
grupę kapitałową w perspektywie co najmniej kolejnego kwartału:


Istotny wpływ na wyniki IV kwartału 2007 roku będą miały następujące czynniki :
zakończenie części kontraktów długoterminowych, w tym zakładane rozliczenie
kontraktu dotyczącego modernizacji oczyszczalni ścieków w Koksowni „Przyjaźń”
sp. z o.o.
rozliczenie kontraktu z niemiecką firmą Steinmüller Instandsetzung Kraftwerke
GmbH dotyczącego przebudowy bloku nr 3 w Elektrowni Bełchatów S.A.
planowane oddanie do użytkowania obiektu Legnicka Park Popowice we
Wrocławiu oraz zaksięgowanie sprzedaży 82 % powierzchni mieszkaniowej w tym
obiekcie
wzrost kosztów zatrudnienia oraz dostępność wykwalifikowanych pracowników
sezonowość sprzedaży

Pozdrowienia
lir / 212.14.14.* / 2008-01-14 12:39
Tak naprawdę, to ta cena równa dołkowi z sierpnia jest naprawdę niezła!!!!

Jak stany otworzą się na plusie to będziemy się pięli do góry i zakończymy dzień na małym plusiku.......:-)
lir / 212.14.14.* / 2008-01-14 14:15
powoli sie zaczyna....:-)
misiek_glogow / 2007-12-30 11:26
Witam. Kupić teraz czy czekać. Będzie wzrost czy spadek?
sarkafarka / 2007-10-10 09:22 / Tysiącznik na forum
czy ktos sie wybiera na spotkanie z nowym zarzadem?
dzis (10.10. godz 12.00 Centrum Gieldowe w Warszawiewie)
G.B / 83.29.160.* / 2007-10-20 17:02
Podoba mi się dzisiejsza inf.jedziemy pod 7zł.
RAIST / 2007-10-24 17:51
i kiedy ten wzrost??
RAIST / 2007-10-22 13:34
gdzie te 7 zł?? chyba nie w tym tygodniu - warto moze dokupic
NOVA / 2007-09-26 09:29 / Spekulująca emerytka
Dochody spolki rosną i rosnąć będą. Jeśli relatywnie będa wzrastały zyski, to można się spodziewać dużych wzrostów kursu. Duże zaineresowanie przed podaniem wyników prognozy. Czy robione to jest w ciemno, czy coś konkretnego wiadomo?
Kuku2010 / 83.12.138.* / 2007-09-21 21:49
Od dłuzszego czasu cisza na forum. Czemu tak wszyscy zaniemówili. Moze jakis wzrost wkrótce
sarkafarka / 2007-09-25 21:00 / Tysiącznik na forum
bo spolke zdolowali, ale teraz pompuja pod wyniki i wlasciwie nie wiadomo czy pompuja zeby wypchnac, czy ktos sie spodziewa rewelacji i zbiera.

takich obrotow nie bylo chyba nigdy, ale i akcji 4x wiecej w obrocie.

PZU AM wychodzi, ale ktos wchodzi!
Srednie zaczynaja piac sie do gory, wyniki w koncu beda na plusie, 7 zl powinno peknac z marszu. w koncu cos sie zaczelo dziac, a nie tylko down i down.
sarkafarka / 2007-08-04 10:33 / Tysiącznik na forum
obserwuje ta spoleczke od kilku miesiecy i tak to wyglada jakby komus zalezalo na zbijaniu ceny akcji. rzucaja partie za 10 tys zl, sprowadzaja kurs -2% i ustawiaja sie na skupie po nizszej cenie. technicznie wykres wyglada bardzo zle bo same czarne swiece sie wyrysowaly.
fundamentalnie spolka ma kapitalizacje ok 15% wieksza od przychodow, strate za 2006, planowany zysk netto na 2007 ma wyniesc 8%, jeszcze kilka sesji i rentownosc wyniesie 12% to 3 razy wiecej niz zysk na obligacjach. ktos chce skupic nizej udzialy. duze pakiety byly odbierane jak weszlo pp, cena za akcje po realizacji pp wynosila ok 7zl.

z pewnosica powiekszaniem portfela nie jest zainteresowane PZU Zycie, ktore zeszlo ponizej 5% i teraz bez zawiadamiania moze wyrzucic ile chce.
sokoloa / 2007-08-07 08:53 / "Gorąca głowa"
Tak wskaźniki rzeczywiście dobre zarówno c/z roa roe jednak zobacz na jakim poziomie jest freefloat... to o wiele za dużo, to taka sama sytuacja jak z lubawą.. dobrze prosperujące spółki ,ale nie ma potwierdzenia w wykresie. Odnośnie wykresu to po rsi widzimy że jest tania jak barsz monumentum o dużej wyprzedaży zatem powinno byc dobrze na koniec roku. Pamiętajmy że jak ogólna sytuacja się nie ustabilizuje na gpw to nic z tego nie będzie, a AT też nie jest szczera w okresie niepewności na giełdach światowych.

Łączę się w bólu.. jestem już dużo w plecy.
Ważne, że firma inwestuje i dobrze prosperuje.
sarkafarka / 2007-08-08 15:58 / Tysiącznik na forum
spolka wypuscila pod rzad dwie dobre informacje i zaczyna rosnac "pod prad" :)

wlasciwie podejrzewam, ze to zbijanie ceny mialo na celu zebranie wiekszej ilosci tanich akcji, a te spadki psychicznie przetrzymac ciezko! Ale jak wyrysuje sie biala swieca to moze inni tez zauwaza ze ta spolka to nie balon tylko ze sie rozwija.

uwzialem sie na nia i bede czekal na zysk chocby to miala byc moja emerytura, a to dopiero za 30 lat :)
sokolooa / 83.10.247.* / 2007-08-09 09:07
Pamiętasz 6,60? Teraz to już sam nie wiem. Kurs był dołowany przy niskich obrotach tak jakby ktoś specjalnie zniżał kurs. To że teraz lekko odbiło to nic jeszcze nie znaczy bo takie odbicia już były na tym papierze a potem ostro w dół. Może jeszcze dokupię ale mam tego już dużo za dużo ;-)
P.S. nad sprzedażą pomyślę w grudniu.
sarkafarka / 2007-08-10 18:30 / Tysiącznik na forum
nowe akcje byly w cenie 1,10 (z prawem poboru). ten papier teraz jest w okresie bessy, jak spadnie do 2 zl to sprzedam wszystko co mam (i co mi zona pozwoli sprzedac) i nakupie tego ile wlezie :) teraz jest panika i wywalaja wszystko, a ci co skupowali na kazdej sesji po 1000 szt. cofneli popyt.

zreszta calkiem madre zagranie, po co podwyzszac kurs jak mozna taniej zebrac?

firma pokaze zysk na koniec roku, a moze juz za 3Q.
tyle sie nauczylem ze nawet obiecujaca spolka moze byc zdolowana, ale taka jest gielda, ze przewaza psychologia a wyniki sa na dalszym miejscu.

kiedys zainwestowalem w ciemno w msx, zdolowali go do 78 gr (kupowalem chyba po 3,50 albo drozej, dokupowalem, usrednialem i wyszedlem po 2,20.
inwestowanie na gieldzie trzeba rozlozyc na lata, a conajmniej na kwartaly, teraz zbieram pieniadze na koniec wrzesnia, do tego czasu niech sie buja ile chce.

jak spadnie - dokupie, jak wzrosnie... to sie zastanowie :)
najcz / 2007-05-31 20:06 / Tysiącznik na forum
korekta raportu-szkoda słów.
sokoloa / 2007-06-12 18:10 / "Gorąca głowa"
Męczy mnie ta spóła.. mam stratę dwu cyfrową!!! Myślę o uśrednieniu.. jakimś logicznym a jak nie to będzie na obniżenie podatku ;-)
sarkafarka / 2007-06-15 17:14 / Tysiącznik na forum
nie rozpieszcza w ostatnim czasie ale... bylo 2 duzych akcjonariuszy, a ostatnio ujawnilo sie jeszcze dwoch. akcje sa powoli zbierane. naprodukowali tanich akcji z pp 15.01.2007 , kupione po 1,10 spzedawane sa dzis w okolicy 6,60 - 7. moim zdaniem zarzad sobie w ten sposob wyplacil premie. spolka ma za 2006 r strate i dopiero zaczyna prowadzic jakies rentowne przedsiewziecia. duzo wolnych akcji w obrocie. postanowilem usredniac ale co 3 mies. jesli fundusz szwajcarski zbieral akcje po 7 zl, to musza dobrze oceniac perspektywy spolki.
sokolooa / 83.10.118.* / 2007-06-17 17:10
Uśredniłem już parę razy teraz czekam na 6,60 może lekko niżej i kupię jeszcze raz tyle. to będzie ostatni ruch z tą spółką. I czekam do grudnia. C/z ma dobre teraz rsi też. tylko boję się że w czasie korekty może być jeszcze niżej, a ja już nie będę miał na nią kasy...
sarkafarka / 2007-06-22 18:03 / Tysiącznik na forum
udalo ci sie usrednic po 6,60? pytam, bo wlasnie zaczal sie marsz w gore i to co planowales byloby strzalem w 10! do walnego powinno byc dobrze (czyli do 28.06), a pod koniec lipca korekta raportu, mozna pod nia wywolac spore wzrosty. najgorsze ze w Polsce FONy balony rosly po 400% a spolka ktora realizuje strategie kisi sie przez przewlekla emisje z PP.
sokoloa / 2007-06-25 07:58 / "Gorąca głowa"
Można powiedziec, że nie uśredniłem a dokupiłem. Nie miałem tyle gotóweczki żeby klasycznie uśrednic, ale z wykresu wygląda że teraz też jeszcze można spokojnie kupowac (MACD), dośc duże Rsi będzie na 8,80 i fajnie by było jakbym miał po takiej cenie, ale nie mam ;-) wtedy mogą zacząc się schody. Jednak c/z niskie więc do końca roku wydaje mi się że będziemy na plusie...
A jeszcze fajniej jakby wykres przebił to 8,80 i utrzymał się powyżej ;-P
czujny / 212.106.30.* / 2007-06-18 20:44
to lepiej sprzedaj teraz i odkup w piątek po 5,80
pankracy / 83.19.102.* / 2007-06-27 14:13
i co kupiłeś po 5,8 zobaczcie jakie ruchy na PDA od 2 dni znowu jakiś grubas się pakuje według mnie
sarkafarka / 2007-06-27 14:55 / Tysiącznik na forum
zbieraja, na razie powoli jak zolw ociezale... duzo akcji w obrocie, moze Gasinowscy miedzy soba handluja? juz tak kiedys zrobili. kurs nisko, wiec moze i ktos wiekszy zbiera dopoki nerwowo na papierze, to ma szanse bez windowania wejsc w spory pakiet. szkoda ze przy takim boomie na uslugi budowlane spolka nie informuje zbyt czesto o nowych kontraktach :(
Józefinka / 80.48.187.* / 2007-07-13 02:48
Ja kupiłam 450 akcji tej spółeczki..... za 6,7. Mam czuja że we wrześniu sprzedam je po 40 zł. :-))))
sarkafarka / 2007-07-17 12:12 / Tysiącznik na forum
tania emisja (33 mln akcji po 1,10) raczej nie wrozy az takich wzrostow, wrecz przeciwnie, spodziewalbym sie niestety spadkow. nie widac wyrywania sobie akcji z rak i pomimo ze kupilem (bo developer, bo na razie ma straty a bedzie zysk itd) to coraz powazniej mysle o sprzedazy. w dlugim horyzoncie 7 zl +/- 15%, na razie zrealizowal sie scenariusz -15%.
4 5 6 7 8 9
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

PODOBNE WĄTKI NA FORUM

Najnowsze wpisy