Forum Polityka, aktualnościKraj

Fatalny czas dla budowlanki. Zobacz, jak sobie radzą najwięksi

Fatalny czas dla budowlanki. Zobacz, jak sobie radzą najwięksi

Wyświetlaj:
ananalityk / 77.255.24.* / 2013-01-12 23:39
DLA budowlanki i deweloperki nadchodzi ciężki czas jedyna szansa dla branży to tanie budownictwo w nowych technologiach -jak chcą coś sprzedać w tych cenach co oferują to muszą więcej zainwestować w nowe technologie i przestać sprzedawać 40m2 klitki za ciężkie pieniądze ,podłączone do państwowej rury grzewczej i kanalizy.Czas na osiedlowe pompy ciepła i elektrownie wiatrowe ,studnie głębinowe i eko-szamba czy solary.Kto buduje dom dla siebie w tym kierunku zmierz ,beż sensu jest wywalenie 560 tyś.na 80m2 i płacenie wysokich rachunków za eksploatację tej budy do końca życia !
Aleź / 164.127.66.* / 2013-01-13 01:37
Jeśli chodzi o deweloperów to masz rację. Masówka jest tańsza Inaczej to wygląda przy budowie domu. Wpakowałem ogrzewanie podłogowe, solary,20 cm styropianu w ściany i 35wełny w dach, rekuperator, oczyszczalnię biologiczną ....i kosztowało mnie to trochę za dużo. Jeśli patrzeć na to pod kątem ekonomiki - nie ma to większego sensu - poza oczyszczalnią. Natomiast wygoda to podstawa dla mnie. Koszty eksploatacji są rzeczywiście niskie i to trochę pociesza. Tyle, że zwrot z inwestycji to kilkanaście lat. Nie wiem nawet, czy będę w tym domu tyle mieszkał :)
ananalityk / 77.254.183.* / 2013-01-13 11:38
Od solarów lepszą inwestycją jest pompa ciepła mi się zwróciła po 6 latach -szkoda tylko że nasze państwo nie dotuje takich inwestycji jak to ma na przykład miejsce w Niemczech .Natomiast dotacja do solarów to fikcja na której zarabia tylko Bank Ochrony Środowiska bo jak nie weżniesz kredytu na to to se za gotówkę nie odliczysz {absurd}. Certyfikaty energetyczne w tym kraju nie są po to byś mógł się starać o dopłaty unijne tylko są po to by wybrane grupy kasowały pieniądze za jego wystawienie i na tym się rola państwa kończy na dotowaniu innowacyjności ,po prostu tylko dodatkowy koszt do budowy i tyle z tego jest a dotacja unijna przechodzi Polakom koło nosa .Za limity CO państwo {obywatel} płaci sporo a te pokraki rządzące nie potrafią ustaw przygotować i upomnieć się w UE o swoje -żenada nieudaczniki pieprzone jeszcze pozwalają obcemu kapitałowi spekulację na ryku nieruchomości uprawiać

Najnowsze wpisy