Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Fedak jest złodziejem, czy dobroczyńcą?

Fedak jest złodziejem, czy dobroczyńcą?

Money.pl / 2010-01-12 07:01
Komentarze do wiadomości: Fedak jest złodziejem, czy dobroczyńcą?.
Wyświetlaj:
Garand / 2010-01-12 08:27 / portfel / Bywalec forum
Odp:
Zdecydowanie to pierwsze...
Ratowanie ZUSu i łatanie dziury budżetowej pieniędzmi obywateli to priorytet rządzących, nieważne z której strony są...
i to jest właśnie najgorsze, nie ważne, kto przyjdzie po kolejnych wyborach i tak wszystko sprowadzi się do tego, że będziemy mieli mniej...
squun / 95.40.192.* / 2010-01-12 08:39

że
będziemy mieli mniej...


zapytaj mundurowych czy jak biorą 3 tyś. emerytury w wieku 45 lat to mają mniej
xyzxxx / 193.109.244.* / 2010-01-12 08:25
wreszcie jakieś konkrety,. Polacy potrafia zadbać o swoją starość, oddajcie im tylko ciężko zarobione przez nich pieniądze.
Dosycćj już finansowania lekkoduchów w OFE, wysokich dla nich pensji i trzynastek. Nie dla zakładów emertytalnych!
dgen / 2010-01-12 07:54 / Tysiącznik na forum
następnym krokiem będzie nacjonalizacja III filara, czyli wszystkich prywatnych polis, programów inwestycyjnych i emerytalnych i wcielenie ich do ZUS-u
Pilsener / 2010-01-12 09:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak w Wenezueli albo ZImbabwe.. bo rządach socjalisty tęskniącego za PRLem niczego innego się nie spodziewam, mam nadzieję tylko, że nie dobierze się do moich kont w Austrii.
JanuszPOlikot / 2010-01-12 07:42 / Tysiącznik na forum
wziąć pieniądze z OFE i przekazać je do ZUS-u lub na Indywidualne Konto Emerytalne albo wydać na dowolny cel, czyli na przykład wpłacić do banku lub kupić wnukowi mieszkanie. Dotyczyłoby to osób, które uzbierają w ZUS kapitał umożliwiający wypłatę podwójnej najniższej emerytury miesięcznie."

To znaczy że w tym kraju są równi i równiejsi,bo jak widać z tego przywileju skorzystają tylko najlepiej zarabiający.
Nie ulega wątpliwości "Aby wszystkim żyło się lepiej" -D.Dyzma Tusk
to prawie tak jak mówił E. Gierek "Aby Polska rosła w siłę a ludzie żyli dostatniej"
maly jasiu / 149.156.197.* / 2010-01-12 07:28
Propozycja Fedak idzie dokladnie w przeciwna strone niz nakazuje rozsadek. ZUS zbankrutowal. Zebrane w nim skladki przepadly i przyszli emeryci nic z nich nie zobacza. Dalsze pchanie pieniedzy w te instytucje to pieniadze wyrzucone w bloto. Trzeba wzmacniac OFE i przenosic tam coraz wieksza czesc skladki.
Jeszcze lepszym rozwiazaniem jest pozwolic ludziom samym zadbac o swoja emeryture - zlikwodowac ZUS i OFE a 40% pensji zabierane dotychczas na rozne skladki oddac ludziom. Niech sami o sobie mysla. Przy okazji pozbedziemy sie kilkudziesieciu tysiecy urzednikow - samo oszczednosci.
Opowiesci Pana z Biznes Center o tym ze ludzie sa nieodpowiedzialni sa tylko czesciowo prawdziwe - ten Pan mianowicie jest nieodpowiedzialny. Przeciez to co zrobil ZUS tez trudno nazwac wysoko odpowiedzialnym.
Nikodem Dyzma / 83.17.250.* / 2010-01-12 14:01
Jasiu - pieniądze w OFE zostały "zainwestowane" w obligacje, czyli w dług, czyli też ich już nie ma bo zostały przejedzone przez naszych polityków.
Wniosek jest taki, że Twojej emerytury nie ma ani w OFE ani w ZUS'ie.
squun / 95.40.192.* / 2010-01-12 07:43
Jasiu spakuj książki i idź do szkoły bo jesteś jeszcze mały !
rewolta / 77.253.185.* / 2010-01-12 07:18
na to rząd nie pozwoli bo przecież najpier ofe miało być i przechodzić na uposażonego ostatnio słyszałem ze przepadaja jak umrzesz w takim razie nie mam prawa do pomostówki anie do pieniędzy także my młodzi wezmiemy karabiny i zrobimy porządek w kraju
squun / 95.40.192.* / 2010-01-12 07:48

ofe miało być i
przechodzić na uposażonego


jak fikniesz zanim zaczniesz pobierać emeryturę to przechodzi
.wiejskababa / 95.41.225.* / 2010-01-12 07:02
nareszcie ktoś dostrzegł że pieniądze w ZUS to wirtualny zapis, natomiast OFE to prawdziwe pieniądze, i jak rząd raz je zabierze to zobaczymy ucho od śledzia na starość...panie Bartoszu, mądrze Pan mówi!
Krzysiek3670 / 195.117.111.* / 2010-01-12 16:28
ja jestem normalnym 40 paro latkiem przez całe życie pracowałem z powodu wiecznego kryzysu w polsce za najniższą krajową ciesząc się jak szef dorzucił parę groszy do ręki . Mam uzbierany jakiś kapitał początkowy w zusie i pare groszy w ofe za 20 lat jak przejdę na emeryturę to za pierwsze 500 zl. kupię pistolet i pujdę do najbliższego banku po kasę , tam mnie oczywiście złapią i mam wikt i opierunek do końca życia zapewniony :) .
A jak sie uda no to może na starość pożyje...
Myślę że takich jak ja desperatów za 20 lat będzie multum no cóz...
squun / 95.40.192.* / 2010-01-12 07:46
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
ormo / 83.27.119.* / 2010-01-12 09:52
Fedak to największy szkodnik.Już wprowadziła przepis,że osoby nie muszą rozwiązywać umowy o pracę żeby dostać emeryturę.I dostają emeryturę jednoczęsnie dalej pracują.A to dotyczy samch przydupasów i elity,czlonków rządu,związkowców,profesorów i innych którzy skutecznie blokują miejsca pracy młodym.Wyhwalić Fedak z rządu,to szkodnik,który później mówi,że ZUS nie ma kasy.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy