Forum Forum dla firmKsięgowość

Ewidencja sprzedaży

Ewidencja sprzedaży

nnnatalllia / 87.248.67.* / 2015-03-12 14:13
Witam,
zwracam się z zapytaniem odnośnie obowiązku prowadzenia Ewidencji sprzedaży.
Firma jednoosobowa prowadzona w jednym miejscu (sprzedaż hurtowa i detaliczna pasz). Cała sprzedaż tj. faktury dla gospodarstw rolnych, czy paragony (sprzedaż detaliczna) jest dokumentowana przy pomocy kasy fiskalnej. Codziennie drukuje raport dobowy. Natomiast raz w miesiącu raport miesięczny. Czy mam obowiązek każdą fakturę sprzedażową z osobna wpisywać do KPiR ? Jeśli nie, to czy muszę prowadzić ewidencję sprzedaży (tj. każdą fakturę sprzedażową ewidencjonować z imienia i nazwiska gospodarza) czy wystarczy jedną pozycją na podstawie raportu miesięcznego wpisać do KPiR?


Drugie pytanie dotyczy ulepszenia środka trwałego. Ulepszenie budynku tj. remont powyżej kwoty 3.500 zł odbywa się przez okres dwóch miesięcy luty/marzec. Czy prawidłowe jest postępowanie aby faktury zakupowe za np: płyty kartongips, kleje farby, płytki, okna, blachę zbierać przez ten okres (zsumować) i jedną pozycją wprowadzić do Ewidencji środków trwałych jako ulepszenie środka trwałego z dniem 1 kwietnia. Natomiast VAT od poszczególnych faktur odliczać w danym miesiącu. tj. faktury z lutego Vat w lutym, faktury z marca Vat w marcu.

Z góry dziękuje za odpowiedź
ola1978 / 2019-05-15 12:43
Ja wprowadziłam u siebie taki system: https://www.cfi.pl/vendo-erp/ Korzyści ogromne ! Obniżenie kosztów, zwiększenie efektywności i super sprawny obieg informacji. Zwraca się bardzo szybko. Pomału staje się to już standardem, warto nie zostawać z tyłu.

Najnowsze wpisy