Forum Forum prawneBankowe

Eurokonto kieszonkowe, a płacenie rachunków

Eurokonto kieszonkowe, a płacenie rachunków

tewan / 188.33.220.* / 2013-10-24 22:06
Witam,
jestem jeszcze niepełnoletni i jestem posiadaczem Eurokonta kieszonkowego w Pekao S.A. Ostatnimi czasy zacząłem się interesować bankowością elektroniczną i możliwością robienia przelewów i płacenia rachunków przez internet. Chciałbym zrobić opłaty rachunków za internet z Play, lecz mam kilka wątpliwości. Play wysyła mi e-faktury, czyli wszystkie dane do przelewu mam, jednak nie wiem jak jest z danymi nadawcy przelewu.
Na stronie Playa pisze, że w danych nadawcy muszą być dane mojej mamy, bo to na nią jest "wzięty" ten internet z Play. A kiedy chcę zrobić przelew to nie mam tam pola na dane nadawcy. Podejrzewam, że dane te dopisywane są automatycznie, jako dane właściciela konta, którym jestem ja, a nie mama. I tu mam dylemat, bo nie wiem, czy jak przeleję pieniądze z innymi danymi nadawcy to uznają mi rachunek za zapłacony. Co o tym sądzicie? Czy jest jakaś możliwość, żeby zmienić dane nadawcy przy przelewie? I czy jeśli zrobię przelew ze swoimi danymi to nie przeleję pieniędzy na marne, "w błoto"?

Najnowsze wpisy