Forum Forum inwestycyjneForex

Euro słabnie, złoto ponownie bije rekord ceny

Euro słabnie, złoto ponownie bije rekord ceny

Wyświetlaj:
ARNIE5 / 178.42.68.* / 2011-07-18 18:49
2011 London Gold Fixings
18-Jul-11 GOLD P.M.

1599.00 USD
994.279 GBP
1136.700 EUR

We wszystkich trzech walutach rekord.

Zanim coś napiszesz yntelygencie, to się zapoznaj z FAKTAMI...

ps. Te szwajcarskie zegarki to twoja nowa waluta?? :D:D
houhouhou / 81.168.143.* / 2011-07-18 20:17
Wow! Jestem pod wrażeniem subtelności wykazywania błędów. No kultura osobista przez wielkie K. Ale co tam. Ja się być może pomyliłem, ale mogę dowiedziec się prawdy. Ty natomiast chamem pozostaniesz! Ynteyigentem też, natury nie zmienisz. Czyżbyś był analitykiem? :-)
Fakt. Rekordy bije złoto we wszytkich walutach. Skrót myślowy się zemścił. Chodziło o siłę nabywczą i wzajemny stosunek (umacnianie sięi osłabianie względem siebie) walut.
Jeżeli za towar T płaciliśmy wczoraj 100usd i 100usd = 100eur (1:1), a dzisiaj stosunek ten to (1,1 : 1), to czy oznacza, że T zdrożało? Nie, nadal kosztuje 100eur, a tylko za 100usd nie można kupić już 100eur. T zdrożało w usd a nie w eur, nieprawdaż?
p.s. czytać to Ty potrafisz, ale już rozumieć co czytasz to nie bardzo; czy gdzieś jest napisane, że zegarki to waluta? Skoro mówimy o wartości towaru (jego wycenie), to równie dobrze można podać wartość używając waluty jak i innego towaru. Słyszałeś kiedyś o wskaźniku BigMac? A o parytet siły nabywczej chodziło w moim komentarzu.
houhouhou / 78.8.139.* / 2011-07-18 17:51
Wartość złota wcale nie rośnie, to dolar się osłabia. Zacznijcie podawać cenę (ocenę wartości) w EUR albo CHF, a okaże się, że złoto tanieje. A jeśli nie można, bo to taki zwyczaj, że się cenę złota podaje w USD, to chociaż podajcie, ile można szwajcarskich zegarków albo Milki kupić za uncję złota. Czyżby mniej niż rok temu? Bo najwyżej tyle samo. Może w ogóle pójdźmy na calość i podawajmy cenę złota w dolarach Zimbabwe, wtedy cena złota będzie osiągać swoje rekordy co godzinę :-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy