Forum Polityka, aktualnościKraj

Ewa Kopacz odchodzi. Oceniamy dokonania minister

Ewa Kopacz odchodzi. Oceniamy dokonania minister

Wyświetlaj:
robertoooo / 83.11.121.* / 2012-02-15 11:49
Głosowałem na PO-Porażka!!! Porażka i wstyd rządu, za to co E.Kopacz zrobiła w służbie zdrowia powinna ponieść odpowiedzialność, a ona dostaje awans. KOMEDIA, ludzie w jakim my kraju żyjemy?rządzi Tusk hipokryta opowiadający wspaniale baśnie i jego pani kopacz która udaje że w służbie zdrowia jest ok!!!
Project Manager / 212.180.147.* / 2012-01-14 11:31
Mam jak najgorsze zdanie o Kopaczowej. I tyle.

A teraz merytorycznie O KOLEJKACH do specjalistów:
Kolejki są bo ludzie zapisują się do kilku specjalistów (ta sama dziedzina, np. okulista) NA RAZ.

Rozwiązanie PIERWSZE problemu kolejek - system dedykowany.
a). 5-9 studentów informatyki z 5. roku na 18 miesięcy + 3 dobrych projektantów + doświadczony project manager
b) pomieszczenie 100m2 z łącżem światłowodowym
c) ze trzy szafy serwerów z zasilaniem awaryjnym, hot swapem, itd, itp..

i) Robi się oprogramowanie kolejkowe spinające obligatoryjnie placówki z kontraktami z NFZ - na szczeblu centralnym .
ii) Dostęp do systemu przez WWW - zero nakładów lokalnych.
iii) Robi się moduł testowy by informatycy dokonywali implementacji a rejestratorki się nauczyły klikać.

ROZWIĄZANIE DRUGIE
Jw. tyle że inteligentnie adaptuje się oprogramowanie do bankowości internetowej na potrzeby systemu kolejkowego. Dobre oprogramowanie piszę się modułowo. Więc wystarczy wymiana modułów.

Ale do tego trzeba dobrej woli, kompetencji, wyobraźni i odwagi.
A wszystkich tych cech brak cyrkowi na Wiejskiej, oraz cyrkowi w Alejach.

itpm@mailinator.com - tylko merytoryczne uwagi, please.
bodziopl / 194.153.119.* / 2011-10-19 14:39
Jedna rzecz udała się "Pani Minister" na szóstkę z plusem: mengeleizacja służby zdrowia !
olek1000 / 195.245.213.* / 2011-10-17 14:52
Mamią ludzi prywatyzacją. Będzie lepiej, solidniej. A przecież pieniądze z NFZ-u te same.... W związku z czym trzeba ograniczac ilośc usług aby wyjśc na swoje - czyli przyjmowac mniej pacjentów lub np. nie wysyłać na drogie badania sprcjalistyczne. To prowadzi do: rosnących kolejek i stanu gdzie jeśli nie masz kasy to zdychaj na ulicy. A o co tak naprawdę chodzi.... Chodzi nie głównie o szpitale lecz o przychodni rejonowe położone - zasze w najlepszych punktach miast. Majątek takiej przychodni po ogłoszeniu bankructwa można nabyć za grosze (oczywiście dla swoich) a nastęnie sprzedać lub przekształcić na inna dzialalność. Czyli c.d. uwłaszczania sie klasy rządzącej tzw. prywatyzacja po Polsku.
o pierwszej / 82.118.151.* / 2011-10-17 14:49
ile kosztujesz, aż się zepsujesz. : )
uuuuu / 193.111.166.* / 2011-10-17 10:39
Tusko gadka proponuje posprzątać stajnię Augiasza swoimi wypielęgnowanymi łapkami.
WQRW. / 193.142.210.* / 2011-10-16 18:41
FIRMA KONSALNET Z KRAKOWA OSZUKUJE NA UMOWACH!!!!,OMIJAĆ Z DALEKA!!!!!
Pola AD / 89.68.6.* / 2011-10-16 18:11
Dajcie na jej miejsce mądrego ekonomistę, np. CEO dobrze prosperującej firmy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Niech zleci analizę SWOT, zrobi plan cięć i inwestycji, którego mu nikt przez 4 lata nie tknie - to zobaczymy światełko w tunelu.
a co z asystą podczas sekcji zwłok ofiar katastrofy? / 46.112.83.* / 2011-10-16 13:06
Przy całym uznaniu dla Money.pl, to jednak posłanka PO - Beata Sawicka - merytorycznie rzecz ujmując, trafniej oceniała sytuację w służbie zdrowia:
"Bo ten telefon, którego byłeś świadkiem, świadczy o tym, że dobierają mi się do dupy (w rozmowie telefonicznej ze znajomym 3 sierpnia 2007).
I rezyduję tutaj, na stałe przeprowadzam się i koniec i kręcimy lód, co półtora tygodnia jestem w Sejmie. Codziennie w robocie, Warszawa nasza (rozmowa z funkcjonariuszem CBA 22 sierpnia 2007).
(...) ja robię w polityce już trochę czasu i mam głowę na karku
(rozmowa z funkcjonariuszem CBA 8 sierpnia 2007.
Kur.a mać, tyle mam układów teraz wypracowanych i to wszystko w łeb weźmie, bo nie problem byłby, gdybyśmy my wzięli władzę.
(rozmowa z funkcjonariuszem CBA 8 sierpnia 2007).
Może będą wybory za dwa miesiące, może będą za pół roku, może za trzy tygodnie. Stąd wiesz, ja muszę być przygotowana na każdy wariant. W politykę się nie musicie mieszać, tylko kasę dajcie.
(rozmowa z funkcjonariuszem CBA 20 sierpnia 2007).
Powiem szczerze, że chciałabym to doprowadzić do końca, jeżeli coś z tego mielibyśmy oboje albo ty. Ale jeżeli jest tylko za friko, to to piep..ę.
(rozmowa z funkcjonariuszem CBA 3 sierpnia 2007).

I w tej sytuacji Kopaczowa nie tylko wyszła cało, ale jeszcze awansuje. Widać, że kobiety w polityce lepiej radzą sobie od męskiej grupy Rycho-Zbycho-Miro et.co.
gerard#b / 212.106.31.* / 2011-10-15 22:24
Nie odchodzi, tylko została wywalona przez Tuska (tzn. awansowana). Teraz będzie tylko maskotką i nie będzie musiała podejmować żadnych decyzji.
blanka11111 / 82.143.151.* / 2011-10-15 22:19
Ewaka jak cały ten rzad... musi klamać by przetrwać...
jakub2 / 87.96.86.* / 2011-10-15 17:18
Nareszcie odetchnęli pacjęci z ulgą , ale z drugiej strony są zmartwieni czy jej następcą zostanie przypadkiem ten jej zastępca taki z wyglądu niedorobiony i jak by na prochach był na okrągło, ale by było !!!
Sprawca / 178.183.191.* / 2011-10-15 13:47
Czy kiepski minister może być dobrym marszałkiem sejmu?
Powiem tak. Nie, bowiem z za ministrowania p. Kopacz moja zona czeka na zabieg stawu barkowego 29 miesięcy, a ostatnio dowiedzieliśmy się, że oczekiwanie wydłuży się do 48 miesięcy. Uwaga ilość zarejestrowanych pacjentów w kolejce się nie zmieniła, a zona posiada nr 221.
Rachunek jest bajecznie prosty. 221 pacjentów dzielimy przez 48 miesięcy, z czego wychodzi, że szpital wykonuje 4,6 zabiegów w ciągu miesiąca. Chodzi o Szpital Kliniczny im. prof. Degi w Poznaniu przy ul. 56 czerwca 1956, Oddział Chirurgii Ręki.
Stawiam więc p. Kopacz kilka prostych i oczywistych pytań:
Ile osób personelu medycznego pracuje na tym oddziale?
Za co ten personel otrzymuje wynagrodzenie, jeśli wg. prostej i oczywistej statystyki wykonuje się tu 4,6 zabiegów planowanych w miesiącu?
Po co to cholerne i idiotyczne planowanie, skoro i tak nie jest realizowane w ustalonych terminach?
Za co wreszcie płacimy składki na ubezpieczenie zdrowotne?
Moje pytanie ostatnie brzmi:
Co ta Pani w ogóle w życiu dobrego zrobiła i co robi w sejmie?
blanka11111 / 82.143.151.* / 2011-10-15 22:20
KŁAMIE i dobrze jej za to płacą...
zxc12 / 79.191.163.* / 2011-10-15 15:31
Lekarski apetyt na kasę nie do wyleczenia??
Sprzęt diagnostyczny stoi niewykorzystany bo nie ruszy lekarz palcem jak nie dostanie dodatkowych pieniędzy z NFZ bo limit wyczerpał .Lekarz jest w pracy sprzęt stoi a on nie ruszy palcem a pensję bierze To nie brak pieniędzy i nie NFZ to nasi kochani lekarze walczą o kasę.
mareckiklecki / 80.51.101.* / 2011-10-15 20:27
a od kiedy to pensja lekarza zależy od ilości procedur zakontraktowanych z NFZem? Puknij się w czoło, potem się dokształć i zastanów nad bzdurami, które napisałeś! Żaden szpital nie ma gwarancji zapłaty za nadwykonania - zrobi 30 operacji w roku za dużo i może się okazać, że w kolejnym roku nie będzie pieniędzy na jednorazowe rękawiczki. A NFZ ma to w nosie, zachowuje się jak wszechmogący - wie ile ma się dzieci urodzić (a to, że sięurodzi więcej, to już szpitala/pacjenta problem), wie ile osób będzie miało zawał serca itp itd.
farsyciagdalszy / 213.47.89.* / 2011-10-15 12:48
i za to zostala nagrodzona, podobnie jak Grabarczyk.
Czyli zbydleconej szopki ciag dalszy, oczywiscie za przyzwolenie bandy debilowatych matolow, zwanych Pelniacymi Obowiazki Polakow.
tedi.s / 82.160.42.* / 2011-10-15 10:35
Mierny, ale wierny. Tylko o to chodzi.
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy