Forum Forum inwestycyjneFundusze

Euforii wystarczyło do weekendu!?

Euforii wystarczyło do weekendu!?

Zeus52 / 2008-05-02 20:40
I co dalej? Czy ktoś podzieli się przemyśleniami na temat przyszłego tygodnia? Czy częściowe wejście w fundy GPW tydzień temu było dobrym posunięciem i czy nie należałoby już z nich uciekać biorąc pod uwagę 2 dni czasu na realizację ewentualnego transfequ?(wypadło by to w środę) Co na to Pchełek,lub Max?
Wyświetlaj:
qurne / 2008-05-07 21:35
j**,ni jankesi co znowu u nich p****,,,elo, ze znowu jazda w dol.
Zeus52 / 2008-05-09 22:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
To właśnie była ta środa,o której pisaliśmy.
pchelek / 2008-05-03 19:57 / Tysiącznik na forum
polskie fundy omijam z daleka - fatalne komentarze naszych "dziennikarzy" np "Klienci funduszy otwieraja oczy" to dynamit co rozsadza nasza gielde.
Natomiast wrocilem na Latin i mi przxybylo 7 % w kilka dni - i tam bede kase trzymal.
Tak samo wrocilem na India - ale ile przybylo to jeszcze nie wiem.
Tradycyjnie siedze w mining, new energy i world energy - i tych nie ruszam wcale
qurne / 2008-05-03 21:47
no wlasnie te nasze polskie? a huk obacze mocno w to nie weszlem, co do latin i indi to fakt piknie pna sie tera w gore, ale w moim przypadku to odrabiaja straty,bo mam je od dwoch i pol roku ale kupione bezposrednio w tenpeltonie tu brak oplat miesiecznych i teraz patrze,ze skandia tez je chyba ma,? ale wacham sie je tu przeniesc,bo 1-oplata od wniesienia i 2-oplaty miesieczne juz tera skandia ma ze mnie ladna miesieczna sumke, no ale jak bym mial te latin i indie w skandi to moze bym uciekl jak tymi w skandi przed ta korekta. hmm musze pomyslec co zrobic, tym bardziej, ze indie w tenpeltonie dalo rade zmienic z usd na euro ale juz latin nie moge na euro zmienic. kurde szukam teraz w skandi odpowiednika latinAM i indi.
wie ktos sa takie?
pozdro
P.S a te co pisze pchelek new energy i world energy sa w skandi. mining ml6 wiem bo mam
Zeus52 / 2008-05-03 22:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
ML6 2.05.08 zrobił bodajże coś około+1,8% ale to oznacza odrobienie części strat-już miał poniżej 100$/jednostkę,natomiast ML5 znowu trochę się obsunął. Ostatnie dane to -0,54%. Sprawdzałem 2.05,więc dotyczy to chyba w rzeczywistości 30.04 To tak dla informacji
pchelek / 2008-05-04 20:05 / Tysiącznik na forum
qurne - nie ma znaczenia czy trzymasz latina czy india w euro czy w dolcach - przeliczylem to po kursach obecnych, sprzed pol roku i z poczatku com je nabyl [rok temu] wychodzi mi ze to nie ma znaczenia w jakiej walucie je trzymasz - faktycznie latin jest na szczytach [nawet ciut powyzej juz] z lata roku 2007 a india dobija do szczytu [mam gdzies zapisane wartosci] - teraz odrabiaja straty - ja zarobilem dodatkowo na tym ze cos mnie tknelo [moze strach] i w gorce zamienilem je na obligacyjne i odkupilem jak spadlo - zarobilem z 10% ekstra - ale to mi sie raz tak udalo poprzeskakiwac - w dluzszym terminie jest jednak zarobek
qurne / 2008-05-04 21:38
sorki pchelek,ze pytam gdzie masz latina i indie, ze masz mozliwosc nimi szybko zarzadzac, bo u mnie w tenpeltonie taka operacja trwa z 1,5tygodnia listownie wyslac zlecenie itp.
pozdro.
qurne / 2008-05-04 21:26
wlasnie to sobie policzylem i fakt teraz nie robi to zadnej roznicy czy euro&usd ale mysle dlugo terminowo o tych 2 fundach latinAM i indie w tenpeltonie chce z nimi wejsc do strefy euro niby 2012r, wiec moze bedzie jakas potem roznica obaczymy.
AHA nie ma w skandi odpowiednika latinAM i indi? ja bynajmniej nie znalazlem.
co do moich akcyjnych kupionych we wtorek to jutro na dwoje babka wrozyla, bo tera u ruskich jada na minusie
-1.61% 2008-05-04 18:00 2008-05-04 16:00 Sesja trwa
qurne / 2008-05-04 21:30
cos chyba nie tak z tymi ruskimi, wiec sie nie sugerujcie, pozdro all
Zeus52 / 2008-05-04 22:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Faktycznie nie ma w Skandii odpowiedników o których piszesz,a co do ruskich to w Money często pokazują,że sesja trwa,nawet o północy i do tego w święta,tak że nie przejmuj się tym.
Zeus52 / 2008-05-02 21:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Halo! Puk,puk! Is there anybody out there...?"Wyjechali na wakacje wszyscy nasi podopieczni..." i nie zabrali ze sobą laptopa,albo chociażby telefonu,tak jak ja...no cóż...poczekamy,aż wrócą-nie będę gawędził sam ze sobą. Może jutro ktoś się zjawi? A Jankesi już się zmęczyli...Pozdro dla wszystkich!
qurne / 2008-05-03 14:38
yo zeus nie bylo mnie kawalek czasu, ale juz mam neta, wiec ja tez weszlem&zlecilem we wtorek w polskie fundy na gpw dokupilem kaha2 i nb3 jeden dzien (chyba)trafilem w ten wzrost i teraz tak jak ty mysle co dalej, te polskie kupilem ze sprzedazy ml5 i troche z sch1 a wiem,ze zloto to twoj konik to pewnie powiesz,ze zle zrobilem, bo czytalem inne twoje komentarze, ale obaczymy, pozatym mam ml6 25% i 25% sch1, no i teraz z 25% w polskich nb3 i kaha2, i zastanawiam sie czy nie dokupic jeszcze akcji polskich ze swinki w ktorej mam 25% nb1. gdzies slyszalem,ze polskie maja sie odbic, wiec moze zaryzykowac jeszcze? ale obaczymy co o polskich powiedza inni.
Ja tez pozdrawiam i CYA
Zeus52 / 2008-05-03 15:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Faktycznie złotko to mój konik,ale bez maniactwa-zawsze mam troszeczkę ML-Gold,tylko w różnych ilościach,tak od września,czasami bywało nawet 100%,ale teraz to zbyt ryzykowne. Bardziej interesuje mnie to co stanie się w poniedziałek na GPW. Mam legg masona,arkę i commercial. Jankesi poszaleli ostatnio,ale jakby się zmęczyli wczoraj. Wyszli co prawda na plus ale,jak mi się wydaje,niezbyt przekonująco. Ten wczorajszy wykres DJ chyba nic dobrego nie wróży,wygląda nawet,że tak powiem,strasznie-nasi gracze też to na pewno widzą i dlatego nie jestem już taki pewny tych poniedziałkowych plusów. Zobacz wykres tak między 9.45,a 10.45 ichniego czasu i powiedz,co o tym sądzisz?
qurne / 2008-05-03 17:52
mysle, ze w poniedzialek moze i dostaniemy po pupie, ale w koncu nic leciec ciagle w dol nie moze, w koncu w piatek nic strasznego sie nie stalo, ba nawet stalo sie ale na plus ,,Niespodziankę mieliśmy za to w USA - okazało się, że według wstępnych danych PKB w I kwartale wzrósł tam o 0,6 proc. (oczekiwano 0,4 proc., a nawet pojawiały się obawy o spadek) '' wiec mysle sobie, ze wreszcie moze ruszy ten opozniony expres, ale w gory a nie na niziny lub jakies depresje! jak cos to bede wyskiwal w biegu z mniejszym bagazem kaski.
w koncu zacza sie maj wszystko rosnie w oczach to moze i gieldy sie podczepia
cya
Zeus52 / 2008-05-03 22:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
W poniedziałek możemy jeszcze za bardzo nie dostać,bo niewiele urośliśmy,więc chyba nie ma z czego spadać,a poza tym ostatnio GPW pokazała,że czasami może iść przeciwnie do jankesów,więc może...gdyby nawet za oceanem źle się działo...nie będzie tak źle...?
krzysiek29 / 2008-05-04 15:56 / Uznany Gracz Giełdowy
izrael dzis kierunek rozpoczety
http://www.tase.co.il/TASEEng/homepage.htm
a korekta jest potrzebna na gieldzie w USA ale nie bedzie grozna poziomy przebite mocny sygnal dla innych gield
http://stockcharts.com/def/servlet/Favorites.CServlet?obj=ID2393449
Zeus52 / 2008-05-04 20:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Faktycznie,w Tel-Aviwie poszli ładnie:+3,02%
pchelek / 2008-05-04 20:43 / Tysiącznik na forum
no to trzymamy kciuki i lecimy w kosmos - moze nie tak jak dwa lata temu - ale leciny - nawet wolnie mnie wystarczy - zeusie dzieki za optymizm apropo zlota - mnie sie wydaje ze ferajna jest tak wyglodniala kasy z gieldy ze nawet 300 nowych trupow juz nikogo nie zniecheci - ja w kazdym razie bardzo jestem wyglodnialy
Zeus52 / 2008-05-04 21:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Co do GPW to naprawdę jestem optymistą,przynajmniej tak gdzieś do środy,a to dlatego że jeszcze dobrze nie wystartowaliśmy,jak tu poniżej napisał Krzysiek i jeśli Jankesi teraz pojadą w dół to będzie to korekta, na którą nasi mogą nawet nie zareagować,jeśli nie będzie zbyt duża i nie zostaną przebite wsparcia. Powodzenia
Zeus52 / 2008-05-04 17:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dlatego myślę,że do środy zaliczymy trochę plusów(ale to też czas ewentualnej realizacji transferów,lub konwersj,gdyby to zlecić teraz),a później...chyba nikt nie wie oprócz jednego,że DJ-się skoryguje...był sygnał w piątek rano ichniego czasu...i zresztą zaczął spadać wręcz książkowo. Dzięki za linki...obejrzę. Pozdro.
krzysiek29 / 2008-05-04 17:40 / Uznany Gracz Giełdowy
Fakt stany pokazuja kierunek lecz nasza gielda jeszcze sie nie odbila wcale(wiec przed nia wzrosty a STANY moga sie skorekcic ale slabiutko) caly czas jestesmy w dolku. Czym sie poslugujesz przy analizie wykresow???

na tej stronie masz analizy czego tylko chcesz
http://stockcharts.com/def/servlet/Favorites.CServlet?obj=ID2393449

na tej waluty, news, AT wszystko na zywo
http://www.netdania.com/ChartApplet.asp

a tu przydatne kalendarium
http://www.forexfactory.com/calendar.php?do=geteventinfo&day=2008-5-4&c=2

moze Ci sie przyda ale naprawde sa to dobre pozycje. pozdr
Zeus52 / 2008-05-04 19:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzięki! Zobacz http://finance.google.com/fimance
Zeus52 / 2008-05-04 20:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorry. Miało być http://finance.google.com/finance poza tym http://www.finam.ru/ (z rosyjskim nie będzie chyba problemów), http://sg.finance.yahoo.com/q?s=2899HK&d=t (ten ostatni fragment adresu dotyczy spółki Zijin Mining notowanej w Hong Kongu,ale łatwo wejdziesz na stronę główną). Oprócz tego korzystam z danych X-TB, Berhad Corporation,oraz stron spółek wchodzących w skład fundów-w zależności od potrzeb,także ASX,LSE(Giełdy w Australii,Londynie) Pozdro
krzysiek29 / 2008-05-04 21:59 / Uznany Gracz Giełdowy
nie inwestuje w fundusze tylko bezposrednio w akcje i inne instrumenty finansowe.

A te strony co podalem tylko dlatego ze sa online wszystkie analizy z AT, i caly forex z analiza AT A stron z newsami jest masa i ich nie zamieszczam trzymaj sie. pozdr
Zeus52 / 2008-05-04 22:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ano,trzymam się i staram się podnieść innych na duchu...myślę,że ci którzy mieli odpaść,już odpadli,a reszta,która została będzie wcześniej,czy później zbierała niezłe plony ze swoich inwestycji. Dzięki i również pozdro. Dobranoc...bo rano do pracy!
krzysiek29 / 2008-05-04 22:05 / Uznany Gracz Giełdowy
ze strony
http://stockcharts.com

mozesz wiecej sie dowiedziec niz z prestizowych stron finansowych gdyz w wykresach zawarta jest cala prawda. Jesli masz wieksza wiedze i bardziej opanowana analize AT to faktycznie nie beda ci potrzebne te stronki. Ale jesli nie to moga sie przydac kazda gielda kazdy instrument ladnie wykreslony i opracowany. Jest duzo serwisow zamieszczajacych analizy dla mnie liczy sie wszystko online. Jesli Ty nie skorzystasz moze ktos inny
krzysiek29 / 2008-05-04 22:08 / Uznany Gracz Giełdowy
sam uzywam metastoka jak cos, nie zamieszczam wykresow bo po co ludzie juz tak zwatpili w gielde na forach kompletna cisza, na gieldzie zerowe obroty zwatpienie i niechec do funduszy
zibi GO / 2008-05-05 11:07 / Bywalec forum
Nie zwątpili.Przynajmniej nie wszyscy.Melduje się i czekam cierpliwie.Pozdrawiam wszystkich.
Zeus52 / 2008-05-05 11:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Cześć! Cieszę się że nie wszyscy zwątpili. Zobacz na stronę podaną przez krzyśka29(tuż powyżej). Kurna...naprawdę warto. Wejdź w co chcesz: indeksy,spółki,towary i kliknij w nazwę w tabeli...od razu masz na bieżąco analizy wykresów...to jest to! Dzięki dla krzyśka! Pozdro.
qurne / 2008-05-05 16:51
yo all, ja jestem caly czas gotow, zeus chyba nasze obawy o polskie byly prozne
Zeus52 / 2008-05-06 23:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie mamy wtorek,więc wszystko idzie zgodnie z oczekiwaniami-transfer dojdzie do skutku w środę,po sesji czyli jutro...a później "niech się dzieje wola nieba..." Tylko tego nie przewidziałem,że jankesi nie będą chcieli się skorekcić...ale oni jakoś ostatnio dziwnie z opóźnieniem reagują...żeby tylko nie skorekcili się zbyt późno,bo wtedy tylko złotko będzie mi musiało ratować tylną część ciała przed zamoczeniem.
pchelek / 2008-05-05 22:30 / Tysiącznik na forum
jak sie GPW przelamie i do gory pojdzie to bedzie ok na calym globie.
krzysiek29 / 2008-05-05 12:54 / Uznany Gracz Giełdowy
Ciesze sie ze spodobalo w przyszlosci moze pokarze inne ciekawe stronki pozdr.
Zeus52 / 2008-05-04 23:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Miałem iść lulu,ale nie mogłem się powstrzymać...zajrzałem na tę stronę...naprawdę fantastyczna sprawa! Pozwolisz,że krzyknę,aby wszyscy usłyszeli: ZAJE...STA STRONKA!!! Polecam! Pozdro dla krzyśka29 i pa,pa!...karaluchy pod poduchy...do jutra!
emilka1 / 2008-05-06 10:54
Fajna strona, już korzystam, i są wykresy xo. Dzięki.
Zeus52 / 2008-05-04 22:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Faktycznie jeśli chodzi o obroty to wygląda to tragicznie. Bywało,że (to było chyba w marcu) sprzedano 1 akcję pewnej spółki(słownie jedną akcję)bodajże nięco p6ad 7 zeta co dało tej spółce 1 miejsce w tym dniu wśród liderów wzrostu z wynikiem zdaje się ponad+30%.To był niezły dowcip. Teraz też nie jest dużo lepiej,tak że te wzrosty,czy spadki niewiele mówią,jak obrotów brak.
Zeus52 / 2008-05-04 18:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak czasami zauważam rysujące się formacje...ale analitykiem nie jestem...mogę się mylić...chociaż akurat ta formacja z DJ-ja z piątku(potrójny szczyt) uchodzi za najbardziej wiarygodną oznakę zmiany trendu na spadkowy(odwrotność podwójnego dna)...ale jak powiedziałem,specem nie jestem.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy