EUR/USD

sdf / 2009-06-05 15:13
Witam,

Dlaczego Kurs eur/usd rośnie zawsze gdy dane z ameryki są dobre? Przecież powinno byc na odwrót, dolar powinien rosnąć a nie słabnąć
Wyświetlaj:
eddekk / 2009-06-05 15:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mniejszy przyrost bezrobodnych w USA w maju pokazuje, że USA są na dobrej drodze do wyjścia z kryzysu znacznie wcześniej, niż Europa, w której bezrobotnych przybywa i ECB nic z tym nie robi.
sdf / 2009-06-05 20:31
ok, ale nie odpowiedziałes mi na pytanie :)
sierota marycha / 2009-06-05 20:40 / Tysiącznik na forum

ok, ale nie odpowiedziałes mi na pytanie :)

zagubilem sie....w twojej ocenie dolar spadl dzisiaj ?
sdf / 2009-06-05 20:47
patrząc na dzisiaj, to bezrobocie w stanach wzrosło wiecej niz sie spodziewano, jedynie te pozarolnicze spdały. ale chodzi mi ogólnie, nie tylko dzis, zawsze jak indeksy w stanach rosną, lub dane ze stanów są dobre, to EUR/USD rośnie. czemu tak jest?
sierota marycha / 2009-06-05 20:55 / Tysiącznik na forum

zawsze jak indeksy w stanach rosną, lub dane ze stanów są dobre, to EUR/USD rośnie

nie zawsze,
USD podobnie jak i JPY sa postrzegane przez inwestorow jako bezpieczna przystan, czyli w przyplywie awersji do ryzyka wychodza z indeksow i pakuja sie w USD i odwrotnie, w/g oficjalnie podanych danych bezrobocie w maju spadlo ale te dane budza wiele watpliwosci
sdff / 94.231.59.* / 2009-06-06 12:18
a euro już nie jest postrzegane przez inwestorów jako bezpieczna przystań? Dla mnie euro jest bezpieczniejsze
sierota marycha / 2009-06-06 13:56 / Tysiącznik na forum

a euro już nie jest postrzegane przez inwestorów jako bezpieczna przystań?

a kiedy bylo :)?
sdff / 94.231.59.* / 2009-06-06 14:20
kiedyś nie było euro ale teraz to przecież dosyć stabilna i pewna waluta i napewno stabilniejsza niź dolar i pewnie jest dużo inwestorów którzy przechowuja euro w lokatach itd. Więc o co w tym chodzi?
Maks_ / 2009-06-07 18:23 / Tysiącznik na forum

kiedyś nie było euro ale teraz to przecież dosyć stabilna i pewna waluta i napewno
stabilniejsza niź dolar i pewnie jest dużo inwestorów którzy przechowuja euro w lokatach
itd.

Nie słyszałem o żadnym poważnym inwestorze (mowa o tzw. miliarderach), którzy by w koszyku mieli więcej niż 25%euro, kiedy USD często przekracza 50%, ale co oni mogą wiedzieć o stabilności i fundamentach walut?
sierota marycha / 2009-06-06 14:43 / Tysiącznik na forum

to przecież dosyć stabilna i pewna waluta i napewno stabilniejsza niź dolar

nieporozumienie, USD ma o niebo lepsze fundatmenty anizeli EUR
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy