Forum Polityka, aktualnościKraj

Euro 2012 bez protestów - o to prosi Komorowski

Euro 2012 bez protestów - o to prosi Komorowski

Wyświetlaj:
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-05-02 13:44
do poniższych wypowiedzi, mam takie pytanie co wam dadzą jakiekolwiek protesty w czasie Euro? Niezależnie od tego kiedy by się nie odbyły i tak skutek będzie dla was ten sam. Jedyna różnica jest taka, że jak będą w czasie Euro to staniemy się po prostu pośmiewiskiem. A ewentualnym przyszłym turystom doszczętnie wybije się z głowy odwiedzanie naszego kraju. Inwestorzy też będą mieli dodatkowy powód na omijanie szerokim łukiem kraju z nad Wisły.
Także pytam co dobrego przyniosą te protesty? Chcecie pokazać Europie protesty np. przeciwko podnoszeniu wieku emerytalnego w sytuacji gdy niemal cała Europa podnosi ten wiek? Chcecie protestować przeciwko deregulacji zawodów podczas gdy u nas są największe ograniczenia w tym względzie? Co chcecie zyskać strzałem we własne kolano?
POcoNAMto / 83.15.9.* / 2012-05-02 14:29

A ewentualnym przyszłym
turystom doszczętnie wybije się z głowy odwiedzanie naszego kraju

Chodzi Ci o turystach biorących udział w marszu żywych?,


Inwestorzy też będą mieli
dodatkowy powód na omijanie szerokim łukiem kraju z nad Wisły.

Tu mowa o inwestorach z Kataru i Chin?,


Chcecie pokazać Europie protesty np. przeciwko
podnoszeniu wieku emerytalnego w sytuacji gdy niemal cała Europa podnosi ten wiek?

Zgadza się! np.;
Francja Było 60 lat, ma być 62lata,
Austria K 56,5 M 61,5 ma być K 60, M 65 lat,
Włochy było K 60, M 65 ma być równo 65 lat,
Węgry 57lat ma być 62 lata
Ogarnięta głębokim kryzysem Grecja było K 60 M 65 lat , ma być równo 65 lat itd...
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-05-02 14:46
Irlandia - 68l, Niemcy - 67, Hiszpania - 67, Holandia - 67, Dania - 67, Wlk. Br. - 66.
Niestety jesteśmy na takim poziomie rozwoju, mieliśmy taką historię a nie inną, że musimy być w czołówce jeśli chodzi o pracę.
I jeszcze taka ciekawostka, że w tych krajach ostatnie zmiany mają powchodzić w latach `20. Także do 2040 mogą jeszcze podwyższyć wiek emerytalny.
JanuszPOlikot / 2012-05-02 22:23 / Tysiącznik na forum
Kolego POwski ekonomisto .....Jaki jest wymiar godzinowy tygodnia pracy w POwyzszych krajach a jaki w POlsce.......?......Może trochę POmyslunku .....Bo widzę że mamy taką ekonomię jak ekonomistów.....Czyli tzw. POrażka......

Jak widać GW i TOK FM szkodzi w myśleniu.......:)
fhjhg;l / 31.11.206.* / 2012-05-02 16:04
I jeszcze jedna ciekawostka: w tych krajach mają pracę do 62, 63 roku życia podczas kiedy u nas średnio w wieku 55 lat idą na bezrobocie lub na rentę (albo na garnuszek rodziny). Samo podniesienie wieku emerytalnego nic nie da, bo jeżeli 55 latek nie płaci na ZUS to tym bardziej 66 latek.
Adam222 / 77.88.138.* / 2012-05-02 15:15
Debilu ale tam płacą 4 razy tyle i nie ma 20% faktycznego bezrobocia jak u nas. Tam się ludzi pracy szanuje a u nas pomiata.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-05-02 15:25
chyba wstałeś dopiero co od chlewu sądząc po twoim słownictwie. A powiedz mi jeszcze w jaki sposób obliczyłeś te 20% bezrobocia?
Adrian12a / 77.252.246.* / 2012-05-02 14:13
Pośmiewiskiem stanie się w ten sposób tylko rządząca naszym krajem klika. To będzie najlepszy czas na pokazanie efektów działania i zaniechań tych "fachowców", aby rzetelnie mogła ich ocenić cała Europa już bez knebla informacyjnego.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-05-02 14:22

czas na pokazanie efektów działania i zaniechań tych "fachowców", aby rzetelnie mogła ich
ocenić cała Europa

tyle, że Europa już dawno wprowadziła te zmiany przeciwko, którym chcesz protestować - więc myślisz że jaka będzie ocena Europy?
POcoNAMto / 83.15.9.* / 2012-05-02 14:48

Europa już dawno wprowadziła te zmiany przeciwko, którym chcesz protestować - więc
myślisz że jaka będzie ocena Europy?

A tobie co?... telewizor zaciął się na TVN-ie???.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-05-02 14:50

A tobie co?... telewizor zaciął się na TVN-ie???.

a tobie co? Telewizor się zaciął na TW Trwam?
Adrian12a / 77.252.246.* / 2012-05-02 14:28
Co wprowadziła? Mówisz o krajach, w których emeryci żyją o 8..10 lat dłużej niż Polacy? Nie ośmieszaj się. Ludzie, którzy wyrzucili z systemu emerytalnego 4 miliony ludzi w pełni sił (bezrobotni + emigracja zarobkowa) teraz bezczelnie wmawiają, że skróceniem czasu pobierania emerytury rozwiążą problem. Chyba nawet wstydu nie mają (bo rozumu to na pewno nie).
Rudyoszust / 83.10.255.* / 2012-05-02 14:03
Chcemy protestowac przeciwko kolesiom z rzadu ktorzy dbaja tylko o swoje interesy, jesli tego nie widzisz to musisz byc kolego opozniony w rozwoju.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-05-02 14:15
a ty chyba nie potrafisz czytać ze zrozumieniem - może jesteś opóźniony w rozwoju? Widzę że chcecie, ale nie uważam tego za dobry pomysł w czasie Euro, taka jest moja opinia. Mogę się założyć że dzieki strajkom w czasie Euro zmiany w systemie emerytalnym nie zostana wstrzymane.
Adrian12a / 77.252.246.* / 2012-05-02 14:20
Twój tekst przypomina oburzenie komunistów na robotnicze protesty podczas Targów Poznańskich w czerwcu 1956 roku. Wtedy też był taki premier, który porykiwał, że obetnie rękę podniesioną na władzę.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-05-02 14:24
wiem, że u ciebie zawsze są problemy z pisaniem merytorycznie, ale mimo to zapytam. Gdzie widzisz oburzenie? Gdzie chcę obcinac komuś rękę?
Adrian12a / 77.252.246.* / 2012-05-02 14:30
To skojarzyłeś siebie z płemiełem? To już tak daleko PO-sunięte utożsamienie?
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-05-02 14:50

To skojarzyłeś siebie z płemiełem?

nie, przypominam że to ty moją wypowiedź skojarzyłeś z powyższym premierem - ale skoro nie wiesz co sam piszesz to już dziękuję z tę dyskusję
;-))) / 192.193.116.* / 2012-05-02 14:01
Podczas tak wielkiej imprezy jak EURO 2012 łatwiej zyskać posłuch i zaprotestować przeciwko poronionym pomysłom rzadzacych.
Mówisz o ośmieszaniu sie Polski na scenie międzynarodowej. Nie wiem jak ty ale ja wole walczyć o swoje nie patrzac na to jak to odbieraja i co powiedza inni z bogatych krajów eurolandu.
Protesty ACTA tez na poczatku były bagatelizowane i wyśmiewane przez co po niektórych ale okazało się że byliśmy kołem zamachowym europy w tej sprawie.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-05-02 14:19

Podczas tak wielkiej imprezy jak EURO 2012 łatwiej zyskać posłuch

także z tobą mogę się założyć że żadnego posłuchu nie będzie.
Nie wiem jak ty ale ja wole walczyć o
swoje nie patrzac na to jak to odbieraja i co powiedza inni z bogatych krajów eurolandu.

równie dobrze możesz walczyć o to miesiąc później czy wcześniej. Nie wkurzając przy tym tysięcy przyjezdnych kibiców, którzy po powrocie do siebie opowiedzą że nie warto tutaj przyjeżdżać i zostawiać mamony.
Adrian12a / 77.252.246.* / 2012-05-02 14:24
Czyli chodzi o to, aby te tysiące kibiców ogłupić oglądaniem sielankowych obrazków jak z potiomkinowskich wsi ? Tak właśnie staliniowcy aranżowali wizyty pożytecznych idiotów w łagrach, w których grały orkiestry i tańczyły kolorowo ubrane dziewczyny a nikt nie skarżył się na rządzących. To taki jest plan tej wsi / WSI ?
dgen / 2012-05-02 14:01 / Tysiącznik na forum
postaram się odpowiedzieć.........
Demokracja polega na tym, zę można wyrażać swoje poglądy -również demonstrując, kiedy się chce, a jeśli ktoś uzna za stosowne, że trzeba to robic podczas Euro - to ma takie prawo, choć zastrzegam, ja demonstrował nie będę, skupię się na meczach. Jesli jakakolwiek władza określa kto, kiedy i w jaki sposób ma demonstrować to jest to już korea płn. a przynajmniej białoruś. Z danych gud wynika, żeże w Polsce około 3 mln ludzi żywi się za 2 zł dziennie (pół euro !) a fundacje alarmują, że 300.000 dzieci przychodzi do szkoły tylko po to aby coś zjeść. Tych ludzi, kolego, w telewizorze nie zobaczysz, są ignorowani więc ja przyznaję im prawo do demonstrowania.

Co do turystów.....wielokrotnie podróżowałem po europie, także byłem w grecji podczas demonstracji i jakoś do śmiechu mi nie było. A do Grecji znów pojadę - bo dla mnie liczy się dostępność toalet, ceny i transport - drogi i koleje. Tego bym się bardzie obawiał niż widoku demonstrujących związkowców. a pośmiewisko może jedynie wzbudzić dwupasmowa droga nazywana autostradą gdzie dodatkowo jeden pas jest w remoncie.

Co do wieku emerytalnego jestes niedoinformowany - nawet solidarność nie neguje podwyższenia wieku emeryt. Chodzi o to co w zamian. Bez dodatkowych reform za kilka lat znowu trzeba będzie podnieść wiek emer. bo znowu braknie kasy. Samo podwyższenie wieku nie jest reformą. Co z jakością życia ? Polacy i tak pracują najdłużej w europie. Chcesz porównywać emerytowanego niemca i holendra z Polakiem ?

Podobnie z inwestycjami - inwestorzy liczą na zyski i nie przeszkadzają im demonstracje taksówkarzy czy obrońcy tv trwam. Podczas gdy "polskie" media (z zagranicznymi właścicielami) rozpisywały się o policyjnym państwie kaczyńskiego, kapitał zagraniczny inwestował u nas lawinowo.


A co do strzału w kolano - czy aby na pewno to kolano jest nasze ?
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-05-02 14:13

Demokracja polega na tym, zę można wyrażać swoje poglądy -również demonstrując

owszem można, ale czy wyniknie z tego więcej plusów czy minusów w takim okresie?

Co do wieku emerytalnego jestes niedoinformowany - nawet solidarność nie neguje podwyższenia
wieku emeryt

czytałem wiele wypowiedzi ludzi i generalnie są przeciwni podnoszeniu wieku emerytalnego. Jakoś specjalnie nawet nie mówią ludziska że mogą pracować, ale za coś tam...

Polacy i tak pracują najdłużej w europie

są różne raporty na ten temat. Jeśli weżie się pod uwagę dorabianie na czarno - gdzie nie płaci się składek więc i emerytury z tego nie będzie to tak - ale jak weźmiemy pod uwagę kiedy jaki naród przechodzi średnio na emeryturę to wyjdzie że jesteśmy w czołówce najmłodszych emerytów.

Chcesz porównywać emerytowanego
niemca i holendra z Polakiem ?

ciężko porównywać te kraju do naszego, chodzi mi tutaj że nasz Kraj żyje w miare normalnie od dwóch dekad, porównaj sobie może też jakie zniszczenia miały te kraje po wojnie. Nie mieliśmy identycznej historii więc i trudniej u nas o rozwój taki jak w Niemczech.

Podobnie z inwestycjami - inwestorzy liczą na zyski i nie przeszkadzają im demonstracje
taksówkarzy czy obrońcy tv trwam

nie chodzi mi o to, że będzie to miało decydujący wpływ na postrzeganie kraju. Ale chodzi mi o to że to żaden pozytyw takie masowe strajki.
*****1 / 77.112.32.* / 2012-05-02 13:35
Najważniejszym punktem odniesienia powinno być dobro Rzeczypospolitej - podkreślił prezydent. Dobrem narodu to jesteśmy My - ludzie , których Wy macie w du pie a skoro ludzi (naród) macie tam to i dobro Rzeczypospolitej też tam macie.
Anzelm / 2012-05-02 13:40
A ja proszę o to żeby w całej Polsce wybuchły protesty, może wtedy coś się w tym kraju zmieni!!
Zagłębiak / 89.73.102.* / 2012-05-02 13:21
Myślisz Panie Prezydencie, że my Polacy posłuchamy twoich próśb ??? zapomnij w końcu zaczniecie się liczyć z narodem. Zaczniecie myśleć jak należy. Wszystko jest spartolone stadiony - mogły być to treż staiony olimpijskie a tak to będzie gniło. Drogi - autorstrady nie dość,że drogie to spartolone. Ustawa refundacyjna leków dla przewlekle chorych- spartolone itd. itd.
POcoNAMto / 83.15.9.* / 2012-05-02 13:18
A jeśli nie, to co...?,Pana koledzy z Wsi zrobią pancerne parady na ulicach?.
Jedyna, niepowtarzalna szansa, aby świat dowiedział się prawdy o polskiej demokracji.
@@@ / 89.68.238.* / 2012-05-02 13:09
Jedni kolesie juz zarobili na budowie najdrozszych w Europie stadionow i autostrad ale pozostali jeszcze w kolejce do kasy ci co mieli zarobic na organizacji EURO 2012 i to w ich imieniu ten prezydent prosi.
Nie przeszkadzajcie, dajcie im zarobic a po EURO bedziecie mogli dalej swobodnie grzebac w smietnikach w poszukiwaniu jedzenia.
zły / 89.76.104.* / 2012-05-02 13:08
Jedyna szansa ,aby zablokować zbrodniczą pseudoreformę emerytalną . NIE odpuścimy.
Kibic / 178.235.238.* / 2012-05-02 13:08
Pierwsze igrzyska odbywały się w Starożytności. Trzeba być ćwierćinteligentem żeby Starożytność mylić ze Średniowieczem.
jacek12ed / 83.27.139.* / 2012-05-02 12:58
Zablokować autostrady, miasta i dojazdy do stadionów! Tak się możemy tylko odwdzięczyć władzy ludowej za ciągnięcie państwa na dno.
Kala gro w bala / 84.10.96.* / 2012-05-02 12:55
Jeśli popatrzymy po prawej stronie na "podobne artykuły" zobaczymy link pod tytułem "Bojkot Euro 2012. Barroso nie jedzie na Ukrainę". Zatem politycy mogą sobie łamać zasadę "pokoju olimpijskiego", a zwykli ludzie mają siedzieć cicho !!
denn10 / 79.173.35.* / 2012-05-02 12:47
komorowski a gdzieś ty był jak my ciebie prosiliśmy ? teraz ty nasz prosisz i tak samo wysłuchamy cię jak ty nas !
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy