Forum Forum dla firmKsięgowość

Faktura, Zwrot paczki.

Faktura, Zwrot paczki.

Adamme / 95.40.145.* / 2011-12-11 14:00
Witam serdecznie.
Niedawno otworzyłem firme która opiera się na telemarketingu.
Głównym fundamentem mego biznesu jest wysyłanie przesyłek poprzez firme kurierską, co można wywnioskować z samego telemarketingu.
Jednakże nurtują mnie dwie sprawy

1. Zakupiłem druczki samokopiujące które pozwolą mi na wystawienie dowodu zakupu mego produktu ponieważ nie posiadam kasy fiskalnej.
Nie jestem płatnikiem vat - Więc nie jestem w stanie wystawiać faktur. Jednakże ostatnio mój znajomy wspomniał mi o fakturach uproszczonych w których
nie trzeba zawrzeć vatu(można napisać vat 0% lub coś podobnego) co mi by bardzo pasowało, jednakże czy to jest możliwe aby wystawiać faktury bez vatu ?
Nie chodzi mi o samą uprzejmość z mej strony tylko o kwestie prawne. Czy mogę mówić klientowi iż wydam Mu fakture jeśli
nie będzie na Niej vatu ? Jeśli tak to w jaki sposób ?

2.Druga sprawa odnosi się do informacji w których ewentualnie klient mógłby zwrócić przesyłkę.
Czy wystarczy adres mojej firmy który jest zawarty na pięczątce lub ewentualnie numer telefonu ?
Czy musi być specjalnie sformułowana informacja która będzie mówiła o krokach jakie klient ma podjąć jeśli chciałby
zwrócić towar ?
Znów przypominam iż nie chodzi o forme uprzejmości z mojej strony lecz jedynie o kwestie prawne.

Proszę o szczegółowe odpowiedzi na me pytania.

Dziękuję za poświęcenie czasu.

Najnowsze wpisy