Forum Forum inwestycyjneSpółki

fatalnie mi idzie na GPW

fatalnie mi idzie na GPW

agres / 2007-07-11 19:53
mam DUDE
JWC
FERRUM
Energopol
Jupiter
01NFI

co mam zmienic by zarobic - ba by orobic czesc strat ?
Wyświetlaj:
krzysztofbla / 2007-07-13 19:36
W inwestowaniu najważniejsze jest odpowiednio ułozyc portfel. Z pośród 20 firm jakie ja mam w swoim portfelu niema ani jednej z "Twojego typowania"...
germit / 85.193.250.* / 2007-07-13 22:52
Witam! to może podzielisz się swoimi spostrzeżeniami, typami. Zawsze warto posłuchać?
gienz / 85.193.250.* / 2007-07-13 10:58
Żle dobierasz spółki - mocno przereklamowane, często juz po duzych wzrostach i bez fundamentów. Podejście musi być inne, tzn. trzeba szukać spółek które mają fundamenty i co do których napływają bardzo dobre informacje ale kurs jeszcze nie ruszył. Taka spółką worcową jest Polcolorit - wyniki sprzedaży rosną, planowane przejęcie spółki na Ukrainie i emisja z pp, a kurs cały czas akumuluje sie w granicach ok. 3 zł. Informacje więc są ale wzrost nastąpi z opóźnieniem po akumulacji, która ma teraz miejsce. Takim przykładem jest Monnari - w tamtym tygodniu spółka podał dobre dane sprzedażowe, prezes spółki informował dwukrotnie o nabyciu akcji spółki, a kurs po spadkach chwilowo nie rósł (chociaż co wytrawniejsi zauważyli, że zawsze w trakcie dnia gro transakcji było zawieranych po wyższych cenach niż cena zamknięcia) i co - teraz mamy pokaźne wzrosty.
Nie ma co kupować balonów, które nadmuchane i reklamowane przez tych co zarobili wciągają naiwniaków, aby było komu sprzedać.

Osobiście polecam jeszcze Pegas (ta spółka ma bardzo dobre fundamenty i wskaźniki a obecnie zwiększa się jej płynność, a to musi w pewnej chwili zacząc przekładać się na kurs), DGA (kurs trzyma się nisko (mimo, że wyniki są coraz lepsze, perspektywy też, no i emisja z pp), KPPD-ceto - ma świetne wskaźniki i notuje coraz lepsze wyniki, a do tego przeprowadza się na GPW - giełda napewno ją doceni.

Obserwuj RDN - spółka jest w momencie, kiedy nastąpi odwrócenie długiego juz trendu spadkowego. Uregulowała kwestiwe zadłużenia, teraz wzięła się za sprzedaż produktów. To musi dać efekty. Ta branża jest rentowna, co pokazuje - lpp. artman, monnari i inni.
agres / 2007-07-13 19:11
Fundamenty to ma DUDA i JWC (tu nawet doslownie) - i kurna co ?!
stefanziomal / 83.10.126.* / 2007-07-12 20:08
Pociesze Cie ja sprzedalem jw aby kupic elektrim to bylo w srode i niestety ni pozbylem sie tego badziewia na czas tak weic w dwa dni zrobilem rekordowa strate, ale do odwaznych swiat nalezy jak to mowia spokoj pije wode ryzyko wino, pozatym do kiedy nei sprzedasz akcji strata jest wirtualna, zawsze mozna czekac nie waidomo do kiedy az sprzeda sie po kosztach na tym to polega, a pewnych typow nie ma nigdy spojrz na orla kto by sie po nim tyle spodziewal ostatnimi czasy
asa / 212.76.37.* / 2007-07-12 19:16
JWC do wycięcia, natomiast mocno dokupiłbym Dudę
sceptyk / 2007-07-12 16:06 / Tysiącznik na forum
Przenieś się na rynek warzywny.
Adol / 2007-07-12 13:43 / Bywalec forum
Na Dudzie tylko stagnacja i pewnie tak dalej będzie ale i nie straciłeś 13 kołysze się od "zawsze". Reszta "trzymaj" chyba że jesteś w stanie zaakceptować taką stratę.
Pepees to spółka w którą warto wejść dziś po 209.
jaro67 / 2007-07-12 07:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Taki zestaw na tę chwilę nadaje się tylko do trzymania.
Opracuj ceny po jakich byłbyś skłonny po odrobieniu strat wyjść z danego waloru i czekaj.
Może się też zdarzyć że ceny nie dojdą do tych pop jakich kupowałeś i tu potrzebny jest kompromis.
Teraz nie warto sprzedawać bo możesz nie zdążyć.
gosc12123 / 193.120.46.* / 2007-07-12 11:57
Ten rok jak dotąd to również dla mnie droga przez mękę, chociaż w ubiegłym miałem całkiem przyzwoity zysk. Jeśli chcesz to możesz śledzić moje codzienne parkietowe potyczki tutaj:
http://www.drobnyinwestor.pl
Codec / 89.174.126.* / 2007-07-11 21:22
CZEKAC i nie podejmowac gwaltownych ruchow
Jarg / 2007-07-11 23:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Agres, w zasadzie zgadzam się z Codecem... papiery, które masz są już tak zdołowane (poza Jupiterem), że właściwie czekają je już tylko wzrosty :-))

Natomiast nie wiem, po co kupiłeś 01 NFI - fundusz w likwidacji.

Pozdrawiam
tomasz1 / 83.31.106.* / 2007-07-12 08:43
zgadzam sie z poprzednikami odnośnie wypowiedzi w/w akcji ..
decyzje wiążące zawsze i tak musisz podjąć sam ... ale oczywiście rozchodzi sie o minimalne ryzyko związane ze stratą ...
według tego co piszą można sie spodziewać wybicia .....

ale czy napewno wypowiedziach co niektórych zauważyć można , że będą spadki , ale one już były ..... niewielkie ....na większe przyjdzie jeszcze czas ...
ag100 / 83.30.79.* / 2007-07-12 19:57
Zły skład portfela ,,01NFI nie bardzo, Duda był grany, ferum to samo Karkosik go odpuścił, Jupiter trzymać,JWC teraz należało kupi albo jeszcze odczekać .FAM b. bardzo obiecujące, jak i Polimex
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy