Forum Forum emerytalneOFE

Fedak jak PiS? Błaszczak: Podobny pomysł

Fedak jak PiS? Błaszczak: Podobny pomysł

Money.pl / 2011-02-21 09:56
Komentarze do wiadomości: Fedak jak PiS? Błaszczak: Podobny pomysł.
Wyświetlaj:
Bernard+ / 83.27.79.* / 2011-02-21 19:47
W 1999 roku wybrałem dobrowolnie przekazywanie części 7,3% mojego wynagrodzenia do OFE a 12,22% do ZUS jestem z tych roczników, które zgodnie z ustawą mogły wybrać czy chcą lokowania części swoich składek do OFE czy nie chcą i wolą całość emerytury otrzymywać z ZUS., Dlaczego teraz bez mojej zgody rząd chce zmienić mój wybór i do OFE przekazywać tylko 2,3% z moich zarobków a w ZUS zostawiać 17,22%? Czy ja jestem obywatelem tego państwa czy jego niewolnikiem, który nie ma nic do decydowania? System OFE po 11 latach ujawnił już wszystkie swoje wady podstawowa jest jedna za wysokie ustawowe prowizje niezależne od wyników wypracowanych dla nas, którzy w OFE oszczędzamy na część swoich przyszłych emerytur. Rząd kłamliwie mówi o reformie emerytalnej a niczego nie proponuje w OFE zreformować, bo nie jest reformą zmniejszenie części składki przekazywanej obecnie do OFE o 5% a zwiększenie dopływu tych pieniędzy do ZUS! To niczego nie zmienia dla nas nieuprzywilejowanych pracowników a przyszłych emerytów. Nadal nasze pieniądze będą wydawane na wysokie emerytury młodszych ode mnie uprzywilejowanych 35, 43 i 50 letnich emerytów oraz na emerytury dla posiadaczy 100 i więcej ha ziemi prowadzących oprócz gospodarstwa wielkie hurtownie nawozów i pasz i niepłacących składek do ZUS nawet w minimalnej wysokości, jaką musi zapłacić stary 64 letni szewc ledwo mogący utrzymać młotek i kopyto w rękach. Jeżeli rząd rozdaje na lewo i prawo posady urzędnicze mimo kryzysu ( w 2010 roku przybyło 10 tys. nowych etatów urzędniczych a każdy urzędnik otrzymuje za swoją pracę 13 wypłat natomiast pracujący w sferze prywatnych przedsiębiorstw zarabiają i mniej przeciętnie miesięcznie i nie mają 13-stek, ale im przywilejów się nie redukuje to jest to rządowo partyjne draństwo i budowanie sobie za pieniądze podatników i pracowników małych prywatnych firm zaplecza politycznego w postaci kasty popleczników, których muszą utrzymywać Cisi i Pracowici Polacy.!!!!
997 / 89.77.170.* / 2011-02-21 11:42
A banki to niby od kogo wezmą pieniądze na ten podatek? Myślenie nie boli, szkoda że głupota również nie. Może gdyby bolała to pan Błaszczak spróbowałby użyć tych kilku szarych komórek które jeszcze posiada.
Pomysł zawsze ten sam zabierzmy ludziom a później im oddajmy a po drodze troszkę zostanie dla nas ... znaczy urzędników. Nic nie produkują a uważają że są niezbędni narodowi. Otóż panie Błaszczak nie jesteście nikomu potrzebni. Ani PIS ani PO ani cała reszta tego cyrku. Jesteście tylko obciążeniem. Ciągle podczepiacie się pod walkę z PRL a jesteście dokładnie tacy sami. Nikogo nie powinno dziwić przecież w tej całej Solidarności chodziło tylko o to abyście wy dostali dostęp do koryta z którego do tej pory korzystało tylko PZPR. No i ze zwykłych strajków o kiełbasę zrobiło się legendę walki o wolność.
To już jest inny gatunek człowieka - urzędnik. Oni już nawet nie myślą racjonalnie jak inni ludzie. Dla ich najważniejsze jest to aby obywatel płacił podatki. Po co one są, nieważne i tak najpierw wypłacą sobie z nich pensje a resztę obiecają biedakom którzy znowu naiwnie uwierzą że coś dostaną od państwa. I tak to się kręci od lat bo ludzie niestety coraz głupsi się robią. Obudzą się dopiero wtedy gdy nie będzie na chleb. I będziemy mieli nową Solidarność:) Może tym razem zmądrzeją i nie będą robili bezkrwawej zmiany miejsc przy korycie jak ostatnio.
bezstronny / 2011-02-21 11:31
Pan Blaszczak jak zwykle bredzi i to coraz bardziej.W swoich wypowiedziach niech wskaze z kad brac pieniadze aby nie zwiekszac dziury budzetowej.Wszystkie jego wypowiedzi to insynuacje aby dolozyc rzadowi. Wszystkie jego wypowiedzi to przypuszczenia,ktore nie maja zadnego pokrycja w przyszlosci.PiS pokazal osiagniecia,kiedy Jaroslaw Kaczynski byl premierem przez okres dwoch lat.Przez ten okres wiemy wszyscy jak bylo.Efekt rzadzenia swiadczy o podaniu sie rzadu do dymisji.Dazenie PiS do wladzy to pomysly szalencow.Osiagniecie wladzy to tragedja dla spoleczenstwa i dla RP.
core_saint / 83.0.189.* / 2011-02-21 10:06
Sprawdźcie program partii UPR-WiP. To jest realna alternatywa dla wszystkich innych partii oraz szansa na lepszą przyszłość dla naszego kraju.
tesa1959 / 2011-02-21 09:56 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

podatek bankowy. Uzyskane z tego podatku pieniądze byłyby przeznaczone na dodatek drożyźniany.

Już to kiedyś przerabialiśmy (w latach 80) i doprowadziło to do produkcji pieniędzy, a nie poprawiło sytuacji rynkowej i materialnej Polaków.

Najnowsze wpisy