Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Expose Beaty Szydło. Zmiany "Rodzina 500+" i wyższa kwota wolna to koszt 44,3 mld zł

Expose Beaty Szydło. Zmiany "Rodzina 500+" i wyższa kwota wolna to koszt 44,3 mld zł

Wyświetlaj:
_ja / 77.45.11.* / 2015-11-20 08:47
"Zmiany "Rodzina 500+" i wyższa kwota wolna to koszt 44,3 mld zł" .Jaki koszt ? będą mniej kraść.
Teraz kradną ponad 70% i to jest rzeczywisty koszt .Potem hojny dziad rządowy co z cudzej torby daje opowiada, że ma koszt.Bełkot.
JOSEF55 / 31.183.192.* / 2015-11-20 08:32
Wy sami nie wiecie czego chcecie raz wam potrzebni eksperci zagraniczni żeby byli bezstronni , innym razem jak zagraniczni to chcą wywierać na nas wpływ a najlepiej to by było jak by manna leciała z nieba a najważniejsze były pomysły Pis-jedynie słusznych Polaków. a ta ich krótkowzroczna polityka obiecanek doprowadzi wszystkich tych co ich tak popierają do prawdziwego dziadostwa a ta co tak krzyczy nazywam się Szydło to za nie długo " będę pasła bydło".
werts / 195.46.36.* / 2015-11-20 08:26
...I znowu te progi!!! Ja rozumiem, że ktoś , kto ma na rękę 3000 i małżonek tyle samo, to w rodzinie dochód wynosi 6000zł. Z taką kasą w moim przypadku nie patrzyłbym na obietnice. Wystarczyłoby na wszystko, nawet na wakacje z dziećmi nad morzem. ALE JEŚLI na rękę masz 1200zł, bo takie stawki w regionie są normą średnia ociera się o granicę 800zł -tu zależy ile małżonek przyniesie. Nam przekracza w tej chwili, bo została dwójka dzieci w domu, a gdy całe lata była 4-órka dzieci też w poprzednich Rządach nam średnia przekraczała ...i nawet (pamiętacie?) mundurki Giertycha średnią mieliśmy za wysoką o kilka złotych ...może 5zł. Musieliśmy mimo rodziny wielodzietnej do jakiej się zaliczaliśmy mundurki dla dwójki kupić za normalna kasę (nie tę otrzymaną np.z tytułu wielodzietności), a dla kolejnej parki dzieci na szczęście ominął nas wydatek, bo maluchy chodziły do przedszkola. Każdy z Was coś podobnego przeszedł... Ja uważam, jeśli chcemy mieć kraj pełen dzieci należy wykonać ruch w stronę rynku pracy, a te 500zł wtedy niech sobie biorą już Ci całkiem ubodzy ( w moim rozumieniu ubóstwa). Mam wrażenie , że w ustawie nie ma kompromisu ze względu na "normalne"rodziny wielodzietne, które przekroczą ten próg 800zł ponieważ jakoś wcześniej sobie radziły i im wystarczało... Temat rzeka, ale powiem; i tu przepraszam tych lepiej usytuowanych. Granicą na otrzymanie 500 na dziecko powinien być łączny budżet domowy poniżej 5 tys złotych, a nie średnia dochodu. Nie zakładałem tu przypadku, że ktoś ma tyle ale dzieci piątkę i więcej, bo tu trzeba inaczej liczyć, co? Ale wyobrażenia swoje opierałem na kwotach jakie my mamy i mieliśmy w okresie gdy dochód dzieliło się nam przez 6, a i tak rodzinnego ....nie łapaliśmy. Ot cała filozofia państwa prorodzinnego ubiegłych Rządów. Najpierw przed wyborami niebieski migdały obiecują. Mam nadzieję, że z tym Rządem będzie inaczej, tj. lepiej.
taaaaaa / 31.178.62.* / 2015-11-20 08:00
A czemu tylko 44,3 mld? Co szkodziło policzyć więcej, przecież i tak nikt tego nie sprawdzi. A tak w ogóle, to ta niby polska fundacja jest zarządzana przez Szwedów i finansowana z zagranicy. Czyli ni mniej, ni więcej jest to narzędzie wywierania wpływu na polskie władze i społeczeństwo. Należy więc się zastanowić czy ta krytyka jest faktycznie szczera i bezinteresowna, czy może służy do realizacji celów kogoś z zagranicy, kto za to płaci....
Bach 999 / 31.178.80.* / 2015-11-20 07:57
trudno nawet skomentować ten stek bzdur tej szydło, wspólczuję Polakom takim jak ja, mochery niech mają za swoje, wstyd na cały świat . Nie mój cyrk nie moje małpy , kierownik zoo tez nie mój.
jaro1973 / 91.195.57.* / 2015-11-20 07:51
Zabrać NIENALEŻNE przywileje górników i rolników oraz opodatkować banksterów i sieci handlowe tak, żeby kasa "nie wypływała" na zagraniczne konta i wystarczy spokojnie, a nawet zostanie.
Ja poszedłbym dalej wymuszając dodatkowy podatek dla osób bezdzietnych powyżej 30 roku życia, bo teraz żerują na tej bezdzietności robiąc niby kariery, a potem będą żerować na emeryturze, na którą nikt z potomków takiego "wygodniaka" nie będzie pracował!!!
wmwm1939 / 195.68.192.* / 2015-11-20 08:24
Jakie żerować? Za te ochłapy? Chill nigga! Wykształciłem się za państwowe. Zbieram doświadczenie w polskiej firmie i się zwijam za jakiś czas. Tutaj mieć dzieci to kara. Za granicą docenią moje wykształcenie/doświadczenie i dobrze zarobię..a zabierajcie sobie moje składki z ZUS, mam to gdzieś....
ARCIN MARCIN / 83.20.7.* / 2015-11-20 07:56
JESZCZE 13 URZEDASOMI WIEK EMERYTALNY TAKI SAM DLA POLICJANTOW I ZOLNIERZY.CHYBA ZE NA MISJE GDZIES JADA TO TEN CZAS MOZNA ODLICZYC BO TO NIEBEZPIECZNE ALE W PL TO NIC NIE ROBIA.iDA NA WCZESNIEJSZA ZEBY POZNIEJ GDZIES DORABIAC JAKI SENS?
Grzes681 / 178.215.206.* / 2015-11-20 07:48
Powinni wspierac Tych co chca pracowac i zarabiaja na wlasne dzieci tak czy siak i dac te 500zł tym co na osobe zarabiają własnie 800 zł i wiecej!!!

a nie wspierac nierobów!
Gość 2234 / 91.149.213.* / 2015-11-20 11:16
Madrala się znalazła bo pewnie zarabia 2,500 zł .u mnie pracujemy obydwoje za najniższe krajowe ...mamy 3dzieci i nie mamy po 800zł na osobę to według Ciebie nie powinniśmy dostać bo nie zarabiamy po 800 zł Na osobę. ..Takie bzdury może pisać tylko ktoś kto ma dużo i chcę jeszcze więcej ...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Trojaczki / 88.156.138.* / 2015-11-20 09:40
Grześ 681
Zgadzam się z tezą, że powinni wspierać tych co chcą pracować.
Nie zawsze podjęcie pracy jest na tyle realne żeby było do zrealizowania.
Jestem mamą Trojaczków, które mają 6 lat i zaczęły edukację szkolną. W moim przypadku podjęcie pracy jest na skraju możliwości, bo wynajęcie opiekunki do dzieci to koszt minimum 800zł. Jednak trzeba mieć wielkie szczęście żeby znaleźć jedną opiekunkę do trojki dzieci. I tak koszt opiekunki wzrasta dwukrotnie.
I błędne koło się zamyka a 500zł na jedno nie pokryje kosztu opieki,bo szkoła to nie przedszkole gdzie dziecko spędzało nawet 8 godzin. W pierwszej klasie jest to od 3 do 4 godzin.
Uważam że nie należę do "nierobów" bo pracy przy Trojaczkach jest bardzo dużo I co najgorsze na wykonanie tych czynności ma się zaledwie trzy do czterech godzin dziennie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Hyhyhy / 91.149.213.* / 2015-11-20 11:29
Zgadzam się z Tobą ...Nikt nie myśli o nas matkach. MAM 3 dzieci .po ur pierwszego dziecka wróciłam jeszcze do pracy ale już po drugim nie .bo zapłacić nani do 2dzieci to moja pensja .a dziecko napewno nie jest tak dopilnowane jak mama to zrobi.Jednak zaraz po skończeniu szkoły pracowałam i lubiłam pracować i też nie uważam się za nieroba .teraz mam 3 dzieci i jest bardzo ciężko wrócić .nie mam nikogo do pomocy typu babcia więc zrezygnowałam z pracy całkowicie ....co nie raz chcetnie bym poszła do ludzi bo człowiek inaczej zaraz myśli i brakuje kontaktu ale póki nie odchowam dzieci to nie ma szans na powrot.Druga sprawa nie wiem czy po przerwie ktos mnie jeszcze zechce bo moja firma juz nie istnieje ....Bardzo ciezko znalezc sie na rynku mamie ktora wraca a tym bardziej w malym miescie gdzie pracy jest malo.Gdzie zmiany sa do np.do 22 godz .i wraca ta matka i odrabia lekcje ,gotuje o polnocy obiad by na drugi dzien dzieci mialy...Przechodzilam przez to z pierwszym dzieckiem.Wychodzilam o 6 wracalam o 19 a moje dziecko juz spalo ....Nie obrazajcie normalnych rodzin bo jak słyszę że patologia tylko skorzysta to płakać mi się chcę.Moje dzieci będą kiedyś pracować na Wasze emerytury i przykro jak tu większość krzyczy że patologia tylko skorzysta,nieroby itp.....Jest mi naprawdę przykro bo nie jestem patologia ani ja ani mój mąż a dzieci nasze uczą się corocznie na świadectwie z czerwonym paskiem ...i to zasługa jest tego ze mamą jest w domu...owszem nie stać nas na wakacje ale czy tylko o to chodzi w życiu ...jestem z dziećmi jestem dla nich bo zawsze chciałam mieć 3...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ZK590 / 83.27.226.* / 2015-11-20 07:48
pieniądze przeznaczyć na pobudzenie gospodarki aby ci wielodzietni mogli /czy musieli/ zapracować na WŁASNE potomstwo. Rozdawnictwo to najgorszy z możliwych wariantów.
Robert .... / 37.7.173.* / 2015-11-20 07:38
Pierwsza partia która chce coś naprawdę fizycznie dać, jest groźna dla innych bo pokaże, że można "więc rozpuści kasę którą można było by wyssać", nienormalne dotąd Wszyscy kradli ;) ... Ostatnio jak już nie było co i kredytów nie dostali to OFE okradli :)
Oleska / 84.40.154.* / 2015-11-20 07:29
Ciekawa jestem co teraz z takimi rodzinami jak moja 2 studentow i 6 latka - kasa mi się nie należy , a dzieciaki trzeba wyksztalcic Fantastiko, zabiorą kase z odliczen na dzieci i --- powiem moim studenciakom ZROBCIE po 2 pary blizniakow drogie dzieci to se studia oplacicie
Expert od nietzschego / 91.208.150.* / 2015-11-20 14:21
tak im powiedz, matuś i dodaj: uczta się jakiegoś pożytecznego rzemiosła i nie t3majta się samotnej matki spódnicy/jeansów
Kamill481 / 89.72.159.* / 2015-11-20 07:50
studenty niech idą do roboty i na siebie zarobią, tylko na dobre im wyjdzie, wiem po sobie
#wrządziejakzawszetylkozłodzieje / 212.182.119.* / 2015-11-20 07:28
nie okradajcie mnie stosując swoje haracze (vat, pit, akcyza...) a wtedy wystarczy mi spokojnie na utrzymanie rodziny i kolejne dzieci. możecie sobie wsadzić gdzieś t 5stów skoro ograbiacie mnie z ponad 60procent mojej pensji a później jeszcze kupując najważniejsze rzeczy do domu zabieracie mi 23procent i na koniec jak jadę po te rzeczy i do pracy ograbiacie mnie 80% moich pieniędzy.
platformers / 150.254.212.* / 2015-11-20 07:24
Jeżeli z żoną nie dostanę 500 zł na każde z naszych 3 dzieci bez względu na dochody to pieprz.... ch PIS-owców zaskarżę.
danka kartoflanka / 31.61.138.* / 2015-11-20 07:39
powodzenia z tym zaskarżeniem, zwłaszcza, że zaraz sądy będą działać według zasad pisu
j144 / 77.254.238.* / 2015-11-20 07:21
Wystarczy że już nie będą żreć ośmiorniczek i będzie kasa. A na poważnie to nie brak pieniędzy w systemie , tylko niewłaściwy i nie sprawiedliwy ich podział jest problemem. W Polsce jest cała masa różnego rodzaju agencji, organizacji , fundacji i różnych innych diabłów iwanów, które żerują na budżecie.
Wystarczy odciąć od koryta całe to towarzystwo wzajemnej adoracji, które obecnie tak ujada i pieniądze będą. Państwo musi solidarnie i sprawiedliwie zarządzać budżetem.
sdgf / 193.46.187.* / 2015-11-20 07:15
Mędzenie tematu przez kogoś kto nie przerabia tego na sobie.Mędrkowanie bogatych cwaniaczków. Tak, to o was - POrtalu.
5 6 7 8 9 10
na koniec starsze

Najnowsze wpisy