Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Eurostat: Bezrobocie we wrześniu 9,4 proc.

Eurostat: Bezrobocie we wrześniu 9,4 proc.

Money.pl / 2011-10-31 11:37
Komentarze do wiadomości: Eurostat: Bezrobocie we wrześniu 9,4 proc..
Wyświetlaj:
baasza / 83.21.176.* / 2011-10-31 15:43
Znalezienie dobrek prac, gdy nie ma się znajomości graniczy z cudem. Ja mam już dostyć i właśną firmę zamierzam otworzyć. Boję się tylko konkurencji. Jest jakiś sposób na to żeby sprawdzić jak sobie radzi?
karaa / 62.87.248.* / 2011-11-02 11:14
Grunt to uzyskać o niej jak najwięcej informacji. Ja korzystam z raportów firmy verdict. Są tanie, rzetelna i co fajne- płacić za nie można sms.
djey / 212.129.86.* / 2011-10-31 12:02
niech jeszcze wroca rodacy z europy do pl na stale i padl by rekord wszechczasow..
gdyby podali realne bezrobocie a takiego nigdy nie podadza
w pl wiejscy gn...je z klamstw zyja
jw5 / 193.142.210.* / 2011-10-31 11:37
dodajcie sobie ok.7-9% pracujących na czarno i nie zarejestrowanych to wam wyjdzie realne bezrobocie
tesa1959 / 2011-10-31 11:56 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

dodajcie sobie ok.7-9% pracujących na czarno i nie
zarejestrowanych

i to jest fakt, ale czy za rządu PiS nie było pracujących na czarno i niezarejestrowanych? Pytam, bo zawsze szczycicie się spadkiem bezrobocia w tamtym okresie, a ja pamiętam , że o pracę było trudniej. Nie idealizuje dzisiejszej sytuacji, bo nie jest dobrze.
Tołdi / 192.193.116.* / 2011-10-31 13:25

a ja pamiętam , że o
pracę było trudniej



Kochana nie było trudniej. Nie było kryzysu a pracy było mase.
Pamiętam bo sam w tym okresie czegos szukałem. Co 2 wysłane CV wiązało się z rozmową kwalifikacyjną. W tym okresie to ja wybierałem pracodawcę nie odwrotnie. Wystarczyła tylko odpowiednia prezencja. Dziś 2 moich kolegów szuka. Od kilku miesięcy ślęczą na portalach typu pracuj.pl job.pl itp. i jak dotąd nic. Pracodawcy albo oferują najniższą krajową albo śmieciowe umowy.
tesa1959 / 2011-10-31 13:34 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie, no oczywiście było mnóstwo pracy!!! Na kasie w supermarkecie za 500 zł. Mój syn po studiach mógł być przedstawicielem handlowym lub kierownikiem kasy (pracował na kasie w czasie studiów). Wybrał to drugie za 800 zł. Dobrze, że niedaleko domu, więc nie musiał sam się utrzymywać. Córka to samo, w sklepie z odzieżą za 600 zł w Poznaniu, z tego 250 za pokój dzielony z dwiema osobami.
Pracodawcy
albo oferują najniższą krajową albo śmieciowe umowy.

To też jest prawda, ale trzy lata temu, kiedy mój syn wrócił z Irlandii, bez problemu otrzymał pracę. Teraz są kastingi na pracowników i kilkuetapowe rozmowy kwalifikacyjne. Okazuje się bardzo często, że ma się za duże kwalifikacje. Paranoja. Jedynie w branży informatycznej nie jest trudno o pracę, ale też płace... .
Tołdi / 199.67.203.* / 2011-10-31 15:02
W branzy informatycznej tez nie jest za ciekawie :)
2 kumpli o ktorych pisałem sa byłymi studentami z wieloletnim starzem i pracy za przyzwojita kase jako graficy nie moga znalesc :(


Teraz
są kastingi na pracowników i kilkuetapowe rozmowy
kwalifikacyjne. Okazuje się bardzo często, że ma się
za duże kwalifikacje. Paranoja


zgadzam sie z tym.

Teraz łatwiej dostac posade przez z tzw. znajomosci niz dzieki dobrej szkole i interesujacemu CV.
tesa1959 / 2011-10-31 15:06 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

za przyzwojita kase jako graficy nie moga znalesc :(

za przyzwoitą kasę trudno, ale za jakąkolwiek kasę łatwiej niż gdzie indziej. Wiem to, bo mój syn jest grafikiem i to bez studiów (rzucił programowanie) i był na rozmowach w czterech firmach i wszędzie go chcieli, ale mógł wybrać jedną:)
Baryłka12 / 2011-10-31 14:48 / Bywalec forum
Haaa , jest coraz lepiej , ludzie tracą pracę, a rząd odcina kasę na pomoc dla bezrobotych!! Państwo socjalne pełną gębą!!

Najnowsze wpisy