Forum Forum prawneCywilne

facebook a konkursy

facebook a konkursy

ahonen / 2013-03-20 12:11
czy tworzenie na facebooku konkursów zwiazanych z lajkowaniem zdjec i udostepnianiem ich w celu wygrania jakiegos gadzetu badz nagrody jest legalne? Czy takie konkursy sa zabronione. Co mi grozi za zlamanie takiego prawa jesli nie sa legalne?
Wyświetlaj:
enkas / 2013-06-25 13:18
Najważniejszą sprawą o której powinieneś wiedzieć jest fakt, że konkurs organizowany na łamach jakiegokolwiek serwisu, powinien spełniać nie tylko zasady wymienione w regulaminie, ale także wymogi prawa obowiązującego w danym kraju. W Polsce zostały one ujęte w ustawie z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. Nr 201, poz. 1540, z późn. zm.). Ustawa mówi jednoznacznie, że w przypadku gier losowych, nawet takich w których wygrana jest symboliczna, należy zdobyć odpowiednie dokumenty zezwalające na taką działalność. Cała procedura kosztuje kilka tysięcy złotych, a przejście przez nią jest koniczne aby taka akcja marketingowa była legalna.
ostrys / 2013-03-20 14:17
wszystko jest opisane dokladnie w regulaminie facebooka i korzstania z neigo. tam masz dokladnie napisane jakie konkursy mozna robic i przy uzyciu jakich narzedzi.
aligatoreks / 2013-03-27 10:01
tak jak wspomniales, po przeczytaniu regulaminu bedziesz dokladnie wiedzial co mozesz a czego nie i przy uzyciu jakich narzedzi mozesz przeprowadzac dane konkursy
gruby_benek / 2013-03-26 09:49
dokladnie, to wszystko jest w regulaminie wiec niema co tutaj przytaczac konkretnych paragrafow, zasiadz wieczorem z regulaminiem i przeczytaj :)
Misiek 01 / 2013-03-20 14:25
Szczerz ja jeszce nie spotkałem się z taką sytuacją żeby Facebook do czegoś się przyczepił, rzecz jasna chdozi mi o konkirsy... więc wydaje mi sie że śmiało można skorzystać z takiej opcji na facebooku...
znawca_tematu / 2013-03-20 14:28
przyczepia sie oj przyczepia :) nie jest to legalne imoze zablokowac profil (to sie glownie tyczy fanpage ktore pozyskuja klikniecia poprzez walsnie takei nieregulaminowe konkursy)
jasiek21 / 2013-03-21 12:49
ja mialem dwutkronie zablokowwane profile facebookowe za organizowanie nielegalne i nie regulaminowe konkursy na facebooku. Nie tylko konkursy ale rozniwez akcje nie zawarte w regulamienie i nie spelniajace jego wytycznych

Najnowsze wpisy