Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Fatalne skutki obniżenia wieku emerytalnego. Stracą nie tylko kobiety

Fatalne skutki obniżenia wieku emerytalnego. Stracą nie tylko kobiety

Wyświetlaj:
Andrzej947 / 46.253.208.* / 2015-11-17 13:48
Tak ja mowa o pieniążkach to żydki płaczą . PO pierwsze to przywrócenie tego co było a nie zmniejszenie .
A78 / 80.53.131.* / 2015-11-17 13:48
PANIE MORDASIEWICZ JAK SŁYSZĘ WASZE WYPOWIEDZI DOTYCZĄCE NISKICH EMERYTUR TO SZLAG MNIE TRAFIA . POWIEDZCIE PRAWDĘ LUDZIOM DLACZEGO ONE BĘDA TAKIE NISKIE A DLATEGO ,ŻE ZABIERACIE 30% POBORÓW A WYPŁACAĆ BĘDZIECIE 19.52 %
A GDZIE RESZTA 10,48% JAKBY PAN NIE WIEDZIAŁ TO SĄ SKŁADKI FUNDUSZ RENTOWY I CHOROBOWY . CO SIĘ Z NIMI DZIEJE JEŻELI NIE PÓJDĘ NA RENTĘ I DŁUGIE CHOROBOWE ODDAJCIE NAM TO CO BIERZECIE I BĘDZIE SUPER . A
wmwm1939 / 195.68.192.* / 2015-11-17 13:39
Nowy rząd już wdraża swoje obietnice. BRAWO! Tylko kto myślał o konsekwencjach tych obietnic, jak głosował na PIS? :D :D :D
Tak samo będzie z 500pln na dziecko, a jak tym dzieciom przyjdzie kiedyś spłacić biliony zadłużenia to ciekawe jak zaśpiewają :D :D :D
Zapomniał dodać.:)) / 178.36.255.* / 2015-11-17 13:20
I do tego kobiety raz na miesiąc się psują.:))
prowadzi do dyskryminacji kobiet
Vitek123 / 89.174.47.* / 2015-10-29 10:44
A co z osobami co maja udokumentowany staż pracy 40 lat i więcej????? Wszystko ucichło i to jest ok ?Inne służby otrzymują po 20 latach emeryturę która jest wyliczana tak żeby mogli godnie życ a my mamy zasuwać do śmierci???? i pracować na takich ludzi. PROSZĘ O KOMENTAŻE
Andrzej947 / 46.253.208.* / 2015-11-17 13:46
40 lat to kiedyś dziś nie osiągalne chyba że w budżetówce i tyle o propozycji .
jajan / 62.182.213.* / 2015-10-20 05:41
byle na chama byle głośno byle głupio.ten wiek emerytalny to sciema pisu i nie mają zamiaru nic zmieniac.a 100 innych obietnic to niewykonalne bzdury o czym szydło wydaje sie nie miec pojecia.wielki cel pisu jest jeden dorwać się do koryta,a kamiński i macierewicz spacyfikują niezadowolonych.jak mawia pewien grabarz tylko dzidzi tego nie widzi.
przyszły emeryt / 83.20.34.* / 2015-10-18 08:57
To jest celowe straszenie Polaków. U mnie w pracy nawet osoby w podwyższonym wieku emerytalnym nie idą na emeryturę. Wszystko zależy od specyfiki wykonywanej pracy.
Obniżenie wieku emerytalnego jest konieczne dla pewnych zawodów i co do tego nie powinno być żadnych wątpliwości. Pracodawcy też nie są zachwyceni starymi pracownikami, którzy w podeszłym wieku już nie są tak wydajni jak młodzi. Częściej chorują. Tacy jak Pan Mordasewicz chcieliby nas tak wyeksploatować, żebyśmy z pracy trafiali prosto do trumny. Już w tej chwili zatrudnia się za mało osób a ci którzy pracują, to pracują ponad siły. Obniżenie wieku emerytalnego jest wentylem bezpieczeństwa dlatych którzy utracą pracę przed ossiągnięciem wieku emerytalnego i nie mają szans na zatrrudnienie. Pan Mordasewicz chciałby ich może upokorzyć i skierować po zasiłek do pomocy społecznej,m a przecież są to osoby które wieloletnią pracą zasłużyły na emeryturę.
Nie będzie tak masowego przechodzienia na emeryturę jak się o tym pisze. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że na emeryturze zbiedniejemy i wiele osób mimo osiągnięcia wieku emerytalnego będzie nadal pracować jeżeli pozwoli na to zdrowie i sytuacja rodzinna oraz gdy pracodawca będzie chciał nadal zatrudniać.
awdawpko / 5.172.234.* / 2015-10-17 23:58
tylko nie wiadomo czy pracodawcy będą ich zatrudniać do tego wieku to nie jest tak , jak w prlu , że w jednym miejscu możńa 40 lat przepracować są setki zmiennych firma może upaść a gość po 50tce może już nie znaleźć roboty
zasmuconytymwizerunkiem / 188.146.135.* / 2015-10-17 21:43
starzeje się nam jakoś tymczasem Mordechaj Mordasiewicz, czyżby ze zgryzoty nad upadającą III RP?
slavek / 86.8.21.* / 2015-10-17 21:35
Przy calym łokumunicznym gieniuszu Morda... morda... morda...morda... przepraszam jąkam się...mordasie... Coz nie dam rady. Wiesz co Mordasiewicz,mam rade taka sama jak dla niejakiego Michnika.Czytaj dokladdnie. Sze...sze...sze...sze...chter, sze... sze..sze...szekle sie koncza.
zenek xx / 31.179.90.* / 2015-10-17 21:34
Ten typ uczciwie dnia nie przepracował a poucza innych.Do roboty leserze.
Nawiedzony i....ta
Marco54 / 89.234.218.* / 2015-10-17 19:20
Panie Mordasewicz czy potrafi Pan powiedzieć co będzie za 35 lat? Rozwój przemysłu, nowe technologie, może człowiek nie będzie wcale potrzebny w procesie produkcyjnym albo w minimalnym zakresie. Dlaczego takie alternatywy nie przychodzą Panu do głowy? Na czyje zamówienie Pan głosi takie rewelacje, a może na czyich usługach Pan jest? Jako "wybitny ekonomista" powinien Pan słyszeć o różnych formach rozwoju gospodarczego, istnieją przecież nie tylko ekstensywne. Podobnie w przypadku finansów ZUS , żeby ich stan uległ poprawie niekoniecznie trzeba wydłużać okres opłacania składek. Niech Pan poczyta może o metodach intensywnych i wtedy coś zaproponuje. Jesteśmy, sądząc z wyglądu, w podobnym wieku, a ja pamiętam to jeszcze ze studiów. Tylko, że wtedy też byli dyżurni ekonomiści, nie będę przytaczał nazwisk bo mogą żyć, którzy potrafili udowodnić na prośbę rządu każdą bzdurę, ale myślę, że przecież żyjemy już w innych czasach,a może się mylę?
ZK590 / 37.128.101.* / 2015-10-17 17:43
czy ten mędrzec wie GDZIE ci ludzie mają pracować do 67 lat. W 2020 roku skończy się darowizna z Unii i wtedy nie będzie za co nawet dziury łatać w autostradach i czarno widzę przyszłość tych co muszą pracować na godną emeryturę i tych co będą chcieć pracować w kraju i płacić składki emerytalne i podatki.
Propaganda o zwiększeniu dzietności to jednocześnie namawianie mniej rozsądnych ludzi do biedy i zapewnienie obcym taniej siły roboczej.
ZK590 / 37.128.101.* / 2015-10-17 17:29
Panie mordasiewicz. człowiek, który 10 lat temu przepracował 30 lat ma większa emeryturę jak ten co teraz przechodzi na emeryturę po 40 latach pracy.
Po drugie dlaczego JA mam na budowie pracować do 67 lat na "godną" a wg mnie głodną emeryturę jak wokół mnie dużo młodsi emerytowani górnicy, policjanci, nauczyciele, strażak na pięknych emeryturach prowadzą zdrowy tryb życia, korzystają z sanatoriów, organizują wczasy, wyjazdy a taki nierób z lewiatana wyjeżdża z mądrościami, że mam pracować do śmierci abym zasłużył na dobrobyt: pytanie dlaczego dobrobyt moim kosztem dla uprzywilejowanych.
Bartek623 / 83.21.66.* / 2015-10-17 16:07
Tak mi się rzuciło w oczy. Autor twierdzi, że obniżenie wieku emerytalnego o 1 rok może powodować spadek aż o 20mld w budżecie państwa. Czyli analogicznie podwyższenie powinno te pieniądze nam sumować, jednak zsumowało co najwyżej portfele urzędników i polityków. W tym kraju jest już za dużo układów i znajomości. Trzeba zrobić jakiś przewrót stanu, bo za naszych czasów będzie tylko gorzej.

Najnowsze wpisy