Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Fatalne półrocze Dudy

Fatalne półrocze Dudy

Money.pl / 2009-09-01 13:12
Komentarze do wiadomości: Fatalne półrocze Dudy.
Wyświetlaj:
powazny_gracz / 87.105.40.* / 2009-09-03 13:33
Chyba juz nic i nigdy na tym swiecie nie bedzie bezstronnego i obiektywnego. Wydaje mi sie, ze wlasciciel tego portalu zarabia krocie na tego rodzaju artykulach: "Fatalne polrocze DUDY". Ci najbardziej naiwni po przeczytaniu czegos takiego, sprzedaja swoje pakiety. A ci, ktorzy zlecaja takie artykuly i gremia ich znajomych masowo odkupuja. Nie zdziwie sie, jak ten komentarz zostanie usuniety. Dla jednych jest to cenzura, dla innych czysty interes.
Kaju / 2009-09-01 15:06
Press - Chyba zakłady ci się pomyliły :)
press / 77.254.150.* / 2009-09-01 15:26
Nic sie nie pomylilo.
press / 77.254.150.* / 2009-09-01 13:42
Takim dziadom jak duda powinno sie dac zbankrutowac.
Bo im mniej on swinstwa wyprodukuje tym narod bedzie zdrowszy.
początkujacy_inwestor / 213.17.201.* / 2009-09-01 13:12
Typowy przykład komentarza nastawionego na manipulacje kursem. Od tych wyników bowiem trzeba odciąć sprawę opcji jako sprawy incydentalnej. owszem rzutuje to bardzo na wyniki jak widać, ale w perspektywie zgodnie z przysłowiem " co cię nie zabije to cię wzmocni" będzie już tylko lepiej. Wyniki kolejnego kwartału powinny być dużo lepsze bo spółka ma kontrakty na eksport do Rosji. A poza tym: "koszuli można nie kupić ale jeść trzeba"
Butcher / 83.10.249.* / 2009-09-02 19:04
Na giełdzie to ja sie znam niewiele ale na branży mięsnej akurat bardzo dobrze. Niestety nie masz racji co do oceny sytuacji PKM na rynku. Nie bedzie już lepiej a przypuszczam, że będzie bardzo gorzej. Są przynajmniej dwa powody według mnie: 1) wspomniane przez Ciebie kontrakty z Rosją to wydmuszka. Ruscy kupują dużo ale z reguły taniej niż jesteśmy w stanie wyprodukować w Polsce, więc na kontarktach z Rosją to raczej można stracić niz zarobić (dodatkowo praktyką rosyjską jest nie płacenie w terminie lub wcale :)) 2) Branża świńska w Polsce jest absolutnie nie konkurencyjna w stosunku do dużych zakładów europejskich (patrz Dania, Hiszpania, Francja a nawet Niemcy i Holandia) Od dobrych dwu lat jesteśmy zalewani tanią wieprzowiną z tych krajów. Ubój i rozbiór świń na dużą skalę w Polsce po prostu przestał być rentowny. Złote lata mineły. Skoro w czasie "złotych lat" PKM Duda narobił sobie problemów finansowych to jak ma zamiar teraz to odrobic? 70% firm z branży walczy o przetrwanie a zachodnia konkurencja nie pozostawia marginesu na błedy. Ja nie widze światełka w tunelu chociaż nie życzę temu Koncernowi źle. Po prostu pewna epoka minęła a według mnie PKM nie jest na to przygotowany. Ludzie koszuli nie kupią, to prawda ale jeść mozna też warzywa, owoce, ryby, sery, etc. a zgodnie z obecną modą to te artykuły sa rozpoznawalne jako zdrowsze i smaczniejsze niż świńskie mięso. Niestety rynek wieprzowiny się kurczy z każdym rokiem.
socjalizm rządzi wszędzie / 88.199.162.* / 2009-09-01 14:10
ty początkujący: daj znac jak będziesz się czuł po kilku kolejnych "incydentach" niekoniecznie z opcajmi
aw11 / 2009-09-01 22:37 / Bywalec forum
ruskie to rynek bez dna duda po prostu ma więcej szczęścia niż rozumu...może inwestorzy trochę na tym skorzystają
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy