Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Expose premier Szydło. Ekonomiści oceniają pomysły PiS

Expose premier Szydło. Ekonomiści oceniają pomysły PiS

Wyświetlaj:
viva856 / 91.145.139.* / 2015-11-18 20:41
A gdzie wykresy giełdy? Po zakończeniu ekspose indeksy wyskoczyły do góry.
czemu nie / 31.2.70.* / 2015-11-18 21:16
wkleisz linka do tych wykresów ? każdy chętnie się zapozna z danymi giełdowymi
Arnold / 31.61.141.* / 2015-11-18 20:38

Narzucanie sztywnej stawki 12 zł/h

Jak rozumieć 12 zł, brutto ? czy po opodatkowaniu? Dalej nie wiemy jakie będą zmiany podatków.
- Darmowe leki dla seniorów

To już było. Cała rodzina leczyła się lekami wypisywanymi na dziadka.
nie ma i nie będzie / 31.2.70.* / 2015-11-18 21:13
i szybko się nie dowiemy bo o to chodzi obiecywać cały czas obiecywać i jak widać do działa a w sumie chyba lepiej żeby cały czas obiecywali niż zaczęli robić to co obiecują
jak w sekcie / 31.2.70.* / 2015-11-18 20:37
entuzjaści pisu dalej wam płacą za komentarze? ile dają na flaszkę czy co łaska? bo żeby ktoś za darmo takie głupoty pisał to aż żal bierze... bo albo trzeba być ciemny jak tabaka w rogu i kompletnie na niczym sie nie znać albo opłacony albo po prostu ślepy i głupi otumaniony ideologią prezesa w końcu w sektach też działają podobne mechanizmy.
jano275 / 83.230.46.* / 2015-11-18 20:35
Peowskie cwaniaki sracie w gacie ale wasze skomlenie i ujadanie miło słuchać.PO - szczekajcie sobie nieudaczniki i skorumpowane złodzieje puki jeszcze chodzicie wolni.
sam jesteś nieudacznik / 31.2.70.* / 2015-11-18 20:53
kto skomle kto nieudacznik? kto się boi i czego? popierałam PO i nadal popieram a pisu nigdy i nie nazywaj mnie nieudacznikiem mam pracę dom i pieniądze teraz leże na kanapie oglądam tvn i popijam drogie wino a na przekąskę ośmiorniczkę zajadam i co mi ty i ten twój pis zrobi wielkie g.... A ty siedzisz i liczysz na 500 zł na dziecko jak kicham na te ich jałmużnę, 500 zł to ja na jedną parę butów dla swojego dziecka wydaję i co mi zrobisz? nic bo pracuje uczciwie na etacie a że dobrze płaca to co? zbrodnia? nie dociera do twojego ograniczonego umysłu że można pójść do pracy i zarobić 8000 zł i nie trzeba kraść!!!! wystarczy byc dobrze wykształconym znać języki obce i można uwierz można żyć uczciwie i dostatnio:) pozdrawiam cie gorąco ja bogata i nie przestraszona tylko po prostu nie poddana wielkiego Jarosława ja się pisu nie boje mnie po prostu stać na to by mieć własne zdanie i poglądy
w.p. / 31.61.141.* / 2015-11-18 20:41

Peowskie cwaniaki sracie w gacie ale wasze skomlenie i ujadanie miło słuchać.PO - szczekajcie sobie nieudaczniki i skorumpowane złodzieje puki jeszcze chodzicie wolni.

Prymityw
Mica / 185.29.85.* / 2015-11-18 20:31
Jeśli expose pani premier spełni się co najmniej w 50% to będziemy krajem mlekiem i miodem płynącym.
telewidz polski / 83.31.124.* / 2015-11-18 20:28

Expose Beaty Szydło nie wywołało entuzjazmu u ekonomistów. W swoich opiniach punktują oni brak pokrycia dla bilion

wiadomo z góry,ze nie należy oczekiwac akceptacji ze strony takich *ekonomistów* jakich zaprasza do studia TVN czy Polsat a nawet TVP INFO(ale do czasu zmian w telewizji publicznej-zostanie odebrana PO i SLD!!).Czas antyPISowskiej propagandy POwskiej sitwy w mediach publicznych juz sie skończył a *dziennikarze* pokroju Lisa czy Kraśki nie znajda juz miejsca w telewizji publicznej!!
tu jest tak jak ma być i ma być tak jak jest / 31.2.70.* / 2015-11-18 20:26
myślę że wiele z tego co mówią nie zrobią nawet jak wprowadzą jakieś zmiany w prawie to tak żeby realnie się wiele nie zmieniło głupi tak całkiem nie są nawet w pisie są ludzie wykształceni i potrafiący liczyć. a mnie w zasadzie wszystko jedno mam stałą pracę mąż emerytowany mundurowy jedno dziecko i te 500 do niczego mi nie jest potrzebne jest dom, ogród, samochód i pies wiec będzie dobrze tak jak jest. żal mi tylko tych wyznawców pisu którzy na tak wiele liczyli a tak nie wiele się dla nich zmieni. szkoda tylko że ci ludzie tak nie wiele rozumieją ciągle mówią że teraz będzie normalnie nie umiejąc zdefiniować co dla nich znaczy normalnie.
kaszup / 83.8.9.* / 2015-11-18 20:22
NIe głosowałem na Pis ale należy im się 100 dni szansy - a nóż widelc coś dobrego zrobią, czas pokaże
george435 / 37.248.0.* / 2015-11-18 20:10
Jeśli expose pani premier nie wywołało entuzjazmu ekonomistów, to winna się z tego cieszyć. Entuzjazm głupków - a tak oceniam naszych czołowych ekonomistów - nie jest czymś, co mogłoby cieszyć. Mamy dziejową możliwość ustawienia ekonomistów tam, gdzie ich jedyne użyteczne miejsce: w księgowości, i tylko w księgowości. Skończyć z kretyńskim redukowaniem funkcji Business Planu do
analizy progów rentowności i przepływów pieniężnych. Pora na programowanie rozwoju, gdzie technologowie matematycy mogą być nieporównanie przydatniejsi niż ekonomiści.
W270 / 78.28.6.* / 2015-11-18 20:21
Pewnie, dawać wszystkim. Nareszcie rewolucja listopadowa. Lenin żywy. Jak ekonomia się nie bilansuje to tym gorzej dla niej.
.,.... / 81.190.49.* / 2015-11-18 20:25
Pies ogrodnika też tak uważa. Sam nie zeżre, ale inny nie da.
pik123 / 87.119.45.* / 2015-11-18 20:08
Damy radę! Wierzy w Pis i w Panią Premię Szydło :)
Paj / 88.156.42.* / 2015-11-18 20:08
Czy to dobrze, że dolar będzie po 6,00 złotych, a funt po 8,00 złotych? Przecież do Anglii wyjedzie kolejne dwa miliony młodzieży. Te 500 złotych na dzieco, to tylko dla zamożnych zarabiających powyżej 10 tyś miesięcznie i nieudaczników życiowych szczegółowo określonych przez miasto Łódź. Przecież tu wszystko się zwinie, a gospodarka rozwijać się będzie w tempie 0,001% albo i mniej. W tym kraju ani prawa ważą, ani sprawidliwość nie ma miejsca, a wszystko złotem kupić będzie trzeba- prawda?
Ani1192 / 93.105.179.* / 2015-11-18 20:06
Mam pytanie do ekspertów Lewiatana, którzy w postaci Pani Małgorzaty Starczewskej-Krzysztoszek wyrazili opinię:
"nie padło ani słowo o tym, jak zwiększyć oszczędności - A to jest sprawa absolutnie kluczowa. Bez oszczędności nie ma rozwoju." W jaki to sposób zamrożone środki zalegające na lokatach i kontach mają wpływać na rozwój? Wiadomo, że i tak banki potrafią wygenerować dowolne kwoty kredytów na drodze wtórnej kreacji pieniądza i lewarowania- nie potrzebują do tego naszych długoterminowych lokat a jedynie konta rozrachunkowe.
Krótka lekcja ekonomii / 85.183.198.* / 2015-11-19 09:07
No tak. I dlatego właśnie w szkołach powinno się uczyć ekonomii. Oszczedności w gospodarce są zawsze równoważne inwestycjom. Jeśli nikt nie będzie gromadził oszczędności nie będzie z czego generować kredytów na nowe inwestycje. Tak zbudowana jest gospodarka - jedni oszczędzają, wpłacają środki do banku po to, żeby zarobić np. na lokatach, a inni zaciągają te środki w formie kredytów na realizację inwestycji.
Załóżmy, że chcesz kupić mieszkanie - albo masz swoje środki odkładane całe życie, albo zaciągasz kredyt. Ale żebyć ty mógł zaciągnąć kredyt, to ktoś inny musi wpłacić środki do baku, żeby bank miał czym dysponować. Wszystko rozbija się o oszczędności.
Niedouczeni Ekonomiści Lewiatana kłamią / 88.156.130.* / 2015-11-19 21:05
Niestety niedouczeni nauczyciele ekonomii okłamali Ciebie na lekcjach.Więc sprostuje niedouczonych nauczycieli ekonomii. To nieprawda, że oszczędności materializują się w inwestycjach. Obecnie na kontach firm jest zamrożone 200 miliardów złotych i ich właściciele nie widzą potrzeby ich inwestowania. Kretów nie trzeba generować z oszczędności tylko ze zwykłych ROR-ów i rozrachunkowych kont firmowych. Te same pieniądze w bankach mogą być wielokrotnie pożyczane (lewarowane) nie potrzeba do tego żadnych długoterminowych lokat. Oczywiście że inwestycje są potrzebne ale wcale do tworzenia kredytów niepotrzebne są lokaty. Obecnie często dochodzi do przeinwestowania ponieważ brakuje konsumpcji a środki na inwestycje są wystarczające.
bez konkretów / 31.2.70.* / 2015-11-18 20:05
nie mówią konkretów bo ich nie mają dalej obietnice pod publiczkę bo ich elektorat na ekonomii się nie zna i żaden ekspert ich nie przekona bo prawdę mówi tylko wielki Jarosław i rydzyk i koniec kropka, a wykształcony doświadczony ekonomista który zna mechanizmy rynkowe i krytykuje to złodziej i wróg cudownego rządu Kaczyńskiego oj wróć oficjalnie to przecież rząd Pani Szydło ale po dzisiejszym wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego jakoś trudno się oprzeć.....
george1068 / 37.248.0.* / 2015-11-18 20:03
1. Technologia, nie ekonomia rozpędza świat. 2. Do rozwoju potrzebne jest myślenie konstrukcyjne (inżynierskie), gdy właściwe ekonomistom, bilansowe i - niezwykle rzadko - symulacyjne - zawsze prowadzi do hamowania gospodarki. 3. Spośród działów ekonomii, do programowania i realizowania rozwoju przydatna jest głównie zwyczajnie rozumiana księgowość. 4. Moda na kompetencje ekonomiczne wyszła ze zwodniczego paradygmatu zysku i , jak się już w Polsce okazało, posłużyła bogaceniu się jednostek poprzez operacje finansowe, zostawiając w tyle społeczeństwo jako całość.
5. Pamiętam, że w mojej młodości na studia ekonomiczne szedł odpad licealny, gdy młodzież najzdolniejsza w kierunku politechnik, medycyny i prawa.. Gdy wprowadzono idiotyczną modę na masowe kształcenie zarządzania, proporcje te jeszcze się pogłębiły. WNIOSEK: Premier niechaj szuka doradców głównie po stronie technologów; jeśli tak nie postąpi, jej partia ugrzęźnie w tej samej niemocy, z której nie umie się już wygrzebać Platforma. Skończmy z tworzeniem sztucznych autorytetów ekonomicznych w rodzaju Balcerowiczów, Petrów i podobnych - po tej stronie nie jest po prostu możliwe być kompetentnym programistą rozwoju.
nowoczesny.pl / 93.105.179.* / 2015-11-18 20:23
Dokładnie - współcześni ekonomiści to jedynie rachmistrzowie i księgowi- potrafiący jedynie zliczać słupki w Excelu. Nie rozumieją skąd biorą się długi i co to jest wydajność, moce produkcyjne nowoczesnej gospodarki. Im tylko słupki muszą się zgadzać a ludzie muszą żyć w biedzie bo tak to wynika ze słupków i wolnego świętego rynku. Każdy średnio rozgarnięty i tupeciarski Petru może stać się takim ekonomistą.
taki nowoczesny? / 31.2.70.* / 2015-11-18 21:26
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ryszard_Petru jeśli Petru jest średnio rozgarnięty to ktoś tak inteligentny i wykształcony jak ty po ukończeniu renomowanej uczelni już od dawna zapewne zajmuje bardziej prominentne stanowiska niż taki byle Petru. Pochwalisz się swoimi osiągnięciami w dziedzinie ekonomii i wykształceniem?
dziwny punkt widzenia / 31.2.70.* / 2015-11-18 20:13
dla ciebie Balcerowicz sztuczny autorytet dla świata autentyczny ale jak ktoś rozumie tak też i napisze nie myl proszę kierunku studiów typu zarządzanie i marketing z ekonomią to po 1 po 2 nie sądzę żeby np inżynier budownictwa był właściwym specjalistą w kwestiach finansowych państwa ale chyba pis idzie twoim tokiem myślenia i zupełnie nie słucha ludzi którzy znają się na finansach i ekonomii a swoje wyliczenia biorą z kosmosu albo raczej opierają sie na mądrości ojca rydzyka w końcu jemu się udało zbudować imperium okradając naiwnych ludzi i to legalnie może pis to samo zrobi z obywatelami.
mati551 / 85.221.193.* / 2015-11-18 20:08
jesteś idiotą do kwadratu...bez ekonomi nie ma państwa kretynie!
co skończyłeś za szkołe politologie?czy jesteś po ogólnokształcocym?liceum dodam...ekonomia to był podstawowy warunek istnienia państwa...i to od dawna...
luśka / 89.71.99.* / 2015-11-18 20:01
oglądałam transmisje z sejmu. expose pisane pod publiczke i raczej przerost ambicji nad możliwościami , ale zauważyłam coś grożnego .. te ciągłe brawa - to nie teatr i nie koncert życzeń żeby żeby tak klakierować !! opamiętajcie sie posłowie bo się ośmieszacie tym biciem braw - To jest sejm a nie scena !! i dlaczego kaczyńskich nazywa sie profesorami nie dodając z czego mają profesurę. zaraz poszukam w necie hi hi hi { dodam że ja WIEM !! }
Poseł / 46.235.127.* / 2015-11-18 20:06
My bijemy brawo wszędzie, nawet jak samolot wyląduje :).

Najnowsze wpisy