Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

FED powstrzymał spadające indeksy na GPW

FED powstrzymał spadające indeksy na GPW

Money.pl / 2007-08-17 17:25
Komentarze do wiadomości: FED powstrzymał spadające indeksy na GPW.
Wyświetlaj:
aszulski57 / 2007-08-19 15:46 / Tysiącznik na forum
Moja starsza córka ukończyła studia -kierunek :filologia angielska.Doswiadczenie w pracy : ZERO.
Złożyła podania do kilku firm.
Została pozytywnie zakwalifikowana na rozmowy z prezesami -do wszystkich.
Podczas rozmów głowne pytanie jakie jej zadano brzmiało:
"NO TO ILE CHCIAŁA BY PANI ZAROBIĆ".
Rezolutna dziewczyna wypaliła :
2000 na rękę.
Podziękowano jej za rozmowę po czym za 3 dni poinformowano, żeby przyszła podpisać umowę o pracę.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Sznowni forumowicze.
Już niedługo popyt wewnętrzny wynikający z rosnących dochodów osobistych bedzie kreował rozwój gospodarczy.
Ludzie kupią więcej : mieszkań, mebli,butów,szynki,
komputerów,słodyczy, wyjazdów na wczasy itd.
Dodatkowo strumień pieniędzy od tych co wyjechali za granicę będzie napędzał koniunkturę.
TERAZ jest czas kupowania akcji NA LONGA.
oczywiście nie fonów,budimeksów i innych balonów.
brydzia / 2007-08-19 20:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
po filologii 2000 zł , to żart , a jaką ona musi mieć praktyke jak zna język
mrazi / 2007-08-19 19:03 / Bywalec forum
jeśli wypaliła tylko 2000 to się nie dziwię, że ją szybko przyjęli...dzisiaj trudno nie debila znaleźć za taką kasę w Wa-wie
zbig$ / 2007-08-19 19:37 / Uznany gracz - weteran 93/94
2 k na poczatek nie jest zle...a ile miala powiedziec? 5 k? to by jej powiedzieli zeby sobie butow nie zdzierala...
mrazi / 2007-08-19 21:11 / Bywalec forum
nie mówię, że 2k jest złe, tylko że mądra dziewczyna po studiach z jęz.ang. dostanie pracę z pocałowaniem ręki jeśli zawoła 2k, myślę że jeśli już miała odpowiedzi z kilku firm to mogła próbować wołać więcej
Kenobi / 2007-08-20 04:05 / Uznany malkontent giełdowy
Słusznie, ludzie boją sie żądać dużo, bo myślą, że to przestraszy pracodawcę, a pracodawca chce płacić jak najmniej ,więc sam nie wychyla się jako pierwszy. Zawsze trzeba najpierw rozeznać rynek, zanim coś się kupi czy sprzeda. Jako początkująca jej propozycja zostala szybko przyjęta, bo jest niska, a oni i tak ocenią jej wartość dopiero po roku. Człowiek z praktyką gdy poda ze strachu przed odrzuceniem za niską płacę, sam się dyskwalifikuje w oczach pracodawcy, bo uznaje się że ma niskie poczucie własnej wartości. Wracając do córki - wcale nie powinna wszędzie podawać tej samej propozycji, tak samo jak nie powinna prowadzić jednocześnie zbyt wielu rozmów, bez odpowiedzi z pierwszej, której nie powinna ostatecznie przyjąć i próbować dopiero w kolejnej podnosząc poprzeczkę, aż znajdzie najlepszą jej odpwiadającą. A potem dopiero będzie sprawdzona ale i sama sprawdzi, czy to jest to, co się na początku wydawało, bo na wstępie hasła są piękne, a rzeczywistość zwykle rozczarowuje.
najcz / 2007-08-19 17:57 / Tysiącznik na forum
brawo za zdecydowanie,tak trzeba.
warren buffet / 2007-08-19 17:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
masz u mnie niesamowity szacunek, ze potrafiłeś wychować dziecko, ktore wie czego chce i umi sie szanować...

pozdrów córke ode mnie, powiedz zeby sie nie dawała za 700 złotych.... niech tak trzyma a spełni swoje wszystkie marzenia... jak kogos w jednej pracy nie doceniają to niech idzie do drugiej. no i niech sie córa wykaże :)
aszulski57 / 2007-08-19 19:01 / Tysiącznik na forum
Pozdrowienia przekażę.
Też jestem z niej dumny.
Ideą mojego komentarza było stwierdzenie , że rosnący popyt wewnętrzny stanie się obok eksportu i inwestycji
ważnym czynnikiem nakręcającym rozwój gospodarczy
Polski.
ameno / 83.19.74.* / 2007-08-19 17:02
Takie komentarze występują zawsze w bessie.
anonim_03 / 2007-08-19 16:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wynajęcie 1 pokojowego mieszkanie w Warszawie -- mediana cen oferowanych według szybko.pl -- 1300 zł. Liczmy: 1000 zł. Do tego dochodzą opłaty, dojazdy, wyżywienie i ubranie. Nie wiem czy się można ze wszystkim w 2000 zł zmieścić ... Ktoś będzie musiał, przynajmniej na razie dokładać do interesu pracodawcy Twojej córki.

Tak na marginesie przypomniało mi się jak sam szukałem pracy, w 2001 r. wtedy wyglądało to troszeczke inaczej.
zbig$ / 2007-08-19 19:39 / Uznany gracz - weteran 93/94
ale moze ona ma mieszkanie w wawie i nie wynajmuje, albo wynajmuje z kolezankami, a na glowe wychodzi np 400 zl...
aszulski57 / 2007-08-19 19:41 / Tysiącznik na forum
MA gdzie mieszkać i nie płaci nic.
Fawelas / 2007-08-19 18:01 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
Jesli chodzi o prace w Warszawie to mozna powiedziec, ze jestem w temacie. W ciagu ostatnich 2 lat zmienialem trzy razy. Szczerze mówiąc z mojego podwórka czyli studia ekonomiczne trudno jest znalezc pracownika za 2000zł. Tylko zeby bylo jasne takiego co wie ze Excel to nie jest program tylko do robienia tabelek. No i niezbedne minimum znajomosc np angielskiego i to nie na jakims super poziomie. Wystarczy ze umie 5 zdan powiedziec skladnie. Co do pracy w 2001 roku doskonale to pamietam. Bedac na studiach robiono mi laske dajac prace roznosiciela ulotek, ew praca w telemarkietingu. Co by nie mówić dużo się zmieniło na lepsze.
warren buffet / 2007-08-19 19:32 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to jeszcze zalezy kto i jak ci robi laske :)
Fawelas / 2007-08-19 20:02 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
warren prosze Cie ;-)
dżeju / 2007-08-19 19:19 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!

robiono mi laske


hmm... sie nie chwal
Fawelas / 2007-08-19 20:02 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
nie ma czym ;-)
nowicjusz1982 / 2007-08-19 18:10 / Dzieciak *€* forum
to zalezy co dla kogo znaczy zmiana na lepsze ?? dla mnie zyjac teraz tak jak zyje ciezko bylo by zyc za 2000 pln faktem jest ze kiedys na chleb nieraz nie mialem i zarabialem 700pln i to wtedy byl niby sukces ale nic bardziej mylnego wyjezdzajac z polski podalem najlepsza decyzje w zyciu
Fawelas / 2007-08-19 16:11 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
Zgadzam sie z tym co do joty. Tak wlasnie zaczynam ustawac portfel. Jako analityk w jednej z większych korporacji FMCG mogę potwierdzić, że od dłuższego czasu obserwuje się tzw przyrost organiczny sprzedazy. Towar praktycznie sam sie sprzedaje. Dochodzi do kuriozalnych sytuacji kiedy to fabryki nie nadążają z produkcją. Tak ma cala "spozywka" i uslugi (mowa tu o poważnych firmach). Ludzie zarabiaja wiecej to i więcej mogą wydawać . Jesli wiec nie dopadnie nas odwrocenie trendu - czytaj recesja w USA firmy tego typu będą odnotowywaly wzrost zysków. Dlatego też przestałem kupować marzenia a skupiłem się na faktach. Czy dobrze zrobiłem czas pokaze.
aszulski57 / 2007-08-19 19:11 / Tysiącznik na forum
Przykład firma KRUK .-sprzedawca wyrobów dla ludzi zamoznych./nie mam/
Dużą przyszłosć ma w/g mnie NOBLE-/nabyłem ./
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-08-19 19:13
aszu - a co tam jeszcze masz oprócz leszków?
aszulski57 / 2007-08-19 19:19 / Tysiącznik na forum
Mam:
Getin,
Noble,
LC Trup,
Elektrim /7.21/
Grajewo/57.00/
aszulski57 / 2007-08-19 19:25 / Tysiącznik na forum
Jeszcze :
Elektrotim .
W zasadzie -wszystko na longa.
Nawet Elektrim - cesarz spekulacji -no cóż niektórzy wyceniają tą społkę na 20-35 zł. .Co z Elkiem zrobię -nie wiem.
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-08-19 19:24
3 leszki + DodaElektroda i wióry lecą z płyt:))
powodzenia
aszulski57 / 2007-08-19 19:46 / Tysiącznik na forum
Te wióry dadzą zarobić .
A doda elektroda -na dwoje babka wróżyła.
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-08-19 19:59
wióry powinny- wszystko teraz z wiór jest- żarcie, meble, domy:))
yayurek / 83.24.66.* / 2007-08-19 15:06
wykresy do kitu, w Blommbergu i CNBC radzą, żeby jeszcze nie kupować bo jeszcze nie czas, na pierwszych stronach najgłupszych gazet "krach" (i jakaś ukryta satysfakcja piszących, zapominających, że mają forsę w funduszach emerytalnych), gdyby jeszcze na polskich stronach "wybitni specjaliści" pisali jak leci, że jest w porządku i trzeba kupować, a tymczasem od dołu go góry sceptycyzm, "czekają nas jeszcze głębokie spadki". Wniosek - jest tak żle, że chyba nie jest żle, a może nawet jest całkiem dobrze?
zbig$ / 2007-08-19 19:49 / Uznany gracz - weteran 93/94
moze i nie jest zle, ale naganianie na spadki moze dac efekty w postaci spadkow - zeby bylo dobrze na tych poziomach musza zebrac i dopiero jazda w gore...
wladyslaw / 2007-08-19 19:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nadal trwam w akcyjnych fundach, choć czasem zaczynam wątpić w słuszność swej determinacji.
najcz / 2007-08-19 18:21 / Tysiącznik na forum
jest na wykresie V,Londyn ,Warszawa,USA są na oporze ,wyjście z V jak nastąpi w ciągu 1-2 dni to będzie górka,ile -zależy od optymizmu.
slaw / 2007-08-19 14:50 / Uznany Gracz Giełdowy
Czytam poniżej te mądre cytaty z ksiązek i powiem tak: Piszę na tym forum prawe połtora roku .... z tego czasu jest może 2-3 osoby które kupiły akcje połtora roku temu i pozwoliło zyskom rosnąć albo nie sprzedaje bo wierzy w społkę ..... może nawer te 3 osoby to za dużo ...... a poniżej wspaniale peany na temat trendu ..... to zapytam dlaczego nie idziecie z trendem w góre a tak ochoczo akceptujecie zasady rządzące trendowi spadkowemu ???? namawiam do inwestowania .... ja wiem że trzeba miec w wieku 25 lat dom, 3 samochody 4 razy w roku byc na wakacjach .... albo być wiceministrem ale takie rzeczy tylko w Pisie możliwe


tłum taki tłum owaki ..... sporo osob z nas zachowuje sie czasem jak tłum .... a tłumowi naley sie szacunek bo dzieki niemu zarabiamy .......
warren buffet / 2007-08-19 16:30 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tłum to my
Fawelas / 2007-08-19 18:03 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
tylko kazdemu z nas wydaje sie ze to "oni" sa tlumem nie ja....
Kenobi / 2007-08-20 04:16 / Uznany malkontent giełdowy
Tłum nigdy nie myśli, kieruje się emocjami, porusza się stadnie tam gdzie go popchną, kupuje kiedy trzeba sprzedawać, w sumie zawsze jest dawcą kapitału, nawet wtedy, kiedy inwestuje pośrednio, przez fundusze, bo wierzy w bajki, że liczą się inwestycje długoterminowe, zapominając o zasadach obowiązujących na giełdzie (realizacji zysków, cięcia strat, w okresach zwiększonego ryzyka strat - chronienia kapitału itd.).
wero / 83.24.142.* / 2007-08-19 14:54
"ale takie rzeczy tylko w Pisie możliwe " -sorry, no, jeśli już to w PO - tej partii znacznie bliżej do roztacznia mirażu "od pucybuta do milionera"...
slaw / 2007-08-19 14:57 / Uznany Gracz Giełdowy
no coz kraj jest bogaty bogacwem swoich obywateli .... czy nie mam racji???? a o moziwosciach ...chodzi mi wyłącznie o wiek nic innego ....
Longterm / 2007-08-19 14:27 / Mostek Zwyciężymy!
Obejrrzałem film "Next" z Nicolas Cage gdzie kolo wiedział co się wydarzy za 2 minuty. Nieżłe by było na day trading ale tak jak powiedziała w filmie aktorka Jessica Biel wtedy życie byłoby nudne i nie cieszyłoby...
zbig$ / 2007-08-19 19:59 / Uznany gracz - weteran 93/94
nie byloby nudne, bo trzeba by ostro dzialac, aby przeciwdzialac lub wlasciwie sie ustawiavc...
Longterm / 2007-08-19 14:29 / Mostek Zwyciężymy!
wszystkim tym co nie wiedzą co będzie za 2 minuty zalecam raczej skupienie się na nie traceniu kasy niż jej zarabianiu...
TUROWKA / 2007-08-19 13:56 / "Utopek"
2007.08.19 11:39
BIOTON SA zawarcie umowy sprzedaży insuliny na rynku ukraińskim
slaw / 2007-08-19 15:00 / Uznany Gracz Giełdowy
spzredali substancje czynną insuliny .... czyli polprodukt co czyni ten biznas znacznie mniej opalcalny niż sprzedaz Gnsulinu a wiec leku
samuraj jack / 2007-08-19 14:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
to będzie kiedyś dobra spółka...
zbig$ / 2007-08-19 20:35 / Uznany gracz - weteran 93/94
dlatego odzalowalem pare groszy i kupilem 100 akcji po 1,12 za 7 lat spodziewam sie ceny 30 zl, tak jak 7 lat temu bylo mci po 1 zl, tim po 80 gr itd.
slaw / 2007-08-19 14:50 / Uznany Gracz Giełdowy
coraz mnej w to wierze ale moze bede miał niespodziankę ....
samuraj jack / 2007-08-19 15:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
będzie - cena wg mnie jeszcze trochę spadnie; zdążą rozwinąć rynek zbytu i złotówka będzie się osłabiała czas jakiś;
wtedy warto kupić
zbig$ / 2007-08-19 20:00 / Uznany gracz - weteran 93/94
ale zlotowka bedzie sie wzmacniala...
samuraj jack / 2007-08-19 21:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
w dłuższym terminie tak
w średnim spadnie
piciu / 2007-08-19 13:39 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ktos chce zrobic niezly przekret

http://biznes.onet.pl/1,1431354,prasa.html
szymon / 2007-08-19 13:35 / Uznany Gracz Giełdowy
bnp uspokaja...

http://news.bbc.co.uk/2/hi/business/6951149.stm
hiosciamus / 83.23.122.* / 2007-08-19 14:13
Przecenione akcje będą łakomym kąskiem,mogą bardziej nie spaść i trzeba będzie kupować drożej.
zbig$ / 2007-08-19 20:42 / Uznany gracz - weteran 93/94
co mi tam cena, wystarczy zeby akcja rosla, a czy jak kupie po 1 zl czy 100, nie ma znaczenia. a jak spada, to moze kosztowac i 10 gr...i nie chce miec...
TOMOK / 2007-08-19 13:22 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
witam
właśnie piekę piękny schab...z pieczarkami i cebulką
"Chcesz trochę?" - cytat z pewnej rekalmy
Pozdrawiam
pawciomerc / 2007-08-19 13:27 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
he he
, czy uwazacie ze zakupy w poniedziałek mogą byc dobrym posunieciem czy lepiej siedziec jeszce na kasie i nisko sie ustawiac czy moze jak prawdziwy Warren zrobił z tesco
ivory / 2007-08-19 14:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zobacz jak Azja się otworzy...
w poniedziałek

a kto to może wiedzieć?
Kenobi / 2007-08-20 04:27 / Uznany malkontent giełdowy
W Azji zwykłe techniczne odbicie po dużych spadkach, większość nie rozumie co oznacza obniżka stopy dyskontowej (ruch symboliczny), myli ją z podstawową, nie wie, że właściwie nie ma ona znaczenia dla kryzysu na rynku kredytowym czy sytuacji spółek.
Jaronero / 2007-08-19 14:06 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
ja kupuje w poniedziałek koło 10.30 jak sie już wyklaruje troche rynek, 0 15.00 zobaczę co z tym robić :))
piciu / 2007-08-19 13:26 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
juz mi slinka leci
yayurek / 83.24.66.* / 2007-08-19 13:18
wchodzę czasem na fora gdyż nic nie wiem i od kiedy uznałem, że nic nie wiem , a przynajmniej mając akcje to czuję się jak z odbezpieczonym granatem, to troszeczkę lepiej na tym wychodzę, przejrzałem obecne rekomendacje 5 banków i widzę, że co bank to inne spojrzenie, które w samych bankach zmienia się obecnie codziennie, np. słynny Credit Suisse zalecał jeszcze 27 lipca mocno angażować się w Azję, i tak przy całym sceptycyżmie może warto zobaczyć co o polskim apetycie na akcje pisano na BLOOMBERGU na początku lipca
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=email_en&refer=home&sid=alQ2s5Zd4hiI
Longterm / 2007-08-19 14:10 / Mostek Zwyciężymy!
pamiętam ten artykuł i wypowiedz Gomułki:-)
A2 / 2007-08-19 13:05 / Spekulantka
Analizowalam rynek pod wzgeldem "psychologii tlumu" i powiem , ze kiepsko to wyglada. Na przykladzie debiutujacej spolki Quantum. Redukcja wyniosla , az 97% wiec moge zalozyc , ze drobni inwestorzy mieli na kontach srednio od 100 do 400 akcji .Gdy to przemnoze przez 23 zl wychodzi pomiedzy 2300 zl a 10000zl i co ja widze na debiucie --15% bo wszyscy przescigaja sie aby jak najtaniej oddac akcje.Inwestorzy traktowali akcje jak gorace kartofle.
Niedawno pisalam , ze Strom zakupil ponad 800 sztuk kontraktow , a wczoraj w Parkiecie przeczytalam , ze ma otwartych tylko 400 pozycji.Czyzby Krol Spekulacji M.N rozminal sie z kierunkiem?
zbig$ / 2007-08-19 20:15 / Uznany gracz - weteran 93/94
lccorpse czegos nauczylo...
aszulski57 / 2007-08-19 15:18 / Tysiącznik na forum
Z psychologią jest kiepsko ale z wynikami dobrze.
Gazeta PARKIET donosi , że r/do r "zysk netto wszystkich giełdowych firm przekroczył w II kw. 9 mld zł i był o 40,7%
wyższy niż w II kw 2006"
Dodajmy do tego dużą przecenę.
Dodajmy do tego dynamikę -wiele firm planuję przejęcia .
budowę nowych hal produkcyjnych zakładów.
Dodajmy rosnące płace a więc zwiększony popyt na dobra i usługi.
Dodajmy do tego Euro 2012 które nakręci koniunkturę.
Zyski naszych firm bedą rosły.
Oczywiście możliwe są korekty , spadki .
Jednakże to dziś jest moment do kupowania akcji
"na longa" . Urosną.
Co żałuję , że praktycznie nie mam kasy.
95% akcje,
Pozdrowienia dla odważnych .
Wygrają.
stjuag2 / 212.2.99.* / 2007-08-19 13:55
Jesli dobrze przeczytałem znana pani E.S. kupiła ponad 8.000.000 akcji Stormu...
Czy to znaczy , że pojedzie w górę jak Gant?
warren buffet / 2007-08-19 12:51 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Otóż wielki tłum zjawia się na rynku akcji, towarów, opcji czy kontraktów terminowych fizycznie albo za pośrednictwem maklerów giełdowych. Duże i małe pieniądze, prywatne lub instytucjonalne – spotykają się na parkiecie giełdy. Każda cena odzwierciedla chwilowy konsensus wartości, który jest zawarty pomiędzy kupującymi, sprzedającymi i niezdecydowanymi inwestorami w momencie zawarcia transakcji. Należy zawsze pamiętać, że za każdą formacją z wykresów liniowych, słupkowych czy świecowych – stoi właśnie tłum inwestorów. Ten wcześniej wspomniany konsensus tłumu zmienia się z minuty na minutę. Czasami ten konsensus zawierany jest w spokojnych warunkach, innym razem w otoczeniu dzikim
i nieopanowanym. Kiedy tłum staje się nawiedzony i nieokiełznany – ceny zaczynają znacząco się wahać. Przenikliwy inwestor stara się wejść na rynek
w okresie spokoju a wyjść z niego w czasie szaleństwa. Każda sesja przypomina bitwę pomiędzy bykami – zarabiającymi pieniądze na wzroście – oraz niedźwiedziami – czerpiącymi zyski ze spadku cen

Większość ludzi odczuwa silną potrzebę przyłączania się do tłumu
i postępowania tak jak inni. Ten prymitywny wręcz odruch przesłania inwestorowi racjonalne przesłanki w chwilach podejmowania decyzji. Faktem jest, że jeśli ośmiu lub dziesięciu ludzi położy człowiekowi ręce na głowie i będzie pchać w dół – wówczas jego kolana zaczną się uginać. Tłum może być głupi, ale jest silniejszy
od inwestora. Mają one wystarczającą moc, by kreować trendy. Błędem byłoby przeciwstawianie się mu. Należy go respektować, ale się go nie bać. Jest potężny –
ale zarazem prymitywny. Działa zgodnie z prostymi i powtarzającymi się schematami. Generalnie rzecz ujmując, rynek jest chaotycznie zorganizowanym tłumem. Ponieważ każda cena zawiera konsensus tłumu, w rzeczywistości wszystkie zakłady dotyczą odgadnięcia jego nastroju. Zbiorowość ta ciągle faluje: od nadziei do strachu, od optymizmu do pesymizmu. Większość inwestorów poddaje się wpływowi tłumu – a to przesłania im racjonalne myślenie. Emocje te sprawiają, że nie realizują swoich planów i tracą pieniądze

A. Elder, "Zawód inwestor giełdowy"
Tato / 2007-08-19 14:34 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Witam,
Madre slowa.
Dokladnie to obserwujemy w tej chwili, olbrzymie emocje, tak naprawde ostatnie i najblizsze tyg to jest i bedzie wylacznie psychologia, fundamenty i AT beda tylko zapalnikami w dowolnie wybranym kierunku. Nie ludzmy sie, ze ktorys z wielkich ekspertow, czy zarzadzajacych wie co sie zdarzy, owszem maja wiecej informacji od nas ale to tylko zwieksza teraz chaos
Trzeba uzbroic sie w cierpliowsc, przeczekac, moze sprobowac zarobic na emocjach, jak ktos ma silne nerwy i uwaznie obserwowac, czy mamy poczatek bess, czy moze jej pulapke . . .
pawciomerc / 2007-08-19 13:10 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
moja bilbla którą czytam poraz 3 i dopiero coś tam rozumiem z niej
dzięki za e maila , odpisałem
sumani_ / 2007-08-19 13:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
....a Isaac Newton powiedział kiedyś:Mogę obliczyc poruszenia ciał niebieskich ale nie potrafię obliczyc ludzkiego szaleństwa
to z książki
"Świece i inne japońskie...." Steve Nison
jarekon / 2007-08-19 12:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
uwielbiam tą ksiazke:))
nie jedyną:))
Pytający / 83.19.74.* / 2007-08-19 11:14
Gdzie oglądacie wykresy zagranicznych indeksów i spółek? Może ktoś poda, jeśli zna adres dobrych jakościowo wykresów. Z góry dzięki.
Jeck / 2007-08-19 11:38 / "Poławiacz perełek"
http://www.rynek.bizzone.pl/index.php?node=132

pozdr
pytający / 83.19.74.* / 2007-08-19 11:41
To obserwuję od dawna. Ale tam są kiepskie wykresy
yayurek / 83.24.66.* / 2007-08-19 12:06
a może np.
http://www.investmenttools.com/equities/
anonim_03 / 2007-08-19 11:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
finance.yahoo.com

do danych dobry też jest reuters.com
Pytający / 83.19.74.* / 2007-08-19 11:38
Jeśli mógłbyś, to podaj adres dokładny.
anonim_03 / 2007-08-19 11:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jaki index albo spółka cię interesuje ?
pytający / 83.19.74.* / 2007-08-19 12:01
główne indeksy światowe i spółki z DJIA
anonim_03 / 2007-08-19 12:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
finance.yahoo.com
przewijasz niszej i masz mały wykres i wartości indexów
klikasz na "Dow" a potem na nowej stronie na "5y"

dobrym miejscem jest też: http://www.n-tv.de/aktien
tam jest lista ważniejszych spółek niemiecki a także DJIA oraz NASDAQ 100
Jaronero / 2007-08-19 11:00 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
cytat: "2007-08-18 22:04:50 | *.*.*.* | piciu [ Portfel ] [ "Nikt" ]
wlasnie - ceny zywnosci (a to glownie sprzedaje tesco) beda rosly i inflcja
wzrasta wiec ludzie beda mniej kupowac czyli markety beda mialy mniejsze zyski

a moze zamierza sprzedawac jakies nowe uslugi lub produkty - markety co dziennie
odwiwdzaja miliony ludzi"

Małe sprostowanie, bo w tym siedzę: markety maja stałą marżę bazową i wg niej wyliczaja cenę sprzedaży. Jak ceny idą w górę, to przy zachowanej marży maja więcej gotówki zysku na złotówce. Tendencja jest również taka że ceny zaokrągla się w górę, więc procent marży też nieznacznie wzrasta.
Kto studiwał ekonomię ten pamięta jedno stwierdzenie: gdy cena chleba wzrasta, sprzedaż wzrasta... ludzie szybciej odpuszczą sobie zakup nowego samochodu, pralki, telewizora, bo bez tego da się żyć, a mając dzieci na utrzymaniu, wykarmić je trzeba, i żywność się sprzedaje na takim samym poziomie, a frustracja i świadomość tego że dzieje się źle (ceny rosną) powoduje że zaczynamy gromadzić zapasy (tłuszcz) na gorsze czasy... mamy to w genach, i tego nie przeskoczymy.
piciu / 2007-08-19 13:24 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
moze maja wiecej zysku na zlotowce ale tych zlotowek jest mniej wiec calkowity zysk jest mniejszy
Jaronero / 2007-08-19 14:12 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
zysk brutto tak, ale mniej towaru to mniej zatrudnionych kasjerek, magazynierów, paliwa, prądu, strat wkalkulowanych, czyli zysk netto wzrasta... nieraz lepiej jest sprzedać 10 kg cukru po 3.50, niż 1000 kg po 2.70.... zależy ilu dodatkowych klientów przyciągniesz niższą ceną, a ilu odstraszysz wyższą....
warren buffet / 2007-08-19 08:22 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tak was czytam z rana i powiem wam co w człowieku najwieksze rodzi frustracje.... zarabiać przez 3-6 lat w czasie hossy i zarobić krocie... a potem patrzeć jak przez 1-1,5 roku dotykasz poziomu sprzed 5 lat... nikomu tego nie zycze.

człowiek nie potrafi zaakceptować, iż kiedys odbić sie nie musi :)
g1962 / 2007-08-19 10:28 / Tysiącznik na forum
witaj i dlatego nie wiem czy nie lepiej być sprinterem niż długodystansowcem
warren buffet / 2007-08-19 10:32 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to zalezy kiedy kupisz :)
rpp / 2007-08-19 11:32 / Tysiącznik na forum
i kiedy sprzedaż.
GrzechO / 2007-08-19 10:16 / Bywalec forum
Np bo trzeba umiec zrealizować zysk, a wcześniej go zaakceptować. ...i cieszyć sie z tego co sie udało osiągnąć.
Mnie sie udało , choc czekałem na cene 100 sprzedałem po 24pln
zakup miałem po 14.50 i rok czekałem
yayurek / 83.24.66.* / 2007-08-19 10:37
a czy jak się ma horyzont tygodniowy to jest się graczem długoterminowym, a czy nawet horyzont tygodniowy nie jest horyzontem zbyt długim dla kogoś kto pije, pali i p....li bez sprawdzania książeczki zdrowia, czy w takich przypadkach horyzont nie powinien odpowiadać ilości wspomnianych "p", to znaczy przy 3-p horyznot godzinny, 2-p półsesyjny, 1-p sesyjny, to takie tam rozważania ezytoreczno-kabalistyczno-anrchistyczne nad szklaneczką, tak zwaną bańką-wstańką
najcz / 2007-08-19 06:40 / Tysiącznik na forum
Obniżenie stopy redyskonotwej w USA o 50 pkt spowodowało bardzo
ciekawy obraz na kontraktach na SP500 i Nasdaq100.

Patrzę na obrazki kontraktów i widzę, że wybicie po obniżce wydaje
się negować kreśloną formację RGR i wskazywałoby na to, że
przynajmniej dla USA obecne spadki należałoby liczyć bardziej jako
korektę typu zygzak A-B-C a nie rozwijającą się pierwszą spadkową
typu 1-2-3-4-5. Także wzajemne proporcje fal na kontraktach wydają
się negować impuls spadkowy, czyniąc zygzak A-B-C bardziej
prawdopodobnym.
Poziom kontraktów na SP500 w zasadzie już zanegował RGR a o którym
pisałem tutaj wcześniej
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=27&w=67547542

i osiągnął max (świeżo po decyzji FED) na poziomie odpowiadającym
1464 pkt dla indeksu. Analogicznie kontrakty na NDX-a 1900.
Jeśli na dzisiejszej lub poniedziałkowej sesji SP500 przekroczy 1464
pkt a Nasdaq100 - 1920 pkt należy najprawdopodobniej założyć, że
spadki obecne spadki są jedynie korektą, a w USA przynajmniej
jeszcze raz dojdziemy do okolic szczytów z lipca br.
Co do innych rynków (Polska) na razie nie wypowiadam się, nie mam
tematu jeszcze przemyślanego.

To jeszcze nie musi być Bessa i wskazana jest najwyższa ostrożność w
otwieraniu krótkich!!!!!
Zalecam dalszą uważną obserwację rynków i sprawdzanie co z
poziomami, które tu podałem dla celu weryfikacji sytuacji.

,,harryportier ''
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy