Forum Polityka, aktualnościKraj

Episkopat naciska na MEN w sprawie religii

Episkopat naciska na MEN w sprawie religii

Money.pl / 2012-10-25 10:28
Komentarze do wiadomości: Episkopat naciska na MEN w sprawie religii.
Wyświetlaj:
amelie2 / 80.89.182.* / 2012-10-28 10:33
Indoktrynacja katolicka moze byc w ramowce albo w czolowce. Jest mi to obojetne. Ale niech zniknie ze swiadectw szkolnych stopien z "religii" - bo to jest pogwalcenie praw obywatelskich, to jest dyskryminacja. Brak tylko jeszcze informacji o narodowosci i KRK byly bardziej zadowolony. Bo dopoki nie wroca stosy inkwizycji zadowolony w pelni nie bedzie.
antychryst53535 / 89.228.161.* / 2012-10-26 11:55
Te plusy i minusy to chyba jakaś zorganizowana koalicja "czarnych" klika.
Delta / 80.48.180.* / 2012-10-25 20:02
Nauczanie w szkołach państwowych religii konkretnego wyznania, tu: katolickiego, stoi w całkowitej sprzeczności z konstytucyjnym rozdziałem Kościoła od państwa. Co innego, gdyby to był przedmiot o nazwie religioznawstwo, który traktuje przekrojowo wszystkie światowe religie.
Niepisiak / 159.205.107.* / 2012-10-25 16:43
Paszli oni won ze szkół i to już. Czego mogą nauczyć pijaki,pedofile,pedały , krętacze i oszuści. Wiary? Odsunąć to zło od dzieci. Dosyć katoterroru. kto chce niech chodzi na plebanię i tam się uczy tych bajek.
wierzący inaczej / 212.160.172.* / 2012-10-25 10:43
Kiedyś widziałem pewien rysunkowy żarcik z tekstem: " Polska dla Polaków a Księżyc dla księży"
...no właśnie, a religia pcha się do naszych domów drzwiami i oknami i gdzie tu wolność wyznania?

Czy pamiętamy, że z powdu religi zostały wymordowane całe nacje (np. w Ameryce Środkowej i Ameryce Południowej), że z powodu jedynego słusznego punktu widzenia danej religii została zniszczona niejedna starożytna kultura?

Byłem świadkiem, jak pewna siostra zakonna, z wyglądu "anielica" wypowiadała sie o potrzebie niszczenia książek zawierających treści niezgodne z punktem widzenia Kościoła Katolickiego, aby te książki przypadkiem nie wypaczyły pracowicie ukształtowanego przez misjonarzy poglądu wiernego... po prostu załamka, bo o tym co masz myśleć będzie decydował ktoś za Ciebie.

...a przecież Stwórca dał wszystkim bytom we wszechświecie wolną wolę, aby mogli dzięki temu dokonywać swobodnych wyborów kształujących ich istnienia...

Wczoraj oglądałem film o stosunku Watykanu do cywilizacji pozaziemskich... cieszą się na myśl o ich istnieniu bo mogliby ich nawracać... tylko ciekawe na co chcieliby nawracać Kosmicznych Braci skoro Ci prawdopodobnie wiedzą więcej na ten temat od nas?

Kościół niech najlepiej zostanie trwale oddzielony od państwa, bo to będzie najlepsze rozwiązanie dla wszystkich Polaków i wtedy może zaczną myśleć samodzielnie
Robert12366790 / 81.219.175.* / 2012-10-25 13:32

Kościół niech najlepiej zostanie trwale oddzielony od państwa, bo to będzie najlepsze rozwiązanie dla wszystkich Polaków i wtedy może zaczną myśleć samodzielnie

i tak jest
o Kainie i Ablu też / 178.37.135.* / 2012-10-25 11:08
Najlepszym przykładem świeckiego myślenia to hitleryzm i komunizm chyba był ostatnio.Poczytaj wspomnienia konkwistadorów o śmierdzących stosach trupów wokół miłych starożytnych religii.Nawet ci rzeźnicy byli zdegustowani.
wierzący inaczej / 212.160.172.* / 2012-10-25 14:09
Waść jest fundamentalista jak ta siostra "anielica"...


Najlepszym przykładem świeckiego myślenia to hitleryzm i komunizm chyba był ostatnio.


...a o współpracy Watykanu z hitlerowcami toś Waść czytał?



Poczytaj wspomnienia konkwistadorów o śmierdzących stosach trupów wokół miłych starożytnych religii.Nawet ci rzeźnicy byli zdegustowani.


...a czym się różnią stosy zamordowanych przez kapłanów starożytnych religii od stosów zamordowanych przez przedstawicieli nowoczesnych religii??? wg. mnie niczym....

Religia to ZŁO podtrzymywane przez różne organizacje czerpiące dzięki niej zyski ze zmanipulowanych wiernych, natomiast sama wiara jest DOBRA i POTRZEBNA, ale to prywatna sprawa każdego człowieka z osobna.
gdfhgjd / 212.182.117.* / 2012-10-25 10:28
Albo ktoś wierzy, albo nie i jest to jego wewnętrzna sprawa - żaden egzamin tego nie zweryfikuje.

Przestańcie robić z nas oszołomów.

Najnowsze wpisy