Forum Forum emerytalneOFE

Fedak: Nie można zmuszać nikogo do OFE

Fedak: Nie można zmuszać nikogo do OFE

Money.pl / 2010-06-02 10:13
Komentarze do wiadomości: Fedak: Nie można zmuszać nikogo do OFE.
Wyświetlaj:
r.51 / 62.121.76.* / 2010-06-02 10:18
tylko i aż z jednym sie zgadzam-z chwilą przejścia na emeryturę OFE-winno wypłacić jednorazowo (co z tym zrobi emeryt-to wyłącznie jego sprawa np. może przechulać,założyć lokatę,wpłacić do TFI i korzystać wtedy kiedy bedzie chciał-TO WYŁACZNIE JEGO SPRAWA
sceptyk / 2010-06-02 10:34 / Tysiącznik na forum
A dlaczego tylko środki z OFE???
Przecież na przymusowym ZUSie też odłożyłęś sporo gotówki pomnożonej przez znakomite podobno zarządzanie najlepszych państwowych specjalistów.
Elektro Devil / 2010-06-02 12:55 / Tysiącznik na forum
hahaha ! tu się naprawdę uśmiałem, gratuluję cynizmu
sceptyk / 2010-06-02 10:13 / Tysiącznik na forum
A niby dlaczego wolno ZMUSZAĆ do ZUS??????
Czym to się różni?????

Dlaczego wogóle wolno ZMUSZAĆ do ubezpieczeń??????
(L)ookson / 80.50.132.* / 2010-06-02 11:39
Chociażby dlatego, że twoi dziadkowie i twoi rodzice mają lub będą mieli wypłacane z tych składek emerytury ... Nie da się postawić grubej kreski i oddzielić naszego młodego pokolenia i zaprzestać płacenia do ZUS. Nie jestem zwolennikiem tej chorej instytucji ale nasz kraj nie byłby w stanie funkcjonować gdyby można było zrezygnować ze składek na ZUS. Zrezygnowałby praktycznie każdy więc nagle ludzie starsi nie mieli by z czego żyć.

Co do samego OFE to moim zdaniem powinien każdy móc decydować czy chce być w OFE czy nie i powinna zostać zwiększona możliwość przekazania środków z ZUS do OFE z 1/3 do 1/2 środków. Dodatkowo powinno zostać umożliwione OFE bardziej elastyczne zarządzanie zgromadzonymi środkami.
Stańczyk / 89.79.31.* / 2010-06-02 16:09

Nie da się
postawić grubej kreski i oddzielić naszego młodego pokolenia
i zaprzestać płacenia do ZUS.

Da się. I wielu to robi np. pracując uczciwie za granicą. I nic im nie zrobisz. Kolejny przykład: telepracownicy: znam osoby pracujące w Monako i mieszkające w Polsce. I pewnie jest jeszcze wiele innych przykładów. Jeśli sytuacja na rynku pracy się pogorszy, to zacznie to być jeszcze bardziej odczuwalne.
Elektro Devil / 2010-06-02 13:01 / Tysiącznik na forum
to niech się im wypłaca z podatku dochodowego lub innych źródeł.

A nie udajemy, że odkładamy w ZUSie na nasze emeryturki, a w rzeczywistości kasa jest roztrwaniana na bieżąco do tego w wiekszej ilości żeby nakarmić tysiące pasożytów pracujących w ZUSie.

Po drugie powinna być zasada !!! ZUS wypłaca tyle ile ma, a nie się zadłuża ! Nie ma pieniędzy a podnosi emerytury o 4.5% to nieodpowiedzialny populizm !!!
sceptyk / 2010-06-02 12:05 / Tysiącznik na forum
A dlaczego nie wolno mi utrzymywać moich starych rodziców w zamian za zwolnienie z haraczu, z którego i tak 60% idzie na utrzymanie biurwokracji i budowę szklanych pałaców ZUS ze złotymi sraczykami?????
Bo emerytury w relacji do składem 40 lat pracy sa GŁODOWE!!!!!!!!!!

I dlaczego nie wolno mi wychować moich dzieci tak, żeby utrzymywały mnie???
Dlaczego MUSZĘ zostać skazany na łaskawość urzędniczyny, który w randze premiera Tuska oświadczy mi za parę lat, że budżetu nie stać na wypłacanie mi emerytury, więc zaproponują mi bezpłatną eutanazję. Bo oczywiście moim dzieciom nie zdejmą nawet złotówki z tego haraczu!!!!!!!!!!
132465798 / 95.51.163.* / 2010-06-02 12:26
Życzę powodzenia w wychowaniu dzieci. Nie zdziw się jak Ty będziesz musiał dokładać do ich głodowych pensji żeby mogły przeżyć. A po za tym skąd wiesz, że twoje dzieci będą chciały Ciebie utrzymywać na starość. Pomyśl o tym jak ów dzieci założą własne rodziny, to ciesz się aby w ogóle czasem Cię odwiedziły.
adamu / 109.243.67.* / 2010-06-02 12:25
a to dlatego bo nie wszyscy sa tak wspaniałomyslni jak ty. co ma zrobic dziadek na ktorego wypiela sie szanowna rodzinka? - przyklady mozna mnozyc.
Widze tutaj inne rozwiazanie - zlikwidowac zus ktorego obowiazki przejelyby firmy ubezpieczeniowe. I byloby wszystko pozamiatane (60 mld wiecej w budzecie). ludzie dostana pieniadze do kieszeni i niech robia sobie co sie im zywnie podoba - beda chcieli z tej kasy pozyc - droga wolna - ale jak cos sie stanie to koniec z wyciaganiem lapy do instytucji panstwa. W ostatecznosci bedzie sie mozna co najwyzej do Caritasu zwrocic.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy