Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Falowanie i spadanie

Falowanie i spadanie

Money.pl / 2007-08-28 17:36
Komentarze do wiadomości: Falowanie i spadanie.
Wyświetlaj:
marlowe / 2007-08-28 17:56 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Wymyśliłem, że Ci wszyscy ludzie sprzedali akcje ponaru spółce Ponar Corporate Center. Teraz poczekamy na info, że PCC wymieniła je na akcje Relpolu i z głowy. W zasadzie to można już Ponar dokupować, jeśli tak wygląda sytuacja. Ale sam muszę przyznać, że to trochę naciagana teoria.
jarekon / 2007-08-28 17:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
[O ile indeks WIG20 stracił dziś 1,5 proc. zaś WIG 1,04 proc., to mniejsze indeksy zanotowały mniejsze straty. mWIG40 spadł o 0,1 proc., zaś sWIG80 stracił 0,7 proc. W dodatku oba były bardzo wyciągane w końcówce notowań, czego nie da się powiedzieć o WIG20. Nie można uciec przed refleksją, że ceny małych i średnich spółek zbliżyły się do wartości po jakich chętnie będą skupowane przez TFI.
/cytat]
nie bylbym taki przekonany... TFI łatwiej kontrolują małe spólki bo potrzebują mniejszego kapitału..... wg mnie wyciagają indeksy aby nie wystraszyć włascicieli jednostek funduszy. window dressing itd......................
czy im sie uda?? czy wystarczy kapitału?? to słowo chętnie to moim zdaniem nadużycie.....
up / 2007-08-28 17:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
sytuacji na rynku subprime w danym regionie.
przesuwamy znacznik nad stan na mapce i juz wiemy wszystko.
najgorsza sytuacja jest w Kalifornii,gdzie ten obszar to az 25 % calego rynku.

http://tinyurl.com/yuelsg
jarekon / 2007-08-28 17:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie ma alaski:)) a tak przeciez złoto:))

PS: znikam, do zoba po 22.00
warren buffet / 2007-08-28 17:51 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
moim zdaniem, w USA dopiero wypadną trupy z szafy po ostatnich harcach FEDu. Ale każdy moze sie mylić. Przezorny - ubezpieczony.
leih. / 212.76.37.* / 2007-08-28 18:51
oczywiscie ze wypadną, juz wypadają, to była piekna fala odbicia na podpuche, prawie sam sie dałem nabrać.... , a teraz zacznie się zjazd i zatrzymamy się w pazdzierniku na 11 000 pkt - kto nie wierzy, niech da reke pod topór, ide o zakład ze mam rację :)))
up / 2007-08-28 17:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
sa w pulapce;jak nie obniza stop zeby ratowac,to polecimy.Jak podniosa,zeby walczyc z inflacja,to doloza gwozdz do trumny.Jak zostawia bez zmian,to wyczerpie sie efekt ostatniej obnizki.
Jednakbyc moze,trzeba bylo pozwolic,zeby rynek sam usunal czesc bankow,byloby gwaltownie ale krotko.
Ale ida wybory i raczej beda ratowac.
warren buffet / 2007-08-28 17:58 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a po wyborach ?? co za roznica czy spadnie teraz czy za rok... no ale ja sie nie znam. tak są w pułapce, ale sami sobie pulapke nakrecili. amerykanie zyja na kredyt od dziecinstwa.... no to co jakis okres musza poniesc konsekwencje...
up / 2007-08-28 18:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
akurat dla mnie duza.Rodzina nie sluchala /co prawda rzadko sie widujemy/ i na poczatku czerwca wplacili do BPH D. Fundusz mial ostatnio 5 sesji na + i sporo odrobil,ale i tak sa rodzina ma jeszcze - 13 %,wiec musi pojsc do gory ok.14-u,zeby chociaz wyszli na zero.
Mysle,ze Bush i jego ekipa stana na glowie.Opuszczaja go zaufani ludzie,a jesli kraj wpadnie w kryzys,wtedy prawie na pewno rozlicza go za Irak.
leih. / 212.76.37.* / 2007-08-28 18:55
najgorsze co moze zrobic teraz FED , to onizyc stopy - jesli nie obnizą, po roku bedzie znowu hossa, moze po 1,5. Jesli obnizą, przedłuza agonie o 3 miesiace i tyle. Rynek amerykanski jest w mega problemach, ceny spadaja na leb na szyje i NIC nie jest w stanie wywindowac w gore ceny domow (oprocz naturalnego popytu na nizszym poziomie cenowym) Stopy obniza się pzy BESSIE, a nie przy hossie. W hossie sie je podnosi, zeby hamowac inflacje i nadmierny popyt (czyli inflacje wtórnie, bo kolo sie zamyka) Rozpoczynamy besse, i koniec, trzeba sie z tym pogodzic. Powoli, ale ta machina sie stacza, nie da sie tak wyjsc na prosta, po tym jak TRYLIONY dolarów sa zaangazowane w udupionych subprime, banki panikuja bo po prostu nie mają kasy a czesc nawet nie potrafi wycenic wlasnych aktywow!!! Dodatkowo - jeszcze NIE zaczełą sie paniczne skupowanie jena zeby oddac go do Japonii jak zwinie się carry trade masowe - przyklad tego mielismy 16 seirpnia, gdize giełdy po prostu runeły!! Wtedy jen/usd przebił 115 $, a to w sumie jeszcze i tak niewiele. Zobaczysz co sie bedzie działo w ciagu tych 3 miesiacy - kiszonka, zjazd, kiszonka, zjazd, za pol roku sie wyklaruje.
anonim_03 / 2007-08-28 18:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie ma co geopolityki do własnych błędów mieszać.
warren buffet / 2007-08-28 18:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ano niech sie wiedzie Tobie i Twojej rodzinie, i wszystkim polakom i mi tez.... ale rynek jest jak ocean - to finansowy gigant o zerowej pamieci.... wrzucisz głaz i zaraz po nim ślad minie.... a my jestesmy tylko żwirkiem... pyłkiem
up / 2007-08-28 18:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
wiem Warren,wiem,a najbardziej o 3-j nad ranem,gdy nie spie i jest ciemno

kismet,co ma byc to bedzie
samuraj jack / 2007-08-28 17:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Byłoby bardzo ciekawe poznać daty raportów kwartalnych instytucji finansowych z USA...
anonim_03 / 2007-08-28 17:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
polecam finance.google.com
wprowadziełem swoje spółki do portfolio i podaje mi między innymi daty raportów kwartalnych.
samuraj jack / 2007-08-28 17:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
dzieki
warren buffet / 2007-08-28 17:57 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
czytalismy nawet dzis - maklerzy obawiają sie bardzo słabych...
samuraj jack / 2007-08-28 17:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
:)
Warren - czytaliśmy to razem...
nie chodzi mi o to, jakie one będą, tylko kiedy się ukażą
tak tak mówi się sprzedawaj dobrą wiadomość
tak można powiedzieć, kupuj złą informację...
jarekon / 2007-08-28 17:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
na znak protestu - koniec z winem kalifornijskim!!!
choc przyznam ze dobre jest :P
up / 2007-08-28 17:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dobre i coraz lepsze,ale lepsze z Chile i Argentyny,mozesz smialo bojkotowac Amerykancow.
up / 2007-08-28 17:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Gdyby nie słaba końcówka dzisiejszych notowań, m

slaba??? dla sredniakow bardzo dobra,mocny podskok w gore na zamknieciu
Ajwen / 2007-08-28 17:42 / portfel / Bywalec forum
Witam,
Co sądzicie o spółce BACA ? C/Z 8,23...C/WK 2,11..dywidenda ostatnio 4 euro, wygląda na solidną.
Jeśli ktoś wie coś więcej to proszę o jakieś info.
warren buffet / 2007-08-28 17:36 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wyzerowałem dzis PPWK, Orła i Elkopa. PPWK niestety strata, ale cóż. Wroce do nich nawet po cenach z leksza większych. Niejasne myśli mam. Niech sie uspokoi ryneczek. Za szybko, za mocno - a impet słabnie widać.

Skład mojego portfela:

* Nfi Octava PDA
* Nfi Zachodni
* Sanwil
* Stalexport ( long )


* Fon PP (nienotowane)
* Pc Guard PP (nienotowane)
* Bytom PP (nienotowane)


pozdro for all
ts / 2007-08-28 18:07 / "Trial na giełdzie"
z zachem czekasz do pp?
warren buffet / 2007-08-28 18:18 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
pewnie
ts / 2007-08-28 18:43 / "Trial na giełdzie"
znaczy się konsekwentnie
4 5 6 7 8 9
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy