Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Farmy wiatrowe PEP otrzymają dofinansowanie

Farmy wiatrowe PEP otrzymają dofinansowanie

Money.pl / 2010-08-25 08:36
Komentarze do wiadomości: Farmy wiatrowe PEP otrzymają dofinansowanie.
Wyświetlaj:
dr. blumental / 83.26.236.* / 2010-08-26 07:56
ale infantylne towarzystwo... a przeciez wystarczy wprowadzic obowiazkowa eutanazje wszystkich przechodzacych na emeryture, bezrobotnych, i marudnych singli, dzieci ktorych leczenie przekracza mozliwosci finansowe rodzicow (bo przeciez ja na to placic nie bede) zus stanalby na nogi a swiat stalby sie lepszy, piekniejszy... byl juz taki ktory probowal to zrobic, ale moze dopiero warrenowi sie poszczesci
bebe / 2010-08-26 01:45 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
było milo.....mimo przykrego tematu.....;-)
a jednak /?/ ....siedzi w nas.../!./....- a reszta milczy...czyta....słucha...- albooo...- dopiero teraz zaczyna widzieć ...albooo.. ich ignorancja, arogancja...niewiedza...........- echhh...- nie dajmy się...;-))))
Pa..
Pooh / 2010-08-26 02:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Z całym szacunkiem do Ciebie i Warrena...
To tylko wycinek rzeczywistości.
A sposób jej przedstawienia przez Łukasza - bardzo wybiórczy.
Pzdr.Q
bebe / 2010-08-26 02:28 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

0
2010-08-26 02:19:59 | Pooh [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy? ]
Z całym szacunkiem do Ciebie i Warrena...
To tylko wycinek rzeczywistości.
A sposób jej przedstawienia przez Łukasza - bardzo wybiórczy.
Pzdr.Q

owszm...
owszem Pooh,,,..;-)
jednak.."wycinek"...- jak każdy...-ma ZACZYN.....;-))
pozdr.
warren buffet / 2010-08-26 01:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
rano zajrze, dobranoc
JB / 82.210.148.* / 2010-08-26 01:36
dobranoc
Fajnie się tu dziś rozmawiało.
ebo / 188.147.131.* / 2010-08-26 01:02
Kurcze, już 1.00 godzina , a ja jutro rano mam szkolenie, chyba będę przysypiała,

Dobrej nocy życzę Wszystkim i do jutra :))
warren buffet / 2010-08-26 01:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Zegar-dlugu-pulicznego-czas-plynie-dlug-rosnie-2194900.html

poczytajcie sobie
brydzia_bankrut_ / 2010-08-26 01:39 / -
Czesc pomiocie b r y d z i o w y

wiesz... jak na ciebvie patrze, to mi sie zal ciebie robi
takiego mlodego miota ktorego rynek wyyjjeejjbal
kupowales jednostki jak spadalo i bylo git
jak rosnie to ci oddjjjeebabblo
ale ok, kazdemu sie zdarza
dopoki bedziesz pisal, ze jest p rz e j*****, dopoty znamy kierunek

generalnie zygac mi sie chce - ALE ZE SMIECHU - jak cie widze

ktos musi byc rypany w duupppsko by k tos zarabiac mogl
nie warren ?

sluchaj dupku, jak chcez wiedziec - to teraz sie odbywa twoja dłuuuuuga warrenowska
jak bedziesz sie tylko przygladal i marszczyl pingwina to znow nic nie zarobisz przez kolejne kilka lat
wiec wez zimny prysznic i nie płacz jak d. u p a konia bo przestajesz juz byc smieszny
WEZ SIE W GARSC
głąbie
warren buffet / 2010-08-26 01:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
od pol roku nie zaglądam na gielde i nie mam papierów, nikt mnie jakos nie wyruchał i dobrze mi z tym. mowie o rządzie, podatkach i systemie.

a ty o ruchaniu, cenach akcji .... czyli własną miarą mierzysz.... zal cie mi ?

a mi cie nie :)

dobranoc :)) ciebie rucha VAT i sie cieszysz
brydzia_bankrut_ / 2010-08-26 02:14 / -
łał, mnie r ucha VAT :))))))))


haha,
hahahahah
hahahhahahahhaha

ku r wa , warren, czy ty faktycznie masz 30 lat ? czy jeszce nie ?

czubku, gielda sie karmi takimi jak ty
daj mi swojego maila, z checia cie schlostam za pare miesiecy
tylko poczekaj, niech sie wszyscy wykrwawia i pojedziemy dalej
oczywiscie bez ciebie

i bez tych co do dzi PI E R D OL A o drugiej nodze kryzysu

czy to sobie wyobrazasz ze to spa dnie bo tak wiekszosc chce ?

naczytales sie ksiazek, ale zycie i ry nek cie weryfikuje c odziennie

i sam codziennie dochodzisz do tego, ze jestes w cz ar jnej duu p ie

i nie wiesz kiedy z niej w yjdziesz - czy kiedykolwiek. ci sie uda

polewa mam z was od poltora roku
nie martw sie, bede piał przez kolejne lata !!!
warren buffet / 2010-08-26 01:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Zegar długu w Ameryce liczy sobie już ponad 20 lat - powstał w roku 1989, a wówczas dług Amerykanów wynosił 2,7 biliona dolarów. W dwudziestoletniej historii zegar raz, w roku 2000, został zasłonięty, ponieważ dług publiczny przestał rosnąć, a zaczął maleć. Ponownie odsłonięto go w 2002. Za to w październiku 2008 roku na zegarze... zabrakło cyfr, ponieważ amerykański dług przekroczył próg 10 bilionów dolarów.
JB / 82.210.148.* / 2010-08-26 01:15
Sama prawda. Tyle, że oni mogą sobie na to pozwolić a my niebardzo. Dekada Gierka doprowadziłą PRL do bankructwa. Jaruzelski nie wprowadził stanu wojennego bo miał wredną naturę, to było następstwo niewypłacalności kraju.

Swojądrogą ciekawy jestem najbliższej przyszłości w Japonii. Po 20 latach stymulacji i stagnacji kraj jest zadłużony na 200% rocznego PKB i niezbyt jest w stanie zadlużać się bardziej. Starsza generacja, która była pracowita i budowała potęga kraju, odchodzi na emeryturę i chce zrealizować swoje fundusze emerytalne, które sa u nich oparte głównie na rządowych obligacjach. Młode pokolenie chce siębawić a nie budować potęgę, zwłaszcze jak widzi co siędzieje przez ostatnie 20 lat. wyborcy oczekują od premiera kolejnych planów stymulacyjnych, na które nie ma już pieniędzy. Wszelkie próby cięć grożą brakiem poparcia dla rządu i jego upadkiem. a budżet trzeba zamknąc do końca miesiąca.

Nikkei jest na półtorarocznym minimum i nadal spada. Jak będzie krach to na koniec roku a rownocześnie dekady może być 3 dekady na minusie. A USA i UE chcą podążać ich śladem...
warren buffet / 2010-08-26 01:24 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dobry post.

w japoni wida na każdym kroku zmęczonego japońca. to w restauracji przysypia, to w metrze.... ale nowe pokolenie jest inne. a niby czemu ma byc takie samo ? jak widzi ze 20 lat mają cofke, to po co sie starać ?

chiny tez dostaną po dupie w odpowiednim czasie za swoje tygrysie zapędy... osiedla nowo wybudowane maja tak jak u nas - puste
JB / 82.210.148.* / 2010-08-26 01:31
Tyle, że Chiny nie są zadłużone i mogą sobie inwestować w rozwój własnej infrastruktury, tak jak w USA w latach 30 ubiegłego wieku. do tego ich młode pokolenie chce sierozwijać i jest gotowe ciężko pracować, zaś rząd inwestuje w rozwuj nauki i badań. teraz przed nimi dekada transformacji z producenta taniego badziewia w producenta dobrych towarów za rozsądną cenę, tak jak kiedyś było w Japonii a pźniej w Koreii.
Też czytalem, że przeinwestowali w budownictwie i pewnie będa z tego powodu mieli korektę. ale ta korekta w dłuższym terminie im niezaszkodzi.
warren buffet / 2010-08-26 01:34 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tu masz wiele racji.... chiny maja gotówke i mase inwestycji... społeczeństwo dojrzewa do innego zycia i niebawem nie bedzie taniego badziewia z chin - od małych rączek...

gospodarki UE już drąża
warren buffet / 2010-08-26 00:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu

0
2010-08-26 00:40:53 | 188.147.142.* | ebo
Mój ojciec pracował na zmiany razem z mamą a jednak miałam
szczęśliwe dzieciństwo, nikt nie powiedział że będzie łatwo
i że dziecko będzie szczęśliwsze jeśli jego mama ( lub tata
) nie będą pracowali tylko zajmowali się jego wychowaniem.
Dobro dziecka nie polega tylko na tym aby przez większość
czasu być przy nim , ale mogę się mylić...
warren buffet / 2010-08-26 00:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wcieło mi pół kartki A4 wypocin,

pas
ebo / 188.147.140.* / 2010-08-26 00:56
To chociaż małe streszczenie :)
warren buffet / 2010-08-26 00:59 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie mam sił. stworze niebawem pewne opowiadanie, nie dluższe jak 40-60 linijek. wkleje na forum i zapytam o odczucia.
warren buffet / 2010-08-26 00:39 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Ebo - przepraszam, ale dopiero zauwazylem ze jestes kobieta.. a tam nizej napisalem kolego.....

uszanowanie..
ebo / 188.147.140.* / 2010-08-26 00:53
Nie ma sprawy, dla mnie to nie było obraźliwe , pozdrawiam :))
ebo / 188.147.140.* / 2010-08-26 00:53
Nie ma sprawy, dla mnie to nie było obrażliwe, pozdrawiam :))
warren buffet / 2010-08-26 00:32 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu

2010-08-26 00:21:48 | bebe [ Forumowicz z doświadczeniem ]


za dużo ich dostają.../podatki../...i lekko
wydają....trwoniąc niekiedy na wydumane
wydatki...;-((((.../????.../...- i na pewno..?
jakby każdy zarabiający dysponowal swoimi
pieniędzmi w większej ilości../bo z mniejszymi
obciążeniami podatkowymi... i okolopodatkowymi...i
bzdurnymi, zagmatwanymi , nieskorelowanymi
przepisami,.. to by to umial
zagospodarować...aleee...zarzadzanie innymi, nie
swoimi w imię wladztwa..- idzie
leekkko...beeeeznamiętnie...i
warren buffet / 2010-08-26 00:32 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
są przeciwnicy zniesienia podatków emerytalnych, bzdurnych rentowych itp ze co by sie stało,

jakby heniek mial w dupie przez cale zycie i nie odkładał. co bysmy z takim obywatelem zrobili.

odpowiadam: NIC. zdychaj, skoro przez 40 lat nie potrafiles zaoszczędzić choć marnych pieniędzy.

niedzwiedz robi na zimie tłuszcz. inne zwierzęta akumulują np orzech itp. skoro człowiek, 100000x mądrzejszy od wiewiórki czy niedzwiedzia nie potrafi o siebie zadbać - giń.

co by bylo jakby ktos sie nie ubezpieczyl a złamał noge. i dostał np ze szpitala 5000 zł rachunek.

proste, albo płacisz, albo więzienie, w ktorym spłacisz siebie, dług i jeszcze masz dać zarobić spoleczeństwu. proste.

socjalizm wcale nie został obalony....
bebe / 2010-08-26 00:55 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
socjalizm w NASZYM 50-letnim wykonaniu...z zaszłościami..- przede wszysykim biurokratycznymi....- przez tam zatrudnionych i pociotkach..;-(..- nie zostal zmodyfikowany...- na miarę wejscia od ok. 20 lat w sfere kapitalizmu...aleee...kapitalizm ma się mieć z ludzką twarza...- i bynajmniej nie tylko dla bezradnych.../?/...ale też dla próbujących coś CZYNIĆ ze swoim potencjalem, myslą..ideą...- badź TWORZENIEM....- ktore, jak do tej pory najpierw upadało z racji idiotycznych przepisow, z racji rajow podatkowych dla OBCYCH KAPITALOWO.../czyli KONKURENCJA.. ?/...Ii "znakomitych" urzędasów"nie rozumiejacych w większości...- KTO IM placi...;-)((( /podatki../
nie wypuszczaj mnie warrenku..- bom goraca krew...;-(...na swym grzbiecie przerabiała TE przeobrażenia...tak przepisow, tak uswiadamiania się poszczególnych urzędasów../!/...na własnej skórze....a co najgorsze...-DALEJ MAM NIEPEWNOŚĆ...a mój czas wiekowy płyyyynnnieee...;-(((...a obawa ma - to , że za to com czynila..pracowała...przerabiała...douczała....- aż w koncu poświęcała wierząc dla Kogo...- może się TU nad Naszą Wisłą ..- rozsypać...- gorzkie wizje zaczynam mieć..;-(
a mamy wszak wielką możliwość w świecie BYĆ NORMALNYMI...;-)
tylko...................
pozdrawiam serdecznie warrenku.....i ciesze się, że Cię widze...;-)))
warren buffet / 2010-08-26 01:07 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
pozdrawiam Cie rowniez.

ja nie jestem buntownikiem co wszystko chce przewracac bo cos trzeba przewracac.

ja tylko chce normalnosci. chce zeby ludzie majac 25 lat bez problemow sie pobrali, zaraz owocem ich milosci byla gromadka pociech. zeby nikt nie zastawiał pułapek kredytowych na krzywdzie ludzkiej.....

czymze sie różni powodzian co stracil majątek od tego co wzial kredyt na 40 lat.... niczym... ten i ten są bankrutami. gorzej. ten co ma kredyt ma siwe wlosy i dzien w dzien, noc w noc sie modli o prace. tamten nawet moze spac nad rzeka, ktos mu ręke poda.

nie okradajmy spoleczenstwa z marzen, normalnosci i godnosci. to nam zapewnia konstytucja. nalezy sie temu systemowi bezwzglednie sprzeciwic. inaczej bedziemy jak te wyeksplatowane roboty... bez uczuc, potomków i marzen..
JB / 82.210.148.* / 2010-08-26 00:38
dokładnie
Aczkolwiek uważam, że powinno być pewne minimalne obowiązkowe ubezpieczenie, dające jakieśtam minimum świadczeń, pozwalających przewegetować. A raszta to już w zależności od uznania im kto lepiej gospodaruje tym więcej będzie miał na emeryturze.
warren buffet / 2010-08-26 00:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dokladnie tak !

zwłaszcza, ze mam do przepracowania jakies 45 lat i na bank wiem juz teraz ze zusu nie bedzie.

to każda moja wypłata to jest wyrzucanie pieniedzy w bloto. wiecej zysku bym mial zatrudniajac sie na czarno. takie mamy panstwo.

dajcie moje BRUTTO jako NETTO !
warren buffet / 2010-08-26 00:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu

0
2010-08-25 22:32:33 | 94.75.121.* | szymon nielogo

sa kraje ze trzeba pracowac 2 dni na puszke redbulla...


nie za to umierali moi\twoi dziadkowie, o nie !
bebe / 2010-08-26 01:05 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

0
2010-08-26 00:23:12 | warren buffet [ Portfel ] [ Ł_UGG_asz ]
Re: Farmy wiatrowe PEP otrzymają dofinansowanie [0]

0
2010-08-25 22:32:33 | 94.75.121.* | szymon nielogo

sa kraje ze trzeba pracowac 2 dni na puszke redbulla...

---------------------------------------------------------------------------------
nie za to umierali moi\twoi dziadkowie, o nie !

wiesz .warren...już kiedys nam sie dobrz e Tu pisalo, a teraz napisze... : kocham to co napisłeś..;-)
buziaki...buziaki..buziaki...;-))))
iii...jeszcze raz
nie za to umierali moi\twoi dziadkowie, o nie !
warren buffet / 2010-08-26 00:10 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Prawie 200 tysięcy złotych wydano w Tarnowie na boisko do nowego, wynalezionego przez urzędników sportu - wrzucania piłki do kosza.
W małopolskim Tarnowie powstało boisko do koszykówki, które jest pokryte trawą. Ponieważ na trawie tej dyscypliny uprawiać się nie da, miejscy urzędnicy odpowiedzialni za inwestycję tłumaczą, że nie jest to boisko do koszykówki, ale do "wrzucania piłki do kosza"
warren buffet / 2010-08-26 00:12 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
urzędnicy. nawet boiska nie potrafią dobrze zaprojektować.

w normalnym państwie, robi to prywatna firma. mucha nie siada.

w socjaliźnie, robi to urzędnik, który dupy tłustej od 20 lat nie ruszy, ani nie pomysli czy w kosza sie gra na trawie.

w takim kraju zyjemy. a prywatna firma zrobiła by to boisko za polowe tej sumy.....

zatrudnić dodatkowe 15 000 ludzi do budżetówki,

ABY ZYLO SIE LEPIEJ !
JB / 82.210.148.* / 2010-08-26 00:20
Alez to napewno zrobiła prywatna firma w lewym przetargu wyłoniona i napewno się podzieliła z odpowiedzialnym za zlecenie urzędnikiem.
warren buffet / 2010-08-26 00:24 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zalecam więc zwiekszać co roku aparat państwowy o jakiś miliard złotych :)
warren buffet / 2010-08-26 00:13 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
na to idą podatki

ha ha ha normalnie zielona wyspa
JB / 82.210.148.* / 2010-08-26 00:20
No widzisz. Trawa na boisku jest zielona... a mógłby być piach.
JB / 82.210.148.* / 2010-08-26 00:24
Telewizja radziecka kręci film o dobroci Stalina. Jedno z ujęć; Do Stalina podchodzi małe dziecko i mówi:
- Wujku, daj cukierka.
- Won ty s.....u! - Krzyczy Stalin
W tym momencie kamera kieruje obiektyw na planszę z napisem: A mógł zabić!
warren buffet / 2010-08-26 00:27 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
he he :)

ale widziałem dokument, stalin lubił małe dzieci, ale chyba po to zeby media nagrywały jaki to on dobry nie jest.

pewnie w duchu sobie co innego myslal :)
JB / 82.210.148.* / 2010-08-26 00:29
No nasz rząd terz robi propagandę, że powinniśmy się cieszyć, bo mogłobybyć gorzej.
JB / 82.210.148.* / 2010-08-26 00:11
Niewiem czy smiać się czy płakać. No ale niestety tak to się wydaje wspólne, czyli niczyje, pieniądze.
warren buffet / 2010-08-25 23:36 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zeby sie nie kłócić juz ani nie pisac o polityce wyobraź sobie jedną rzecz

zarabiasz 30% idzie do państwa ( 1\3 wypłaty )
idziesz do sklepu 22% vat ( teraz 23 )
idziesz na stacje - dobicie akcyzą
wkładasz pieniądze do banku - podatek od zysków , ktore są od mojego ciężko zarobionego kapitału, ktory już 10x -krotnie został wcześniej opodatkowany
wygrywasz w totka - na wstepie 10% podatku, potem 10 razy w wacie, akcyzie

pół roku pracujemy, aby zarobić na podatki. to tak, jakby wziąć kredyt na 40 lat i przez 20 lat spłacać same odsetki.

70% pieniędzy, ktore:

zarabiamy, wydajemy, oszczędzamy i Bóg wie co jeszcze robimy - są zabierane. wydawać by sie mogło że przy takim socjalu to polska ocieka tłuszczem a dzieci sie rodzi tyle, że szpitale nie nadążają odbierać porody...

a tutaj fakty:

bezrobocie sie zwieksza
aparat państwowy z roku na rok pochłania kolejne miliardy
rzad zamiast sie wziac za robote to krzyża pilnuje
zus bankrutuje, juz podbierają ofe
dług polski drastycznie rosnie, juz jest ponad 700 mld !!
benzyna niebawem bedzie najdroższa w UE
ludzie ponizej 35 roku zycia nie beda miec emerytury - to jest niewykonalne ( przynajmniej mowie o zusie )

wszystko jest marnotrawione, przejadane zamiast inwestowane.
wyprzedawany jest majątek Polski w momencie, w ktorym wyprzedanie 2-3 lata temu tego samego majątku dałoby 10x wiecej niz teraz....

znajdziecie jakis pozytyw ?
dodge / 2010-08-25 23:52 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
To nie są najwyższe stawki podatków w Europie, ale to nie jest pocieszające, bo gro społeczeństwa i tak z roku na rok przesuwa się do poziomu życia na pograniczu wegetacji i nędzy i tu jest problem wg mnie. Zwróciłeś fajną uwagę Warren - uogólniając sprowadza się to do pytania - Gdzie są k**** nasze pieniądze?!
bebe / 2010-08-26 00:21 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

0
2010-08-25 23:52:07 | dodge [ [JAGA/1920-2010/] ]
To nie są najwyższe stawki podatków w Europie, ale to nie jest pocieszające, bo gro
społeczeństwa i tak z roku na rok przesuwa się do poziomu życia na pograniczu
wegetacji i nędzy i tu jest problem wg mnie. Zwróciłeś fajną uwagę Warren -
uogólniając sprowadza się to do pytania - Gdzie są k**** nasze pieniądze?!

za dużo ich dostają.../podatki../...i lekko wydają....trwoniąc niekiedy na wydumane wydatki...;-((((.../????.../...- i na pewno..?
jakby każdy zarabiający dysponowal swoimi pieniędzmi w większej ilości../bo z mniejszymi obciążeniami podatkowymi... i okolopodatkowymi...i bzdurnymi, zagmatwanymi , nieskorelowanymi przepisami,.. to by to umial zagospodarować...aleee...zarzadzanie innymi, nie swoimi w imię wladztwa..- idzie leekkko...beeeeznamiętnie...i nieeeegospodarnie...;-(..../!!!!../...- to tak dla pierwszej ..- z taśmy ...- refleksji...;-)
z drugiego rzutu..zapytalabym się, czy potencjalny "politykierowicz"..chociaż raz..raz załozyl jakąś firme w tym kraju nad Wisłą...i spotkal się oko w oko z WSZYSTKIMI przepisami dot. egzystowania swej WŁASNEJ FIRMY..????...- no ???..- BEZ UKŁADNEGO KOLESIOSTWA, czy obecnych powiązań rodzinnych...????
choć raz spróbowac się TU...w kraju nad Wisłą....???? SOTE..?
i następne...nie holdowal z poczuciem niższości przed kapitalem zagranicznym, ktoremu daje TAKIE ulgi podatkowe...????...- wręcz raj..????..../przeotwarzania.../
a swojego/czyt. polskiego przedsiębiorce załupie....zadupi...;-(((.....a kysz..
echhh...
ebo / 188.147.149.* / 2010-08-26 00:34
To fakt, to są wszystko teoretycy z dużą pensją co miesiąc i jeszcze większymi bokami
JB / 82.210.148.* / 2010-08-26 00:10
W Szwecji przez lata ludzie byli zadowoleni z wysokich podatków i panstwa opiekuńczego, ale mają już dosyć i chcą to zmienić.
JB / 82.210.148.* / 2010-08-25 23:49
A poparcie dla partii rządzącej rośnie...
warren buffet / 2010-08-25 23:51 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale to samo PIS bedzie robiło.... nic innego nie wymysli.... rozdymało budżet do granic możliwości, bo myslalo ze prosperita bedzie na milion lat
JB / 82.210.148.* / 2010-08-26 00:06
No to fakt. Tyle, że moim zdaniem PO więcej kasy wydaje na lewe kontrakty dla kolesi. PiS też niebyło idealne, ale moim zdaniem jednak trochę uczciwsze.
ale generalnie wszystkie rządy pokoleji były beznadziejne.
ebo / 188.147.144.* / 2010-08-25 23:43
To jest tak jak w budżecie domowym, im masz więcej tym więcej wydajesz i więcej Ci brakuje. Zamiast oszczędzać na czarną godzinę kupujesz nowszy samochó, droższe wczasy, jak bardziej ekskluzywne wczasy to i garderobę musisz zmienić bo jeż nie pasuje, stary telefon też już się przejadł lepiej nowszy model, większe mieszkanie itd. zamaist zysków rosną długi
warren buffet / 2010-08-25 23:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a co powiesz młodym inżynierom, magistrom, ludziom młodym ?

jeszcze 4 lata temu, mieszkanie w punkcie X kosztowało 30 000 zł. dziś 230 000 zł.

4 lata temu pan X zarabiał 1300 zł, dziś 1700 zł ...

dziś żeby młody człowiek kupił to mieszkanie potrzebuje kredytu na dożywocie, gdzie spłaci połowe wiecej ( to nie kredyt 10 000 zł, gdzie 5000 zł dajemy bankowi - pare zer wiecej )

takie młode małżeństwo tyra na 3 etatach. czasem sie nie widują. na dzieci nie ma czasu, pieniedzy, ochoty....

gdzie ten system do qrwy nedzy zmierza ? przeciez bez dzieci ten system nie wyczaruje pieniedzy. dzis wezme ofe, jutro jeszcze komu innemu a potem co, puste obligacje drukowac ?

powtarzam: ten system zakończy sie bardzo boleśnie. kto wie czy juz nie jest za późno.
JB / 82.210.148.* / 2010-08-25 23:58
Dokładnie tak. Ceny mamy na poziomie starej UE, a pensje wzrosły niewiele.

Jatam w sumie nienażekam. mieszkanie mam za spadek po babci, pracę mam niezłą, rodziny nieplanuję. Więc jak będzie tak jak jest to mi wystarczy... ale obawiam się, że będzie gorzej i to znacznie gorzej. Bo puste obligacje to mogą drukować w USA a nie w Polsce.
warren buffet / 2010-08-26 00:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja po babci nic nie mam,a gdyby wiedziała że mam tyle lat co mam i nie mam dziecka to by sie w grobie przewrocila. ona w moim wieku miala pewno z 5-cioro juz...
ebo / 188.147.141.* / 2010-08-26 00:15
Nie chce mi się wierzyć że brak potomka tłumaczysz tylko kwestią finansową
warren buffet / 2010-08-26 00:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
kolego nie mam czasu chwilami nawet iść do wc.... ( nie mylic z pisaniem na forum )

system jest chory. nie chce mojego syna\corki widziec raz na 3 dni, i fundowac mu droge

złobek babcia, babcia złobek, złobek - czasem mama pusci telewizor
JB / 82.210.148.* / 2010-08-26 00:33
Kolega, który ciagle na zonę narzeka, ostatnio mówił, że gdyby nie dziecko to by sprzedał to mieszkanie które parę lat temu kupił na 30letni kredyt i teraz jest jakieś 25% więcej warte niż kredyt, kupił sobie domek na wsi i żył zdaleka od tego chorego systemu, który zawali się wcześniej niż on to mieszkanie spłaci.
ebo / 188.147.150.* / 2010-08-26 00:36
A w czym mu dziecko przeszkadza , może właśnie na tej wsi byłoby zdrowsze i szczęśliwsze
JB / 82.210.148.* / 2010-08-26 00:39
No ale na tej wsi to by na utrzymanie dzieckanie zarobił, a jeszcze zonę ma wymagającą.
ebo / 188.147.149.* / 2010-08-26 00:46
No tak , i jeszcze ta żona - kula u nogi się pałęta , Ty zawsze swoje :)))
JB / 82.210.148.* / 2010-08-26 00:51
W tym wypadku powtarzam co mi kolega powiedział.
ebo / 188.147.131.* / 2010-08-26 00:29
Niestety ja tak miałam, żłobek niania, babcia, ale nie żałuję
warren buffet / 2010-08-26 00:34 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a ja bym załował. bo wiem jak zajmowala sie moja mama mną i innym rodzeństwem. nie wyobrazam sobie zeby byla na 3 etatach
ebo / 188.147.142.* / 2010-08-26 00:40
Mój ojciec pracował na zmiany razem z mamą a jednak miałam szczęśliwe dzieciństwo, nikt nie powiedział że będzie łatwo i że dziecko będzie szczęśliwsze jeśli jego mama ( lub tata ) nie będą pracowali tylko zajmowali się jego wychowaniem. Dobro dziecka nie polega tylko na tym aby przez większość czasu być przy nim , ale mogę się mylić...
ebo / 188.147.129.* / 2010-08-25 23:56
To nie jest kwestia inżynierów czy magistrów , za bardzo dzielisz ludzi na lepszych i gorszych,.Wszystkich nas czekają ciężkie czasy, jeśli magister nie może znaleźć pracy w swoim zawodzie niestety musi się przekwalifikować, takie czasy.
JB / 82.210.148.* / 2010-08-26 00:02
Ale właśnie Polska jest takim mużynowem Europy. Źródłem taniej siły roboczej, gdzie nieinwestuje się w badania i rozwój tylko produkuje się na obcej licencji. Bez inwestycji w edukacje i opracowanie nowych technologii nigdy nie dogonimy Europy.
ebo / 188.147.133.* / 2010-08-26 00:11
A ja myślę że w końcu dogonimy, polacy nie są głupim narodem tylko naiwnym, bardzo chcą wierzyć że będzie lepiej i to nas gubi
JB / 82.210.148.* / 2010-08-26 00:17
Ale jak dogonimy? montując pralki, czy sprzedając w Biedronce rodzinom tych co przysyłaja kasę z UK?

Nawet na tym twoim blueconect to Niemcy z Tmobile zarabiają.
ebo / 188.147.129.* / 2010-08-26 00:44
Jeśli będziemy tak tylko narzekać , to faktycznie nie dogonimy
ebo / 188.147.133.* / 2010-08-26 00:12
Przepraszam Wszystkich - miało być Polacy
warren buffet / 2010-08-25 23:59 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
pal licho magistrów czy inzynierow. nie mialem na celu dokonania podzialu ( inteligencja i durnota ).... bo 90% młodych ma magistra.

ludzie młodzi. co oni maja zrobic. bez wzgledu czy ma magistra czy ma podstawówke.

co my mamy robic. zadaje to pytanie na forum. tylko nie piszcie ze zaciagnac kredyt na 40 lat.
ebo / 188.147.134.* / 2010-08-26 00:06
Gdybym wiedziała, pewnie byłabym bogata, niestety ja nie pomogę aczkolwiek jestem w trochę lepszej sytuacji :)
warren buffet / 2010-08-25 23:55 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
i jeszcze jedno, co mnie zawsze bawiło i bawić będzie.

kupuje mieszkanie za 300 000 zł ( to nic ze 5 lat temu kosztowalo 50 000 zł ha ha ha )

biore kredyt na 40 lat ( ha ha ha - spłata nastąpi w wieku 65-70 lat jak bede piękny, rześki, młody i szczupły )

co sie okazuje: ? że kupiłem mieszkanie i dalej mam czynsz np 700 zł :))) gdybym nie kupił i wynajął, zapłaciłbym może 1100 zł bez kredytu na dożycie

Polska wymiata :) jak mozna miec mieszkanie na własność i płacić CZYNSZ :)) kto to wymyslil :)
ebo / 188.147.152.* / 2010-08-25 23:59
Przez 4 lata aż tak nie wzrosło, zawsze możesz kupić mniejsze , używane lub przenieść się w inny region Polski gdzie nieruchomości są tańsz ( jeśli pensja jest i tak tylko 1770 zł), nie można tylko siedzieć na tyłku i narzekać
JB / 82.210.148.* / 2010-08-26 00:04
No tak na Onecie ostatnio zatytułowali news jakoś tak "Takie mieszkania lubią Polacy, idą jak ciepłe bułeczki" a w newsie, że najlepiej sprzedają się mieszkania dwupokojowe, ale i tak sprzedaż trwa 3 miesiące... Co za debil to napisał... rodziny kupuja 2 pokojowe mieszkania nie dlatego, że o ty mażą tylko dlatego, że je na takie tylko stać.
ebo / 188.147.151.* / 2010-08-26 00:09
Wiem , czytałam to, dzięki takim debilom "krzyż nadal żyje"
warren buffet / 2010-08-26 00:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dlaczego jesli zaplace 200 000 zł, dalej mam płacić czynsz ? co to za zbrodnia ?

wiec czym sie rozni mieszkanie wynajmowane za 1100 zł a kupione za 700 zł czynszu ?

odpowiadam: kredytem na dozycie, wolnością, brakiem odsetek, w wysokości 100 - 200 tys
warren buffet / 2010-08-25 23:38 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
i teraz najważniejsze:

kiedy usłyszycie w wiadomościach któregoś dnia, że jednak 23% to była pomyłka, i zastąpią tą cyfre 25%-tem - usiąść w fotelu, otworzyć piwko i sobie rzec:

BY ŻYŁO SIE LEPIEJ....

zdrowie
JB / 82.210.148.* / 2010-08-25 23:50
Ja tam mam nadzieję, że kraje starej UE się uporają z kryzysem i kolejne miliony Polaków będą miały gdzie emigrować.
warren buffet / 2010-08-25 23:52 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to jest całkiem dobra mysl, powaznie.... uznaje to jako pozytyw
ebo / 188.147.140.* / 2010-08-25 23:19
Mój mąż cały czas mi truje o KGHM, aż mi się słuchać już tego nie chce
bebe / 2010-08-25 23:43 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
witaj ebal/ebo...
nie mialam okazji Ci podziękować,...za gratki za wypociny wierszowe..;-)
OK...to tzw . tworczość money-owa.....- pod wrazeniem poetyki bystrzachy B.E.S.-a...;-)))
pozdrawiam serdecznie
ebo / 188.147.144.* / 2010-08-25 23:46
Witam , byłam ( i nadal jestem ) pełna podziwy , z ztym ebo to żeby szybciej było , już się przyzwyczaiłam , buziaki :))
bebe / 2010-08-26 00:03 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

0
2010-08-25 23:46:41 | 188.147.144.* | ebo
Witam , byłam ( i nadal jestem ) pełna podziwy , z ztym ebo to żeby szybciej było ,
już się przyzwyczaiłam , buziaki :))

lice me spłonął rumieniec.....moge tylko uklon uczynić z pokorą...;-)
ebelko...a jeszcze szybciej..- by mysl zapisac..jest to, że się po prostu zaloguj...i już czas wpisu masz skrocony...;-)))
wszak już dłuższy czas piszesz...jesteś rozpoznawalna...jesteś TU...- więc../?../ chyba najwyższa pora ku temu...;-)
buziaki... i zrob to...;-)
ebo / 188.147.128.* / 2010-08-26 00:19
Dzięki wielkie, tylko że ja tak sobie piszę bez żadnego wkładu merytorycznego, więc raczej nie zasłużyłam na logowanie:)
bebe / 2010-08-26 00:33 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
cytat]
0
2010-08-26 00:19:35 | 188.147.128.* | ebo
Dzięki wielkie, tylko że ja tak sobie piszę bez żadnego wkładu
merytorycznego, więc raczej nie zasłużyłam na logowanie:)

ebal...a czy ja , bądx inni są lepsi od Ciebie...- piszemy tu...- bo się klimat spodobal...;-)..piszemy o inwestowaniu, o watpliwościach w nie..., o wtopach, ..i zyskach... - i to na róznych poziomach wiedzy...;-)...- ale piszemy, a lepsi o ile w to po wpisach sa...daja obraz róznicy...;-)...ale wszyscy piszemy...!...tak jak ja i TY...;-)))
więc nie widze powiązania wiedzy, czy opinii na tym forum z faktem zalogowania...;-)
SPOKO...i loguj się ... i już;;;;-)))
i juz Cię chcę widzieć wyrażniejszą w nicku...;-))))
pozdro.....i buziak
ebo / 188.147.129.* / 2010-08-26 00:43
Jesteś Wielka, jutro będę zalogowana :)))
bebe / 2010-08-26 01:16 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

0
2010-08-26 00:43:00 | 188.147.129.* | ebo
Jesteś Wielka, jutro będę zalogowana :)))

ebalko...poproszę...- jak tam wielka...- każdy jest wielki...- bo chce/powinien sie zaistnieć..- czyli BYĆ..- może przekroczy barierę ..- moze np. kompleksu nieuzasadnionego....aaa niekiedy wmówionego...;-) albo .. skromność, która pokona..;-))) a , sprawi, że inni sie dowiedza o różnicy "widoku" swiata...- mimo, że w tym ...- ponoc..- grajdole jednoczesnie funkcjonują...;-)))
jutro widze Cię mocniejsza w nicku...;-)))
buziak...
JB / 82.210.148.* / 2010-08-25 23:33
KGHM jest mocno przewartościowane. Jakbędzie kryzys to mocno spadnie.
ebo / 188.147.144.* / 2010-08-25 23:44
To samo mu mówię a on swoje, więc żeby mi dał spokój powiedziałam że jutro kupię
JB / 82.210.148.* / 2010-08-25 23:46
Jesteś pewna, że on jest mężem a ty żoną a nie na odwrót?
ebo / 188.147.144.* / 2010-08-25 23:48
Co to za różnica , ważne żeby spokój był w domu :))
bebe / 2010-08-25 23:18 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
podrzucam Wam cos, ..co dziś przeczytałam...

definicja Fryderyk
2010-08-25 11:12:55

jako ze kolega @zet is dead się do tego nie kwapi ja pozwole sobie "zdefiniować" okreslenie "polactwo".

Polactwo to "elita zastepcza" przywieniona w większosći w "walizce z moskwy" po 1945r. "na miejsce" lokalnych elit wymordowanych podczas II W.S.Na miejscu zostalo "polactwo" uzupelnione lokalnymi szumowinami lub zwyklymi glupkami zdolnymi dalej wierzyc ze nie tylko ziemia jest plaska ale ze gospodarka socjalistyczna moze sie udac. W ciagu dwoch pokolen "nowa elita" zadomowila sie doskonale a majac preferowana pozycje doszla do sporych majatkow i pozycji. Po tzw. "upadku komunizmu" (a wiemy to po tym ze wtedy automatycznie ogranicza sie biurokracja i spadaja podatki he he he) jedynym celem "polactwa" bylo utrzymanie dominujacej pozycji. Do tego celu "legitymizacji swoich majatkow i pozycji" w "nowym starym" systemie polactwo uzylo lokalnych idealistow takich jak Kuron , mazowiecki czy sp. prof. Geremek albo zwyklych lokalnych glupkow jak J.E. naczelny elektryk II RP. Operacja legitimizacji polactwa przebiegla idealnie i dzis majac wszystkie opiniotworcze narzedzia od edukacji po media moze swobodnie budowac wsrod ludnosci tubylczej swoj "elitarny mit" i dalej szerzyc swe chamskie zachowania i poglady. To juz trzecie pokolenie ktore wlewa "swoja wizje swiata i zycia" mlodym pokoleniom "tubylcow". Efekt tej edukacji postkolonialnej mozna obserwowac na kazdym wrecz kroku i z roku na rok zyskuja efekt tzw. "kuli sniegowej". A czym rozni sie "polactwo" od oligarchi ? Ano tym ze choc jedni i drudzy w posiadanie swoich majatkow weszli czesto w sposob szemrany to Oligarchie mozna porownac z magnatem ktory wie ze o ludnosc tubylcza trzeba dbac gdyz dziedziczyc oligarchiczna pozycje beda jego dzieci i wnuki. Dlatego tez dba o swoj majatek i ludnosc tubylcza. "Polactwo" natomiast

zyje w ciaglym strachu przed ujawnieniem ich glupoty i przekretow a w szczegolnosci dokonan ich przodkow dlatego zyjac ciagle jakby "na walizkach" stara sie "wydoic ilez sie tylko da" zanim "sprawa sie nie rypnie". Poza tym wsrod do "polactwa" jak pamietamy dobierano tez element "szumowiny" co czyni te "elite" podatna na manipulacje zewnetrze zwykle przekupstwo podchody, szantaze itp. itd. Ponadto polactwo za wszelka cene nie moze dopuscic do jakiejkolwiek refleksji ludnosci tubylczej. Ta ma byc swiecie przekonana ze ta "elita polactwa" to wszystko co jest "sama w stanie obecnie wydac". Za zadne skarby nie mozna tez dopuscic "resztek" dawnych Elit ktore by mogly wzorem innych krajow postkomunistycznych wprowadzic choc odrobine "dawnej klasy" bo kontrast bylby tak duzy ze ludnosc tubylcza mogla by ich poprostu przestac pokornie sluchac. Czy w takim razie skoro z polactwem sie nie wygra jest jakas szansa na choc odrobine normalnosci. Jest pod warunkiem "zamkniecia akt IPN" na conajniej 100 lat i legalizacje polactwa na wszelkich mozliwych plaszczyznach dajac jej szanse stac sie oligarchia w ktoryms tam pokoleniu.

koniec streszczenia
dodge / 2010-08-25 23:14 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie ma co narzekać, że VAT 23%, skoro za dwa lata będziemy mile wspominać, że to było tylko 23, a teraz jest 25% :)))))))

Tym miłym akcentem życzę spokojnej nocy Wszystkim. Dobranoc.
bebe / 2010-08-25 23:39 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

0
2010-08-25 23:14:33 | dodge [ [JAGA/1920-2010/] ]
Re: Farmy wiatrowe PEP otrzymają dofinansowanie [0]
Nie ma co narzekać, że VAT 23%, skoro za dwa lata będziemy mile wspominać, że to było
tylko 23, a teraz jest 25% :)))))))

Tym miłym akcentem życzę spokojnej nocy Wszystkim. Dobranoc.

czarny humor dodge...oj czarny...;-)
Dobranoc ..
buziaki dla Twych Niuniek...;-)
Pa...
szymon nielogo / 94.75.121.* / 2010-08-25 22:32
narzekamy na polske.. zgoda.. wiele rzeczy nie funkcjonuje tu jak trzeba.. ale mimo wszystko jestesmy w top30 najlepszych krajow na swiecie.... w pozostalych zycie przecietnego czlowieka jest znacznie trudniejsze..
sa kraje ze trzeba pracowac 2 dni na puszke redbulla...
dodge / 2010-08-25 22:41 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

jestesmy w top30 najlepszych krajow na swiecie


Jestem daleki od narzekania, ale z drugiej strony - chcąc zachować obiektywizm Szymonie - trudno oczekiwać, aby z 90 procent społeczeństwa ta informacja ucieszyła i sprawiła, że poczują się lepiej.
JB / 82.210.148.* / 2010-08-25 22:39
Są też kraje gddzie Redbull jest nielegalny.
Ale jasne. Powinniśmy się cieszyć z tego co mamy, ale też powinniśmy dążyć zeby było jeszcze lepiej a nie pozwalać rządzącym, żeby marnotrawili to co mamy.
do początku nowsze
1 2 3 4
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy