Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Euro i gospodarka zamiast marihuany. Palikot zmienia twarz

Euro i gospodarka zamiast marihuany. Palikot zmienia twarz

Wyświetlaj:
pawel295 / 83.29.114.* / 2014-03-07 13:33
Nie ufam temu człowiekowi, nawet już nie słucham tego co mówi. Szkoda czasu. Pan Janusz jest nie wiarygodny.
Bolek1942 / 91.216.160.* / 2014-03-07 13:10
Szanowny Panie Palikot. Jako polityk Platformy miałeś Pan mój szacunek i uznanie. W Komisji Przyjazne Państwo robiłeś Pan świetną robotę. Swoimi wypowiedziami, często kontrowersyjnymi i na pograniczu dobrego smaku, ale jednak dowodziłeś Pan swojej inteligencji, której naprawdę wielu innym politykom brakuje. Punktowałeś Pan miernych-biernych z PISu niemal na każdym kroku. Gdy opuszczałeś Platformę i zakładałeś własną partię, wierzyłem że może ona przynieść wiele pożytku dla tego kraju. Niestety - nadzieja bezpowrotnie zgasła. Okazałeś się Pan człowiekiem bez honoru i totalnie bez klasy. Poglądy polityczne to jedno ale obgadywanie byłych współpracowników i ujawnianie prywatnych spraw (słynna książka: "ten jest taki a owaki, a tamten w towarzystwie pstryka innych w ucho") to totalne dno i kompromitacja. Zero klasy, totalne zero! I eleganckie garnitury tego nie zmienią. Zamiast skupić się na sprawach najważniejszych, podatkach, ułatwieniach dla rozwoju biznesu itp, to Pan chcesz legalizować psychoaktywne używki które lasują ludziom mózgi. Zamiast naprawiać rynek pracy i polityki społecznej Pan skupiasz się na tyleż bzdurnych co absurdalnych sprawach parytetów i szczycisz się tym że naściągałeś do parlamentu wszelkiej maści mówiąc delikatnie khmm... odszczepieńców. W moich oczach jesteś Pan skończony. A szkoda, naprawdę wielka szkoda. Jako jeden z nielicznych w polityce Pan naprawdę miałeś pewne kompetencje i siłę przebicia. Miałeś realną możliwość zrobić wiele dobrego. Ale kompetencje bez klasy - nie dziękuję. Na mój głos Pan liczyć już nie możesz. Żal straconych szans. Żal tego kraju.
sdfsdf / 79.163.245.* / 2014-03-07 13:58
Ja odnoszę wrażenie, że Palikot politykiem stał się z ciekawości "wesoła feraina" itp. Obecnie jest człowiekiem, który faktycznie chce coś zmienić, przysłużyć się społeczeństwu. Z ambicji, z poczucia obowiązku, z chęci zapewnienia dzieciom lepszego kraju, z nudów? powód nie jest mi znany, lecz i mało mnie on obchodzi dopóki, dopóty poglądy jego są mi bliskie.

"ten jest taki a owaki, a tamten w towarzystwie pstryka innych w ucho"

Troll, który w sieci obrzuca adwersarzy inwektywami, w świecie realnym jest on nadal trollem. Prawdziwe, swobodne zachowanie określa człowieka, określa jego mentalność, a maskę może przywdziać każdy.
Jak mamy poznać ludzi, na których głosujemy? kampania wyborcza, ładne reklamy w tv, plakaty? a może darmowe długopisy? Wybieramy tych, którzy najlepiej potrafią kłamać, obiecywać, a szczerość mamy za nic.

Bliskie znajomości w pracy potrafią deprawować (zwłaszcza w polityce), więc i książka ta wcale nie musi świadczyć negatywie o autorze. Jak odbieramy ją, zależy tylko od naszego podejścia, od naszych wartości.
debos / 83.6.50.* / 2014-03-07 15:28

więc i książka ta wcale nie musi świadczyć negatywie o autorze.

Ale świadczy. Demaskuje go, pokazuje jako szuję którego trzeba omijać szerokim łukiem a broń Borze nie podejmować współpracę. Po jak się pokłóci np. o piórnik to opluje, obsabaczy na cały kraj i okolicę.
Obecnie jest człowiekiem, który faktycznie chce coś zmienić

A co to są za papiery? O wielu politykach można to powiedzieć. O wielu tych znanych można powiedzieć co chcą zmieniać, jakie mają poglądy. Tylko z tego, że oni mają jakieś poglądy, jakieś plany nic nie wynika. Bo życie pisze scenariusze. Wtedy dopiero możemy ocenić komu powierzyliśmy państwo. Tusk w 2007r też był nabuzowany, też miał wizje, plany i pomysły. Myślał, że zawojuje świat. Tylko rzeczywistość okazała się bardziej skomplikowana. Przyszedł kryzys, koniunktura prysła, pieniąchy przestały się z nieba sypać. Trzeba było zapomnieć o obietnicach czy mrzonkach a trzeba było tak układać klocki aby wszystko nie runęło. No i jeszcze jedna sprawa. Żeby coś zrobić, aby np. Palikot coś mógł zrobić musi mieć poparcie narodu, większość w parlamencie która poprze jego, szczególnie ze sfery obyczajowej pomysły. Ktokolwiek, kto będzie w Polsce rządził nie zrealizuje swoich planów także dlatego bo będzie musiał dźwigać garb w postaci koalicjanta.
df3r54 / 79.163.245.* / 2014-03-07 17:49
"Ale świadczy. Demaskuje go, pokazuje jako szuję którego trzeba omijać szerokim łukiem a broń Borze nie podejmować współpracę. Po jak się pokłóci np. o piórnik to opluje, obsabaczy na cały kraj i okolicę."


Chyba wolę "szuję", od pozerów, chamów w drogich państwowych samochodach, od mentalnego, egoistycznego łajna, które to poprzez posadę posła załatwia własne interesy kosztem narodu.
debos / 83.6.50.* / 2014-03-07 21:23

Chyba wolę "szuję", od pozerów, chamów

Chyba masz problem ze zdefiniowaniem kto cham kto pan. Bo tutaj mamy do czynienia z przykładem podręcznikowym chama. Przypomnę ci tylko to jak się zachował w stosunku do Nowickiej. Taka jego klasa. Po trupach do celu.
Najpierw musisz mieć właściwie wykształconą skalę wartości bo inaczej to właściwie trudno żebyś mógł postawić krzyżyk przy właściwym nazwisku na kartce wyborczej. Nie lubisz chamów a cham jest twoim pupilem. Paranoja.
fgadfd / 79.163.250.* / 2014-03-07 22:44
"Przypomnę ci tylko to jak się zachował w stosunku do Nowickiej."

Ktoś tu ma problem z zrozumieniem metafory.

Oprócz niefortunnie dobranych słów, pamiętasz przyczynę tej afery? "Kolegów" z partii nie obgaduje się, a "koleżanki" z partii kryje, gdy te wziął nagrodę za sprawowanie funkcji, nagrodę której partia sprzeciwia się. Pamiętasz zachowanie Nowickiej w stosunku do "koleżanek" i "kolegów"?

"właściwie wykształconą skalę wartości"

Zabawne, że o tym wspominasz.
Wolę jednak pozostać przy swoich "niewłaściwie wykształconych" wartościach.

"jest twoim pupilem"

przesadziłeś :)

"Chyba masz problem ze zdefiniowaniem kto cham kto pan."

W czwartym od dołu poście znajdziesz jak interpretuję definicję "cham".
debos / 83.6.50.* / 2014-03-08 09:40

Oprócz niefortunnie dobranych słów, pamiętasz przyczynę tej afery?

Ochłoń trochę. Wszystko ci zdaje się kojarzy z aferą. Tu nie było żadnej afery. Nowicka przyjęła po prostu nagrodę ( Ty byś oczywiście nie przyjął? ) którą przecież nie sama ustalała i wprowadzała a którą brali od zawsze wszyscy którzy zasiadali w prezydium sejmu. A została ona ustanowiona jako rekompensata za stosunkowo małe wynagrodzenie w stosunku do odpowiedzialności i ilości obowiązków oraz poświęcanego dodatkowo czasu. Palikot piłował japę bo jest takim samym populistą jak większość polityków, bo też działa pod publiczkę. A sposób w jaki potraktował Nowicką jet godny chama z zapijaczonych czworaków a nie posła na sejm Rzeczpospolitej. Jak był w PO to jego koledzy z prezydium też brali nagrody. I on o tym wiedział. Musiał wiedzieć skoro ja o tym zawsze wiedziałem. Więc dlaczego wtedy nie piłował japy?
Jesteś pewnie młodym człowiekiem ( to oczywiście nie zarzut ) bo dajesz się łapać na proste chwyty.
I masz nieznośną manierkę pisania ogólnikowo. Niby coś piszesz ale właściwie niczego nie jesteś w stanie napisać.
Żeby nie być gołosłownym to pozwolę sobie na pierwszy z brzegu cytat z Ciebie:
1. Jest wiele problemów do rozwiązania, z którymi kryzys nie ma nic wspólnego. To nie usprawiedliwia nieudolności Tuska.

dsfgdv / 79.163.244.* / 2014-03-08 12:45
"1. Jest wiele problemów do rozwiązania, z którymi kryzys nie ma nic wspólnego. To nie usprawiedliwia nieudolności Tuska."

Było to celowe. Temat nie o tym, a ja nie widzę sensu, nie che mi się w to zagłębiać. Myślę, że nie muszę przytaczać przykładów by być zrozumianym.

"bo też działa pod publiczkę"

Jak najbardziej - ludzie tylko na takich głosują, lecz nie znaczy to, iż wszystkie ustawy proponowane przez polityków nadają się wyłącznie do kosza.

"A została ona ustanowiona jako rekompensata za stosunkowo małe wynagrodzenie w stosunku do odpowiedzialności i ilości obowiązków oraz poświęcanego dodatkowo czasu."

Przewodniczący partii, członkowie partii publicznie mówią, że sprzeciwia się tego typu wynagrodzeniom, po czym okazuje się, że ich wicemarszałkini wzięła taką nagrodę. Jak w takiej sytuacji partia powinna zachować się? zmienić zdanie? przymknąć oczy? Tak, było to pod publikę - Palikot tego nie krył, wręcz przeciwnie, głośno o tym mówił w telewizji. Skoro tak dobrze pamiętasz to, myślę, że nie muszę go cytować, i ponownie nie posądzisz mnie o ogólniki. :)

"Ty byś oczywiście nie przyjął?"

Idea. Pieniądze w porujnowaniu z nią są bezwartościowe. Jeśli łamiemy własne zasady, postępujemy wbrew przekonaniom dla garści papieru, jesteśmy nikim. Czy bym wziął? nie zostałbym politykiem dla pieniędzy.

Zwykłe, naiwne gadanie - zapewne tak pomyślisz. (to nie jest zarzut). :)

"Jak był w PO"

Nie interesuje mnie kim Palikot był w PO (wyjaśniałem to powyżej). Być może notorycznie kłamie, być może jest agentem rosyjskim :D, członkiem organizacji Illuminati itp. - bardzo mało mnie to obchodzi. Jest inny w porównaniu do całej bandy, nieprzewidywalny, ryzykowny dla kraju, lecz myślę, że posiada jakieś idee, w przeciwieństwie do Tuska, Kaczyńskiego, Milera, - ludzi, których interesuje wyłącznie władza, prywatne interesy, pieniądze. Myślę, że "chamski", bezpośredni, czasami kontrowersyjny sposób wypowiadania się, oceniania, jest lepszy od sztucznych uśmiechów, wyuczonego "ę", "ą" (po czym z ukrytych kamer, wpadek, dowiadujemy się o prawdziwym obliczu takich ludzi).


"Jesteś pewnie młodym człowiekiem ( to oczywiście nie zarzut ) bo dajesz się łapać na proste chwyty. "

To jest zarzut. Poprzez te słowa chcesz mi coś pokazać (być może robisz to nieświadomie). Wszyscy starsi zarzucają młodszym, a może rozumieją? :)
debos / 95.49.56.* / 2014-03-09 08:14

Myślę, że nie muszę przytaczać przykładów by być zrozumianym.

Mylisz się. Ja który w jasełka nie wierzy zawsze w takiej sytuacji zakładam, że autor, w tym wypadku Ty sam nie wie o co mu chodzi.
dsdfsd / 79.163.244.* / 2014-03-08 12:51
"Idea. Pieniądze w porównaniu z nią są bezwartościowe."
df3r54 / 79.163.245.* / 2014-03-07 17:38
"Trzeba było zapomnieć o obietnicach czy mrzonkach a trzeba było tak układać klocki aby wszystko nie runęło."

1. Jest wiele problemów do rozwiązania, z którymi kryzys nie ma nic wspólnego. To nie usprawiedliwia nieudolności Tuska.

2. Umiejętność radzenia sobie w kryzysie.
Na wykresach jest ładnie, lecz nijak mają się one do jakości życia przeciętnego Polaka.

3. Obietnice, które są niemożliwe do zrealizowania, a za zadanie mają tylko przyciągnąć wyborców. (władza dla samej władzy)


"Ktokolwiek, kto będzie w Polsce rządził nie zrealizuje swoich planów także dlatego bo będzie musiał dźwigać garb w postaci koalicjanta."

1. Tak, tylko sfera obyczajowa na tle sfery gospodarczej jest mało istotna. Emerytury, bezrobocie, jest znacznie poważniejszy problemem, niż związki partnerski.

2. Wyborcy powinni skupić się na programie gospodarczym, a paradoksem jest, że sfera która ich najbardziej dotyczy, najmniej interesuje w programach partii.

4. Koalicją może być problemem w sprawach światopoglądowych, lecz nas naglą inne problemy.
debos / 95.49.92.* / 2014-03-07 13:18

Poglądy polityczne to jedno ale obgadywanie byłych współpracowników i ujawnianie prywatnych spraw (słynna książka: "ten jest taki a owaki, a tamten w towarzystwie pstryka innych w ucho") to totalne dno i kompromitacja.

Brawo. Ja też go za to skreśliłem. Mnie już do siebie nie przekona.
zozo. / 31.174.158.* / 2014-03-07 12:29
Janusz, my się już chyba pożegnamy
Anomurad / 212.91.12.* / 2014-03-07 12:28
Panie Palikot, a ile razy Pan obrażał śp. Lecha Kaczyńskiego? Czy Pan myśli, że wyborcy nie mają pamięci? Bo co? wybory w maju 2014?
debos / 95.49.92.* / 2014-03-07 12:51

Panie Palikot, a ile razy Pan obrażał śp. Lecha Kaczyńskiego?

Mniej niż sobie prezydent tysiąclecia na to zasłużył. I nie mylić prawdy z obrażaniem.
mnhgf / 178.235.210.* / 2014-03-07 13:00
co ty pitolisz. Rosjanie nawet sa innego zdania:
Gabinet Donalda Tuska otrzyma więc po Kaczyńskich godny pozazdroszczenia spadek. Cała "brudna robota" na froncie europejskim już została wykonana, a nowemu premierowi pozostaje tylko korzystać z owoców cudzych wysiłków i odcinać dyplomatyczne kupony. Przecież wszystkie problemy może zrzucić na poprzednika, a żeby poprawić relacje z sąsiadami, wystarczy być "anty-Jarosławem". Rząd PiS odchodzi do przeszłości, doskonale wypełniwszy rolę politycznych kamikadze. Bo to właśnie za cenę reputacji braci Kaczyńskich Warszawa wdarła się na zupełnie nowy poziom wpływów w Europie.
Fiodor Łukianow, politolog, redaktor naczelny pisma "Rosja w globalnej polityce"
debos / 95.49.92.* / 2014-03-07 13:04

Cała "brudna robota" na froncie europejskim już została wykonana

Ja bardzo chętnie podyskutuję ale pod warunkiem, że wyrugujesz tę beletrystykę i paplaninę. Chodzi o to żeby było się do czego odnieść.
debos / 95.49.92.* / 2014-03-07 12:22

Nam potrzebne jest euro i silne zjednoczenie Europy

To jest najważniejsze zdanie z całego wywiadu. A jak to przesłanie zostanie spełnione to sytuacja Polski będzie mocniejsza niż gdybyśmy mieli milionową armię.
strzał w dychę / 89.71.128.* / 2014-03-07 12:05
Zagłosuje na Palikota jak ZMIENI PŁEĆ I WYJDZIE ZA BIEDRONIA.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Oszolom / 193.110.130.* / 2014-03-07 12:03
[...]

### Post usunięty z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

rzeczywistość powala / 89.71.128.* / 2014-03-07 11:51
Papay ale dałeś się złapać. Przemyśl jakie wartości promuje Palikot. Jak jego promowanie "dewiacji" ma wpływ na dzieciaki.
Wóda, narkotyki, grodzkie, biedronie, gumowe kut..asy, broń ....
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
debos / 95.49.92.* / 2014-03-07 12:11

Jak jego promowanie "dewiacji" ma wpływ na dzieciaki.

Palikot promuje dewiacje? Dewiacji nie da się wypromować bo dewiacja wynika z natury człowieka a nie zauroczenia tego rodzaju funkcjonowaniem.
mets / 83.19.199.* / 2014-03-07 11:18
A czy pajac może mieć urazę do ludzi że go poważnie nie traktują ?
papay13@op.pl / 2014-03-07 11:10
Nieważne z jakich pobudek to robi, czy chęci zyskania elektoratu, czy innego. Ważne, że ma chłop rację, nic nie boli tak, jak strata kasy (pomijam utratę bliskich, bo to nie ulega wątpliwości). Dla każdego kraju liczy gospodarka, a jak będziemy mocno powiązani z innymi, to nikt nie będzie się nas "czepiał" poza tym, będzie to korzystne dla nas - obywateli.
tomcio_paluch / 2014-03-07 10:36 / Bywalec forum
Trynkiewicz też nie ma urazy do tych chłopców.
głos w dyskusji / 81.210.106.* / 2014-03-07 09:17
To prymitywna propaganda o Palikocie.Palikot głosi zawsze to co odpowiada Moskwie i jest w tym niezmienny.Jest agentem wpływu albo tzw."pożytecznym idiotą".Nie ukrywa tego nawet w tym wywiadzie. W kraju w którym konstytucja gwarantuje swobodę wypowiedzi oczekuję poważniejszych artykułów o Palikocie a nie agitek duchem z PRL-u.Trzeba być bardziej dociekliwym a tego ani śladu w wywiadzie.
obiektywnie / 193.93.204.* / 2014-03-07 09:56
Agentem wpływu to może myć Macierewicz - bo komu bardziej niż Moskwie zależy, aby skłócić Polaków. Nawet nagonka na ruskich może być w interesie sowietów (ekonomicznym i gospodarczym). Komu bardziej niż sowietom zależy na podsycaniu nastrojów antyunijnych?
tomcio_paluch / 2014-03-07 10:41 / Bywalec forum
Tak, skłóca nas ten co dochodzi prawdy, a godzi ten co to poluje na kaczki.
taka prawda / 95.40.31.* / 2014-03-07 11:44
no przecież prawda jest taka jak chcą Kaczyński i Putin, po co więc jej dochodzić, wystarczy, że "prawdę" ogłoszą.
debos / 95.49.92.* / 2014-03-07 12:18

wystarczy, że "prawdę" ogłoszą.

Na szczęście nie.
debos / 95.49.92.* / 2014-03-07 12:58

obyś miał rację

No przecież wierzysz w to co ci wiedza i doświadczenie podpowiada oraz racjonalne przesłanki i fakty a nie w to co ogłoszą? Czy się mylę?
Francopilot / 89.71.99.* / 2014-03-07 08:50
POlityczna błazenada.Zmienia 'twarz',widocznie chce zachwycić Brukselę.Wolałbym na ekonomicznym portalu poczytać o czymś innym."Zmianami"tego "polityka' niech się zajmie prasa brukowa lub satyryczna.
Starzą / 89.71.99.* / 2014-03-07 08:42
tzw.polityk z Biłgoraja--funkcjonuje wyłącznie dzięki nieustającemu nagłasnianiu przez rządowe media.Zmienia składy i nazwy swojej 'partii",zmienia swoją "twarz",zmienia "poglądy",co jeszcze może zmienić?chyba płeć?
Ktos403 / 109.173.131.* / 2014-03-07 08:21
Dlatego głosuje i będę głosował na Korwina-Mikke bo takich ludzi, którzy oddadzą większość decyzji ludziom nam potrzeba. Jeśli Palikot mówi, że wie lepiej od 32 mln Polaków tzn. że ma ich gdzieś. Dyktat umarł, a ludzie pokroju tuska, kaczynskiego, milera, palikota i reszty nie powinni rządzić. Euro przy drukowaniu będzie tyle warte ile papier toaletowy. Zresztą nigdy nie chodzi o ilość pieniądza tylko wartość. Złotówkę zepsuły coraz to kolejne rządy socjalistów.
bez bibuły / 89.71.128.* / 2014-03-07 11:43
Korwin Mikke to taki Palikot z lat 90'. Tylko po to ich lansują żeby urwać prawicy parę %.
Gimbusy i nie myślący mogą się nabrać.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
debos / 95.49.92.* / 2014-03-07 12:16

Korwin Mikke to taki Palikot z lat 90'.

Z Palikotem na czele Polska byłaby jednak bezpieczniejsza.
asdcde / 79.163.245.* / 2014-03-07 11:42
"którzy oddadzą większość decyzji ludziom"

Jesteśmy na to zbyt głupim, zbyt poróżnionym, nieufnym społeczeństwem. Panuje chamstwo, arogancja, pycha i egoizm. Pomysły Korwina-Mikke nie mają racji bytu w naszym grajdole - może sprawdziłyby się w cywilizowanym kraju.

Zanim ktoś zacznie mnie krytykować, proszę poczytać komentarze ludzi na forach, portalach. Proszę zwrócić uwagę na poziom nienawiści, który tam panuje, na sposób w jaki traktuje się adwersarza.
debos / 95.49.92.* / 2014-03-07 13:28

Pomysły Korwina-Mikke nie mają racji bytu w naszym grajdole - może sprawdziłyby się w cywilizowanym kraju.

To nigdy i nigdzie się nie może sprawdzić. Utopia nigdzie się nie sprawdzi. Moim zdaniem filozofia Korwina opiera się na dziwnych emocjach i założeniu, że powinni żyć sami geniusze. A kto nie jest sobie w stanie poradzić to metodą naturalnej selekcji zostanie wyeliminowany. Być może Korwin nie lubi ludzi?
Ktos403 / 109.173.131.* / 2014-03-07 16:48
To nie utopie tylko program USA 100 lat temu.
i to by było na tyle / 83.27.214.* / 2014-03-07 12:08

może sprawdziłyby się w cywilizowanym kraju.

W cywilizowanym kraju JKM móglby co najwyżej zagrać obok Jack'a Nicolsona w filmie "Lot nad kukułczym gniazdem"
prawda w oczy kole / 89.71.128.* / 2014-03-07 12:03
Fakt, chamstwo panuje a promuje je nie kto inny tylko Palikot...
WÓDA, MARYCHA, gumowe K...TASY, pistolety i świńskie ryje.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
asdcde / 79.163.245.* / 2014-03-07 13:16
i to by było na tyle

"W cywilizowanym kraju JKM móglby"

Zaufanie. Legalizacja broni, likwidacja minimalnej krajowej itp. - w krajach z dużym zaufaniem społecznym - co prawda jest to tam zbędne. U nas człowiek człowiekowi wilkiem, wiec pomysły JKM w naszym wykonaniu, mogą być niebezpieczne.

prawda w oczy kole

"Fakt, chamstwo panuje a promuje je nie kto inny tylko Palikot...
WÓDA, MARYCHA, gumowe K...TASY, pistolety i świńskie ryje."

To są tylko rekwizyty. Prawdziwe chamstwo w polityce jest starannie ukrywane. Ładne uśmiechy, przemówienie w telewizji, a po za nią brak przyzwoitości. Chama można nauczyć ładnie mówić, publicznie występować, lecz jeśli cham nie uświadomi sobie, iż jest chamem, nie będzie chciał się odchamić, mentalnie pozostanie tylko g....m, mimo drogich samochodów, zegarków, garniturów i wysokiej pozycji. Dobrym przykładem jest jeden z posłów PO, a zapewne w sejmie (w różnych partiach) ludzi jego pokroju nie brakuje.

Nie rozróżniasz chamstwa, od przedstawienia, szopki, które służył w szczytnym celu. (gumowe K...TASY, pistolety i świńskie ryje).

Nie spieraj się, pierw poczytaj, po czym pomyśl (samodzielnie). :)

Najnowsze wpisy