Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Europa kłóci się o nowy podatek od banków

Europa kłóci się o nowy podatek od banków

Money.pl / 2010-09-01 19:30
Komentarze do wiadomości: Europa kłóci się o nowy podatek od banków.
Wyświetlaj:
klient banku / 83.28.66.* / 2010-09-08 10:22
W Polsca podatek od banków się nie opłaci! Tu znalazłem wypowiedź głosu rozsądku.
http://www.obserwatorfinansowy.pl/2010/09/07/w-polsce-podatek-od-bankow-sie-nie-oplaca/
"Opodatkowywanie banków powinno dotyczyć wyłącznie transakcji o charakterze spekulacyjnym i to krótkoterminowych, głównie na rynku walutowym. Powinien też zostać wprowadzony w skali globalnej po to, aby banki nie prowadziły arbitrażu regulacyjnego. W Polsce rynek jest bardzo mały, a po ostatnich doświadczeniach z opcjami walutowymi stał się jeszcze mniejszy. Gdyby więc podatek tego typu wprowadzano na poziomie UE, to dochody w Polsce z tego tytułu byłyby śladowe - mówi Wojciech Kwaśniak, doradca prezesa NBP."
szafalov / 77.253.85.* / 2010-09-02 06:29
A nie banki! O kartę visa sam się nie prosiłem, a ją jednak mam . . .
leeoon / 79.189.251.* / 2010-09-01 22:20
Jego wysokość zależy od wielkości zestawu rozliczeń finansowych (skali operacji), a nie zysków.

to tylko spowoduje wzrost marzy banków
czyli za usługi bankowe konsumenci zapłacą więcej
krag / 91.193.208.* / 2010-09-01 21:05
Podatek od rozliczeń bankowych? Czyli niezależnie od tego czy dana operacja przynosi zysk czy stratę, to będzie trzeba od niej zapłacić podatek? Totalnie bez sensu. To niech UE jeszcze wprowadzi podatek od posiadania pieniędzy w portfelu.
Nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać. A jeszcze na dodatek PiS proponuje wprowadzić coś takiego u nas zamiast podwyżki VAT-u. Czyli zamiast złej podwyżki chcą jeszcze gorszy podatek. Może najlepiej opodatkujmy wszystko, będzie spokój.
AstonDBS / 2010-09-01 19:30
Wiadomo że końcem końców to ten nowy podatek zapłacimy MY!!!

Najnowsze wpisy