Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Expo w Mediolanie. Tłumy na polskiej wystawie

Expo w Mediolanie. Tłumy na polskiej wystawie

Money.pl / 2015-06-04 11:54
Wyświetlaj:
ty / 217.99.214.* / 2015-06-04 18:29
Amerykański pawilon odwiedza 20 tys.osób dziennie.Czyli w pięć dni było tam tyle osób ,co u nas w miesiąc.
qqwa / 31.175.58.* / 2015-06-04 17:15
ktoś pisze ze :,,potrzebujemy klientow i kontrahentów..,, -i słusznie pisze i myślę ze to pracownik ale k..wa pytam się: co robicie by ich pozyskać poza staniemy i czekaniem na chyba manne z nieba.
chciałem wysłać do Włoch kilka firm z ekozywnoscia na darmowy tydzień wystawowy to konsulat PL w Mediolanie powiedział ze nie da rady bo to decyzja polityczna.k..wa w jakim ja kraju zyjy. nie mam na lądowy ale ide od kukiza i jak zostanę ministrem od sp.www. to pokaze tym he..ja co to decyzja polityczna
tym he..ja-ambasadorzy, parp, paliz, mg, polski rzad
Mirek 765 / 83.20.131.* / 2015-06-04 16:31
Koncepcja stoiska - wg obrazu Polski z XIX wieku. Jablka, ziemniaki i wodka. Jest nawet ostatnia wojna. Brakuje tylko oltarza.
lkaderti / 89.74.156.* / 2015-06-05 01:23
Przyjdzie PiS, będą i ołtarze
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
camorra / 83.6.159.* / 2015-06-04 15:28
Bardzo ciekawy pomysł, tylko brakuje rumieńców. Jakiegoś ochotnika z jabłkiem na głowie żeby dzieciaki mogły postrzelać.
seweryn231 / 80.53.115.* / 2015-06-04 15:27
przyszli popatrzyć na polskie dziewczyny . Bo tylko to Polskie jest naj.
Sylwia na Expo / 84.38.48.* / 2015-06-04 13:35
Wedlug informacji Komisarza Expo - p. Giuseppe Sala, w miesiacu maju Expo odwiedzilo 2 mln 700.000 zwiedzajacych. Wiec to 100.000 zwiedzajacych "nie rzuca na kolana", zwlaszcza ze sa to pierwsi "nie zorientowani". Wlosi lubia na forum i wsrod zanjomych komentowac pawilony zeby wiedziec co zwiedzac zanim na Expo przybeda (Internautow informuje trzeba miec do dyspozycji 3-4 dni zeby zwiedzic wszystko). Nasz polski pawilon smetnie sie prezentuje ze swoim filmem o wojnie. Choc jako Polka obejrzalam go z zainteresowaniem, trudno wymagac od cudzoziemcow zeby mieli cierpliowosc i zrozumienie dla polskiej racji stanu. Jak im wytlumaczyc jak sie maja jablka do wojny? Wiec konkludujac, o polskim pawilonie na forum mowi sie prawie nic, a po incydencie z nieuprzejmoscia polskiego personelu (o czym w komentarzu Alicji_2015) rozeszla sie wiesc wsrod przewodnikow (wloskich!) po Expo ze Polacy sa nieuprzejmi. Szanowna Dyrekcjo i pracownicy polskiego personleu: prosze natychmiast zweryfikowac sposob bycia i otwartosci na zagranice, skoro waszym zadaniem jest promowac nasz kraj.
Jarek141 / 82.160.214.* / 2015-06-04 13:29
Kolejna sciema chyba po to by ukryc wtopione pieniadze na polski pawilon. Ludzie wchodza i wychodza do kazdego pawilonu i z przykroscia stwierdzam ze z naszego pawilonu wychodzi sie z niesmakiem. Brak personelu i jakichkolwiek prodoktow do degustacji. Balagan i kompletny brak koncepcji pawilonu brak stalej wystawy o polsce tylko regiony to pomylka. Skrzynki moze robia wrazenie jesli sie wie o co chodzi bo niestety na swiecie jablka pakowane sa inaczej. Na pytanie gdzie jablka odpowiedz ze sie skonczyly dzien wczesniej. Szkoda ze za rak wielkie pieniadze wypadamy tak slabo. Duzo lepszy odbior mniejszych pawilonow naszych "biedniejszych" sasiadow.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Alex P / 46.112.140.* / 2015-06-04 20:46
Racja w 100% zachodzę w głowę o co chodziło autorom tej ekspozycji przy filmie osobiście pogubiłem się w tej wojnie już około roku 1200. Nigdzie żadnej wojny nie było oprócz Polski temat przewodni EXPO żywność a w Polskim wojna, wóda, ptasie mleczko oraz bursztyn.Ludzie ,których było mało nawet nie oglądali tego dzieła bo nikt nie nadążał za tym filmikiem. Zresztą nie na wojnę tu przychodzili tylko jedzenie. W tym samym czasie żeby dostać się do restauracji argentyńskiej trzeba było odstać parę godzin w kolejce. Lepiej było wpuścić paru restauratorów, cukiernika jeden porządny browar i frekwencja gwarantowana a tak ch... du...a i skrzynek kupa.
miro884 / 46.215.50.* / 2015-06-04 13:05
Polski Hi-tech - czyli jabłka i ziemniaki. LOOOL.
zibimysz34 / 2015-06-04 12:12
Jestem w tej chwili w polskim pawilonie. Nie ma nikogo oprócz mnie. Chyba, że się pomyliłem z tymi pawilonami, albo ktoś tu leje wodę bez umiaru.
Alicja_2015 / 84.38.48.* / 2015-06-04 11:54
Specyfika tlumow na Expo jest taka, ze ludzie do kolejnych pawilonow wchodza i wychodza, istotne jest wiec CO IM PO TEJ WIZYCIE POZOSTAJE W PAMIECI. Zgadzam sie z opinia internautow wyrazona na roznych forach, ze nasz polski pawilon jest bardzo ciemny, mroczny, sad na gorze owszem, ale nie zawsze chce sie wejsc na gore. Internauci juz wyrazili sie o wygladzie, wiec sie nie powtarzam choc potwierdzam. Za to w mrocznym pawilonie PERSONEL POWINIEN NADRABIAC MINUSY serdecznoscia, otwartoscia, usmiechem!!! Tak jak robi to kazdy inny personel w pawilonach innych narodow. A o zgrozo !! Nasz polski personel jest jedynym nieuprzejmym z ktorym mialam na Expo do czynienia!! Bylam tam z grupa wloskich uczniow, ktorzy ochoczo uczestniczyli w rozmowie z "Ustami prawdy". Jasne smiali sie i przekrzykiwali w zadawaniu "ustom" pytan. Przynajmniej troche swiezej krwi w polskim sarkofagu! Az nagle wyskoczyl ktos z personelu, wyraznie zdernerwowany i przerazliwie krzyczac zwrocil uwage zeby nie halasowac tylko sluchac w skupieniu!!! Myslalam ze zapadne sie ze wstydu. Zalowalam ze wprowadzilam uczni i nauczycieli do polskiego pawilonu. Codziennie na Expo przychodza tabuny uczni z calych Wloch i jak to uczniowie, uczestnicza z entuzjazem w zajeciach. Ostatecznie Expo to nie muzeum, ani teatr ani filcharmonia! Ale w przypadku polskiego pawilonu sa widocznie w zakladzie pogrzebowym. Wloscy nauczyciele byli zdumieni i komentowali jeszcze w autokarze "niezrozumialy incydent z polskim personelem”, a prosze mi wierzyc ze nauczyciele dogladali uczni pozwalajac owszem na nieco rozrywki w ramach dobrze przez nich okreslonych kryteriow. Absolutna ANTY-PROMOCJA POLSKI!! Juz lepiej bylo w ogole w Expo nie uczestniczyc. Incydent o ktorym pisze to nie udzial grupy "rozwydrzonych bachorow" tylko mlodziezy, ktora ochoczo w tym spektaklu uczestniczyla. A inne osoby zwiedzajace ktore w tym momencie byly z nami w pawilionie wyraznie cieszyli sie z ich reakcji. Incydent niewybaczalny i mam nadzieje, ze moj email dotrze do dyrekcji owego personelu i bez niepotrzebnej ich obrazy troche przemowi do rozsadku. Ostatecznie polski personel nie jest tam na wycieczce tylko w PRACY, wiec tak prosze panstwa troche "po amerykansku": usmiech, serdecznosc i otwartosc dla zwiedzajacych w imie interesu kraju!! Proponuje przebiegnac sie po innych pawilonach zeby zobaczyc jak sie zachowuje personel w innych krajach: usmiechniety, goscinny, dziekuja za obecnosc, rowniez grupie mlodziezy ktorej ten email dotyczy! Ja niestety do polskiego pawilonu grupy juz nie wprowadze, patriotyzm patriotyzmem, ale nie chce SWIECIC OCZYMA ZE WSTYDU!! Zreszta chyba tylko mi zalezalo na promocji mojego kraju, personel ma to gleboko gdzies!
kik667 / 89.73.11.* / 2015-06-05 17:53
Alicjo piszesz: "mam nadzieje, ze moj email dotrze do dyrekcji owego personelu". A wysłałaś do tej dyrekcji jakiegoś emaila - czy wzrzuciłaś do komentarzy [pd artukułem coś, co masz nadzieję, że jest mailem - a mailem nie jest - i że przeczyta ten komentarz jakaś dyrekcja... Bo może akurat przyjdzie komuś do głowy, żeby tu spojżeć - a może ktoś inny z czytelników ma szukać tej dyrekcji w twoim imieniu. Tak to załatwiłaś, żeby nie zostało to załatwione - po prostu żenada... Po prostu sprawa "załatwiona" po polsku - dokładnie tą samą manierą, co pawilony, na które tak wszyscy się uskarżają. Tyle z tego uskarżania wyniknie co z psiego poszczekiwania...
Alicja_2015 / 79.32.68.* / 2015-06-05 23:07
Kik widze ze nie wiesz jak powstaja informacje prasowe, na portalach, itp ... Jasne, ze informacja o "tlumach na polskiej wystawie" zostala zredagowana przez osoby bezposrednio zajmujace sie obsluga polskiej wystawy na Expo. Nawet dziennikarz musi miec do swojej informacji inspiracje "u zrodla". W kazdej porzadnej firmie osoba zajmujaca sie marketingiem sledzi dalszy rozwoj, z jednej strony informuje o swojej dzialnosci i jej wynikach, z drugiej monitoruje odbior spoleczny. Nie wyobrazam sobie, zeby udzial Polski w Expo, wydarzenie istotne dla kazdego uczestnika wystawy, odbywal sie bez profesjonalnego wspracia osoby ds. marketingu. Wiec spokoj Kik667, tam gdzie ta wiadomosc miala dotrzec dotarla, bez obaw. Widze, ze musisz sie podszkolic bo poki co jestes zwyklym szczekaczem.
mikusiek / 87.205.235.* / 2015-06-04 22:51
Nie pisze się przebiegnąć tylko przebiec:)
Targi żywności nie dla bachorów / 86.186.18.* / 2015-06-04 14:08
Uczniów, filharmonii, oczami, interpunkcja. Pawilony innych narodów? I nie proponuj biegania po tychże pawilonach. I faktycznie daruj sobie wprowadzanie grup nastolatków na targi żywności, bo oni to mają w głębokim poważaniu, byle mieć wolne od zajęć lekcyjnych. Nie dziwię się reakcji personelu na bandę rozwrzeszczanych bachorów. Targi to nie teatr, czy muzeum, ale też nie cyrk. To poważna promocja handlowa, a jeżeli ty i twoi włoscy koledzy nie potraficie zapanować nad grupą, to w ogóle nie powinno was tam być. Wiem, co mówię, ponieważ niejednokrotnie brałam udział w expo. I nie opowiadaj, że zależało ci na promocji kraju, bo w to nawet owe nastolatki nie uwierzą. I PROSZE NIE WPROWADZAJ JUZ NIGDY GRUPY MLODZIEZY DO POLSKIEGO PAWILONU. Potrzebujemy kontrahentów i odbiorców, a rozwydrzona i przekrzykująca się gówniarzeria odstrasza potencjalnych zainteresowanych. Zaprowadź tą "świeżą krew" na targi kosmetyczne, sportowe lub mody. Grzeczni będą i skupieni jak w kościele.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Alicja_2015 / 79.32.68.* / 2015-06-04 16:01
Widze, ze chyba "ryba gnije od glowy". Kontrahentow tez nie zaprowadze, bo straciliscie okazje z racji waszej nieumiejetnosci prezentacji (kilka dni temu). Szczegolow nie moge zdradzic, bo musialabym powiedziec o jakiego kontrahenta chodzilo, czyli tajmenica zawodowa. Za to kontahenta przyjeto z otwartymi ramionami, kwadrans pozniej, w innym pawilonie!! Mlodziez nie byla rozwrzesczona, zaskakujace byla nieadkwatna rekacja polskiego personelu do banalnej sytuacji !! To nie ta mlodziez nie powinna byc na Expo tylko was nalezalo by zmienic na ludzi profesjonalnych. Czy tak boli troche konstruktywnej krytyki? No to jest gorzej niez myslalam.
Pan Tadeusz / 89.73.85.* / 2015-06-04 13:23
Uczni? :)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy