Forum Polityka, aktualnościKraj

Euro w Polsce w ciągu 8 lat? Nie ma pewności

Euro w Polsce w ciągu 8 lat? Nie ma pewności

Money.pl / 2011-05-17 18:42
Wyświetlaj:
ździcho / 77.255.230.* / 2011-05-17 23:12
Zasadnicze pytanie: Kto chce wejść do strefy euro i po co?
pikko / 93.157.75.* / 2011-05-17 19:23
za 8 lat to tego cale ojro juz nie bedzie..
dgen / 2011-05-17 18:42 / Tysiącznik na forum
panie rostowski - czy EURO jest celem samym w sobie, czy środkiem do osiągnięcia jakiegoś celu/korzyści (jakiej/jakich) ?
washington dc / 66.92.161.* / 2011-05-17 19:06
bardzo dobre pytanie. patrzac obiektywnie na fakty euro doskonale przysluzy sie bogatym krajom jak Niemcy (zariabaja podwojnie - pozyczajac kase Portugali, ktora wykupia Niemieckie banki, a Portugalia zaplaci od tego odsetki - tym wlasnie bankom), holandia, itd. Dla malych jak Grecja, Portuygalia, Polska, itd moze sluyzyc tylko jako zagrywka polityczna.

Przeciez wprowadzenie euro zahamuje rozwoj w tym kraju!!

To tak jak w USA. Idaho i Kalifornia maja ta sama walute - dolara. Przez to towary z Idaho nigdy nie beda konkurencyjne wobec towarow z Kaliforni i dlatego nigdy nie dogoni on poziomu bogatszego stanu! Inna sprawa, ze po wprowadzeniu euro (i de facto oddaniu polskiej gospodarki w Niemieckie rece) na Tuska, Rostowskiego itd czekaja juz cieple posadki w Europejskich (Niemiecko-Francuskich) strukturach.

Tyle, ze TVN tego nie pokaze a 80% ludzi w Polsce stamtad czerpie informacje o swiecie. I dlatego ja juz tam nie wroce. A wy nie placzcie pozniej ze zdolni emigruja - co maja robic w kraju ktory pozbawia szans swoich wlasnych obywateli?!?!
tesa1959 / 2011-05-17 20:01 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

I dlatego
ja juz tam nie wroce

Twoja wola. A przejście do strefy euro tak szybko nam nie grozi i mam nadzieję, że wcale.
washington dc / 70.21.126.* / 2011-05-17 20:10

Twoja wola


wolalbym w Polsce miec takie same szanse jakie mam tu
tesa1959 / 2011-05-17 23:00 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ja natomiast wolę "chleb ze smalcem", ale wśród ludzi o takiej samej mentalności, kulturze itp. Pewnie napiszesz, że z tą kulturą bywa różnie, więc od razu chcę Cię uświadomić, że nie chodzi mi o kulturę osobistą.
washington dc / 98.233.38.* / 2011-05-18 05:18
kazdy ma swoje priorytety, ja jestem z rocznika ze 30 lat mlodszego i "chleb ze smalcem"/zamkniecie sie we jakims najblizszym gronie raczej mnie nie rusza. tymbardziej, ze nie mam bariery jezykowej ani kulturowej w poznawaniu innych ludzi
tesa1959 / 2011-05-18 07:53 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Języka można się nauczyć, a także lubię poznawać ludzi, ale mentalność byłaby barierą i to nie ze względu na wiek. Moje dzieci też nie wyobrażają sobie emigracji na stałe (na chwilę - kilka lat, tak). Syn był 3 lata w Irlandii i wrócił. To, co nas tu trzyma ma na imię Polska.
I żeby być dobrze zrozumiana - nie oceniam tych, co wyjechali. głosowałam za przystąpieniem Polski do UE właśnie dlatego, aby ludzie mieli możliwość pracy (ja mam).

Najnowsze wpisy