Forum Forum emerytalneOFE

Fedak: Nie można zmuszać nikogo do OFE

Fedak: Nie można zmuszać nikogo do OFE

Money.pl / 2010-06-02 10:13
Komentarze do wiadomości: Fedak: Nie można zmuszać nikogo do OFE.
Wyświetlaj:
płatnik składek / 83.31.248.* / 2010-06-03 06:33
A ja chcę aby OFE można było dziedziczyć a z pieniędzmi zrobić co się tylko podoba

Bo teraz ten system jedynie dyma podatnika
Realista_111 / 77.255.39.* / 2010-06-03 16:00
Dziedziczyć można, pod warunkiem że umrzesz przed swoim wiekiem emerytalnym i nie wykupisz emerytury za te pieniądze.
*czarownica* / 188.33.139.* / 2010-06-08 21:43
Dziedziczyć możesz niezależnie czy umrzesz przed wiekiem emerytalnym czy będąc na emeryturze.
Stanley_13 / 77.255.188.* / 2010-06-02 20:57
Jak się nie mylę, to składki są płacone przez pracodawców oraz przedsiębiorców w złotych polskich a nie w obligacjach, wobec tego niech ZUS przekazuje do OFE złotówki a nie obligacje i nie będzie problemu z obsługą tych obligacji a wtedy też się okaże co potrafi Pani Fedak z Panem Rostowskim zdziałać aby emerytom wypłacić emerytury należne. W końcu ci emeryci całe życie płacili składki, gdzie teraz one są, każdy kolejny rząd je wydawał a teraz w ramach oszczędności, łatania dziury budżetowej znowu mają płacić kolejni emeryci. Może w końcu Pani Fedak weźmie się do pracy, likwidacji szarej strefy, zwiększenia realnego wpływu składek do ZUS-u a nie manipulowania przy OFE, pieniądzach Polacy odkładają sobie na przyszłość, realne pieniądze a nie wirtualne w ZUS-ie.
Pawcio - Toruń / 87.96.38.* / 2010-06-02 22:01
Fedak , nie czas na zmiany Twoje - tylko sie pakój . PSL zaraz zniknie i Ty też. Twoich głupot i Pawlaka wszyscy mają dosyć i zobaczysz to na wyborach. Współczuję - bo czeka cię bezrobocie z tym rozumkiem
mick2 / 77.65.25.* / 2010-06-02 17:44
Pani Fedak na szczęście nie jest ministrem PO!!! Tylko PSL i to wiele tłumaczy! Dlatego nie bierze się za KRUS tylko ZUS!.
Ograniczenie wpływów do OFE do 3% sprawi że reforma emerytalna, która przewidywała, że Polacy będą mieli 3 filary, była kompletnie niepotrzebna. Zupełnie nie wierzę w ZUS i wolałbym sytuację odwrotną - płacić tylko do OFE. A tym, którzy nie uzbierali wystarczającej kwoty na OFE, rząd i tak mógłby zapewnić emeryturę z innych podatków, albo inny pomysł, ustawić minimalną emeryturę z OFE. Pomysłów jest wiele, ale ograniczenie wpłat do OFE jest beznadziejne!
Garand / 2010-06-02 16:28 / portfel / Bywalec forum

Nie każdy z nas gra na giełdzie czy lokuje swoje nadwyżki w obligacje Skarbu Państwa. Dlatego nie można nikogo zmuszać do oszczędzania w OFE, które w takie instrumenty lokują składki swoich członków - powiedziała.

A ja gram i chcę, żebym moje wszystkie pieniądze, które wpadają do ZUSowskiej czarnej dziury były inwestowane na giełdzie i w obligacje.


Nie chcemy zmuszać ubezpieczonych do przekazywania do OFE publicznych pieniędzy zebranych przez ZUS.

To może też w drugą stronę, że nie chcecie nikogo zmuszać do uczesniczenia w tym chorym i pomylonym pomyśle jakim jest obecny ZUS?!
Majmonides / 87.206.199.* / 2010-06-02 15:58
NIe wiem jak Wy odbieracie,ale dla Mnie to jest takie nieudolne wciskanie "kitu" tylko po to aby nieudacznicy z ZUS mogli jeszcze parę lat p********** w stołki.Gołym okiem widać ,że ostrzą sobie pazury na Naszą uskładaną kasę w OFE bo już ledwie ciągną ten "komunistyczny wózek".Mają nadzieję ,że po paru latach społeczeństwo zapomni kto Je tak urządził.
NIE ZAPOMNIMY PRZEKRĘTY JEDNE!
Kacaq / 79.163.125.* / 2010-06-03 10:06
Kolejne sztucznie pompowane pieniądze w serce ZUS które ma je uratować i łatać ich partactwo. My składamy sobie kasiorę a oni sobie ją teraz przytulą. I likwidacja i zmniejszenie do 3% przelew na OFE to sztuczne podtrzymanie życia ZUS
Elektro Devil / 2010-06-02 13:04 / Tysiącznik na forum
tylko niewydolność rządzących tym socjalistycznym krajem.

Pół miliona urzędasów w tym kraju to 50mld rocznie...
projektant / 83.23.220.* / 2010-06-02 12:43
Witam, dlaczego do tej pory nie usłyszałem o reformie KRUS, emeryturach mundurowych. Składam nowy projekt, z pieniędzy które mam odłożone w OFE wystarczy mi na opłacenie składek w KRUS do emerytury. Proszę je przelać i od dzisiaj nie potrącać mi składek na żadne ZUS i OFE.
Elektro Devil / 2010-06-02 12:24 / Tysiącznik na forum
zamach na oszczędności Polaków w wykonaniu PO trwa w najlepsze...
wmówią Polakom, że w OFE nie ma pieniędzy !

na pewno to nie ma ich w ZUSie, gdzie nie starcza na bieżące wydatki.

Jeśli są tacy liberalni to ja chce sam oszczędzać pieniądze !!! Bez ZUS i bez OFE.
Ale to nie możliwe bo kto zaspokoi potrzeby polityków i pasożytniczej budżetówki
mick2 / 77.65.25.* / 2010-06-02 17:51
to nie PO tylko PSL! Pamiętaj, że to jest rząd PO-PSL, a pani Fedak jest ministrem z tego drugiego ugrupowania - PSL.
Poza tym, niemożliwe jest niewpłacanie do ZUSu nie z powodu urzędników, tylko z powodu solidarności społecznej. Nie można zostawić ludzi, którzy np. przepracowali tylko 15 lat, bo zachorowali, albo takich którzy zarabiali za mało, żeby z ich składek utrzymać się na emeryturze.
Poza tym co by było, gdyby każdy miał sam oszczędzać na emeryturę? Wolę nawet nie myśleć, co to byłaby za masakra!
Metru0102 / 195.116.34.* / 2010-06-02 12:15
Czytając te głupoty, trudno zachować kulturę wypowiedzi. Fedak boi się powiedzieć, że w OFE są nasze namacalne pieniądze. W ZUSie tylko zapis księgowy, bo gotówka na bieżąco płynie do emerytów. Babo, bo przecież nie kobieto swoje pomysły przenieś na KRUS. Ponadto kto jak nie OFE "ratują" to państwo wykupując obligacje - durne to jak diabli ale dopóki nie zdejmie się cugli z OFE nie mają one żadnego powodu by ze sobą rywalizować a tym samym faktycznie dbać o los przyszłych emerytów. I w tym kierunku powinny iść zmiany. Zmniejszanie składki do OFE to skok na kasę.
Andre7 / 2010-06-02 12:24 / Tysiącznik na forum
Dokładnie. W dodatku z OFE powinien być tak jak i z ZUS tylko jeden sposób wypłaty - dożywotnia emerytura, oczywiście z prawem dziedziczenia przez współmałżonka. O to chodzi w emeryturze by stary człowiek nie został nagle na lodzie bez środków do zycia. A tak co powypłaca 10 lat a potem pod most ?
wew34 / 195.117.16.* / 2010-06-02 12:11
Pani Fedak mogłaby mówić jaśniej - minister pracy i polityki społecznej chce, żeby osoby, które rozpoczynają pracę, mogły same podjąć decyzję, czy chcą podarować swoje składki obecnym emerytom i rzędnikom ("oszczędzać" tylko w ZUS), czy też część swoich środków zachować dla siebie na przyszłość (przekazać do OFE).
man13 / 2010-06-02 12:11 / Tysiącznik na forum
A do dopłat dla rolnictwa?
hfffff / 213.158.197.* / 2010-06-02 11:14
Ja bym chcial zeby mi dali wybor i umozliwili przeniesienie moich skladek z ZUS do OFE.
tade / 83.2.33.* / 2010-06-02 10:56
Fedak

Jej zdaniem system emerytalny powinien być budowany w interesie ubezpieczonego.

Znany jest komuś przypadek kiedy ZUS działał w interesie ubezpieczonego?????????????????
Proszę bardzo o podanie chociaż jednego takiego przykładu.
Provost / 95.51.150.* / 2010-06-02 12:32
Prezes ZUS też jest ubezpieczonym. ;-
wxwx / 217.74.68.* / 2010-06-02 10:50
wxwqxwqxwq
dgen / 2010-06-02 10:50 / Tysiącznik na forum
a czy kogoś można zmuszać do łatania dziury budżetowej wygenerowanej przez vincentów, rychów, mirów, zbychów misiaków, sawickich i inne kreatury ?

Najnowsze wpisy