Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Euroobligacje uratują Euroland i zaszkodzą Polsce?

Euroobligacje uratują Euroland i zaszkodzą Polsce?

Wyświetlaj:
Polacy zniszczyli Polską gospodarkę, teraz kolej na unijną / 79.185.180.* / 2011-12-04 05:19
Rozpad Unii nie jest problemem dla Polski chociaż nasi komisarze sie do tego przyczynili. Niemcy powiedzieli STOP rozdawnictwu pieniędzy na prawo i lewo. Polsce jeszcze dadzą bo wiedzą że bez problemów zabiorą od Polski np. PKN ORLRN,, gaz łupkowy, czy ziemię za długi. Wtedy to dopiero będzie problem. Sprzedadzą Polskę szybciej niż Grecję.
Brombal / 178.180.36.* / 2011-12-03 23:17
Nie istnieją metody ratowania socjalizmu. Można jedynie przedłużyć agonię dusząc wolność inicjatywę i własność. jestem jak najbardziej za dodrukiem trylionów eurosów i emisją wszystkiego co się da wyemitować. Jestem również za utworzeniem wszelakich możliwych instytucji i urzędów mających ratować UE. Może zejdzie tak szybko, że nie zdążymy poczuć?
pozdrówka
polocoto / 31.174.179.* / 2011-12-04 00:29
Jakbym słyszał własne myśli.
Gratulacje i pozdrowienia. :)

Czekam aż ten trup EuroSojuz zacznie śmierdzieć,
bo sama jego śmierć dla niektórych, to wciąż jest za mało.
pasożytowanie na narodzie? / 109.243.156.* / 2011-12-03 22:14
Takie rozważania jak w tytule nie prowadzą do niczego dobrego. Wyjaśnienie daje prof. Kołodko:
„Może jednak warto powiedzieć społeczeństwu całą prawdę o rzeczywistym stanie rzeczy? O tym, że pogłębiający się w Polsce kryzys jest w zasadniczej mierze spowodowany błędną polityką gospodarczą, a nie - jak będzie to kłamliwie "wyjaśniało" propagandowe zaplecze rządu, apologetyczne media i serwilistyczne środowiska pseudonaukowe - tzw. obiektywnych uwarunkowań, czyli zagranicy i kryzysu zewnętrznego. Najgroźniejszy bowiem jest wewnętrzny - polski kryzys polityki społeczno-gospodarczej, w tym finansowej, uprawianej przez polskie władze.
Rząd marnotrawi potencjał gospodarczy
Jest już źle, a będzie jeszcze gorzej. Słabnie dynamika gospodarcza. Po wzroście o 3,1 proc. średniorocznie w latach 2009-11 w przyszłym roku tempo wzrostu spaść może nawet poniżej 2 proc. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że rząd zamierza jeszcze bardziej ograniczyć popyt poprzez cięcia wydatków publicznych i redukowanie dochodów netto przedsiębiorców, a także niektórych gospodarstw domowych. Podczas gdy Polska ma potencjał do przyspieszenia tempa wzrostu, rząd idzie w kierunku jego ograniczania. W rezultacie Polska, zamiast forować się do przodu - na co byłoby nas stać przy dobrej polityce makroekonomicznej i prorozwojowych zmianach strukturalnych - zostaje coraz bardziej w tyle.”
http://biznes.interia.pl/raport/kryzys_w_usa/news/grzegorz-kolodko-koniec-bajdurzenia-o-zielonej-wyspie,1729609
Budyń / 89.72.232.* / 2011-12-11 23:41
Kołodko...hm...autorytet pokroju Belki/Hausnera czy innego Balcerowicza....

A póki co drugiej ustawy Wilczka-Rakowskiego i drugiego E. Kwiatkowskiego nie widać. Druckiego-Lubeckiego też nie.
załgana cywilizacja / 83.5.181.* / 2011-12-03 21:59
To proste -- przybywa w błyskawicznym tempie darmozjadów, pasożytów i przeróżnych wynalazków finansowych a ubywa ludzi uczciwych, przestrzęgających norm, ciągle wierzących, że twórcza pracą można sie wzbogacić. Wszysycy nie moga oszukiwać i okradać innych. Masa krytyczna osiagnęła już poziom bliski samounicestwienia się tego zdegenerowanego systemu.
chłop jag / 84.234.10.* / 2011-12-03 21:23
Komunizm kosztuje, więc wszyscy się dopiero teraz przekonali, że lepiej budować go knutem i bagnetem, niż po dobroci za pomocą pieniędzy, których w socjalizmie zawsze brakuje.
pozdrowienia dla Chłopa jaga / 109.243.156.* / 2011-12-03 22:33
Witaj Chłopie - długo nie pisałeś i straciłeś węch!
Budowanie komunizmu - tzw. „reżimu talmudystów i pastuchów” - pod przymusem zbrojnym i masowym zabijaniem ludzi nie zdało egzaminu.
Teraz dokonuje się tego na drodze uzależniania ekonomicznego.
Tu masz szkicowe naświetlenie:
„…bankierzy ustanowili cały szereg kluczowych instytucji: brytyjskie Royal Society For International Affairs (Królewskie Towarzystwo Spraw Międzynarodowych), amerykańską Council on Foreign Relations (CFR – Rada Stosunków Zagranicznych). Jakiś czas później oba te kluczowe stowarzyszenia doprowadziły do powstania dwóch nowych grup: Klubu Bilderberg, zajmującego się sprawami gospodarczymi, oraz przejmującej dowodzenie nad sprawami politycznymi Trillateral Commission (Komisja Trójstronna).
Ostatecznym celem owych grup było ustanowienie elitarnego, anglo-amerykańskiego klubu, swoistego rządu światowego, który zakończy proces tworzenia wspólnej waluty światowej, by następnie narzucić wszystkim mieszkańcom planety „globalny podatek”. W ten sposób miałby powstać tzw. Nowy Porządek Świata.
W tak skonstruowanym systemie oczywiście będzie musiała zniknąć suwerenna polityka emisji pieniądza przez rządy narodowe oraz prawo do decydowania o wewnętrznej polityce gospodarczej, a wolność gospodarcza narodów oraz swoboda rządu do prowadzenia własnej polityki zostaną ograniczone, poddane kontroli i sterowaniu. Najważniejsze zaś jest to, że kajdany, które założono współczesnym ludziom, nie są wykonane z żelaza – materiałem użytym do ich stworzenia jest dług”.
LaVega / 2011-12-03 21:18 / portfel / Bywalec forum
Nie pamietam jak sie nazywał ten europoseł z UK chyba
"pozwólcie ze wyjasnie wam dlaczego państwa bankrutuja..bo wydajecie sie nie wiedziec...Bo ich głupi skorumpowani politycy wydaja o wiele wiecej niz kiedykolwiek mogliby scianac z podatków....To niemoralne że ja i zwykli podatnicy mamy płacic z tych polityków i bankierów którzy byli tak głupi żeby im pozyczac.."
Dobry zwyczaj nie pozyczj...jescze lepszy nie oddawaj..innymi słowy jak nie masz oddac bankowi miliona to masz problem..a ajk miliarda to bank ma problem
Amerykanin / 178.37.246.* / 2011-12-03 20:43
Euroobligacje to nic innego jak eurkombinacje. Nawet Salomon nie przeleje z proznego w puste. Po prostu jest to przesuwanie w czasie tego co ma nastapic. Spokojnie mozna przyjac ze Euro obligacje sa rowne Ero Kombinacje.
njliber / 83.9.169.* / 2011-12-03 20:11
Jak chcę kredyt w banku to mi od razu wyliczają ile mogę się zadłużyć w zależności od moich dochodów. Nikt mi nie proponuje abym jeszcze bardziej się zadłużył poprzez emisję obligacji. Aby uniknąć takich problemów wystarczy aby w myśleniu o budżecie państwa politycy zastosowali dokładnie te same elementarne zasady zdrowego rozsądku do których zmuszają obywateli.
Natter2 / 2011-12-03 19:44 / Tysiącznik na forum
Zadne obligacje czy euroobligacje nie uratują strefy Euro.Po trzech latach większą wartość będzie miał papier toaletowy.Obym się mylił.ale co przewidywałem wszystko się sprawdzało.
franzu / 89.78.167.* / 2011-12-03 23:07
Jezeli reszta europy poprze plan niemiecki bedzie ok jesli nie to nok. To co mowia niemcy ma sens ale na ile politykierzy beda chcieli uszczuplac wydatki czas pokaze ja w przeciwenstwie do ciebie natter2 nie bede sie bawil we wrozenie, bo sytuacja jest oczywista albo sluchamy niemiec albo dupa
njliber / 83.9.169.* / 2011-12-03 20:12
I wtedy przyjdzie Sarkozy że trzeba wydrukować euro. Jełopy.

Najnowsze wpisy