Forum Forum finansoweKredyty

expander / open finance

expander / open finance

informix_2006 / 2007-01-03 08:04
Witam,
ktoś z Państwa brał kredyt mieszkaniowy za pośrednictwem open finance lub expander ?
Co o nich sądzicie ? Mają dobrą ofertę ? Opłaca się wziąć kredyt za ich pośrednictwem ?
Co sądzicie o kredycie w CHF z możliwością inwewstowania różnicy (CHF i PLN) w jakiś fundusz ?
Wyświetlaj:
pikolo / 81.15.148.* / 2007-03-13 22:13
Regulamin forum
karinka12 / 31.182.72.* / 2013-08-28 08:55
Ja również odradzam branie kredytu hipotecznego za pośrednictwem open finance. Oczekiwanie na decyzję bardzo długie - ponad 2 miesiące. Kredyt strasznie niekorzystny w porównaniu z ofertę bezpośrednio z banku... to tego straszny stres... bo ile można czekać... w końcu było już za późno.. bo przecież sprzedający mieszkanie nie chce czekac w nieskończoność
KN / 87.207.171.* / 2007-02-06 19:40
Expader i i open finance...
ciekawe że wymieniane zawsze razem... ciekawe jest to ze założyciele expandera sprzedali tą markę i założyli open finance :)

Podobno w open finance lepiej inwestować a w ekspanderze lepiej brac kredyty...
Ale całą prawde napisał ktoś poniżej... najlepsi są mali pośrednicy... aby istnieć często schodzą z własnych zarobków lub dokładają wszelkich starań ze strony obsługi tak aby pozyskać klienta na stałe (np żeby wrócił po kredyt samochodowy) a nie tak jak ex czy op fin wycyckać na maxa bo i tak kolejny frajer się pojawi :]

ktoś wkońcu musi sfinansować te wszystkie oddziały.
almastar / 83.5.246.* / 2007-02-04 01:37
Sam szukam kredytu i więcej wyczytałem w necie i się dowiedziałem z wizyt w bankach niż z expandera i open.

Choć np chce wyciągnąć informację z mbanku poprzez e-mail i już chyba 3 raz będę pisał do człowieka z którym rozmawiałem i za każdym razem brak odpowiedzi, aż się boję jak bym wziął kredyt i tak by to wyglądało
rybka / 2007-02-04 08:45 / Tysiącznik na forum
Znajomy wysłał do mbanku maila z zapytaniem o ofertę. Zupełnie przypadkowo wysłał go jednak dwa razy. Trafiły one do dwóch różnych osób i otrzymał dwie ....różne oferty. Gdy zadzwonił do autora tej gorszej, to człowiek zaczął coś mgliście tłumaczyć.
TOmek finaster / 83.31.246.* / 2007-01-29 11:42
Kredyt to jedno. fundusze to zupełnie inna historia.
Jeżeli kredyt to do doracdy od kredytów, jeżeli fundusze to do doradcy od inwestycji.
pozdrawiam
wormpool / 62.121.70.* / 2007-01-19 21:48
Wziąłem kredyt za pośrednictwem Open, w Expanderze również byłem. Czas realizacji wszystkich formalności do wypłaty kredytu 15 dni. W open polecą zapewne Millennium lub MBank, w Expanderze - GE.
KN / 87.207.171.* / 2007-02-06 19:24
z GE nie mają umowy :)
Mati31 / 83.5.125.* / 2007-01-19 15:33
Zdecydowanie polecam skorzystać z usług mniejszego pośrednika. Zarówno doradcy Expandera jak i Open Finance mają dzięki intensywnej reklamie tak wielu chętnych, że zwyczajnie olewają każdego klienta, który chce mniej niż 300 tys. Ty składasz wniosek, a papiery w szufladzie przez tydzień leżą, bo doradca trzyma Cię w rezerwie jak będzie miał chwilę czasu wolnego. Szukając kredytu byłem w obu firmach. W Openie doradca wiedział o kredytach mniej ode mnie mimo że o kredytach wiem tyle co z wizyty w kilku bankach, a w Expanderze chcieli mnie umówić na za 2 tygodnie, gdy 3 doradców siedziało na sali bez klienta. Szereg znajomych załatwiało przez nich kredyt. Najczęstrze skargi: niekompetencja, brak wiedzy i czas realizacji nawet 3 m-ce. Ja ostatecznie wybrałem niedurzą firmę mającą równiez oferty kilkunastu banków. Dostałem dobre warunki kredytu i po dwóch tygodniach podpisałem umowę kredytową.
greg078 / 2007-02-22 19:49
Ja osobiscie korzystalem z uslug open finence , i nie jestem zadowolony.
- procedura udzielenia kredytu trwała blisko 2-ce
- chciałem kredyt malejący a oni mi załatwili stały, co kosztowało mnie dodatkowo 100 pln
- na koniec przy podpisywaniu umowy w banku dowiedziałem sie ze dostalbym te same warunki kredytu
- faktycznie open finance glownie proponuje bank Millenium
sh_01 / 83.20.171.* / 2007-01-05 13:57
Korzystałem z tego typu "pomocy'. Ich rady moga byc dobre albo całkowicie do niczego, zalezy od doradcy. żadko polecają to co jest najlepsze dla klienta, raczej to, z czego sa największe prowizje (choc zupełnego badziewia nie wciskaja, to fakt). Minusem jest tez strata czasu - załatwianie kredytu przez pośredników trwa nawet kilka tygodni dłuzej. Np. Open finance 3 tygodnie wysyłało mój wniosek o kredyt do banku a kiedy dostarczyłem komplet dokumentów na 5 dni przed ostatecznym terminem uzupełnienia dokumentóe oni nie zdązyli ich wysłac analitykowi bankowemu i musiałem cala procedure zaczynac od nowa.
rybka / 2007-01-03 11:02 / Tysiącznik na forum
Obie firmy mają oferty praktycznie wszystkich banków w kraju. Problem polega na tym, żeby trafić na doradcę, który jest w nich na tyle "oblatany", że wybierze najlepszą. Z doświadczenia wiem, że bywa z tym różnie.
Aga12 / 85.128.6.* / 2007-03-13 18:33
Absolutnie odradzam expandera. Ja czekam na kredyt już piąty miesiąc ! Ostatnio dostałam niby gotową do podpisania umowę, w której po raz kolejny (nie liczę już który) znalazłam błąd. Otóż zawyżono mi oprocentowanie o około 1 %. I znowu do poprawki !! Po prostu paranoja !! Poza tym pracownicy expandera są niekompetentni, odwlekają niektóre decyzje ze stratą dla klienta itp. Ja moją "wojnę" o kredyt rozpoczęłam na początku listopada z nadzieją na załapanie się na możliwość odpisania części odsetek od podatku. No i prosze mamy połowę marca a ja dalej walczę ! po prostu skandal!!
maggio / 213.158.196.* / 2008-06-04 10:34
współczuję!
doradca finansowy / 87.105.14.* / 2008-03-29 18:06
sprobuj w OVB najwiekszej firmie niezalznego doradctwa finansowego. wiecej info na gg 9313515.pozdrawiam
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: