Forum Forum emerytalneOFE

Fatalne wyniki OFE

Fatalne wyniki OFE

Money.pl / 2008-10-06 16:50
Komentarze do wiadomości: Fatalne wyniki OFE.
Wyświetlaj:
Alfista / 2008-10-15 12:36 / Człowiek Hossa
Boskie ING... hehehe
eme / 83.22.38.* / 2008-10-07 08:34
Jak zwał tak zwał.Z dwojga złego to i tak czlonkowie ofe powinni byc zadowoleni ze nie pozostali tylko w tej organizacji o nazwie zus, ze przystapili do II filaru. Znam osoby które po smierci współmałżonka otrzymały z OFE należne środki , z zusu wielka figa z makiem (poza swiadczeniem pogrzebowym)
zmuszony do OFE / 194.181.127.* / 2008-10-09 11:15
W sumie najbardziej zadowoleni z tego układu są PTE , które mają pewne, wzrastajace zyski oraz akwizyorzy OFE.
Dla tych ostatnich to dopiero jest eldorado.
Prawie 7% prowizji za wpływ składki i do tego koszt słabego zarzadzania kapitałem -to jest granda w majestacie prawa.
nadel / 193.239.224.* / 2009-04-19 22:42
Allianz pobiera tylko 4% prowizji
mita / 81.219.149.* / 2009-01-24 13:42
Prowizje są płacone z pieniędzy PTE - czyli członkowie OFE nie płacą za to, jeśli zmieniają fundusz raz na dwa lata. Wysokość prowizji jest baaardzo różna, stosowna do kosztów zarządzania funduszem. Tu i ówdzie jest 1,5 %. Kto uważa, że to dużo niech spróbuje robić to sam.
uczciwy / 83.5.245.* / 2009-01-25 09:49
A skad PTE mają pieniądze?
rysiul20 / 83.19.96.* / 2008-10-07 17:41
Nie licz ze w OFE zostanie wiecej niz zasiłek pogrzebowy w ZUS a 1/3 składki wyparuje w ZUS nie policzą emeryturki z tego
Fors84 / 2008-10-06 23:38 / Bywalec forum
Najbardziej mnie denerwują ich wysokie prowizje , niezaleznie od wyników.
Zorro123 / 2008-10-06 20:09 / -
Emerytury znikają? Ale prezesi OFE pensje maja wypasione. Im nie straszny żaden kryzys.
rysiul20 / 83.19.96.* / 2008-10-06 16:50
A wmawiali ze ZUS to złodzieje ile teraz budrzet bedzie musiał wyłozyc aby dopłacic do głodowych emerytur
cosmo / 62.121.68.* / 2008-10-06 17:10
a nic nie będzie dopłacać, od I 2009 zrzuci balast w postaci emerytur i da Kowalskiemu prawo samo decydowania. Albo wegetacja albo przyzwoite życie, wybór należy do Ciebie i im wcześniej Polacy zaczną traktować swoją emeryturę jako swój własny koszt a nie kogoś innego, tym lepiej.

Jest masa sposobów gromadzenia pieniędzy na emeryturę: obligacje, lokaty, fundusze inwestycyjne, programy inwestycyjno - oszczędnościowe, ubezpieczenia na życie z sumą dożycia, fundusze hedgingowe, akcje spółek.., nieruchomości, dzieła sztuki, surowce... długoby jeszcze wymieniać. Kwestia tylko czy wiemy ile nam zabraknie i czy umiemy sami tymi oszczędnościami pokierawać
lezdrub / 79.185.115.* / 2008-10-16 13:54
Wszystkie instrumenty finansowe wymieniłeś,a nie wymieniłeś najlepszego jakim są indywidualne konta emerytalne oparte o fundusze inwestycyjne, lub o gięłdę.
Najlepsze dlatego,że nie zaplacą podatku Belki.
Greeder / 213.199.198.* / 2008-10-06 22:15
Ja tam myślę, że za mądry nie jesteś. Bodajże 17% mojej pensji idzie podobno na moją emeryturę. Czy to KU... nie jest mój koszt?! ! Oddaj mi to, a ja se już obrazy pokupuję. A póki mi zabierają, to KU... oczekuję, żeby emeryturę mi wypłacili! Bez żadnej łaski! I o tym rysiul mówi.
Alfista / 2008-10-15 12:41 / Człowiek Hossa
19,52% naliczone od pensji brutto to składka emerytalne (ZUS zostawia sobie 12,22%, a 7,3% przekazuje do OFE)
DOZ / 2008-10-06 17:35 / Ciemno widzę

nieruchomości, dzieła sztuki, surowce...

- powiedz to komuś, kto wynajmuje dwa pokoje dla czteroosobowej rodziny i jak dziadki pomogą, to ma na komplet podręczników dla dzieci do szkoły, ty żałosny idioto............
any / 2008-10-06 19:20 / portfel / Bywalec forum

powiedz to komuś, kto...

I wydaje regularnie 200 PLN/m-c na papierosy, płacząc przy tym jakie to fajki drogie.
Z pomocy społecznej i innych pseudopomocy można żyć całkiem wygodnie. I po co się wysilać skoro da państwo i dobrzy ludzie pomogą...
DOZ / 2008-10-07 01:15 / Ciemno widzę
Skoro w ten sposób można żyć całkiem wygodnie , to po co Ty się wysilasz? No chyba, że piszesz osobie.
RyB / 2008-10-06 19:40
ja znam matke samotnie wychowująca 3 dzieci, która z alimentów i pomocy opieki społecznej ma ok. 1200 zł. miesięcznie, z czego 600 zł wydaje na doładowania do komórki...
DOZ / 2008-10-07 01:18 / Ciemno widzę
a ja znam kogoś, kogo brat zna kogoś, kto słyszał, że wyjątki potwierdzają regułę
Morpheo78 / 2008-10-06 18:41
Myślę że lekko przesadzasz Kolego rzucając takimi epitetami. Cosmo wymienił tylko możliwości oszczędzania. I nie uważam, żeby to robiło z niego idiotę. Tym bardziej żałosnego. Przecież nie kazał Ci kupować obrazów. Co do rodziny z dziećmi - czas popatrzeć jakie mamy możliwości zarabiania i zacząć to robić. A nie tylko płakać że się nie da, że rząd zły, że sąsiad ma lepiej (znaczy złodziej) - trochę wiary w swoje siły i będzie ok. Pozdrawiam.
kubuś-pikuś / 84.10.8.* / 2008-10-08 22:23
można samemu namalować obrazy i potem dobrze sprzedać, jest tylko mały problem - trzeba mieć nazwisko
DOZ / 2008-10-07 01:07 / Ciemno widzę
To prawda - przesadziłem, to były zbyt mocne słowa, sorry cosmo.
Tymniemniej nadal twierdzę, że nie macie racji, a wasze wypowiedzi świadczą, mówiąc tym razem delikatniej, o kompletnym braku wyobraźni. Pogląd, że człowiek w chwili swoich narodzin to tabula rasa, że każdy, jak chce, może wszystko, został przez badaczy tematu zarzucony ponad 100 lat temu. Skoro uważasz, że wystarczy
trochę wiary w swoje siły i będzie ok
, to zarób proszę miliard dolarów w rok. Przecież są tacy, którym się to udało, czyli, idąc Twoim tokiem rozumowania, każdy może. Sądzę, że chciałbyś mieć za rok dużą bańkę, więc czemu tego "po prostu" nie zrobisz?
Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta: nieprawdą jest, jakoby każdy mógł zrobić wszystko, że wystarczą tylko dobre chęci - nie wystrczą - tak jak nie każdy może być wybitnym sprinterem czy pianistą, tak nie każdy może być poprawnym chociaż inwestorem. Jedni są humanistami, inni mają umysły ścisłe, jedni ładnie rysują, inni radzą sobie dobrze w sprawach materialnych, a jeszcze inni nie radzą sobie z niczym...
Twierdzenie, że to ICH problem, to zamykanie oczu na oczywiste, powszechne prawdy o ludziach, a odmawianie wsparcia, a wręcz prawa do wsparcia jest tym samym, co odmowa pomocy osobie niepełnosprawnej ruchowo przy wejściu na schody. Odwracanie głowy i udawanie, że nie ma problemu albo umywanie rąk i twierdzenie, z nieskrywanym poczuciem wyższości, że to nie nasz problem, nie ma nic wspólnego z racjonalnym myśleniem, a tym bardziej nie jest powodem do dumy.
Morpheo78 / 2008-10-07 19:01
Popadasz mój drogi ze skrajności w skrajność - najpierw nazywasz żałosnym idiotą osobę, która pokazuje jak można oszczędzać (a dokładnie wymienia pewne formy inwestowania), a teraz każesz zarabiać miliard USD, bo powiedziałem że wiara w swoje siły pomaga. Chciałem pokazać że jest coś "pomiędzy" - nie potrzebuje miliarda USD (naprawdę nie mam takich wymagań), wystarcza mi to, co mam teraz, a na co zapracowałem, bo uwierzyłem że można. I nie liczę na pomoc innych. Jestem wręcz przeciwny temu co piszesz

Twierdzenie, że to ICH problem, to zamykanie oczu na oczywiste, powszechne prawdy o
ludziach, a odmawianie wsparcia, a wręcz prawa do wsparcia jest tym samym, co odmowa
pomocy osobie niepełnosprawnej ruchowo przy wejściu na schody. Odwracanie głowy i
udawanie, że nie ma problemu albo umywanie rąk i twierdzenie, z nieskrywanym poczuciem
wyższości, że to nie nasz problem, nie ma nic wspólnego z racjonalnym myśleniem, a tym
bardziej nie jest powodem do dumy.

Jestem przeciwny państwu opiekuńczemu, przeciwny poglądowi, że "każdemu się należy", że bogatszy powinien dać biednemu. A dlaczego bogaty ma? Dlaczego biedny nie ma? Czyja to wina? Może czasami tego biednego że nie ma? Może mu dobrze jak mu OPS daje za "nicnierobienie". Jak polityk wspiera elektorat spod budki z piwem. Do takich ludzi kieruję moje słowa, że jak się chce to się da. Ale trzeba chcieć a nie być wygodnym i czekać na pomoc innych, a jak nie dadzą to ich błotem obrzucić. Żeby godnie żyć nie trzeba mieć miliarda dolarów. Uwierz mi.
raf73 / 89.171.138.* / 2008-10-06 18:10
Taki człowiek powinien sam się nad sobą zastanowić co z nim jest nie tak, skoro jest w dojrzałym wieku (ma 2 dzieci w szkole, tak?) i nadal zarabia pensję minimalną.

Nie wiem, czy to słuszne nazywać idiotą kogoś z powodu, że akurat jest w stanie odłożyć na swoją emeryturę.
DOZ / 2008-10-07 01:09 / Ciemno widzę
Nikogo nie nazwałem idiotą z powodu, że akurat jest w stanie odłożyć na swoją emeryturę
Co do reszty, patrz wyżej
AKWIZYTOREK z DSA / 83.5.210.* / 2008-10-06 20:02
A prowizje od składki OFE pobierają bez zmian czyli maksymalnie 7%. Super biznes kaska płynie regularnie, nikt sie nie wycofa, zyski OFE rosną i premie dla zarzadzajacych również, A JA SOBIE PRZEPIUSUJĘ DO ofe I MA KUPE KASY
regionalna / 77.253.39.* / 2008-10-06 20:48
Faktycznie jesteś TYLKO akwizytorkiem skoro masz takie podejście do swojej pracy i firmy pod którą się podpisałeś mały akwizytorku , takim podejściem "...sobie przepisuję ..." przynosisz tylko wstyd
Morpheo78 / 2008-10-06 21:41
Nie warto komentować tej marnej prowokacji "Akwizytorka...". Pozdrawiam.
zmuszony do OFE / 194.181.127.* / 2008-10-09 11:19
Akwizytorek pisze prawdę. Miałam kontakt z akwizytorem z DSA. Chciał mnie przepisać z jednego z lepszych OFE do AXA. Rozmowa i argumenty, które mi przedsrtawił to dopiero żenada. Im rzeczywiscie zalezy tylko na kasie.
akwizytor / 83.9.169.* / 2009-04-20 12:22
jakie OFE jest tym "jednym z lepszych"?

Najnowsze wpisy